Kvaliteta napisanega

...vaše želje o čem naj bi se pisalo

Se samo meni zdi, ali je kvaliteta tega, kar se piše po forumu vedno slabša?

Se ti samo zdi!
32
22%
Da prav imaš!
77
52%
Ne samo to...še slabše je!
38
26%
 
Skupaj glasov: 147

Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Kvaliteta napisanega

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Kaj menite....sem samo slabe volje, razočaran nad forumom, ali je res kaj na tem?

Edit:

Da ne bo kdo narobe razumel... piše se marsikaj uporabnega, odprtih, aktivnih, zelo dobrih tem, izgradenj in podobnega je tudi dosti, vendar procentualno gledano pa je vse skupaj drobiž, proti ostali navlaki. Pa ne, da bi rekel, da je vprašanja "Zakaj pa moj avjon ne leti" navlaka, ampak moti me 35x napisano ENO IN ISTO...dobesedno.....kot copy/past, neuporabni/nekorektni mali oglasi, kreganje, provociranje,.... vedno več je tega... kje se bo to končalo? Smo res iz dneva v dan bolj zagrenjeni in "tumasti"?

Jan
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mislim da je malo preveč provociranja in potem tema skrene iz smeri in je to to.. :evil:
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

zadetek

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Zdravo !

Po kriterijih ki vladajo tu sem začetnik.Pred leti, ko sem naredil daljšo modelarsko pavzo še ni bilo interneta. Kar smo se imeli zmeniti, smo se zmenili v klubu ali drugje, oči v oči.Verjemi mi, bilo je bolje. Ne rečem, da je sedaj z internetom nemogoče ustvariti konstruktiven in v odnosih pošten dialog.Vendar so redki.Samo toliko glede ankete, ker je to razmišljanje vplivalo na glasovanje.
Razočaran nad forumom ga ne uporabljam več, vsaj trenutno ga bolj prebiram in samo spremljam kaj se dogaja.Mi ni bil v pomoč, kot verjetno še kateremu začetniku ni.Postaviš konkretno vprašanje in kaj dobiš za odgovor, od enega mežika brez komentarja do doktorske dizertacije na filozofiji.
Bolje da neham, saj bom pljunil ves žovč, ki se nabira v meni, ko spremljam forum. Saj ni vse zanič v vsaki travi raste plevel, le odstraniti ga je treba.
Demokracija in pravica govora sta pa tudi prinesli spremembe, in tako je prav.
Predlog:
- moderatorji naj se večkrat oglasijo in po potrebi uporabijo rumeni karton
, rdeči že ne bi bil več demokratičen
- poleg številke prispevkov naj bi bil še znak, ki bi ponazarjal kvaliteto prispevkov in obnašanje na forumu

Spet se je najdel nekdo, ki soli pamet. Samo to je moja pravica, enaka kot tista, da pišeš v nerazumljivi latovščini.

LP do naslednjega javljanja, dolfe!
Za vsako rit se palca najde.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Verjamem, da je marsikdo prav zares šokiran, ko prvič, iz umirjenega življenja in brez izkušenj iz kakih drugih forumov, pogleda v tega našega, modelarskega!

Ampak, to je to, in se ne da nič pomagati. To je slika nas, ki sodelujemo v njem. Mene pravzaprav niti ne motijo preveč raznorazne zdrahe, ali kaka nesoglasja med "sogovorniki". Smo pač različni ljudje, ki različno razmišljamo, dajemo pomembnost različnim stvarem, ter po svoje gledamo na nekatere stvari.

Nekateri ne znamo stvari napisati kratko in jedernato, zato se razpišemo po dolgem in počez, nekateri, pa vse svoje znanje skoncentrirajo v enega smajlija ali kratek dvoumen stavek.

Všeč so mi ljudje, ki v svoje prispevke primešajo kanček humorja, všeč so mi ljudje, ki v prispevkih povedo jasno in razločno in ne zavijajo besed v ovojni papir...

Tistim, ki so zgroženi, nad nekaterimi debatami, predlagam, da naj poberejo samo tisto kar se jim zdi vrednega, ostalo, kar jim pa ni najbolj všeč, enostavno ne berejo dalje...

Menim, da forum ni nič slabega, ampak je še vedno, gledano v celoti koristna zadeva.
Koliko je za koga koristna, pa je odvisno od njega samega...torej, koliko uspe najti zanimive stvari, ali pa izgublja čas s sprebiranjem navlake.

Kar se pa tiče moderatorstva, bi pa res bilo dobro, da moderatorji bolj redno spremljajo forum, ter pravočasno potegnejo črto, če tema skrene s prave poti, izgubi rdečo nit, ali preskoči meje "zdravega okusa".

LP Mitja
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Jaz mislim ,da jih veliko kar tako nekam "bluzi".Npr.pri malih oglasih.Nekdo napiše oglas,potem pa "potencialni kupci"marsikaj sprašujejo v tri dni in velikokrat vse to skrene iz teme.Nevem zakaj ne uporabljajo ZS.Potem so tu razne teme:npr.gradnja....,avtor lepo piše o poteku gradnje pa ti nekdo vmes "vrže"nekaj kar nima veze z temo,potem vse pa vsa debata gradi okrog tiste brezvezne "opazke".
Mislim da bi moderatorji morali bolj uporabljati funkcijo BRIŠI!!

LP Marko
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

markx napisal/-a: Mislim da bi moderatorji morali bolj uporabljati funkcijo BRIŠI!!

LP Marko
Si se učil v šoli, kako so izgledali kmečki upori (le v kup, le v kup, uboga gmajna in podobno)...nekako tako izgleda, ko nekomu stopiš na prste ;) (če pa je po možnosti na foromu "veteran", pa je posledično še užaljen, se počudi odrinjenega, grozi z prenehanjem pisanja in podobnim....ko mali otroci :D)

Jan

P.S.

Šele zdaj sem opazil, da ta tema pravzaprav nima prihodnosti. Zaradi našega pisanja se ne bo nič spremenilo. Kvejčemu je samo še ena tema ki je neuporabna in pravzaprav smeti modelarski FORUM! Ahhh....ja..... Nima smisla!

P.P.S.

Samo mali oglasi so pa ZAKON. Kaj se vse tam naučiš in izveš :D
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ponavadi je tako da je ob takih temah najbolj uzaljen tist ko niti nebi rabil bit tist ko dela pi... se tak ne sekira..
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Pozdravljeni!

Ta forum ima resen problem: namreč je preobširen. Včasih še kakega svojega oglasa ne najdem, da ga editiram, ko se kaj spremeni. Mi vrže ven na desetine drugih tem... Potrebno se je vprašat, zakaj je do tega prišlo? Odgovor se skriva v navadah generacij, ki najbolj množično uporabljajo internet: vse mi prinesi k tazadnji. Tu ne moremo nič spremenit, tako pač je. Lahko se le prilagodimo, kolikor se pač lahko. Moj predlog: naj se da pod vsak oddelek (oz. kje je pač potrebno) eno temo, ki bo zmeraj na vrhu (sticky ali kako je že...), kjer so osnovni napotki za določene stvari. Primer: akumolatorji in polnilniki, ABC polnilnikov (recimo). Tam bi bilo zbrano vse osnovno kar mora nekdo vedet, ki bo kupil nov ali rabljen polnilec. Če mu pa tisto ne bi bilo dovolj in išče kaj specifičnega, pa naj vpraša. Tako odpadejo teme tipa: kateri polnilec naj kupim, pomoč pri nakupu polnilca in kaj je boljše intelli control ali ultramat 25 :-? #-o .

Lp, Marko
40MHz, kanal 83.
Maribor - tik pod Kalvarijo
Velenje - okolica in jezero
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Pozdravljeni!


Na zgornji post, ki pravi da je forum preobširen se nikakor ne strinjam saj je lepo razdeljen po temah in še zdaleč ni tako velik kot npr. na rcgroups. Je pa res da funkcija iskanje ni najbolj "izpiljena" npr. v primeru nekega iskanja vn vrže polno drugih stvari ki ponavadi nimajo zveze z iskanim "predmetom". Predvsem so me razočarali tudi nekateri modelatorji, ki v večina ne odgovarjajo na določena vprašanja pa čeprav je tema postavljena prav za ta namen(brez zamere). Veliko bi lahko proti spamanju naredili tudi modelatorji, saj se v primeru npr. v oglasih večkrat pojavijo različni komentarji (predrago, kva to sploh prodajaš, itd...). Take stvari bi morali modelatorji enostavno brisati, saj je to del njihovega "posla". Sam bi bil tudi mnenja da bi se na začetni strani postavila tema Rumeni/Rdeči kartoni v kateri bi se potlej za tistega ki določenih pravil ne bi upošteval dodelila določena sankcija. Najprej opomin, nato rumen in rdeč karton oz. ban iz foruma(vem, da se lahko potem spet nazaj prijavi sm pomoje se bo iz tega nekaj naučil).

Moti me tudi, kar sem večkrat tudi opazil, da so nekateri "večji osebki" z več kot 250 prispevki malce preveč "samovšečni" in ne pokažejo nekakšne pomoči do začetnikov, ki jih za to prosijo. V veliko primerih jih tudi dost "modelarjev" na tem forumu veliko ocenjuje "kvaliteto" "modelarja" tudi na račun število prispevkov, kar pa je popolnoma brezsmiselno...

Upam , da se kateremu nisem zameril; saj nisem hotel nič slabega :o

Lep pozdrav
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

carcar napisal/-a:Pozdravljeni!


Na zgornji post, ki pravi da je forum preobširen se nikakor ne strinjam saj je lepo razdeljen po temah in še zdaleč ni tako velik kot npr. na rcgroups. Je pa res da funkcija iskanje ni najbolj "izpiljena" npr. v primeru nekega iskanja vn vrže polno drugih stvari ki ponavadi nimajo zveze z iskanim "predmetom". Predvsem so me razočarali tudi nekateri modelatorji, ki v večina ne odgovarjajo na določena vprašanja pa čeprav je tema postavljena prav za ta namen(brez zamere). Veliko bi lahko proti spamanju naredili tudi modelatorji, saj se v primeru npr. v oglasih večkrat pojavijo različni komentarji (predrago, kva to sploh prodajaš, itd...). Take stvari bi morali modelatorji enostavno brisati, saj je to del njihovega "posla". Sam bi bil tudi mnenja da bi se na začetni strani postavila tema Rumeni/Rdeči kartoni v kateri bi se potlej za tistega ki določenih pravil ne bi upošteval dodelila določena sankcija. Najprej opomin, nato rumen in rdeč karton oz. ban iz foruma(vem, da se lahko potem spet nazaj prijavi sm pomoje se bo iz tega nekaj naučil).

Moti me tudi, kar sem večkrat tudi opazil, da so nekateri "večji osebki" z več kot 250 prispevki malce preveč "samovšečni" in ne pokažejo nekakšne pomoči do začetnikov, ki jih za to prosijo. V veliko primerih jih tudi dost "modelarjev" na tem forumu veliko ocenjuje "kvaliteto" "modelarja" tudi na račun število prispevkov, kar pa je popolnoma brezsmiselno...

Upam , da se kateremu nisem zameril; saj nisem hotel nič slabega :o

Lep pozdrav
Lej, saj ravno o tem govorim. Pride ti 100 virtualnih modelarjev začetnikov in stokrat vprašajo eno in isto, nekateri še z istimi besedami. Na ta vprašanja je 100 enakih odgovorov in forum postane nepregleden, ker je preobširen. Nič nisem rekel, da ni lepo urejen, še celo zelo urejen je, vendar ima vsak oddelek toliko postov, od katerih je dosti tako splošnih, da bi lahko na njih odgovoril v nekaj vrsticah in to v enem odgovoru za vse. Primer je podan zgoraj.


Lp, Marko
40MHz, kanal 83.
Maribor - tik pod Kalvarijo
Velenje - okolica in jezero
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »



Na z
Lej, saj ravno o tem govorim. Pride ti 100 virtualnih modelarjev začetnikov in stokrat vprašajo eno in isto, nekateri še z istimi besedami. Na ta vprašanja je 100 enakih odgovorov in forum postane nepregleden, ker je preobširen. Nič nisem rekel, da ni lepo urejen, še celo zelo urejen je, vendar ima vsak oddelek toliko postov, od katerih je dosti tako splošnih, da bi lahko na njih odgovoril v nekaj vrsticah in to v enem odgovoru za vse. Primer je podan zgoraj.


Lp, Marko
Zato pa mislim ,da obstajajo moderatorji,kateri morajo spremljati kaj se dogaja na forumu in temo prestaviti oz.pobrisati.

LP Marko
Uporabniški avatar
5nicker5
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 08 Apr 2006, 10:00
Kraj: Črna na Koroškem

Odgovor Napisal/-a 5nicker5 »

Član foruma nisem dolgo, tako da o sami kvaliteti napisanega ne bi, me pa motijo predvsem razni replyi (predvsem pogosti v zadnjem času) v malih oglasih stila: "Dam ti tolko in tolko", (pod tolko je ponavadi kakšna debilno nizka cena). Tak pristop se mi zdi skrajno žaljiv do prodajalca in ne bi smel ostati nekaznovan (razna opozorila, ko se jih nabere 5, adijo, etc....). Ne vem, ampak nekateri danes nimajo osnovnih manir!

Se pa vidi kateri so dovolj zreli po parih postih, kjer ni vse nametano okrog in počez. Veliko lažje je brati urejene poste z repom in glavo dela z njimi pri pisanju, pa ni kaj več. Tiste tri pike se pa ja da postavit :-k
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Mislim, da je bilo dokazano, kar sem želel. Ugotovil sem, da nisem imel slabega dneva in da po tem takem nisem zatežen, če mislim, da je ta forum vedno večja beda. Številke pravijo svoje. Nekateri so celo še bolj kritični od mene :lol: Glasovalo je bolj ali manj večina AKTIVNIH članov foruma, verjetno tudi večina tistih, ki rada "serje" kot golobi po pločnikih, in so se MORDAAAA malce zamislili. Začnite z MALIMI OGLASI. Kot moderator vam rečem, da bi vsakemu posebaj popipal vse dlake na jajcah, tako me včasih razjezite. Nimate ne kulture, ne manir...ništa...iztrelite prvo kar pade na pamet...

Meni je oče rekel: Imaš 2 ušesi, in 1 usta...zato poslušaj več, kot pa govoriš ;) (pa ne rečt, da pa imamo 2 očesi in 10 prstov - to ne velja. Ko so si tale pregovor izmislili se še prsti niso dotaknili tipkovnice)

Jan
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Moja dva eurocenta na to temo:

Večina nesoglasij in nesporazumov izhaja iz tega, ker forum dojemate kot nekaj, kar forum ni.
Če kaj, potem je internetni forum najbližje gostilniški debati - kar poglejte, kolikokrat na minuto ta skrene "offtopic" ... če sploh ima kak topic :)
Offtopic sam po sebi je posledica načina delovanja človeških možganov in mi je zato zgolj zanimiv, ne pa nekaj, kar bi morali preganjati ...
In to, ali se gostilniška debata sprevrže v gostilniški pretep, je posledica zgolj prevelike vztrajnosti na eni strani in premajhne strpnosti na drugi strani ... Strpnost sploh pa je nekaj, kar bi vsak "prebivalec" interneta moral imeti v izobilju ... strpnost in pa sprejemanje drugačnosti. Saj veste, globalizacija in to.

Menim, da je ta forum eden izmed boljših v slovensko govorečem delu interneta. Je eden boljših tudi širše - boljši mi je le še en, ki je res ozko tematski in hudo introvertiran, zato ne bi tu tratil kilobajtov o njem.

Vsi, ki jamrate o (ne)kvaliteti jezika in ponavljanjem enih in istih vprašanj - dobrodošli na internetu, kaj naj vam rečem ... oglejte si kake "najpopularnejše" forume v slovenskem cyber prostoru in če se vam uspe naučiti tisti sleng, boste hitro spoznali, da je bilo prej boljše, preden ste razumeli, s čim vse se osebe tam obkladajo ...

Torej, forum je gostilniška debata, bolj ali manj na nivoju. Kar pogrešam sam in kar me vedno bolj moti je to, da forum NI zakladnica znanja. Večkrat sem že ob kaki pijači navrgel idejo, da se postavi wiki (saj poznate wikipedijo, da?), ki naj služi kot zakladnica znanja, vendar je naletela na skepticizem, češ, za to rabiš kompetentne ljudi, ki jo bodo polnili z znanjem, ki bodo vanjo prenesli po celem forumu (pa še kje drugje) razsute drobtinice znanja in zgradili organizirano pogačo ... Res je, wiki bi zahteval večji vložek kot forum, a bi bil rezultat zato bolj zadovoljiv.

Pa da gremo offtopic ... koliko se vas je pripravljeno javit za tak podvig? :)
mrider
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 18 Avg 2006, 19:55

Odgovor Napisal/-a mrider »

Ko se v kšni temi začne goort o drugih stvarreh namesto o tem na kar je tema naslovljena, bi morali tako teo akleiti ali pa izbrisati.

lp
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

mrider napisal/-a:Ko se v kšni temi začne goort o drugih stvarreh namesto o tem na kar je tema naslovljena, bi morali tako teo akleiti ali pa izbrisati.

lp
Enako bi morali izbrisati takšne objave. Če še enega stavka ne znaš napisati, te pričakujejo na http://www.otroski-svet.com .

@pegasus
Oprosti, od sedaj naprej bom strpen.
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ko se v kšni temi začne goort o drugih stvarreh namesto o tem na kar je tema naslovljena, bi morali tako teo akleiti ali pa izbrisati.

lp
prevod:

Ko se v kakšni temi začne govoriti o drugih stvareh, namesto o tem na kar je tema naslovljena, bi morali tako temo zakleniti ali pa izbrisati.

LP!


@mrider: lahko si kupiš slovar "Slovensk' po dumače -> knjižna slovenščina" in pa mogoče novo tipkovnico, ki bo vsako pritisnjeno črko napisala #-o (saj veš da ne mislim nič slabega).


LP!
Jure
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

JKSniper napisal/-a:
Ko se v kakšni temi začne govoriti o drugih stvareh, namesto o tem na kar je tema naslovljena, bi morali tako temo zakleniti ali pa izbrisati.
(Uporabil sem tvoj prevod, ker sem mi zdi zamalo odgovarjati na skropucala originala.)

Zakaj kaznovati tistega, ki je odprl konstruktivno temo in se mu najde nekaj pametnjakovičev, ki serjejo po temi. :-k ](*,) Seratorji pa ostanejo ''nekaznovani''.
Zadnjič spremenil tornado, dne 12 Okt 2006, 10:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp Rado
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

To z brisanjem ne gre kar tako. Če nekdo postavi neko začetniško vprašanje, naj si bo ta nekdo modelar začetnik, ali virtualni modelar, ali wanabee modelar, mu je pač potrebno odgovoriti, tako ali drugače, lahko pa se mu tudi ne odgovori. Ne moreš kar tako izbrisati nekega vprašanja, naj si bo še tako začetniško (npr. razlika med motrojem speed 400 in speed 500), ker ga s tem takoj diskriminiraš; odvazemš mu pravico postavljati vprašanja, brez tega da mu daš možnost to znanje pridobiti na drugem naslovu. Predstavljajte si mladostnika, ki so mu všeč avtomobilčki na RV in jih je v otroških letih nekaj komadov, kupljenih v trgovinah z igračami. In napoči trenutek, ko zadevo popolnoma preraste. Podatkov o tem, kje se dobijo modeli in kje se srečujejo modelarji pa nima in tudi vsakega od znancev/prijateljev ki ga vpraša po tem, o tej zadevi ne ve nič. In kaj naredi? Ja valda, na internet gre. Ne v knjižnico!!! [-X In na internetu najde www.modelarji.com z ogromnim forumomo. In potem sledijo vprašanja: kakšna je razlika med..., kje so modelarske trgovine v okolici..., kje se srečujejo taki in taki modelarji..., ali naj kupim to ali...?
Zato ideja o neki wikipediji ni slaba. Ampak, kdo bo to delal?? Imamo pa že vzpostavljen fourm, ljudi z izkušnjami in znanjem. To je potrebno izkoristiti, ker z wiki bi samo nadaljevali tradicijo foruma: stokrat eno in isto.

Lp, Marko
40MHz, kanal 83.
Maribor - tik pod Kalvarijo
Velenje - okolica in jezero
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Res bi bilo dobro, če bi lahko oiginalni avtor teme le-to tudi moderiral.

Glede vedno istih vprašanj se mi zdi, da bo vedno tako iz parih razlogov:
- človeške narave, ki je pač lena
- iskanje res ne dela najbolje; zgodi se mi, da za določene stvari točno vem, da se je o njih pisalo, pa jih iskalnik ne najde (ne, ne bom se zdajle spomnil primera)
- čas gre naprej in če je bil včeraj telstar z NiCd opremo primeren začetniški model, je to danes stiroporko z LiPo in bo jutri Aerogelko z gorivnimi celicami :wink:

Da se vrnem k kakovosti napisanega: mogoče so te stvari tudi subjektivne in se spreminjajo z napredovanjem posameznika v modelarstvu. Ko si čisto nov, se ti zdi nek članek o osnovni aerodinamiki že hudo dober, pri kakšnih polarah, profilih, finesah pa že samo gledaš. Ko si v tem par let, se na to navadiš, oziroma pridobiš to znanje in ISTA vsebina se ti zdi manj kakovostna; seveda s časom tako na forumu tudi manj novega izveš, ker si že pridobil neko znanje. Zdaj bi te zanimale take stvari, kot je "vpliv nihanja kvantnih delcev na aerodinamične lastnosti modela ali kako izkoristiti termiko za 0,001% bolje in pri tem ohraniti ženo srečno", ampak ljudi, ki bi o tem kaj vedeli in napisali je seveda malo.

Osebno pa me na forumu najbolj moti bolj ali manj vsesplošna nesramnost nekaterih sodelujočih. Oh ja, se pač ne spuščam v debate z njimi. Ali pa vprašanja zastavljam na tujih forumih, kjer zaenkrat nesramnih odgovorov nisem dobil. S tem seveda naš forum zgublja na vsebini....

Lp
J
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

didodede napisal/-a: Predstavljajte si mladostnika, ki so mu všeč avtomobilčki na RV in jih je v otroških letih nekaj komadov, kupljenih v trgovinah z igračami. In napoči trenutek, ko zadevo popolnoma preraste. Podatkov o tem, kje se dobijo modeli in kje se srečujejo modelarji pa nima in tudi vsakega od znancev/prijateljev ki ga vpraša po tem, o tej zadevi ne ve nič. In kaj naredi? Ja valda, na internet gre. Ne v knjižnico!!! [-X In na internetu najde www.modelarji.com z ogromnim forumomo. In potem sledijo vprašanja: kakšna je razlika med..., kje so modelarske trgovine v okolici..., kje se srečujejo taki in taki modelarji..., ali naj kupim to ali...?
V tem delu se delno strinjam s tabo, večinoma pa ne. Zakaj?
Modelarski forum je sigurno mesto kjer bodo nadobudneži našli kup informacij. Problem je v tem, da jih NOČEJO najti. [-X
Lep primer se v zadnjem času odvija v čolnarski temi. Če bi si tile mladci vzeli dan ali dva časa bi na 80% osnovnih vprašanj našli odgovore, saj je o tem bilo napisanega ogromno dobrih člankov. Prav tako jim prva stran ponuja vse odgovore o trgovinah, društvih, članih......In mormalno tega ne koristijo, ker je bolj enostavno pisati kozlarije in se sprenevedati.

Večina modelarjev nas je pripravljen pomagati in dajati napotke pri uvajanju v modelarstvo, verjetno pa ni nihče pripravljen podpirati lenobe in nemarnosti. :wink: Jaz vsaj nisem. [-X
Zadnjič spremenil tornado, dne 12 Okt 2006, 10:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp Rado
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Zdravo!

sicer ne vem, če je tole ravno v rdeči niti kritiziranja foruma, ampak ima pa veze z "preobširnostjo" in nekvaliteto.

lahko povem osebno, kako jaz postavim vprašanje, če me kaj zanima.

Če mislim, da je uporabno tudi za koga drugega, potem vprašam seveda v primerni temi, z ustreznim naslovom javno.

Če pa me zanima specifično, recimo: kakšna krila bi naredil za model F5J 400, če je model brez njih težek toliko, krilo se pritrdi tako, dolžina od spinnerja do krila je toliko in od konca krila do repa je toliko...

no, v tem primeru, se mi ne zdi smiselno pisati javno, ker bo prišlo ven 5 načrtov, kako in kaj da bo najbolje, pri tem pa se bodo še avtorji teh načrtov med sabo kregali kdo ima boljšega, zato raje tako vprašanje postavim kateri od oseb, ki menim da to ve preko ZS. Če oseba tega ne ve, pove da ne ve, in vprašam drugega. Da pa veš, kdo bo to vedel in to dobro, se pa tako vidi po njegovih objavah.

za javnost (po moje) je primerno objavljati takšne stvari, ki bodo koristile ne samo tebi, ampak veliko ljudem, in pa takšne stvari o katirih želiš zvedeti "od večih konec". (žal pa na ta način forum spet ni to, kar naj bi bil)

joj kako jaz zakompliciram stvari!


LP!
Jure
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

didodede napisal/-a:Zato ideja o neki wikipediji ni slaba. Ampak, kdo bo to delal?? Imamo pa že vzpostavljen fourm, ljudi z izkušnjami in znanjem. To je potrebno izkoristiti, ker z wiki bi samo nadaljevali tradicijo foruma: stokrat eno in isto.
Oglej si wikipedio (ali katerikoli drug spodoben wiki) ... vidiš v njej kake gostilniške debate? Ne - ker oblika zapisa ni primerna zanje. Mnogo debat poteka o wikipediji v drugih medijih, tako kot bi lahko debate o prispevkih v "modlarwikiju" še naprej potekale na forumu.
Recimo tema "tehnika jadranja" ... začne se s konkretnim vprašanjem, nadaljuje z nekaj konkretnimi odgovori, nato pa razvleče sem in tja z raznimi prebliski (asociacijami, ->offtopic), malo naraste temperatura, debata prekrije originalni namen teme. Šum preglasi signal. Če bi bili ti konkretni odgovori dani v wikiju, bi bil signal ločen od šuma, ki bi lahko šumel kolikor bi hotel ... in s tem prav nič ne motil signala. Nasprotno, porajal bi več novih asociacij, od katerih bi marsikatere utegnile biti koristne in izboljšati kvaliteto originalnega signala.

A je to zdej kej razumljivo? :)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Nekaj časa sem razmišljal o eni temi, ki bi vsebovala kazalo in linke k temam, ki so zares vredne ogleda, ter jih seveda primerno poimenoval ..popredalčkal.

Razmišljal sem tudi o oblikovanju zanimivih tem (vsekakor z brisanjem nepotrebnih postov) v pdf fajl, katerega bi nekam naložil in na forumu (v kazalu zanimivih tem) dal samo link do fajla.

To "kazalo" bi tudi sam velikokrat uporabljal, dsaj se velikokrat zalotim, da vem za neko temo, ki jo iščem, a ne vem kje iskati in je ne najdem prav na hiotro. "Moje" kazalo bi ta problem odpravilo...

Sem pa že veliko svojih objav na tem forumu začel shtranjevati v word obliki, ki jo bom enkrat primerno oblikoval, pretvoril v pdf in naredil eno knjižico...Ultralajtove fore....

Samo toliko...en moj trenutni preblisk, ki sem ga napisal.

Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 12 Okt 2006, 11:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Moj predlog:

1. V rubriki Mali oglasi bi bilo dobro onemogočiti vsakršno pisanje - razen avtorja. Za vse debate se uporabi ZS. Na nekaterih forumih je to zelo uspešno izvedeno.

2. Uvesti nekakšen "meter" količine pisanja neumnosti (forum ni IRC, razni offtopici, žalitve,...), ki bi meril na principu količine brisanih postov s strani moderatorjev in bi ga lahko vsi videli na levi streni pri podatkih o avtorju. Podobno kot imamo sedaj nazive začetnik, freak, tekmovalec,... Lahko tudi neko procentno lestvico - ko dosežeš 100% neumnosti -> :ratata:
Odgovori

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu