Uničen regler

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Uničen regler

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Debata se je začela na msm
http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=5462

Povzetek;
regulator je hin, ker sem pomotoma zamenjal polariteto bat. , pisal sem na jeti model, a odgovora še ni.
Zanima me, če ima kdo izkušnje z omenjeno firmo (kako dolgo rabijo da odgovorijo, popravijo in koliko me bo to stalo...)

Pa še vprašanje za štromarje:
Kaj bi lahko bilo narobe ?
Slišal sem, da so lahko neki feti, drugje pa spet, da majo reglerji neko zaščito (diode) in da to ni problem zrihtat...!

V Sloveniji naj bi te zadeve popravljal g. Bonač, če slučajno sodeluje na tem forumu, bi ga prosil za mnenje in grobo oceno škode (v kolikor je mogoča) !
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9303
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Tomba, pozdravljen na forumu modelarji.com :)

Miha
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

jst imam jeti-je, pa se mi zdi, da je tam samo ena dioda, ki ne prepušča toka v obratni smeri. Jst sem isto to naredil, pa mi dela normalno. :D

lahko da se je pa samo ta dioda skurila!? :roll:

Obrni se na g.Bonača = John (nickname)

lp
Gašper
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

The Edge napisal/-a:jst imam jeti-je, pa se mi zdi, da je tam samo ena dioda, ki ne prepušča toka v obratni smeri. Jst sem isto to naredil, pa mi dela normalno. :D

lahko da se je pa samo ta dioda skurila!? :roll:

Obrni se na g.Bonača = John (nickname)

lp
Gašper
Hmm, regler je brushless advanced 70 - opto (nov model z lipo support) če komu kaj pomaga.

Sicer bo pa "john" verjetno tole videl in kaj več povedal...
Od jeti-model še vedno ne duha ne sluha o kakem odgovoru :evil:

A lahko sam preverim kaj bi bilo hin, nisem štromar, mam pa multimeter 8)
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

aja... jst imam jeti 350 eco... za krtačne motorčke! :D
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Re: Uničen regler

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Tomba napisal/-a:Pa še vprašanje za štromarje:
Kaj bi lahko bilo narobe ?
Slišal sem, da so lahko neki feti, drugje pa spet, da majo reglerji neko zaščito (diode) in da to ni problem zrihtat...!
Zgornje navedeno me še zmeraj zanima, sicer pa sem regler danes poslal na JETImodel, pa da jih vidimo :lol:
Zanimivo je, da sem jih vparšal, koliko bo stalo in kako dolgo bodo popravljali
odgovorili pa so mi:

"Dear Sir,

Send the controller directly to our company.

Best regards. J.Tinka



JETI model s.r.o.

Kadlackova 894

74221 Koprivnice

Czech Republic

---------------------------

E-mail: [email protected]

Tel./fax: +420 556802092"

Zato me prav zanima koliko bodo na koncu izustli ceno
:-?
Živi bili videli :wink:

Bom pa vsekakor poročal...
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Mene tud, ker mam tud jest enga podobnega za gor poslat, samo ni Advance:roll: Provzaprov, če popravjo tud take, če obrneš polariteto imam pa dva :cry:
A jih prašam, če dajo kaj popusta na količino in na stalne stranke :lol: :lol: , pa če jih že gor pošiljam, če se da upgrade v advance naredit, a kdo ve ali se to da???
Če mi pa še ta dva reglerja popravijo, bom imel pa doma že toliko brezkrtačnih reglerjev, da mi bo kar nerodno z motornim modelom na letališče pridt :oops: :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Brane napisal/-a:Mene tud, ker mam tud jest enga podobnega za gor poslat, samo ni Advance:roll: Provzaprov, če popravjo tud take, če obrneš polariteto imam pa dva :cry:
A jih prašam, če dajo kaj popusta na količino in na stalne stranke :lol: :lol: , pa če jih že gor pošiljam, če se da upgrade v advance naredit, a kdo ve ali se to da???
Če mi pa še ta dva reglerja popravijo, bom imel pa doma že toliko brezkrtačnih reglerjev, da mi bo kar nerodno z motornim modelom na letališče pridt :oops: :wink:
Rajši počakaj, da poročam za koliko $$$ me bodo oskubli, tako da se ne bodo slučajno Čehi hvalili, da kar so dva Slovenca nategnili..... :lol: :lol: :o
GRAVITY SUCKS
seba
Freak
Prispevkov: 505
Pridružen: 15 Okt 2001, 01:00
Kraj: cerknica

Odgovor Napisal/-a seba »

Feti predstavljajo najvec na regulatorju. Nekje gredo driverji, nekje feti in nekje samo dioda. Dioda je 10 sit, Fet je 500sit in jih je vec, driverji pa tud recimo 500sit. Lahko da malo pretiravam, verjemi pa da ne veliko. Spet je odvisno kaksni so. Oni jih narocijo 100000 in jih dobijo ceneje, koliko jih bodo zaracunali tebi je spet odvisno.
Zelim ti da bi cimceneje prisel skoz.

LP Seba
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tomba napisal/-a:
Brane napisal/-a:Mene tud, ker mam tud jest enga podobnega za gor poslat, samo ni Advance:roll: Provzaprov, če popravjo tud take, če obrneš polariteto imam pa dva :cry:
A jih prašam, če dajo kaj popusta na količino in na stalne stranke :lol: :lol: , pa če jih že gor pošiljam, če se da upgrade v advance naredit, a kdo ve ali se to da???
Če mi pa še ta dva reglerja popravijo, bom imel pa doma že toliko brezkrtačnih reglerjev, da mi bo kar nerodno z motornim modelom na letališče pridt :oops: :wink:
Rajši počakaj, da poročam za koliko $$$ me bodo oskubli, tako da se ne bodo slučajno Čehi hvalili, da kar so dva Slovenca nategnili..... :lol: :lol: :o
Ja saj imam malo namen počakati, da vidim kako se bo tebi izšlo :-?
Drugače je pa na tistem, kjer sem jaz zamenjal +in- (30 A) 18 fetov, vsaj verjetno da so tisto feti in meni jih je šlo najmanj 6, ker sem odprl in se vidi tudi, če nisi štromar :-? :(
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uros Mali
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 15 Sep 2003, 13:51
Kraj: NM, LJ

feti

Odgovor Napisal/-a Uros Mali »

Feti so nekje 500 SIT N-MOS in cca 900SIT P-MOS. Imam jih nekiliko vecjo zalogo in so vsi 15A v SMD izvedbi, hitro se da videt ali so fuc samo feti (sevda z osciloskopom).

Lahko poskusim popravit.

lp
Uros (041 924449)
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Re: feti

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Uros Mali napisal/-a:Feti so nekje 500 SIT N-MOS in cca 900SIT P-MOS. Imam jih nekiliko vecjo zalogo in so vsi 15A v SMD izvedbi, hitro se da videt ali so fuc samo feti (sevda z osciloskopom).

Lahko poskusim popravit.

lp
Kot sem zgoraj napisal, sem regler že poslal čehom (JETImodel) pa bomo videli kaj bo...
Drugače pa hvala za ponudbo, samo žal malo prepozno :wink:
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Danes sem dobil nazaj regulator...

Ne morem verjet;

Dobil sem NOV regulator (zapakiran), stalo pa je piši riši 0,00sit in še poštnino za nazaj je plačal JETImodel !!!
Lepa poteza od njih, ostajam zadovoljen kupec JETImodel proizvodov !

@ Brane, po moji izkušnji se ti izplača nazaj poslat, pomoje te ne bodo obrali :wink:
GRAVITY SUCKS
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki