HiModel ICE 150A krmilnik

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

HiModel ICE 150A krmilnik

Odgovor Napisal/-a Električar »

Pred nekaj dnevi sem dobil po pošti zgoraj omenjeni krmilnik. Ob primerjavi programske kartice sem ugotovil, da je enaka (identična) kot od YGE krmilnikov oz. da gre za eno in isto kartico (mimogrede - cena moje kartice je 5,00 USD, cena kartice YGE pa 23,00 EUR). Na internetu sem zasledil, da bi krmilniki HiModel lahko bili kopija krmilnikov YGE (ali kopija YGE s slabšimi komponentami). Zanima me, ali kdo ve kaj več o tem oz. ali ima kdo krmilnik HiModel.

Lp Matej
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Melly mi je posodil Himodel 60 da stestiram. Pred testom sem imel YGE 60 in Himodela sem sprogramiral enako kot yge-ja. Programira se z enako kartico kot yge. Regler je po zunanjosti drugačen, softversko pa izgleda enak. Zvoki pri priklopu in programiranju so identični, zato menim da imata enak softver.

Edino dve razliki sem opazil:
-himodel nima vgrajenega anti-spark upora, zato pri priklopu 6S se iskri,
-soft start power nastavljen na AUTO je bil močnejši kot pri yge-ju, sem rešil tako da sem ročno nastavil na 2%.

Sem letel heli z vključenim governorjem in nisem opazil razlike.

Po 4 min letenja je motor imel 80 stopinj, regler 45, na pisti je bilo okoli 32. YGE-ja nisem nikoli meril ampak imam občutek, da se je yge malenkost več segrel.

V glavnem s tistimi parimi poleti, ki sem naredil, sem bil zelo zadovoljen.

Poglej še to temo viewtopic.php?t=71264&postdays=0&postor ... ge&start=0
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Hvala za odgovor. Verjetno gre za nekaj cenejšo kopijo, ki pa vseeno dobro opravlja svoje delo. Moj krmilnik je 150A 6S, zanj sem pa dal skupaj s kartico in poštnino približno 60,00 USD. Carinska pošta me je spustila "čez", tako, da je bila to tudi končna cena. V kolikor bi vzel original, bi plačal precej več. Kupil sem ga tukaj - www.hobbydream.com, poganjal pa bo EDF MIG 15 od HK.

Lp Matej
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

o Himodel krmilnikih sem do sedaj slisal samo pozitivo.

Moc BECA je podobna prej regulatorjem Castle Creations kot pri Yge-ju :D
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Pozdravljeni,

v petek sem v sedmih dneh od naročila (kljub novoletnim praznikom) prejel omenjeni regler, kar me je prijetno presenetilo in sem se že veselil letenja čez vikend, saj je bilo vreme odlično.
Za test sem na regler prilotal XT60 konektor na strani baterij, motor pa kar direktno na skrajšane kable brez konektorjev.
Ko sem baterijo priklopil na regler je rahlo počilo in iz njega se je pokadilo. Polaritete 1000% nisem zamenjal saj sem uporabljal XT60 konektorje in polariteto preveril vsaj trikrat preden sem priključil.
Vse skupaj je bilo tudi priključeno na sprejemnik. Uporabljal sem 4s lipo.
Spodaj pipenjam še sliko skurjenega reglerja. Mogoče kdo ve kaj točno je to kar se je skurilo, zakaj je do tega prišlo, kako je z garancijo, imam kaj možnosti, da mi pošljejo novega?
Kupljen pa je bil pri Hobbydreamu
Njihov kao 24urna pomoč sploh ne deluje, poskušal sem jih kontaktirati preko skypa in msnja vedar so nedosegljivi, čeprav na spletni strani piše da so online. Na mail, ki sem jim ga poslal v petek pa tudi še ni odgovora, čeprav navajajo, da ponavadi odgovorijo v enem delovnem dnevu.
Priponke
rsz_1rsz_rsz_dsc03613.jpg
rsz_1rsz_rsz_dsc03613.jpg (38.8 KiB) Pogledano 3354 krat
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

Poslikaj malo bolje in pripni na forum - če prav vidim na sliki zgleda nekaj posmojeno pri BECu.

Zakaj se je to zgodilo ? Mogoče šlampasta izdelava, defektna komponenta, ...
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Se mi je zgodilo enkrat isto, na srečo na nekem 10€ regulatorju... Priklopil vse prav in se je samo pokadilo ob priklopu. :]

QC je pri kitajcih bolj neobstoječ. :)
Fly it like you stole it!
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Še malce boljša fotografija. Še kakšne ideje kaj bi lahko bilo narobe in kako bo z garancijo?
Hvala.
Priponke
phpUeoKJzAM.jpg
phpUeoKJzAM.jpg (95.05 KiB) Pogledano 3253 krat
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Ja pa regler zdej dela ali ne ? Zgleda da je počil gladilni tantal pri becu....
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Regler ne deluje. Ko priklopim baterijo se takoj zakadi tudi če kabla za sprejemnik nimam priklopljenega.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Danes sem dobil njihov odgovor, da mi bodo regler zamenjali ali vrnili denar, vendar sprašujejo, če jim ga lahko pošljem nazaj. Kakšne imate kaj izkušnje s tem? Kdo plača poštnino? Slike ne zadostujejo?
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

s postnino imam lepe izkusnje.
postnino placas ti.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Poštnino v obe smeri ali samo za reklamiran esc? Kako pa je s carino..jo je treba ponovno plačati?
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

mislim, da ti bodo postnino sem(z novim) castili, torej samo eno smer...
na carini se pa lahko skomplicira...

, ce kupujemo v aziji, sprejmemo vse rizike, ce kaj crkne (posiljanje tja, nazaj, carina, davek...poraba casa, elektrike :D )..zato je fajn kupovati v Evropi in pri "trusted" trgovcu
Zadnjič spremenil kos, dne 10 Jan 2012, 19:45, skupaj popravljeno 2 krat.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Sedaj sem jim poslal mail z vpašanjem, če moram res poslati esc nazaj in če slike niso dovloj. Vrašal sem jih tudi če bodo oni krili poštnino. :roll:
Sporočim kakšen bo dogovor.
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

drugic kupi blizje, bos imel manj skrbi in vprasanj :D
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Bom še kar kupoval pri njih in ostalih trgovinah, saj je bil tole prvi resen fail v treh letih od kar kupujem preko interneta in kakor zgleda se bo tudi ta razmeroma dobro končal.
Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 22 Apr 2009, 20:33
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cmaet »

Jaz sem doslej pri nakupih prek spleta trikrat dobil napačno/okvarjeno robo (ne modelarskih zadev). Po mailu ali dveh sem v vseh primerih dobil nadomestno brez da bi pošiljal pokvarjeno nazaj, v primeu napačno poslanega artikla pa so mi celo napisali naj obdržim kar oba.
Je pa res da je šlo vedno za naročila v evropskih trgovinah.
Me prav zanima kako bodo reagirali pri HK.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

janjan1212 napisal/-a:Poštnino v obe smeri ali samo za reklamiran esc? Kako pa je s carino..jo je treba ponovno plačati?
Če se ne motim na carini izpolniš obrazec kjer se napiše da gre za servis oz popravilo/reklamacijo izdelka in ko dobiš novega ne rabiš ponovno plačati..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

No takole se je razvilo: jutri nesem regler na carinsko pošto kjer bomo napisali nek obrazec za oprostitev plačila davka ob prejemu novega reglerja in regler pošljem na kitajsko.
Cena za priporočeno pismo do 250g je 6,16€ katere pa mi bo trgovina refundirala, tudi poštnino nazaj v slovenijo bodo pokrili oni. =D> =D> Dostavni čas Slo - Kitajska pa naj bi bil od 6 do 7 dni tako da upam da bo konc januarja oz začetek februarja nov regler že pri meni.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Re: HiModel ICE 150A krmilnik

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Kljub kitajskemu novemu letu je nov ESC prispel v petek..tokrat delujoč. :) Moram kar pohvaliti odnos saj so mi poštnino SLO - Kitajska refondirali in mi novega poslali brez kakaršnih koli stroškov. =D>
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki