dvosmerni elektromotor???

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
modelar123
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Dec 2013, 21:01

dvosmerni elektromotor???

Odgovor Napisal/-a modelar123 »

Zdravo!

Zanima me ali bi lahko v svoj čoln vgradil dvosmerni brezkrtačni elektromotor? Izvedel sem, da za to potrebujem posebno os, vendar ne vem kje bi kupil tak motor ter os in koliko to stane? Morda za dvosmerni motor potrebujem še kaj?

Vnaprej hvala za vašo pomoč! :D
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: dvosmerni elektromotor???

Odgovor Napisal/-a robar »

Kaj ti razumeš pod dvosmerni elektromotor, ali to pomeni, da se lahko vrti v desno in levo? Če misliš to, potem je odgovor naslednji: vsak motor se lahko vrti v levo in desno, razlike so v regulatorjih. Nekateri so narejeni samo za eno smer in smer vrtenja izbereš z menjavo žic, drugi pa omogočajo menjavo smeri vrtenja z oddajnikom.
Lp
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: dvosmerni elektromotor???

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Misliš mogoče tole http://www.maxxprod.com/mpi/mpi-266.html ? Kolikor mi je jasno bi rabil dvojno gred oz. gred znotraj gredi in obe gredi bi morali biti neodvisni (se lahko vsaka vrti v svoji smeri). To bi se verjetno dalo narediti, samo ne bi bilo ravno kompaktno. Tudi propeler bi pomoje bolj težko gor spravil (če sploh), saj kolikor mi je znano imajo čolnarski propelerji dokaj majhen premer, kar pomeni da mora biti tudi premer gredi dokaj majhen.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki