Prodam Kupim zaklenjeno ?

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Zakaj je temu tako ?
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a tornado »

mzakelj napisal/-a:Zakaj je temu tako ?
Že zakaj!
Lp Rado
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Odgovor na nivoju 3 letnega otroka. No ja upam da se odklene čimprej.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
albrehti
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 12 Maj 2011, 07:40
Kraj: Žiri

Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a albrehti »

Živjo

Zakaj sta temi "Mali oglasi" prodam in kupim zaklenjeni?

:-k
Ivan

└----┬-▲-┬----�
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja, konec je malih oglasov na forumu modelarji.com
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja, konec je malih oglasov na forumu modelarji.com
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6679
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Najbolj da zaklenete kr vse teme oz. zbrišete celo domeno,da bo mir ](*,) ... :roll: :evil:
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a hornet »

Zakaj je pa to dobro, če lahko vprašam? :-k

Lp Miran
tadej mlakar 007
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 16 Feb 2008, 23:24
Kraj: Lenart v slo. goricah

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a tadej mlakar 007 »

Nič ni konec, sigurno se bo našla kakšna pametna rešitev da forum obdržimo v kondiciji :) konec koncev je to še edini "pametni" portal, za katerega ve vsak modelar in škoda je, da ga negativci spravite na kolena :-?
Samo ogenj!!
super decathlon 3,6m
jetiduplex 8)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Krist »

tadej mlakar 007 napisal/-a:Nič ni konec, sigurno se bo našla kakšna pametna rešitev da forum obdržimo v kondiciji :) konec koncev je to še edini "pametni" portal, za katerega ve vsak modelar in škoda je, da ga negativci spravite na kolena :-?
Bistvo foruma niso mali oglasi. Tistemu, ki misli drugače je en navaden preprodajalec in ne pravi modelar.
Forum bo ostal v kondiciji le, če se vsi aktivno vključujejo v debate, modelarske seveda. Ne pa vpiši novico, povezavo in prilepi smešno sliko.... Po drugi strani pa je vse več ljudi na FB, kjer je kup skupin z enakimi interesi.

Odločitev je bila sprejeta po zapustitvi enega vidnih članov foruma, ki je bil med drugim tudi pridna mravljica v MO.Debate o malih oglasih so potekale v posebnem delu foruma, pač tebi in večini uporabnikov nedosegljivem.
Zaključek je preprost, pomanjkanje prostega časa za urejanje MO, premalo ljudi za to, razvajeni in nepismeni uporabniki, teženje po ZS, kdaj bo oglas objavljen in podobno... Skratka konec debate.
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

Offshore napisal/-a:Najbolj da zaklenete kr vse teme oz. zbrišete celo domeno,da bo mir ](*,) ... :roll: :evil:
mhm..ali pa si postavte taka pravila, da bo forum deloval... to res postaja najbolj bulšit forum kar jih je...moderatorji izmaknite si kol iz riti in ne bit tako zategnjeni :wink: :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Krist »

_NoBoDy_ napisal/-a:
Offshore napisal/-a:Najbolj da zaklenete kr vse teme oz. zbrišete celo domeno,da bo mir ](*,) ... :roll: :evil:
mhm..ali pa si postavte taka pravila, da bo forum deloval... to res postaja najbolj bulšit forum kar jih je...moderatorji izmaknite si kol iz riti in ne bit tako zategnjeni :wink: :D
Ne pametuj, ker nisi bil nikoli moderator na temu forumu.
Sem doživel tudi grožnji na ZS, zaradi malih oglasov, ki sem ju zavrnil, ker nista bila v skladu z pravili.
Moderatorji niso bili nikoli problem, prej uporabniki z velikim egom. Ko ti dnevno tečnajo, zakaj oglas ni objavljen ali zakaj je zavrnjen, pa od tega, da moraš vsakič opomnit, da je treba v naslov napisat, da je zadeva prodana, ali pa da se kontakti prodajalca izvajajo na ZS, pa od pacjentov, ki brišejo in ponovno objavljajo enak oglas in potem se sprašujem, če nisem tole že vsaj 2x potrdil, pa bumpanje oglasov na prvo stran, nepomanjkljivi oglasi, podvojeni in tisti, ki nimajo kvote 50 objav. Aja pa potem je kup teh v imenu kolega...

Enega lepega dne se uprašaš, k mi je bilo treba tega? Pa ti ljudje tečnajo za božič ali kateri drugi praznik, če bo njegov oglas potrjen in zakaj še ni,...
In potem si ti drzneš reči, da imamo moderatorji kol v riti...

@Klemen
Če to pomeni, da ne boš več aktiven na forumu, boš mogoče še koga razveselil.
Tvoja statistika:
STATISTIKA UPORABNIKA Offshore
Pridružen:To Avg 23, 2005 3:24 pmZadnjič prijavljen: - Opozorila: 0 [ Poglej uporabnikove zapiske ]Skupaj prispevkov:4597 | Iskanje po uporabnikovih sporočilih
(0.95% vseh prispevkov / 1.10 prispevkov na dan) Najbolj aktiven forum:Vpisi novico, povezavo,...
(1159 prispevkov / 25.21% uporabnikovih prispevkov)Najbolj aktivna tema:Različni video posnetki - (do 2010)
(412 prispevkov / 8.96% uporabnikovih prispevkov)
Aja, pa še tvoj drugi profil
STATISTIKA UPORABNIKA KLEMEN P
Pridružen:Pe Feb 25, 2011 4:14 pmZadnjič prijavljen: - Opozorila: 0 [ Poglej uporabnikove zapiske ]Skupaj prispevkov:2369 | Iskanje po uporabnikovih sporočilih
(0.49% vseh prispevkov / 1.10 prispevkov na dan) Najbolj aktiven forum:Vpisi novico, povezavo,...
(873 prispevkov / 36.85% uporabnikovih prispevkov)Najbolj aktivna tema:Različni video posnetki
(239 prispevkov / 10.09% uporabnikovih prispevkov)

A vidiš kako povezavo med obema profiloma?
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6679
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Offshore »

@ krist,če set je zameru cel svet,ni treba da serješ in pljuvaš kle gor ,sam si se odločil za moderatorja...
kje pa imam jest največ prispevkov je pa moja stvar in se že enkrat nehaj obremenjevat s tem!!Kolk je še takih,pa zmer samo men "utrujaš" ](*,) In ne,naj te "razočaram",ne zapuščam foruma :-?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Krist »

Offshore napisal/-a:@ krist,če set je zameru cel svet,ni treba da serješ in pljuvaš kle gor ,sam si se odločil za moderatorja...
kje pa imam jest največ prispevkov je pa moja stvar in se že enkrat nehaj obremenjevat s tem!!Kolk je še takih,pa zmer samo men "utrujaš" ](*,) In ne,naj te "razočaram",ne zapuščam foruma :-?
Vedno tebi, ker se ti vedno spotakneš ob take zadeve.

V glavnem, z oglasi je konec. Bo treba it na bolho ali drug portal z oglasi, tako kot se je to počelo pred forumom.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Res admini od kje vam taka butasta ideja da greste zaklenit oglase. ](*,) ](*,) ](*,)
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a tornado »

tornado napisal/-a:
mzakelj napisal/-a:Zakaj je temu tako ?
Že zakaj!
mzakelj napisal/-a:Odgovor na nivoju 3 letnega otroka. No ja upam da se odklene čimprej.
Sem dal najbolj pameten odgovor? Kdor razume, razume, kdor ne, si je sam kriv. :lol: :wink:
Lp Rado
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Par minut nazaj sem se pogovarjal s kolegom in je pogovor nanesel tudi na naš forum. Pa mi je povedal menje, ki se mi zdi precej pametno!

Dejal je nekako takole: Zakaj pa ne bi pustili male oglase na forumu pri miru in jih sploh ne bi moderirali. Čisto brez moderatorjev. Pa naj kupci in prodajalci dajejo gor oglase po mili volji brez omejitev (kot je sedaj za potrebno število postov..), le komentiranje oglasov bi onemogočili. Z odpravo omejitev za objavo oglasa bi se zmanjšalo število nepotrebnih nabijanj postov v smislu ("Lep model!", "Kdaj bo tole poletelo?" ipd..)

Se povsem strinjam z razmišljanjem kolega. S tem bi pustili peskovnik malih oglasov po volji kupcev in prodajalcev in naj se potem kar sami med seboj menijo, ne pa, da je moderator en vmesni člen na katerega pade breme urejanja, opozarjanja na pravila in da nanj pada kup pripomb ipd.. , "tehnični del foruma" pa bi s tem ostal izoliran od morebitnih olaševalskih zdrah.

Se strinjam tudi s kolegom ko je dejal, da je v teh letih odkar forum obstaja, postal neke vrste modelarska tehnična dediščina, saj lahko tu najdemo ogromno modelarskih tem, ki so izjemne in vredne ohranitve.

LP Mitja
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

Ultralajt napisal/-a:Par minut nazaj sem se pogovarjal s kolegom in je pogovor nanesel tudi na naš forum. Pa mi je povedal menje, ki se mi zdi precej pametno!

Dejal je nekako takole: Zakaj pa ne bi pustili male oglase na forumu pri miru in jih sploh ne bi moderirali. Čisto brez moderatorjev. Pa naj kupci in prodajalci dajejo gor oglase po mili volji brez omejitev (kot je sedaj za potrebno število postov..), le komentiranje oglasov bi onemogočili. Z odpravo omejitev za objavo oglasa bi se zmanjšalo število nepotrebnih nabijanj postov v smislu ("Lep model!", "Kdaj bo tole poletelo?" ipd..)

Se povsem strinjam z razmišljanjem kolega. S tem bi pustili peskovnik malih oglasov po volji kupcev in prodajalcev in naj se potem kar sami med seboj menijo, ne pa, da je moderator en vmesni člen na katerega pade breme urejanja, opozarjanja na pravila in da nanj pada kup pripomb ipd.. , "tehnični del foruma" pa bi s tem ostal izoliran od morebitnih olaševalskih zdrah.

Se strinjam tudi s kolegom ko je dejal, da je v teh letih odkar forum obstaja, postal neke vrste modelarska tehnična dediščina, saj lahko tu najdemo ogromno modelarskih tem, ki so izjemne in vredne ohranitve.

LP Mitja
Se strinjam. Nevem zakaj moderatorje tako bolijo mali oglasi :D Smiselno bi blo, da je uporabniku omogočeno tudi brisanje oglasa, da lahko briše oglas, ko zadevo proda. Tako bi uporabniki sami skrbeli za red in moderatorji nebi imeli veliko dela. Seveda, če kdo na dnevni bazi obnavlja isti ali nemodelarski oglas pa ga je potrebno kaznovat in mu za nekaj časa onemogočit oglase. To bi pa potem blo minimalno delo za moderatorje.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Ta forum je že tko v kurcu zdej pa še tole!!!!!!!!!!!!!!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Uroš, ne morem se strinjati s tvojo trditvijo. Forum je dober, koliko je pa v "xxxxxx", je pa odvisno od subjektivne ocene, kvalitete in aktivnosti članstva. Za to, da imamo forum je zaslužen predvsem Sašo, ki razen tega, da mora plačevati stroške in zapravlja čas za nas, nima nobene koristi. Kar se pa malih oglasov tiče, pa že vseskozi poudarjam, da to ni najvažnejša rubrika foruma, ni namenjena kšeftanju in dobičkarstvu, ampak samo za to, da se nekaj, kar ne potrebuješ, lahko znebiš po neki simbolni ceni.

Za kaj se do sedaj MO niso ukinili ? Preprodajalci so silno agresivni in če bi ne bilo MO, bi se prodajalo po vseh ostalih temah, kar bi pa povzročilo dodatno smetenje foruma.

Tvoje pisanje v tej temi razumem bolj kot neko trenutno nepremišljeno reakcijo. Po vsem kar se je delalo, na forumu vsa ta leta, po vseh informacijah, ki jih lahko tu dobiš, si te tvoje ocene zagotovo ne zasluži.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ultralajt napisal/-a:Par minut nazaj sem se pogovarjal s kolegom in je pogovor nanesel tudi na naš forum. Pa mi je povedal menje, ki se mi zdi precej pametno!

Dejal je nekako takole: Zakaj pa ne bi pustili male oglase na forumu pri miru in jih sploh ne bi moderirali. Čisto brez moderatorjev. Pa naj kupci in prodajalci dajejo gor oglase po mili volji brez omejitev (kot je sedaj za potrebno število postov..), le komentiranje oglasov bi onemogočili. Z odpravo omejitev za objavo oglasa bi se zmanjšalo število nepotrebnih nabijanj postov v smislu ("Lep model!", "Kdaj bo tole poletelo?" ipd..)

Se povsem strinjam z razmišljanjem kolega. S tem bi pustili peskovnik malih oglasov po volji kupcev in prodajalcev in naj se potem kar sami med seboj menijo, ne pa, da je moderator en vmesni člen na katerega pade breme urejanja, opozarjanja na pravila in da nanj pada kup pripomb ipd.. , "tehnični del foruma" pa bi s tem ostal izoliran od morebitnih olaševalskih zdrah.

Se strinjam tudi s kolegom ko je dejal, da je v teh letih odkar forum obstaja, postal neke vrste modelarska tehnična dediščina, saj lahko tu najdemo ogromno modelarskih tem, ki so izjemne in vredne ohranitve.

LP Mitja
Tudi jaz se strinjam s tem. Mislim,da se bo s popolnim zaprtjem pojavilo cel kup tem "prodam",oziroma cel kup replik "ti jaz pa to prodajam" in s tem bo spet delo za moderatorje.......
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mzakelj napisal/-a:Res admini od kje vam taka butasta ideja da greste zaklenit oglase. ](*,) ](*,) ](*,)
Pa saj se lahko javiš za admina in vodiš rubriko brezplačno, takoj in kasiraš grožnje, negodovanja itd...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ultralajt napisal/-a:Par minut nazaj sem se pogovarjal s kolegom in je pogovor nanesel tudi na naš forum. Pa mi je povedal menje, ki se mi zdi precej pametno!

Dejal je nekako takole: Zakaj pa ne bi pustili male oglase na forumu pri miru in jih sploh ne bi moderirali. Čisto brez moderatorjev. Pa naj kupci in prodajalci dajejo gor oglase po mili volji brez omejitev (kot je sedaj za potrebno število postov..), le komentiranje oglasov bi onemogočili. Z odpravo omejitev za objavo oglasa bi se zmanjšalo število nepotrebnih nabijanj postov v smislu ("Lep model!", "Kdaj bo tole poletelo?" ipd..)

Se povsem strinjam z razmišljanjem kolega. S tem bi pustili peskovnik malih oglasov po volji kupcev in prodajalcev in naj se potem kar sami med seboj menijo, ne pa, da je moderator en vmesni člen na katerega pade breme urejanja, opozarjanja na pravila in da nanj pada kup pripomb ipd.. , "tehnični del foruma" pa bi s tem ostal izoliran od morebitnih olaševalskih zdrah.

Se strinjam tudi s kolegom ko je dejal, da je v teh letih odkar forum obstaja, postal neke vrste modelarska tehnična dediščina, saj lahko tu najdemo ogromno modelarskih tem, ki so izjemne in vredne ohranitve.

LP Mitja
Učasih so bili oglasi prosto po prešernu, zato pa je bilo potrebno takrat uvest drastične spremembe, ta je samo naslednji korak.
Na forumu je res nekaj odličnih tem, o temu ni dvoma. Seveda se bodo ohranile, razen če se forum izbriše v celoti.


Drugače pa bom tole citiral: "Sem hotel mal več napisat pa bom samo to SLOVENCI................................."
S tem si zajel bistvo.

P.S.: Offsore, ne rabiš mi svojih frustracij zlivat na moj ZS, ker nimam časa še za to.

Kot sem že parkrat napisal, forum niso mali oglasi...
Itak vem, da se bodo našli osebki, ki bodo povsod lepili oglase. Po pravici me niti ne moti, ker meni osebno ne bodo delali velike škode, le vsem bodo pokazali, kakšni primitivci so v resnici in da ne morejo sprejet nekega novega pravila.
Sicer pa smo se vsi morali strinjati s tem ob registraciji na forum:
Z dostopanjem do “” (nadalje navedeno kot “mi”, “našâ€ť, “”, “http://forum.modelarji.com”), uradno potrjujete, da se strinjate z navedenimi pogoji. Če se s katerim od pogojev ne strinjate, vas prosimo, da ne uporabljate oz. dostopate do “”. Pogoje lahko kadarkoli spremenimo in potrudili se bomo po najboljših močeh, da vas o morebitnih spremembah obvestimo, bilo pa bi dobro, da tudi sami redno pregledujete ta dokument, saj vaša uporaba “” po spremembah pomeni, da se uradno strinjate z vsemi popravki in nadgradnjami.

Naši forumi tečejo na phpBB platformi za forume (nadalje navedeno kot “oni”, “njim”, “njihov”, “phpBB p”, “www.phpbb.com”, “phpBB skupina”, “phpBB timi”), ki je izdana pod pogoji “General Public License” (nadalje navedeno kot “GPL”) in je na voljo na povezavi www.phpbb.com. Programska oprema phpBB zgolj omogoča internetne diskusije in GPL jasno omejuje vsebine v okvire tistega, kar dovolimo oz. ne prepovemo. Za nadaljne informacije o phpBB si oglejte povezavo: https://www.phpbb.com/.

Strinjate se s pogojem, da ne boste objavljali kakršnih koli neprimernih, žaljivih, obrekljivih, vulgarnih, sovražnih, grozečih, seksualnih in podobnih vsebin, ki bi lahko kršile zakone tako vaše države, kjer “” gostuje, kot tudi mednarodno pravo. Ob kršitvi pravkar omenjenega pogoja vas lahko nemudoma in trajno odstranimo iz sistema in sicer na podlagi obvestila vašega internetnega ponudnika ali če se bo to nam zdelo potrebno. IP naslov vseh objav je zabeležen, kar pripomore k uveljavitvi omenjenih zahtev. Strinjate se, da ima “” pravico odstraniti, urejati, premakniti ali zapreti katero koli temo in ob času, ki se nam zdi primeren. Kot uporabnik se strinjate, da se vaše objavljene vsebine shrani v arhiv. Vaše informacije ne bodo posredovane naprej brez vašega dovoljenja, vendar pa ne “” niti phpBB ne prevzemata odgovornosti za poskuse hekerskih vdorov, s katerimi bi lahko prišli do podatkov.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Tomazslo mogoče sem res mal pretirava in prehitro napisal pa vseeno zakaj nebi pustili malih oglasov brez modelatorja samo funkcijo izbriši bi dodali in bi vsak, ki odda oglas po prodaji le tega umaknil sam in bi bila stvar rešena. Ja četudi bi se komenteralo pod oglas bi se komentarji zbrisali, ko se proda artikel.Pa kaj, če prodaja preprodajalec saj bi hitro potrošniki spregledali in če bi bila cena previsoka nebi od njega nihče nič kupil, če bi bila pa ugodna je pa to za nas potrošnike edino plus saj modelarske trgovine{ razen treh izjem} ni več ne v Sloveniji ne na forumu.Mislim, da bi se na ta račun tudi manj smetilo po forumu. To je moje osebno mnenje in mislim, da bi bilo pametno malo razmislit v tej smeri.
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Zaklenjene teme

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Tomazslo mogoče sem res mal pretirava in prehitro napisal pa vseeno zakaj nebi pustili malih oglasov brez modelatorja samo funkcijo izbriši bi dodali in bi vsak, ki odda oglas po prodaji le tega umaknil sam in bi bila stvar rešena.
Vse to smo že mnogokrat probali, tudi ko sem še jaz bil moderator. "Nasilje" in inovativnost nekaterih, ki so se izključno bavili le s kšeftanjem in preprodajo, je bilo premočno. Kar sponmi se, da so vsak dan dajali na novo oglase, so bili vedno na prvi strani, tudi meni so grozili in izvajali pritisk vsak dan na različne načine, tudi z grožnjami fizičnega obračunavanja. Enostavno je taka varianta, kot je bila do sedaj najboljša, pa še to ni idealna. Naredi malo pregled nickov kdo največ oglašuje, poleg tega pa niti aviončka še ni fural, v bistvu tudi nobenega koristnega prispevka v forumu niso napisali, na forumu, ki je namenjen modelarstvu in ne kšeftanju. Vsak moderator se preje ali kasneje vpraša, ja kaj mi je pa treba svoj prosti čas zapravljati za MO, na koncu pa tako ali tako dobim samo grajo, namesto pohvale. Danes je na razpolago poceni roba za naš hobi, vsak si jo lahko nabavi tudi preko spleta in preprodaja za naivneže v bistvu sploh ne cveti več, zato je njihova nervoza in nestrpnost še veliko večja. MO naj bi bili namenjeni izključno temu, da se neke robe , ki jo ne potrebuješ več, tudi znebiš po neki simbolni ceni. Mnogi od nas modelarimo, limamo režemo in podobno in z leti se te robe nabere, da jo nimaš več kam dati. Ko to ponudimo na MO, se jo v bistvu znebimo za neko ceno, ki niti stroške materiala in opreme ne pokrije. Samo to je funkcija MO, vse ostalo je pa trgovanje, ki je tudi v nasprotju z tudi veljavno zakonodajo, katere posledice bi pa lahko nosil lastnik portala, ki nam nenazadnje zastonj nudi možnost sodelovanja na forumu.
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: Prodam Kupim zaklenjeno ?

Odgovor Napisal/-a Motka »

Da dodam nekaj v to temo kot navaden smrtnik, ki pride na forum po nasvete, ideje in novosti.
Mislim, da vprašanje zakaj ni butasto. Dokler se ni Prodam/Kupim zaprl nisem nikjer zasledil, da to postaja veliko breme moderatorjem, sami ste omenili, da debate tečejo v skritem kotičku.
Tudi mene je zanimalo kaj se je zgodilo nakar nenadoma naletim na ta post in vidim, da smo pred tem, da propade celoten forum. Superca.
Ker ste se spravljali na poste uporabnikov, priznam, da je tudi moja zgodovina bolj prazna, ker se mi nabijanje postov zdi butasto, ne dodaja vrednosti in otežuje iskanje oz. branje določene teme.
Vendar pa to ne pomeni, da ne cenim vsebine, ki mi jo forum ponuja.
Karkoli se bo zgodilo z oglasi, upam, da bo forum preživel!
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom