Yep 120 LV

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Potreboval bi navodila za nastavljanje omenjenega regulatorja. V kolikor jih kdo ima oz. ve kje na netu se jih dobi, bi se priporocil.
Hvala.
Lp, Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

A,to bi rad spremenil originalen heli program,na letalskega...? to lahko storiš le s kartico
https://www.yge.de/wp-content/uploads/2 ... 3-engl.pdf so pa yge,ypg jep,MODSTER ICE,enaki..............

Dejansko vsi hvalimo internet kako je fino,ko pa nekaj rabiš ugotoviš da je polovico podatkov ,ki si jih včasih koristil izginilo,bljižnice so neaktivne,gugl ti jedva kako sliko najde................


https://www.youtube.com/watch?v=zAwYZJdbT68
Slika
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.
Rad bi spremenil nastavitve. Meni je pa že letalski. Kar se pa tiče intrneta, je pa tako kot si napisal.
Hvala.
Lp, Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Po moje rabiš kartico,razen če se znaš polno koncentrirat,pa da si še glazbenik,da ločuješ tone....................
https://www.youtube.com/watch?v=QofHMBhXZSQ
Slika
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.
Sem dobil na posojo kartico, tako da je stanje tako, kot se od nje pričakuje. Oz. motor že poka =D> 🤗
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Enaka verzija regulatorja....90A z nastavljivim UBEC-em 12A...............cca 30€ mislim da glede nastavitev ki jih omogoča je to kar ugodno.....!!

PS
Čudna firma,naročil 29.11.-------dobil 8.12.
Slika
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kako je z temi YEP reglerji, če ne letiš na polni plin? Recimo, da imaš 80A regler, ki je na dobrem prepihu ven pa z polnim plinom vlečeš med 65 in 70 A.
Mu hudo škoduje, če je obremenjen izmenično med 70% in 100% plina, ali je bolje dat polni plin, ga čisto odvzet in ko rabiš zopet polni plin...?
lp
Sašo
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

raktivec napisal/-a: 24 Jun 2021, 09:27 Kako je z temi YEP reglerji, če ne letiš na polni plin? Recimo, da imaš 80A regler, ki je na dobrem prepihu ven pa z polnim plinom vlečeš med 65 in 70 A.
Mu hudo škoduje, če je obremenjen izmenično med 70% in 100% plina, ali je bolje dat polni plin, ga čisto odvzet in ko rabiš zopet polni plin...?
Pozdravljen Sašo.

Ne razumem točno zakaj bi bil problem pri delnem plinu. Ali misliš, če bo zdržal pri teh 70A, ali kaj drugega. Na ful gasu načeloma ni problema.
Bolj je problem na vmesnem gasu. To so ugotavljali modelarji že leta nazaj. Ko je bil sklep pokurjenih regulatorjev, delno slaba kakovost, delno pa šusi, ki letijo čez fete na polovici gasa. Preberi si tole temo, mogoče najdeš odgovor.
3d modelarji neprestano premikamo heblne pa dela. Res pa je da pri večjih motorjih on predvsem več polnih nekateri regulatorji enostavno ne delajo in zgorijo.

viewtopic.php?f=30&t=31500&start=75
Lp.Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Saj vem, da par let nazaj nisi smel dolgo držat vmesnega plina, zato sem vedno uporabljal reglerje na ON-OFF. Ker je do tega YEPa preteklo že veliko vode in, ker original YGE nima slabega imena, sem pomislil, da bi morda med strmoglavljenjem držal le kake pol plina da se vsaj malo dere, ker je zoprno gledat nekega lovca, ki "jadra" v vodoravnem letu in med dviganjem pa polnega.
Torej nekaj takega:
- vzlet in potem vsaj 20 sekund polno
- nato kakih 5 sekund 1/2, ali 3/4
- pa spet kakih 10-15 sekund polno itd.
Je pa regler direkt v prepihu in piha po njem z kake 50-60 m/s.
Je možno, da 70A reglerju pri 70A toka odpove bec, ostalo pa dela? Namreč z enim reglerjem sem zmazal dva ali tri modele, ki so po prvi bateriji leteli, po drugi je pa kmalu "zapikala" komanda. Do pred kratkim sem mislil, da sem dalprevelike odklone, da sem imel kak slab stik v kablih..., ampak zadnjič sem za probo suril en aku in dal not drugega. Že čez par sekund ni več reagiral na plin in se je ob ročici na nulo motor še kar vrtel na polno. Tudi komande so zmrznile, oziroma so delovale stopničasto kot kaki break danser.
(Tisto je bil modri Hobbyking ne YGE, ampak vseeno.)
Vem, da sem imel včasih povsod kaj za pokomentirat, ampak nekaj časa nisem letel in ne vem kam je čas pripeljal opremo. :D

Kaka pametna?
lp
Sašo
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Možno je vse, tako kot si napisal. Res je, da regulatorji so danes boljši kot včasih. Moj recimo HW 100A 12S ima preko 1000 letov ampak samo v 3D letenju.

Tvoje letenje drugače obremenjuje regulator kot moje. 20 sek na ful gas niti ni malo. Mogoče bi v takem primeru razmišljal o večjem regulatorju. Najmanjši problem so šusi. Kratkotrajni. Pri daljšem letenju na polno je pa vprašanje. Koliko lažejo pri A, koliko pri temperaturi. Težko rečem kaj bi točno na ta tvoj režim pasalo.

Samo kot zanimivost povem: gradim 3d model 85col kjer bo v gobcu 6.5kw motor. Žre od 120 do max 155A na 12S. Po prebiranju tujih forumov je 160A regler čisto na meji oz pogojno uporaben. Saj se dogaja da pogorijo. 200A pa naj bi prenesel take A. Samo tu je govora o več polnih motorjih (20 ali več?). Pa recimo smo daleč od teh 200A pa priporočajo tako velikega.

Kaj pa tuji forumi pravijo. Ali si kaj gledal??

Lp.Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Nisem gledal tujih forumov. Čeprav sem "spet not padu" pa vseeno nimam toliko časa, da bi cele večere presedel ob tej temi. :-?
Kratke šuse poznam precej dobro. V resnici nikoli nisem čisto zapustil modelarskih vod in sem precej letel eno 3,2 kg mešanico med hotlinerjem in DS modelom. Tam iz 150 A YPE reglerja za kratke skoke v višave navadno vlečem 140 A, če je kak pravi na obisku pa z drugim propom 180A in se mi že dve leti nič ni zgodilo.
Žal so mi pomladi sešili vse kite na desni rami in letos nič ne bo z startom modelov iz roke, zato sem malo iz nostalgije, malo pa zaradi okoliščin preklopil nazaj na edf modelčke, ki jih ruknem z gumico. Holc mi je poiskal ene super akuje, ki so ob 4.000 mAh enako veliki in enako težki kot so bili prejšnji 3.300 mAh, tako da komaj čakam na prihod YEPa 80. Kot pišeš okrog dejanskih zmogljivosti reglerjev sem ga verjetno malo pobiksal, ker nisem naročil 100A. Ampak se mi pa zdi, da bi lahko bile obremenitve v takem raktivčku precej podobne tvojemu 3D letenju, le faze se hitreje menjavajo. Na startu ga zapičim v zrak in v glavnem letim po vertikali, zelo malo je vodoravnih akrobacij. Rad imam hitrost in ti "jeti" so kolikor toliko hitri le, če jih goniš z pomočjo gravitacije. Vodoravno je tako, tako, ko pa začneš gor-dol, so pa zanimivi. In na poti navzdol lahko odvzameš 1/3 plina, pa kile modela vseeno napravijo svoje, da lepo švigne mimo glave, potem pa poln plin za čim večjo višino. Ob strmoglavljenju bi lahko čisto odvzel plin, ampak je bolj klavrno gledat model, ki v tišini strmoglavi proti tebi, par metrov nad tlemi pa se zadere, se dere do imelmana ali lupinga, nato zopet utihne..., rad vidim in slišim model, ki vseskozi poje svojo pesmico.
V teh zadnjih dveh stavkih je zajeto vse kar me muči. Ob tem nimam pojma z kako mero je obremenjen motor v modelu, ki strmoglavi. po logiki bi se moral motor vrtet skoraj v prazno, ampak nikol ne veš.

Ti mali reglerji nimajo rebrastega hladilnika čez fete in so poviti z skrčko. Bi dejansko kaj pomagalo, če dam čez fete rebrast hladilnik in ga fiksiram z kaptonom in mu dam prepih direkt po hladilniku? Regler je direkt za motorjem v kanalu in hudo piha po njem.
Da bi regler zgorel me skoraj ni strah. Bolj se bojim motenj zaradi pregrevanja reglerja. Ne spoznam se na elektrončke in ne vem zakaj, ampak očitno se zgodi, da preveč topel regler povzroča motnje in tega me je strah.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Bi dejansko kaj pomagalo, če dam čez fete rebrast hladilnik in ga fiksiram z kaptonom in mu dam prepih direkt po hladilniku?
"Original" ima hladilnik direktno na fetih in čez skrčko.V navodilih pa piše da v exstremnih primerih skrčko odstraniš...............So pa ti regulatorji vsi na enaki osnovni plošči,novejši pa z bistveno večjim kondanzatorjem na BEC-u......vsi izdelek "sunrise modela"...
Sam te regulatorje ne koristim v nekih exstremnih načinih...naprimer na 6s celicah,90 amperski deluje v povprećju na 35A..............
Priponke
ice 120.jpg
ice 120.jpg (134.88 KiB) Pogledano 2080 krat
ice 120,45.jpg
ice 120,45.jpg (139.45 KiB) Pogledano 2080 krat
Slika
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Bi dva dodatna kondenzatorja pomagala, da bec lažje diha?
lp
Sašo
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Yep 120 LV

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ne obvladam toliko elektronike,da bi lahko pametoval.Ti kondenzatorji se zadnje čase obešajo na izhod BEC-a vglavnem zaradi prisotnosti močnejših digitalnih servo mehanizmov ki me svojim delovanjem povzročajo nihanja v tem tokokrogu.
Dejansko,če se je proizvajalec odločil to nadgradit,je verjetno to storil z razlogom,tako da ta stvar ne mora škoditi.Druga možnost pri teh regulatorjih (jepih yesih celo mondster in podobnih iz te familje)je pa paralelen priklop sprejemniških celic.Jaz imam ponavadi priključene 4S NiMh/600mAh(AAAvelikost)

Pregrevanje regulatorja na osnovnih kondenzatojih z vsem tem nima veze,tam so vzrok ponavadi dolžine napajalnih priključnih kablov........
Priponke
dejansko se vidi,da je to povsem naknadno nadgrajeno,ker povsem spreminja obliko in celo moti pri namestitvi..............
dejansko se vidi,da je to povsem naknadno nadgrajeno,ker povsem spreminja obliko in celo moti pri namestitvi..............
ice 120k.jpg (155.76 KiB) Pogledano 2070 krat
Slika
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki