Zivljenska doba motorja

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Pozdravljeni!

Zanima me, kaksno zivljenjsko dobo ima motor speed 400 7,2 V, ki poganja 56 cm dolg coln (robbejev laser) s trokrakim propelerjem? Vecinoma ga vozim s polnim plinom na 7 in 8 celicah (7X Sanyo 700 mAh, 8 X GP 800 mAh). Ce je mozno, bi me zanimal podatek v stevilu vozenj (na 10 natancno). Aja, s 7 celicami gre po vodi kakih 6-8 minut, z 8 pa malo manj.

Glede na to, da ga na nek nacin preobremenjujem (7,2V=6 celic) se raje pozanimam o tem prej, kot pa coln ostane na vodi.

Hvala!

Lp, Matic
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ce je motor po voznji vroc, da se ga ne mores dotakniti, bo zivel bolj malo casa. Sicer pa lahko pogledas na kolektor, ko bo ta pocrnel, bo ze bolj konec...poskusi motor nekoliko oziviti z delovanjem pod vodo.

Sicer pa so motorci 400 potrosna roba...jurja in se nekej res ni velik strosek, kajne?
www.lipo.si
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Hvala za odgovor Miha!

Ja, pri 8 celicah je motor tako vroc, kot si opisal. Pri 7 pa se kar drzi nekako. Ravno zato, ker je tak motorcek tkao poceni, se mi ne smili vozit z 8 celicami. Ko mrkne, pa bom dal gor kak speed 500 al pa kaj takega, da vidim razliko, pol pa sem bom odloco kako in kaj.

Lp, MAtic
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Speed 500 -> boljsi akuji -> boljsi regler -> vecji propeler -> mocnejsa os + trup -> ...
www.lipo.si
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

boljsi akkuji: 7X gigaline 2000
os: v topmodelu pravijo, da je treba menjat os pri vecjem motorju od speed 500, tega pa se zdrzi
prop: pojma ninmam kakega; zdaj je gor 3-kraki, pa tud ne vem kaki, mam samo kaktalosko stevilko, tako da bom potem po njej ugibal dalje ko bo cas
regler: jeti jes 350
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki