Tovby - profesor za nateg

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Tovby - profesor za nateg

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

V opozorilo drugim, ko sklepate posel z g. "tovby"-jem. Upam, da date na črno listo tudi pri malih oglasih! Tako je potekal nakup za 10 €:
---
Re: Brezkrtačni reglerji in motorji - Poslano ob: Sr Jul 17, 2013 4:39 pm - od tovby
zdravo,kupim brezkrtačni motor CF2822 za 10eur skupaj s poštnino do MB
----
Poslano ob: Sr Jul 17, 2013 5:03 pm - od Borut Talian
V petek bi lahko bil motor nekje v centru MB. Če se odločiš, javi, da ga dostavim - 10 €.
lp Borut
----
Poslano ob: Če Jul 18, 2013 7:07 am - od tovby
OK, velja. - tel. 040 435 672, pa javi malo prej.
----
Poslano ob: Če Jul 18, 2013 7:38 am - od Borut Talian
Motor bo jutri od 7.00 do 14.00 (od 11.00 - 12.00 - malica) na zavarovalnici Vzajemna pri Ija Šiftar - 051-xxx-xxx (skril za tu, sicer njemu znano) - dobro je še poklicati. To je bivši Quick, danes Galerija Gosposka, Gosposka ulica 8-10.
---
Motorček čaka, telefon se več ne dvigne, na SMS ne reagira, telefoniram z ženinega telefona in ko sliši moj glas, prekine, pošlje sporočilo, da je na dopustu. Sedaj, po dopustu, se premisli. Otroška posla.
Že sem enkrat reagiral, da če nekoga daste na črno listo, ga daste povsod pri malih oglasih in ne samo pri licitacijah, .... Rezultat je jasen. Kdor je nekorekten je nekorekten povsod in ne samo pri eni stvari.

lp Borut
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Tovby - profesor za nateg

Odgovor Napisal/-a brejker »

Point tega showa:
Ni kupil reglerja za pičlih 10€.

:lol: :lol:
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Tovby - profesor za nateg

Odgovor Napisal/-a Brane »

Jaz razumem point v tem, da je šlo za nek dogovor, ki se ga eden od soldelujočih ni držal.
Toliko bolj bedno, ker je šlo zgolj za 10€ :^o
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Tovby - profesor za nateg

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Saj v temu je point, na katerega opozarjamo že vseskozi. Preveč se dopušča te manipulacije.Zadnjič je eden prodajal 9x postajo za 160 EUR, za vse našteto bi iz HK dobil z carino in poštnino za 83 EUR. Ko sem mu na ZS napisal, če nima nič slabe vesti, ker po dvojni ceni prodaja in pri tem neobdavčeno zasluži več kot 50 EUR, mi je odgovoril, da so pač take cene pri nas...Samo kaj čmo, MO so pač dokler bodo, na nas je pa ali se pustimo "nategniti" ali ne. Jaz pri vsakem najprej pogledam ostale njegove prispevke, če vidim, da je v glavnem le na MO, potem s takim ne kšeftam.
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Tovby - profesor za nateg

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

tomazslo napisal/-a:Saj v temu je point, na katerega opozarjamo že vseskozi. Preveč se dopušča te manipulacije.Zadnjič je eden prodajal 9x postajo za 160 EUR, za vse našteto bi iz HK dobil z carino in poštnino za 83 EUR. Ko sem mu na ZS napisal, če nima nič slabe vesti, ker po dvojni ceni prodaja in pri tem neobdavčeno zasluži več kot 50 EUR, mi je odgovoril, da so pač take cene pri nas...Samo kaj čmo, MO so pač dokler bodo, na nas je pa ali se pustimo "nategniti" ali ne. Jaz pri vsakem najprej pogledam ostale njegove prispevke, če vidim, da je v glavnem le na MO, potem s takim ne kšeftam.
Eno je neresnost kupcev, drugo pa pač prodaja.Z neresnostjo se popolnoma strinjam, da se objavi drugo pa je cena katero mislim da lahko uporabnik sam določi, kupec če bo imel interes se bo pač pozanimal ali je stvar dejansko toliko vredna kot se prodaja.. Če nekdo zadevo prodaja 3 X več kot je vredan je njegova stvar ne pa stvar moderatorja.. Če bi vsepovsod to gledali bi lahko po bolhi ter avtonetu zbrisali 90% oglasov... Ne, da podpiram te zadeve ampak tako pač je.. Enako bi po tem v trgovini lahko rekel, da ne sme prodajati izdelka ker je 3 X dražji kot pri sosedih... Malo se zresnite! Te male oglasi vlačite po zobih že slabo leto zaradi nekaj posameznikov, ki imajo slab dan in konstantno komentirajo določene zadeve kar se pozna tudi na obisku ter kvaliteti foruma!!
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: Tovby - profesor za nateg

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Če pogledaš stran "tovby", vidiš, da ima 130 prispevkov. Dejansko pa jih ima 143, od tega:
- 77 - MO - prodam
- 36 - MO - kupim
- 2 - MO - licitacije (rezultat znan)
- 28 - OSTALO

Prvo pravilo pri malih oglasih pa pravi: Objava malih oglasov je dovoljena le aktivnim uporabnikom (>50 prispevkov, v to kvoto niso šteti prispevki v male oglase). - pisano odebelejno in rdeče.
Ali sem se kje zmotil, ne vem, jasno je, da kvote 50 prispevkov nima in ima proste roke pri prodaji, ... Pa za mene tudi to ni problem, problem vidim, da ni več otrok, če živi na relaciji MB-KK in je neodgovoren, da ne uporabim kakšne druge besede. Teh 10 € ne pomeni čisto nič, to ne manjka ne njemu ne meni. Zato mu tudi nisem poslal po pošti in šel do prijatelja, ki je oddaljen od mene 10 km in želel izmenjavo na 4 oči.

Sedaj samo čakam, da ga moderatorji dajo na črno listo in prepovejo oglašanje v vseh MO, ali pa moram izpolniti še kak obrazec? Pri MO - licitaciji je bil na črni listi mimogrede.
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom