Regulator vrtljajev (Pomoc) Hvala!

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Regulator vrtljajev (Pomoc) Hvala!

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Najprej en lep pozdrav!

Zanima me, ce imam motor Turnigy 450/500 H2223 Brushless outrunner 4400KV, (Priporočena ESC: 2 ~ 4S/50A) ali lahko 40A regler podpira ta motor ali je presvoh.? V cem bi nastala razlika, ce je 40A regler ali 50A ali 70A.? Je morda kaksna razlika v cem.? Morda pri hitrosti.?

Za pomoc se vam v naprej zahvaljujem.

LP
Zadnjič spremenil Adi -1111-, dne 12 Sep 2013, 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: Regulator vrtljajev (Pomoc NUJNO) Hvala!

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Mi res nihce ne zna pomagati.?
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Regulator vrtljajev (Pomoc NUJNO) Hvala!

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Adi -1111- napisal/-a:Mi res nihce ne zna pomagati.?
Oznaka A poleg številke, pomeni kolikšen je elektični TOK v AMPERIH.
50A pri motorju pomeni, da če je nanj pritrjen pravi propeler, lahko pri navedenem številu celic, potegne 50 Amperov elektičnega toka. Torej v tvojem primeru 50A!
Če je krmilnik vrtljajev motorja označen z 40A, pomeni, da je narejen za največji tok 40Amperov.
Torej, 40 Amperski krmilnik ne bo dovolj močan za motor, ki potrebuje za svoje delovanje 50 Amperov!


Zakaj nisi dobil odgovora takoj ko si hotel?

Zato, ker so to osnove, ki bi se jih moral modelar naučiti sam.. z nekaj iskanja in branja po forumu se da priti do vseh informacij.
Ljudje so že malce naveličani odgovarjati na taka začetniška vprašanja.
Taka vprašanja dajejo vedeti, da se tisti, ki sprašuje, ni nič sam potrudil z iskanjem odgovorov, ampak ubral najbolj "izi" pot... jaz vprašam, vi pa mi morate takoj odgovoriti!

No, to ni najbolj primerna pot za pridobivanje znanja!

LP Mitja
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: Regulator vrtljajev (Pomoc NUJNO) Hvala!

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Mitja hvala za odgovor. Po pravic povedan sem brskal po forum zjutraj vsaj eno uro in nisem prisel do odgovora mogoce sem v napacnih debatah iskal.. Zanima me se, ce imam potem v takem motorju 70A regler. Potem je premocan, ce prav razumem. Ali motor potegne svojih 50A in to je to ali lahko jih potegne vec pri vecjem reglerju.? Ga kaj moti, ce je regler vec amperski.?

LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Regulator vrtljajev (Pomoc NUJNO) Hvala!

Odgovor Napisal/-a brejker »

Najprej se odloči kaj hočeš.
Ali boš kupoval ali spraševal.
Če kupuješ ESC imaš spodaj rubriko: Kupim.

Če sprašuješ:
Regulator dovede toliko toka kolikor ga porabi motor. V tvojem primeru motor dimenzij 2445 in s 29mm propelerjem "vleče" 20-25A konstantnega toka.
In toliko toka ti bo regulator posredoval do motorja.

Če "obesiš" večji propeler ti bo motor porabljal večji tok. Posledično se ti bo grel. V čolnu rešiš to tako, da uporabiš vodno hlajenje.

Ponavadi ko kupuješ motor imaš napisano kakšni so njegovi max tokovi, da ga ne skuriš. S tem podatkom si kupiš primeren regulator.

Seveda je lahko ESC večji od priporočene vrednosti.
A model tako pridobi na odvečni teži! Kar pa ni dobro, če hočeš imeti hiter model. Težji modeli tudi porabljajo več toka. Zdaj si pa tam :wink:
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: Regulator vrtljajev (Pomoc) Hvala!

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Ze ceu dan sem neprepricljiv v sebe. Regler bom danes zih narocil, potrebujem ga za spodaj naveden motor. Imam pa par ponudnikov. Samo je problem v tem, da nihce nima 50A regler. Imajo pa 40A in 70A (govorim o ponudnikih z foruma), zdaj pa nevem katerega, da narocim. Narocil bi 40A ampak nevem ali je primeren za ta motor. Zato bi vzel 70A, vem, da je razlika malo v tezi seveda to me ne moti. Bo pa vsaj motor lahko razvil svojo moc do konca. Samo se zmeraj bi raje vzel 40A samo nisem preprican kaksne bodo posledice ce je regler 40A in motor Turnigy 450/500 H2223 Brushless outrunner 4400KV. Nevem koliko toka vlece ta motor na 3S baterijo.?
(http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 400kv.html)
Se pravi, da ta motor Turnigy 450/500 H2223 Brushless outrunner 4400KV ne vlece vec toka kot 40A, ce prav razumem, ker je dimenzij 2541.? imam prov.?
Mi lahko samo poves kateri je bolj primeren regler zdaj zanj 40A ali 70A.? Priporocenega ima 50A. Za katerega naj se odlocim.?
LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: Regulator vrtljajev (Pomoc) Hvala!

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Vedno je fino imeti "zalogo" amperov. 70A ni tako ogromno težji od 50 amperskega regulatorja.
Vzemi 70A in imel boš mir.
Glede teže pa mislim da ne bo nobenega problema, saj gradiš prvi čoln in tukaj res ne šteje dodatnih nekaj gramov.

Lp
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki