Težave z zagonom motorja

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Težave z zagonom motorja

Odgovor Napisal/-a monday »

Imam motor Typhoon EDF-2W in krmilnik vrtljajev Jeti Advance 40 Plus.
Težava je v tem, da motor večkrat sploh ne štarta. Ko dam "gas", se samo zavrti za par obratov in se ustavi. Regulator nič ne zapiska ali karkoli... Ko pa enkrat normalno "spelje", deluje normalno. Lahko spreminjam obrate in vse deluje ok... dokler motorja ne ugasnem. Potem je spet problem z zagonom.
Isto težavo sem imel par let nazaj, toda se ne morem spomniti, če je bil takrat isti regulator (mislim da je bil drugi, toda nisem prepričan). Je možno, da tale Jeti ne deluje prav uredu na inrunnerjih? Ta regulator mi je kar nekaj časa brez težav delal na AXI outrunnerju.
Ja in s programsko kartico sem spremenil nastavitve regulatorja tako kot naj bi bilo za motor kot je ta.

Je kdo že kdaj imel podobne težave?

LP, Matic
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Pozdrav.
A se ti to dogaja, ko imaš prop gor ali poizkušaš kar brez.

Če ni obremenjen se meni tudi ne zavrti. Sem pa že poizkusil držat os s prsti in sem si jih lepo zakuril ](*,)
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Pri meni je bilo enako.
Navoj na motorju je fuč. :wink:
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Ja, motor imam v EDF enoti... Tako, da ne zaganjam na prazno. Prav tako mi je par let nazaj isto delalo, ko je bil gor propeler.

Navoj fuč? Motor je popolnoma nov... Torej mogoče tovarniška napaka? In zakaj potem deluje normalno, ko enkrat zažene? Lahko malo bolj obrazložiš kaj si mislil?

LP, Matic
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Pri meni je najprej tako delalo kot pri tebi, potem pa vec letov kot je imel za sabo šibkejši je bil in grel se je ko hudič.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

SUKHOI napisal/-a:Pri meni je najprej tako delalo kot pri tebi, potem pa vec letov kot je imel za sabo šibkejši je bil in grel se je ko hudič.
Torej naj bi šlo za tovarniško napako? Jaz nisem preveril koliko se greje. Bom preveril, ko bom lahko.
Kaj si ti naredil v tem primeru in ali si imel isti motor?

LP, Matic
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Probaj z kakim drugim bk reglerjem, sam sem imel taževe z hacker motorjem in reglerjem mag8, kot da se ne bi regler in motor razumela, ko pa sme priklopil ta regler na drugi motor dela brezibno in obratno za motor, enako je verjento pri tebi da se ne ujemata, kar je malo verjetnosti je pa možno,lp

LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

No to jaz še nisem probal, ampak pri meni je motor lepo delal 2 leti in pol , tako da je po moje odslužil svojo vrednost.

Motor je pa Spitz 15.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki