Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Pozdravljeni!

Upam, da postavljam vprašanje v pravo temo in sicer imam eno zelo zanimivo težavo. Iz HK sem naročil Bix3-ja, RTF varianto s standardnim motorjem, ki ima v osnovi 3mm os, ki je na žalost oz. iz nepojasnjenega razloga stanjšana na 2,3 mm in ker je takrat za stružnico stal en površen kitajc je debelina stanjšanega dela namesto 2,3 zdaj 2,4 mm. V kompletu je bil seveda prop adapter za 2,3 mm, katerega sem zelo težko in očitno nepravilno namontiral na os, ker se je pri prvem poletu zadeva snela in prop adapter je vključno s propelerjem odfrčal z modela. Poskušal sem namestiti drug adapter,vendar kljub prilagoditvam (beri: prop adapter sem poskušal malce razširiti, da bi ga lahko namestil na predebelo os) mi je uspelo adapter pritrditi postrani, kar je povzročale vibracije in sem zadevo snel preden bi zvilo os motorja. Ima kdo kakšno idejo kako bi postružil to os na pravilno debelino? Jo lahko zamenjam? Brušenje osi mi ne deluje kot dobra ideja, saj se bojim, da je ne bom pobrusil enakomerno. Vesel bom vsakega predloga in ideje.

Link do motorja: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 400kv.html
Slika

Lep pozdrav,
Boštjan
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Piši hobbykingu in ti bodo poslali nov motor ali pa samo novo os.

Sam se vpel vijak za les - spax v horizontalno vrtalko, stvar vključil in s kotno burusilko (fleksarco) in šmirgel papirjem zbrusl iz 4.3mm na 3+/- 0.03 mm na dolžini 60mm. Včasih impresioniram tudi sebe 8) , tako da se da. 0.1mm ne bi smel biti problem. Vključi motorček in na os pritisni šmirgel papir granulacije P120-180.

Kolikor so meni znani ti adapterji, kitajci niso sposobni narediti luknje v centru. Imam doma 2 ali 3. Ne vem točno ampak nikjer ni luknja v sredini. Mislim, ,da je pri tvojem isto. Sam imam bixlerja 2.. Deluje tudi z ekcentrično osjo bp :D

Kitajci naj ti vrnejo denar/pošlji nazaj in kupi ta motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rch=2200kv

Imam ga na bixlerju 2 in je odličen. Letalo ima na 7x4 propu moč tudi za vertikalo na 3s. Originalen je bil srednja žalost. Prop adapter paše gor kot ulit, čeprav je ekscentričen :wink:
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Bom pisal na HK pa da vidim, kaj bodo rekli. Vmes bom probal pobrusit os, če ne bo to uspelo bom zamenjal motor.
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Moram napisat, da se je HK tokrat izkazal. Poslal sem mi jim sliko osi motorja(med merjenjem s šublerjem) in nov motor dobim v naslednjih dneh. Ne potrebno nic brusit, samo menjavo naredim in to je to.

Slika Slika
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

obrusi in boš imel 2 motorja :)
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Površen kitajc - nestandardna dimenzija osi motorja

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Točno to sem tudi naredil. Po dobrem mesecu čakanja sem malo dregnil v HK in nadomestni motor je končno napoti. Med tem sem z modelom naredil že nekaj poletov. S pomočjo izkušenejših modelarjev in nekaj popravkov, model leti kot je treba.
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki