vecmotorni letalski modeli

...vaše želje o čem naj bi se pisalo
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6034
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ampak o povezavi dveh brezščetinarjev v delujočo celoto pa še nič :^o :^o [-o< [-o< [-o< [-o<



lp Rupert
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Zastala je s strani administratorja ne nas.........

Rupert se mogoce javis za moderatorja? Mogoce bi s tem temo porinili nekoliko bolj naprej....pa se obvladas stvari.
Za brezscetinarja bi pa kak elektrikas ze lahko kaj povedal.....g.Holc z besedo na dan =D>
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Kot je meni znano, se ni noben javil za moderatorja in interes (kje vas je ~10 mandeljcev?) je še zastal. Izjemo se naredi, če ima eden (bodoči moderator) svoj projekt, ki ga bo lepo predstavil. Potem bo beseda lažje stekla.
=P~

Ni blema naresti novo kategorijo, stvar 5 minut, ko ima Sašo (admin) čas.

Miškolin, a bo OK?
www.lipo.si
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6034
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

[quote="miskolin"
...pa se obvladas stvari.
[/quote]


žal "obvladam" samo toliko, kot sem prebral :oops: , pa še dela en kup- renovacija spita pa še MIG :oops: :oops:


lp Rupert
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

mihah napisal/-a:

Miškolin, a bo OK?
Bo OK. :-#
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

KamiKaza napisal/-a:Precej o tem je napisano tudi na www.rcwarbirds.com
... kjer se med drugim najde tudi B-24 "flies like a big trainer" ... glih neki zame ;)
KamiKaza napisal/-a: ... modele, ki imajo motorja čimbolj skupaj- manjši moment v primeru da eden utihne
... sej bi cessna skymaster in sorodne dizajne, sam ni to fora ... fora je glih to, da imaš en motor levo in en motor desno :) ... pa mosquito je baje čisto dobro letel tudi z enim motorjem ... zakaj ne bi še model.
KamiKaza napisal/-a:pri bencinskih motorjih-1000% delovanje obeh mopedov
... na misel mi je prišlo le, da pri štirimotornem modelu na isti akku (ali regler) vežeš oba notranja motorja in oba zunanja, ne pa en akku za levo krilo in drug za desno ... da ko ti začne štrom jenjat, ti jenja enakomerno.
KamiKaza napisal/-a:Ampak o povezavi dveh brezščetinarjev v delujočo celoto pa še nič
Kolikor mi je znano, tole deluje bolj pomotoma, kadar deluje. Jaz bi vedno vzel en regler na en motor.

Za ostalo pa ... če noče noben bit moderator, se lahko jaz javim ... če pa ma kdo namen kaj zidat, se z veliko večjim navdušenjem javim za vajenca :)
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Rubrika odprta, moderatorja sta dva. In sicer Mipo ter pegasus.
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6034
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

--Saj tudi jaz nisem mislil na modele z motorji eden za drugim [-X ; če si si vzel čas in malce več prebral, si našel tudi nasvet, kakšne modele izbrati kot popoln začetnik pri večmotornih modelih (če že ravno vojne ptice); naj bi bila to catalina, mogoče dakota, do neke mere A26 ; najbolj brezupen primer za začetnika pa naj bi bil lightning (motorja daleč vsaksebi, daleč naprej, mala smerna krmila)
--Elektrika- končno je vsaj nakazano kako pristopiti k problemu-nikakor pa nisem ciljal na to da bi 2 BK-ja obesil na en regler (stvar je zame preveč nepoznana- zato tudi sprašujem!!) Sicer pa so tudi tu, na našem forumu modelarji, ki so te stvari že eksperimentirali-upam, da mi tudi tu ne bo treba odkrivati tople vode

Mimogrede, me prav zanima, kdo od nas ki se zanimamo za večmotorne modele res dobro obvlada letenje (tudi) s smernim krmilom? Kot sem prebral na warbirdsih, naj bi to bil osnovni pogoj za štart z večmotorci :-s :-k :-k

Zase lahko rečem :oops: ampak se učim :) :D :lol:




lp Rupert
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Tudi sam sem že cedil sline ob pogledu na večmotorne modele.

Zvok večmotorca v zraku in ob preletu je prav poseben... =P~

Pri elektro izvedbi (mi ni preveč do elektro) je stvar jasna in vsaj na prvi pogled precej enostavna, ampak vprašanje: kako "prepričati" dva enaka metanolarja da bosta tudi delovala z istimi obrati? To mi ni čisto jasno. Zadeva potlej malo vleče v eno stran ali kaj? In jo je potrebno popravljati s smerjo? Juhuhu - nov izziv !!!

Verjetno bi bilo mogoče stvar rešiti z dvojnim sliderjem - levi/desni motor. To pa že zelo spominja na pravo stvar - kajne =P~

Tudi sam se bom prav kmalu očitno lotil dvomotornega projekta. Za razliko od večine ugotavljam, da so meni všeč stare dvokrilne izvedbe dvomotorcev ... slika modela, ki mi je všeč, pa na žalost visi na steni v moji dnevni sobi, tako, da jo bom uploadal kdaj drugič.
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Nov oddelek - če slučajno nisi opazil :wink:

viewforum.php?f=97
www.lipo.si
Odgovori

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu