Skuril motor v treh sekundah full throttla

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Pozdrav.

Včeraj sem zmontiral nov esc na avto - trackstar 150A. Z računalnikom sem nastavil par osnovnih nastavitev in grem na testno vožnjo. Avto sem peljal 10m, malo naprej in malo nazaj. Preden je avto speljal je trokiral in sploh ni imel moči kot bi jo moral imeti, zato avto odnesem nazaj v delavnico in tam stisnem gas do konca medtem, ko sem ga držal v zraku. Vse skupaj je trajalo 3 sekunde, avto pa je dobil obrate, vmes je 2x zaviral in nato spet gas do konca. Tretjič je zelo močno zavrl kot bi imel zavoro na 100% kljub temu, da sem držal gas do konca. Avto spustim na tla in opazim komaj opazen dim...

Hitro vzamem dol body in gledam kje se je kadilo.. Potipam motor topel, esc še vedno deloval.. servo deluje, zato vzamem ven baterije, potipam še enkrat motor in se ga je komaj držalo. Kasneje se je še malo ogrel in nato se je začel ohlajati. Motor se sedaj težko vrti, če obrnem kolesa. Preko ESCja pa samo malo trza.

Motor sem vzel iz avta in ga razstavil.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na slikah se vidi, da so na magneti 4 črte - 4 polni motor in pa da je rdeča žica skurjena.

ESC sem kupil rabljen ampak je bil nov. Prejšnjemu lastniku ni dobro deloval zaradi nizkih KV motorja (električna rolka). Predvidevam, da je tudi on imel podoben problem ampak ni vedel...

ESC sem priključil še na ta motor in ga ne obrne. Samo trza.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 00kv_.html

Nastavitve ESCja
http://shrani.najdi.si/?y/t5/46tCgmby/zajeta-slika.png
http://shrani.najdi.si/?12/4I/ee4hQ5M/zajeta-slika2.png
http://shrani.najdi.si/?1/RS/4LC6fxnC/zajeta-slika3.png
Turbo izključen, timing je bil 00°

Motor je Ripper 40/20 2000kv
ESC: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Avto: Thunder Tiger MT4 G3

Kaj storiti sedaj.. Kako se lahko prepričam, če je esc res zanič?
Se motor še da previti?
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Kako preverim, če je problem v ESCju?

Se da motor previti?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

N0t0ri0us napisal/-a:Kako preverim, če je problem v ESCju?
Povohaj ga. Resno... Če smrdi, imaš sigurno problem...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a robar »

Če pogledaš navitje se vidi, da je nekaj tuljav precej bolj temnih v primerjavi z ostalimi. Očitno je v eni fazi tekel precej večji tok od ostalih, zato se je navitje pregrelo. Previjanje gre na podoben način, kot se dela pri velikih 3 faznih motorjih. To pomeni, če nimaš izkušenj in potrebnega materiala, skoraj ni šans, da bi uspel. Vzrok za težavo je lahko ovojni stik v navitju, še bolj verjetno, pa je napaka na enem izhodu regulatorja.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

ESC ne smrdi. oziroma smrdi po novem.

Če priključim gor drug motor, kako lahko preverim, da nekaj ne štima razen da skurim spet motor? Sicer ga ni škoda ampak če ga ni potrebno ga raje nebi :)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a robar »

ESC smrdi, ko se zažge vezje. Kadar pa prebije tranzistor, je ta v kratkem stiku in se zelo ne greje. Jaz bi za test zvezal 3 avtomobilske žarnice v trikot in nanje priklopil ESC. Če je ESC dober, morajo vse 3 svetiti enako. Potem bi priklopil motor in previdno, zelo na kratko poizkusil delovanje še z motorjem.
Lp
Robar
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Kaka shema vezave? Nisem ravne električar :)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a robar »

Nariši si enakostranični trikotnik in označi vogale s črkami A, B, C. Rabiš 3 enake avtomobilske žarnice 12V, 20W. Moč je lahko tudi drugačna, važno je, da so enake. Prvo veži med A in B, drugo med B in C, tretjo med C in A. Regulator priključi v točke A, B, C. Če je regulator v redu, morajo vse 3 svetiti enako, svetloba pa se spreminja tako kot daješ gas.
Lp
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Ok :) odlično bom testiral in poročam :)

Hvala ti!
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Živjo.

Robar tvoj eksperiment je uspel. Sem priključil najprej na letalo in so svetile vse 3 žarnice enako, nato sem priključil na žarnice na avtomobilski ESC in žarnica katera je bila priključena na oranžno žico sveti precej močneje.

To je tudi razlog, da sem skuril motor, saj je skurjen rdeč kabel, kateri je bil priključen na oranžno žico na ESCju.

Slika

Sedaj pa samo še HKju pisat in upam, da mi dajo nov motor in regulator.

Upam, da se trackstarjev motor lahko kosa z ripperjem in da nebo pomanjkanja moči.

Hvala vam za pomoč!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Sedaj pa samo še HKju pisat in upam, da mi dajo nov motor in regulator.
Veliko sreče,pri njih se začne takole......"O,my dear friends,i can't believe,da se ti je kaj takega zgodilo,ne razumem dobro kaj se ti je zgodilo" Pa mine teden.Potem pa,spet daj malo poslikaj in povej kaj je na stvari,ne razumem v čem je problem.....pa gre spet teden.........itd. Vmes pa genererana pošta če si zadovoljen z njihovimi uslugami !!
Slika
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Do sedaj sem uveljavljal garancijo za en flight stabilizator, kateri ni deloval zaradi moje komande in pa defektno baterijo in so mi poslali nova izdelka brez kakršnih koli komplikacij. Šlo se je za znesek 17 in 45€ . No tukaj je pa regulator 80€ in pa še motor cca 70, tako da se zna kaj zakomplicirati, čeprav upam da se ne bo.

Je pa res, da sem vedno dodal kar se da jasen opis, slike in pa video tako da se niso mogli zgovarjat na to, da niso vedeli kaj je narobe.

Seveda upam na najboljše. Poročam o razpletu...

Razmišljam samo o tem, da bi vzel leopardov motor, ampak ne vem katerega..
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a robar »

Me veseli, da je testiranje uspelo. Verjetno je v tej fazi prebit tranzistor, zato spusti skozi prevelik tok.
Lp
Robar
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Ponudili so mi nov ESC in pa 35$ bonus točk kot kompenzacijo...

Sedaj ne vem.. so to poganjanja ali je končna ponudba? :D

Rekel sem jim za Trackstarjev motor 1900kv in pa nov ESC ampak se s tem ne strinjajo. Za motor potem zmanjka še 20€ doplačila..

Sedaj sem v hudih dvomih...

1. opcija - rečem, naj 35$ in pa 81$ od regulatorja dajo kot bonus točke in kupim hobbywingov ESC za še kakih 10€ doplačila + leopardov motor.
2. opcija - rečem da je OK, tistih 35$ pustim na računu in kupim leopardov motor za cca 80€.
3. opcija - rečem OK in z bonusom + doplačilom kupim še trackstarjev motor
4. opcija bo samo, če se mi uspe izpogajat za kaj več.

Kaj bi storili vi?
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a mk »

Jaz se ne bi pogajal. Vzami kar so ponudili. Pač to je kitajska garancija. Statistično gledano ko kupuješ pri kitajcih cenovno profitiraš, včasih pač pride kdaj kakšen nateg in to je ta cena.

Vzami 1. ali 3. varianto.

Je pa dober sistem testiranja ESCjev z žarnicami.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Poizkusil bom dobiti čim več... Vprašali so me če se s tem strinjam. Napisal bom da ne in predlagal svojo rešitev. Če ne bodo popustili potem OK in bom vzel kar so ponudili, drugače bom pa videl.

Če drugega ne, jim bom rekel, da naj mi nakažejo bonus točke na račun in bom kasneje izbral 1. ali 3. opcijo. Odvisno od razpleta.
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

S ponujenim se nikoli ne strinjaj kajti ti si kupec oni prodajalec, če imajo tolko nižjo ceno to ne pomeni da občasno zadeva ne dela kot je napisal predhodnik, če se zadeve prodajajo kot nove kljub nižji ceni ki je na tržišču od konkurence mora ta zadeva delat brezhibno, v drugačnem primeru uveljavljaš garancijo-ali zadevo popravijo ali menjajo za drug artikl....end of story
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

@tomaz234 ESC, katerega sem kupil in ni deloval so rekli, da mi ga zamenjajo. Motor pa je crknil zaradi defektnega ESCja in so mi v zameno ponudili kompenzacijo za 35$.

Napisal sem jim, da se ne strinjam, da bom od ESCja moral plačat še davek v kolikor nebo poslan iz EU držav kar bo 25€. Da bi pa kupil še nov motor s tistimi 35$ bonusa, pa rabim dodat še 10€ poštnine + 30€ še za motor, kar je preveč.

Predlagal sem jim, da mi dajo točke od novega ESCja in motorja na račun in potem vse skupaj naročim iz EU skladišča. Poštnina pa bo moj strošek. Tako ali tako imam namen naročit še nekaj drugih stvari.
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

Še poštnino ti šenkajo pa je to to,za nastalo škodo in dodatne nastale stroške ne odgovarjaš ti kajti posla se grejo oni in za nastalo škodo odgovarja ta ki se gre posla ne pa ta ki kupuje.malce pa morajo čutit odgovornosti.če bi vsi tako postopali kot je napisal predhodnik bi kitajci samo kurcšlus robo k nam pošiljali.....ko jih jebe,naj plačajo za to kaj zakuhajo,samo tako se bo obdržala kvaliteta ki že zdaj občasno zelo peša..
Lp
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Kva ste eni hudi!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

1. Replacement orders are posted with an invoice stating "Replacement Parts" and have a declared value much lower than the price of the item. If your country's customs agency chooses to ignore that invoice, that is not the fault of HobbyKing.

2. The reason for a bonus point offer for the motor is because the motor you are demanding for free is most certainly not the motor shown in your photos. Since the motor in your photos could be of any manufacturer, any quality, and there is not way to verify, I had offered the bonus point credit to you as a courtesy.

3. As you have now stated that you are not the person in the order number you have referenced in the RMA, your warranty is voided. You are not the person who purchased this ESC, you have a completely different email address, and the original purchaser used the ESC for a purpose for which it was not intended (it is an RC car ESC and was meant to be used as such). HobbyKing's warranty is between the company and the original purchaser. I will attach your comments to the RMA and close it out along with this ticket.

Regards,

:evil:

Status na HK:
Closed - Rejected
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Sedaj razmišljam...

1. opcija. Kupim isti ESC, ga dobim, dam defektnega v škatlo in jim ga pošljem nazaj ker z njemu nisem zadovoljen.
2. opcija. Kupim isti ESC in poizkusim še enkrat uveljavit garancijo.. ugotovijo, da je to isti primer, bo verjetno spet closed.
3. opcija. Pošljem defekten ESC prvotnemu lastniku nazaj in naj naredi z njemu kar hoče. Pri vračilu denarja bovo zagotovo problemi...

S tem tipom se pa ne bo dalo zagotovo nič več dogovoroti...
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

Huh, kot takemu gigantu kot je HK bi morala menjava biti pičkin dim,brez pregovarjanja in dogovarjanja,kdo bo kaj,kajti vsaka dodatna beseda meče slabo luč in dvome pri naslednjih nakupih, kakšno reklamo pa lahko nardi en človek na desetih evropskih in ameriških forumih kjer dnevno prebira novice nekaj 100000 ljudi pa si ne upam pomisliti, v enem mesecu se jim lahko pozna za par mio.eu prometa.
Vsak velikan kot je HK bi to razumel v tvoje dobro,če se izide v njegovo dobro pa nima v glavi nič.
Vprašanje se glasi:kaj rajši kupiš,izdelek za 60eu in zadeva dela kot mora ali izdelek iste karakteristike za 40eu in si v dvomu o kakovosti in delovanju?
Kako se boš pa ti tega lotu je pa seveda tvoja stvar.
Je pa nastal tukaj en problem, kot so ti napisali nisi prvi kupec tega artikla, tukaj se zadeva verjetno hitro zaključi, garancijo lahko uveljavlja prvi kupec, vendar ne veš kaj je on s tem regulatorjem delal.
Lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Skuril motor v treh sekundah full throttla

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Torej motor si pri hk kupil ti, regulator pa od nekoga drugega ki ga je kupil pri hk? Tole še pri nekitajcu teško spraviš čez...
Zamenjava reglerja+bonus točke delne vrednosti motorja ni bila najboljša ponudba, najslabša pa tudi ne...Poskusi sfehtat bonus točke za regulator+delni bonus za motor na račun pa potem še dodaš in vzameš v EU...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki