RV TANK

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Rinky
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Dec 2008, 20:29

RV TANK

Odgovor Napisal/-a Rinky »

Živjo!

Moje ime je Miha. Navdušen sem nad RV modeli, predvsem nad avtomobili. Odločil sem se, da bi poskusil narediti TANK. Vender nimam še dovolj znanja na elektronskem področju modelov.
Zanima me kje bi dobil motorja,regulator,rv napravo... za TANK. :-k
Zadnjič spremenil Rinky, dne 04 Dec 2008, 13:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Lep pozdrav Miha!
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Sam se še nisem ukvarjal s tankom, sem pa nekoč kar dosti razglabljal o tem. Odločiti se moraš kako bi sestavljen. Predlagal bi ti dvojni pogon - en za levo in drugi za desno gosenico. Vsekakor bo problem reduktor za zmanjšanje obratov. Mislim, da bi zadostovala motorja tipa 500 (dva) in dva regulatorja za avtomobile (tudi vožnja nazaj). V tem primeru bi rabil 4 kanalno napravo, kjer bi obe ročici naprej nazaj krmilili vsaka svojo stran pogona. Torej bi lahko uporabil še 2 pomika levo desnoza dodatno upravljanje.
LP Niko
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Rinky
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Dec 2008, 20:29

rc

Odgovor Napisal/-a Rinky »

A za goseničarje ne obstajajo rv naprave in regulatorji??? :-s
Lep pozdrav Miha!
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Niko napisal/-a:Zdravo
Sam se še nisem ukvarjal s tankom, sem pa nekoč kar dosti razglabljal o tem. Odločiti se moraš kako bi sestavljen. Predlagal bi ti dvojni pogon - en za levo in drugi za desno gosenico. Vsekakor bo problem reduktor za zmanjšanje obratov. Mislim, da bi zadostovala motorja tipa 500 (dva) in dva regulatorja za avtomobile (tudi vožnja nazaj). V tem primeru bi rabil 4 kanalno napravo, kjer bi obe ročici naprej nazaj krmilili vsaka svojo stran pogona. Torej bi lahko uporabil še 2 pomika levo desnoza dodatno upravljanje.
LP Niko
Tudi z dvokanalno gre. Le da v tem primeru potrebuješ diferencial. Lahko je samo en motor (naprej nazaj) ter dve ločeni zavori na gosenicah, ki ju lahko upravlja en servomotor.

Mipo
Rinky
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Dec 2008, 20:29

rv

Odgovor Napisal/-a Rinky »

Kok pa pride vse to (motor,regulator...) in kje se kupi.
Lep pozdrav Miha!
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Za kaksne vecje modele pridejo prav motorcki od brisalcev pri avtu.Moj "tastari" je naredil celo podvozje,.2motorcka...regulatorja,..nevem kjeje dobil gosenice,.....zadevo ne ustavis pa ce si bik.Je pa vse v fazi testiranja in nabiranje praha zadnjih nekaj let.Bom poslikal pa pokazal.
o_O
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

Tudi mene to zanima. Sem pa gledal kot najbolšo možnost to kar je rekel mipo. Sam sem mislil narediti ratraga za čiščenje dvorišča. Pa tako malo za hec. Air killer poslikaj čimprej :D
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Najceneje prodeš skozi, če kupiš poceni aku vrtalnika, taka z 12V, pobereš ven vso štromarijo, stikalo za vklop pa zvežeš na servo, tako da imaš naprej različne hitrosti, za nazaj pa eno.
Za gosenico uporabi obojestranski zobati jermen;, gre tudi enostranski, vendar je malo čudna napeljava.
Drugače pa gre tudi z kolesarsko verigo in na vsak 4. člen namontiraš gosenico, vsak drugi zob na zobniku pa odpiliš, da ga ne zadeva vijak, ki drži gosenico.

Evo slikce mojega policijskega robota, ki čaka na boljše čase. Mejte v mislih to, da je vse iz leta 98 in z proračunom 0,0 SIT.

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Buschi, dne 02 Feb 2009, 16:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Slika

1:4 model nemškega Tigerja iz WW2.
Poganjata ga dva 500W elektromotorja, skupaj z akujem pa vaga spoštljivih 250 kg!
Rinky
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Dec 2008, 20:29

Rešitev?

Odgovor Napisal/-a Rinky »

Živjo!
Malcem sem te dni spet razmišljal o rv tanku pa me je prešinila zamisel. Ugoovil sem da, bi verjetno tank lahko upravljal tudi z vezjem ene čisto preproste rv igrače, naprimer: http://www.eigrace.com/product_info.php ... t-206.html[/url].
Vendar nevem ali je to prava rešitev cenovno je precej ugodna, kaj pa uporabna. :-k
Lep pozdrav Miha!
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Nop, ti za pogon tanka rabiš dva motorja, ki pa morata imeti nastavljivo hitrost motorja. Pomisli, kako boš vozil ovinke, če bo ena gosenica na polni hitrosti, druga pa bo stala pri miru!

Kolikor sem gledal po katalogih(mislim, da celo Conradov) te stane najcenejša trikanalna naprava 50€, motor že z vgrajenim reduktorjem(kakršne sam uporabljam v C1) te pride 20€, regler pa 10€.

Mislim, da je največji strošek pri tvojem tanku obojestranski zobati jermen in jermenica, kot pa elektronika.
Mentor modelarskega krožka.
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Iz ene igrače (letalo) sem vrgel ven elektroniko, ki krmili dva motorja, deluje pa na principu, če greš levo upočasni levi motor in obratno...

Lahko dobiš v kompletu z oddajnikom na 40MHz. Ugodno. ;)
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Rixy napisal/-a:Iz ene igrače (letalo) sem vrgel ven elektroniko, ki krmili dva motorja, deluje pa na principu, če greš levo upočasni levi motor in obratno...

Lahko dobiš v kompletu z oddajnikom na 40MHz. Ugodno. ;)
Sam kaj ti to nuca če podpira le tako majhne motorčke in napetosti :roll:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

andrej007 napisal/-a:Sam kaj ti to nuca če podpira le tako majhne motorčke in napetosti :roll:
Za čist en mejhen tankec. ;)
(prototype?)
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Odgovor Napisal/-a Buschi »

On misli tisto stiropor letalce, ki ga kupiš v BabyCentru(dva motorja s katerima določaš smer in višino): tank mora biti potem tankec, velik max 10-15cm, ker karkoli večjega nebi sploh vleklo.
Mentor modelarskega krožka.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Buschi napisal/-a: Za gosenico uporabi obojestranski zobati jermen;, gre tudi enostranski, vendar je malo čudna napeljava.
Drugače pa gre tudi z kolesarsko verigo in na vsak 4. člen namontiraš gosenico, vsak drugi zob na zobniku pa odpiliš, da ga ne zadeva vijak, ki drži gosenico.
Lahko kaj več o teh gosenicah tudi sam večkrat razmišljam o čim podobnem pa se mi ustavi pri gosenicah.

za pogon pa bi uporabil kar dva predelana servota (potenciometer zamenjal z uporoma)

LP

PS: o hidravliki pa kdaj drugič ;)
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Rinky
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Dec 2008, 20:29

Odgovor Napisal/-a Rinky »

Buschi napisal/-a:Nop, ti za pogon tanka rabiš dva motorja, ki pa morata imeti nastavljivo hitrost motorja. Pomisli, kako boš vozil ovinke, če bo ena gosenica na polni hitrosti, druga pa bo stala pri miru!

Kolikor sem gledal po katalogih(mislim, da celo Conradov) te stane najcenejša trikanalna naprava 50€, motor že z vgrajenim reduktorjem(kakršne sam uporabljam v C1) te pride 20€, regler pa 10€.

Mislim, da je največji strošek pri tvojem tanku obojestranski zobati jermen in jermenica, kot pa elektronika.
Nevem zakaj se tank ne bi moral premikati v ovinkih? Mi lahko kdo obrazloži? :-k :-s




Baje da se dvokanalne naprave dobijo že za 25€, nisem pa siguren?

Drugače pa oprostite ker išem z zamudo. :oops:
Lep pozdrav Miha!
Rinky
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Dec 2008, 20:29

Odgovor Napisal/-a Rinky »

Živjo!
Malce sem gledal po netu pa sem odkril HobbyKing.
Zanima me, če je priporočljivo naročat iz Kitajske ali so to samo igračke za vreč proč? :-? Cene so precej nizke :) , morda preniske :o .

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... x_(Mode_2)
Lep pozdrav Miha!
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

Mislim da je blo o tej napravi že kar nekaj govora. Kolikor se spomnem nima CE in zato cariniki ne spustijo čez.

V take namene bi bila mogoče uporabna, za letala ne najbolj.
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki