polariteta motorja

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
wave
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21 Mar 2013, 22:57

polariteta motorja

Odgovor Napisal/-a wave »

Mene zanima, če lahko vsem trofaznim motorjem zamenjamo polariteto, tako da se motorček vrti v drugo stran??
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 899
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: polariteta motorja

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Če misliš na modelarske brushless motorje potem, če zamenjaš priklop dveh žic med sabo se smer vrtenja obrne brez škode oz. izgub.

Lp,
Andreo
wave
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21 Mar 2013, 22:57

Re: polariteta motorja

Odgovor Napisal/-a wave »

Ja to me je zanimal za brushless sensored 2100kV 1/8car motor . Ker imaš tri kable obarvane in je na ESCju tut po barvah kam kera paše zato nism biu sigurn če lahk zamenjaš, da se v drugo stran vrti motor.
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: polariteta motorja

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

V kolikor imamo brezkrtačni elektromotor, ki nima senzorjev, je z zamenjavo vrstnega reda treh priključkov med njim in krmilnikom obratov, mogoča spremeniti smer njegovega vrtenja. V kolikor je sistem opredeljen s senzorjem položaja statorja, mora biti vrstni red omenjenih treh priključkov ustrezen navodilom, saj v nasprotnem primeru pride do nepravilnega delovanja ter posledično poškodovanja sklopa. Pri tovrstnih sistemih se smer določa s pomočjo programske nastavitve krmilnika obratov.

Velikokrat sem že poudaril, da je lahko odgovor le tako kakovosten, kolikor je kakovostno postavljeno vprašanje, seveda pa mora to biti podkrepljeno s kar čim večjim številom podatkov. Prav tako velja upoštevati priporočilo, da je pred uporabo posameznega sklopa, vedno potrebno najprej prebrati navodila in šele, ko jih v celoti razumemo, je čas za pričetek uporabe.

LP
Alex
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki