informacije o brezkrtačnih motorjih

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
dolinc
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 30 Jul 2015, 12:42

informacije o brezkrtačnih motorjih

Odgovor Napisal/-a dolinc »

Po 30 letih se vračam na modelarsko sceno. kot sem videl, večina danes leti na brezkrtačnih motorjih. Oznake in specifikacije proizvajalcev mi ne povedo nič - jih ne razumem.
Kje bi lahko prebral kaj pomeni"2620-1400kv" in podobne oznake, da bi se potem lahko odločil, kakšen motor in kontrolnik rabim za mojega starega Graupner Taxi-ja.
Pravzaprav rabim kakšno literaturo o elektro pogonih na splošno. Lahko tudi angleško ali nemško.

Hvala!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: informacije o brezkrtačnih motorjih

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Tukaj vmes je par predelav,tako da imaš osnovo za razmišljanje......
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: informacije o brezkrtačnih motorjih

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

dolinc napisal/-a:Po 30 letih se vračam na modelarsko sceno. kot sem videl, večina danes leti na brezkrtačnih motorjih. Oznake in specifikacije proizvajalcev mi ne povedo nič - jih ne razumem.
Kje bi lahko prebral kaj pomeni"2620-1400kv" in podobne oznake, da bi se potem lahko odločil, kakšen motor in kontrolnik rabim za mojega starega Graupner Taxi-ja.
Pravzaprav rabim kakšno literaturo o elektro pogonih na splošno. Lahko tudi angleško ali nemško.

Hvala!
Relativno lepe oznake, ki povejo vse, razen moči...
Predvsem je novo to, da se v letalih večinoma uporabljajo motorji z zunanje vrtečimi rotorji - outrunnerji.

Inrunnerji so starim krtačnikom bolj podobni, večinoma namenjeni avtom in čolnom. Seveda pa so pri obeh pasmah izjeme...

26 pomeni, da je zunanja mera rotorja 26mm
20 pomeni, da je dolžina rotorja 20mm
1400 kV pomeni, da vsak volt napajanja motor zavrti za 1400 vrtljaji na minuto. 10V napajanja in motor se bo vrtel s 14.000 vrtljaji.

Lp
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 20 Avg 2015, 20:13, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
dolinc
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 30 Jul 2015, 12:42

Re: informacije o brezkrtačnih motorjih

Odgovor Napisal/-a dolinc »

Hvala!
Zelo dobre informacije!
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki