vprašanje-krmilnik hitrosti

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

vprašanje-krmilnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Pozdravljeni, imam namen kupit ESC primeren za bk motor:turnigy D2826-6 2200kv Outrunner Motor.zasledil sem na ESC da nima BEC-a. oz. piše BEC: opto only.
Ker sem še začetnik in na forumu nisem našel literature glede regulatorjev prosim če mi lahko kakšen razloži čemu služi BEC in ali je možno peljat brez BEC-a.letalo je jadralno, okrog 700g polna oprema, motor je naveden zgoraj, baterija 3s 2200mah. hvala
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 868
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: vprašanje-krmilnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

BEC ali battery eliminating circle, je naprava, ki crpa elektriko za pogon servomotorjev in sprejemnika iz glavne baterije, ki napaja elektromotor.
Odvisno od velikosti modela, vendar nekateri ESCji imajo ze vgrajen BEC (predvsem za manjse modele in park flyerje) za vecje modele, pa "je priporocljivo" da imas BEC ce zelis uporabljati samo eno baterijo.

Priporocljivo pa je, da ce imas vecji model, za napajanje elektronike uporabis posebno baterijo, pri cemer pa ne potrebujes BEC...

Uporaba BEC ali dodatne baterije za napajanje elektronike je predvsem odvisna od teze, ki jo se lahko obesis na model...

Gh
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

Re: vprašanje-krmilnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a gal286 »

hvala
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 868
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: vprašanje-krmilnik hitrosti

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

ni za kaj.

gh
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki