Težava z motorjem

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
linoldi
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Maj 2013, 18:16

Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a linoldi »

Pozdravljeni imam problem z letalom, ki ima ele motor ko priklopim baterijo na motor se ta takoj začne vrteti vse ostale kontrole delujejo normalno pri tem se tudi zelo segreje regulator in baterija. Ali je šel regulator?
Če ja katerega naj kupim? Imam krtačni ele motor 480 z baterijo Nimh 600mAh 9,6V
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

1. Ali je šel regulator rakom žvižgat...
2. Ali si pa baterijo napačno priklopil (zamenjal + in -)...
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a digibum »

Na sprejemniku imaš več kanalov, zato probaj ESC priklopiti na en drug kanal. Če bo še vedno sam od sebe štartal je problem v ESCju.

Si kaj spreminjal nastavitve ESCja? Morda si nastavil minimalno start napetost, ki je že tako visoka, da se motor začne vrtet?
linoldi
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Maj 2013, 18:16

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a linoldi »

Uspelo mi je zamenjati plus in minus ](*,) se pravi je šel regulator?
linoldi
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Maj 2013, 18:16

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a linoldi »

Problem je tudi v tem, da ko se motor vrti in dam gas ne pospeši
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a robar »

Najlaže boš ugotovil, v kakšnem stanju je regulator, če motor odklopiš in preveriš, kako se obnaša regulator brez obremenitve. Če se ta greje tudi, ko nima priklopljenega motorja, je očitno nekaj v njem crknilo in boš moral nabaviti novega. Baterija je verjetno še dobra, če se le ni preveč pregrela, ko je bila skoraj kratko vezana. Nov regulator mora biti približno 20A za krtačni motor, kakšnih drugih posebnih zahtav pa mislim da ni.
Lp
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a digibum »

Jaz sem isti šmoren naredil s povsem novim Tekin RX8 kontrolerjem, ko sem napačno prilotal + ter - pol :D
Na srečo je bila škoda samo na stopljenih konektorjih :whistle:
dstelcer
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 16 Jan 2014, 18:04

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a dstelcer »

Še lahko kdo prosim meni pomaga? Na Mjx f46 mi je crknil motor in nabavil sem drugega.Ko ga priklopim na ploščo se začne na polno vrtet in ne morem kontrolirati njegove hitrosti.Kaj bi lahko bilo narobe? Servoja in repni motor dela b.p. Je mogoče kaj crknilo na tisti plošči,kjer je prikloplen motor?Če bi kupil drugo ploščo bo vse delalo brez kakršnegakoli nastavljanja ali se mora kaj sprogramirat?Hvala za vaše odgovore
tomas modelar
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Avg 2013, 07:59
Kraj: dobrusa posta vodice
Kontakt:

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a tomas modelar »

zdravo kakor razumem se ti vrti motor na polno ali je na komandi gas cisto nazaj rocka ce je je treba na komandi zamenjati reverz ali normal pozicija 3 mislim da bo to delalo lp
Mix
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2013, 18:08

Re: Težava z motorjem

Odgovor Napisal/-a Mix »

če obrneš polariteto lahko skuriš regulator, enkrat to narediš in je konec, motor ne crkne kar tako.
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki