Tabela letališč in kanalov(mnenje)

...vaše želje o čem naj bi se pisalo
Odgovori
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Tabela letališč in kanalov(mnenje)

Odgovor Napisal/-a markx »

Zadnje čase se veliko govori o motnjah pri letenju z modeli in posledicami le teh.Govorilo se je tudi o nekakšnih zloženkah.Vendar verjetno še dolgo ne bo neke konkretne zadeve.Zato bi predlagal da odpremo temo oz.naredimo neko tabelo v katero se lahko vpisujemo modelarji.Napiše naj Priimek ali pa samo ime nato kraj kje leti (modelarska pista ali pa ime kraja če leti z modeli doma ali kje drugje in nenazadnje na kateri frekvenci leti in kateremu kanalu.
Tabelo lahko razvrstimo po pokrainah.Zato pozivam nekoga ki obvlada te zadeve naj naredi neko tabelo in začnemo lepo pisati.

LP Marko
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

To se mi zdi dobra ideja... ampak smiselna je samo, če pokriješ res vse modelarje.. s čem bi jih motiviral, da vpišejo svoje podatke? Sploh vse tiste, ki kupijo izistarja in letijo nekje pred hišo... ali pa depronarji, ki letijo doma "na balkonih"?
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Poglej kaj piše na našem forumu: Imamo že 2569 prijavljenih uporabnikov,že to je veliko,če pa vsak od teh pozna še katerega,ga pa tudi lahko vpraša po frekvenci.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

jernejk napisal/-a:T... Sploh vse tiste, ki kupijo izistarja in letijo nekje pred hišo... ali pa depronarji, ki letijo doma "na balkonih"?
Se mi samo zdi, ali je res čutiti nek "podcenjevalni ton" v zgornjem stavku?
Tudi oni imajo enako pravico leteti! Pa četudi z Izistarjem ali depronarjem.

Pravzaprav spadam med njih tudi jaz! Nisem v nobenem društvu in letim pretežno na domačem dvorišču....


Je pa reba vedeti da nas je na forumu le mala peščica vseh ki letijo v Sloveniji in taka tabela ne bo nikoli izpolnjena toliko, da bi lahko opravičila svoj namen.

Poleg tega je pa treba vedeti, da se vse bolj prodajajo RV naprave, ki imajo možnost nastaviti katerikoli kanal brez menjave kakega kvarca...jaz lahko praktično pokrijem vse kanala na 40 in na 41 MHz. Kaj bi potemtakem moral napisati v tabelo...
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Ja Mitja kaj pol hočemo sam jamrat, da je nekomu kaj dol padlo.Za začetek bi bilo dobro nekakšno tabelo nastavit pa bomo videli kaj bo prinesel čas.Mislim da kar nekaj tistih, ki kupija "igračke" poišče kakšen stik z bližnimi modelarji.Daj kakšen predlog,vem da ga ziher imaš.

LP Marko
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Naj se nekdo spravi dokončat začeto o izdaji zloženke, o kateri se je že debatiralo...pa je očitno zmanjkalo začetnega zagona, čim je treba "pljuniti v roke".

Kar se tiče jamranja, seveda to ne pomaga nič...

Motnje in padci modelov zaradi le teh, pa v mojem koncu še niso prisotne, na vso srečo!
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 24 Okt 2006, 14:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Ne ne, ne gre za podcenjevanje, seveda, če nekdo uživa spuščati izistarja pred hišo in če ima take pogoje, super. Nisem nasprotnik "gradbenega materiala", še huje, vstopam v ta klub 8)

Kar hočem reči je to, da je letenje vse bolj dostopno (izi dejansko leti skoraj sam od sebe), ti ljudje pa se al večinoma ne vključujejo v klube itd. in nimajo pojma, kakšne efekte ima lahko njihovo letenje.

Recimo - ata kupi izija in gredo z otroki veselo na Voljčev hrib (ali kako se mu že reče v Radovljici). Na letališču manj kot km preč modear štarta s 3 kilsko mrcino... ko ata vžge komando na istem kanalu.... [-o<

Te ljudi je pa težko motivirat, da bi se vpisovali v neke razpredelnice itd...
Samo to sem hotel rečt.

Mogoče to še vedno zveni nekam negativno, hja, saj nakoncu je situacija negativna, ampak nimam nič proti takim rekreativcem.

LP
J
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Ideja o zloženki se je hitro ohladila,ker breme pade bolj na posameznika in je verjetno kar precej dela da se to skupaj zbere in uredi.Če bo pa to na netu lahko mimogrede vpišeš podatke za sebe ali pa nekoga drugega.

LP Marko
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Ultralajt napisal/-a:Naj se nekdo spravi dokončat začeto o izdaji zloženke, o kateri se je že debatiralo...pa je očitno zmanjkalo začetnega zagona, čim je treba "pljuniti v roke".
Mja. Priznam, mea culpa. DVa razloga:
- v službi imam mal gužve (ki se samo nabira, ker visim na forumu) #-o
- doma sestavljam novo leteče veselje :D

Pa še mal izgovorov:
- pripeljal sem zadevo do neke draft zadeve, odziv je bil mlačen
- par ljudi se je javilo, da bodo prispevali podatke, ampak v splošnem še vedno nimamo niti seznama letališč in klubov, da bi pa čisto sam tole speljal do konca pa tudi nimam energije

Še vedno sem pripravljen zadevo speljat, če se mi javita vsaj dva pomagača, ki bi pomagala z vsebino. Za obliko so se pa že nekej škrati javljal =D>

Lp
J
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Mislim ,da bi tudi podatke iz bodoče tabele(če jo bomo izpeljali)lahko služi za osnovo zloženki.Zato apeliram na vse tiste kateri obvladajo računalništvo naj pristopijo k tej zadevi in jo nekako začnemo.

LP Marko
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Vse lepo in prav, samo a ni to nepotrebno, to bi moralo biti na "placu" kjer se leti. Ena tabla, gor pa žeblji, potem se pa naredi kartonček, kdo leti,ker kanal in to je to. Ko te ni kartonček vzamenš domov, ko pa letiš pa je tam obešen.
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

sennheiser napisal/-a:Vse lepo in prav, samo a ni to nepotrebno, to bi moralo biti na "placu" kjer se leti. Ena tabla, gor pa žeblji, potem se pa naredi kartonček, kdo leti,ker kanal in to je to. Ko te ni kartonček vzamenš domov, ko pa letiš pa je tam obešen.
Primer:če Ti letiš na Drski pri šoli drugi pa Bršlinu imaš lahko 20m2 veliko tablo pa je ne bo videl.Tukaj na tabeli bo lahko videl kateri kanali se nahajajo na njegovem področju in kje.
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Pol pa še integriramo z google earth ane ;-)
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

jernejk napisal/-a:Pol pa še integriramo z google earth ane ;-)
Ni ravno precizen.Marsikatero ime naselja postavi tja kjer je drugo . :evil:
Imamo pa karto na ARSO.
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Primer tabele
Priponke
primer.doc
(31.5 KiB) Prenešeno 349 krat
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Ja to tako ali pa tako, govorim o glavnem letališču, saj itak je malo predaleč, da bi bila kaka motnja drska-bršljin.
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

TABLA LETENJA.

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Pozdravljeni vrjetno vas večina pozna modelarsko stezo v Lescah.
Tisti ki ste tam že leteli veste, da imamo narejeno tablo na kateri so napisane frekfence in pa kanali zraven so pribiti žeblji spodaj na isti tabli so plastične ploščice oranžne in zelene barve ki označujejo kanale zeleni so
35 MgH, oranžni pa so 40 MgH. Dosti krat se dogaja, da nekateri modelarji ne obesijo ploščice za svoj kanal na tablo. Nekdo drugi pa pride obesi ploščico in ko hoče leteti zadnji moment ugotovi, da ima še nekdo isti kanal. Zato bi posebej APELIRAL, na vse modelarje kjerkoli že letite seveda tam kjer imate svoja modelarska letališča, da nekako obvestite tam prisotne modelarje tudi o svoji frekfenci, da se boste znali razvrstiti tako da lahko vsi letite pa, da dobeden dobenega ne moti z svojim kanalom. Kajti ve se da 2 z istim kanalom ne moreta leteti da se nebi med seboj motila. javascript:emoticon('#-o')
d'oh!
To je seveda moj prispevek k večji varnosti na moedlarskih stezah, saj si vsi želimo na koncu letenja odnesti domov lep in cel model ne pa razbitino zaradi nekoga,ki je mislil da on pa ne rabi ostalih obvestiti o svojem kanalu.
To bi bilo vse zi moje strani pa lepe trenutke ob letenju.javascript:emoticon(':-({|=')
Boo hoo!

LP čujčuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Prav tako kot sem podpiral idejo o zloženki, ki je imela namen tudi informirati modelarje začetnike, mi je ta ideja prav tako všeč.

Vendar imam pomisleke, da bo to delovalo. Naredimo tabelo in dobimo lepo pregledno kje, z katerim kanalom leti. In jaz pogledam aha v Lescah mam jaz 64 pa Joža in Mirko. Nobenga od niju ni tukej. Fino letel bomo. In Joža je pa doma v Zapužah, cca 300m zračne linije. Mal je pržgal komando in probal zadevo ko sem jaz letel. Kaj mi pomaga, da vem da ma on isti kanal? Nič.
Prodajajo se Scan zadeve in jih bo zmeraj več. In tako fiksnega kanala ni več.

Če želite kanale članov AK ALC Lesce jih lahko snamete na našem oddelku na forumu. Kje pa kdo leti in pa kdaj? Pfff še ciganka ne ve tega.
S5-DSM
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Kaj pa ladijski modelar na bližnji mlaki?
LP
Sebastian
newmodel
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 17 Jun 2007, 07:00

Odgovor Napisal/-a newmodel »

Samo bi vprašal, če se naredi zloženka za informiranje novih modelarjev (kot imam namen biti tudi sam), me zanima, kdo bo kril stroške tiska in papirja za zloženke, pa kaj bi naj sploh noter pisalo?

P.S.: Ultralajt, kateri RV modeli (sprejemnik, oddajnik) lahko pokrijejo vse kanale in na katerih frekvenca ter kakšne so cene?
newmodel
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 17 Jun 2007, 07:00

Odgovor Napisal/-a newmodel »

jernejk napisal/-a:Pol pa še integriramo z google earth ane ;-)
Ne bi se te rajši zmenli z najdi.si, kjer imajo RES dober načrt celotne slovenije? (google earth je bol slab, kar se SLO tiče)
Odgovori

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu