Mali oglasi - Licitacije

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Ali vam ustreza lecitacijski naÄŤin malih oglasov?

Da
12
11%
Da, v drugi rubriki (Licitacije)
68
64%
Ne
24
23%
Ne vem/Me ne zanima
2
2%
 
Skupaj glasov: 106

Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Phoinix napisal/-a:
Po izkušnjah iz dosedanjih malih oglasov bomo primorani narediti določene omejitve. Ko sem pokukal čez ograjo (drugi forumi) sem spoznal, da bo potrebna omejitev trgovanja v kateri koli rubriki na aktivne uporabnike.

Posledica tega bo zagotovo upad objav malih oglasov, za kar sem prepričan, da ne bo nihče jokal, bodo pa oglasi od uporabnikov, ki imajo na forumu tudi neko zgodovino in morebiti tudi že zaupanje.
STATISTIKA
Skupaj 394088 prispevkov • Skupaj tem 32391 • Skupaj uporabnikov 7482 • Nazadnje pridruženi uporabnik je
Nekam je izginil podatek,ki je prejšnji teden obstajal...mislim,da je bilo okoli 1000 aktivnih...?
Sem že takrat preračunaval koliko do koliko je večina.....
Slika
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a miharix »

AlesZ napisal/-a: Nekam je izginil podatek,ki je prejšnji teden obstajal...mislim,da je bilo okoli 1000 aktivnih...?
Sem že takrat preračunaval koliko do koliko je večina.....
Si mogoče ta podatek vzel iz nagovora v tej temi: viewtopic.php?f=154&t=81633 ?
Če ja, sem tisto približno cifro vzel tako, da sem uredil uporabnike po tevilu prispevkov padajoče, nato pa šel tolko nazaj, da so se začeli pojavljati tisti z manj prispevki. Mislim da sem šel na min. 30 prispevkov. Žal so v tem seznamu tudi tisti, ki so se nazadnje prijavili, ohoho let nazaj.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Na željo uporabnikov je saso odprl novo rubriko malih oglasov - Licitacije. Moderatorja - Kralj Luka in mihec87 sta se javila, tako da je zadoščeno vsem pogojem. Ko se dokončno vzpostavijo pravila, se bo omogočilo objave.

Naj povem, da bo sprva rubrika Mali oglasi - Licitacije le testna, za tri mesece. Če se izkaže, da teče kot mora in da ne povzroča težav drugim uporabnikom, jo obdržimo, če pa se izkaže, da je le orodje zlorab in v nadlogo, pa se po treh mesecih rubrika izbriše.


Ob tem pa moram povedati, da smo dopolnili Splošna pravila malih oglasov: viewtopic.php?f=10&t=82405.
Pravilo se je vzpostavilo zaradi porasta uporabnikov, katerih edini namen je objava malih oglasov. Če uporabnik prispeva v forum, pravilo ne bo težava, če pa je uporabnik na forumu zgolj za oglase, mu objave ne bodo omogočene. Takim moramo žal priporočati druge spletne strani za male oglase.

Mali oglasi - KUPIM so brez omejitev, s čimer omogočamo začetnikom, da dobijo kar potrebujejo za dober in cenejši začetek.


Uporabnikom želimo, da jim bo preurejen način v zadovoljstvo, moderatorjem pa čim manj dela in močne živce, imam občutek da jih bomo potrebovali.
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a bray »

Phoinix napisal/-a:Na željo uporabnikov je saso odprl novo rubriko malih oglasov - Licitacije. Moderatorja - Kralj Luka in mihec87 sta se javila, tako da je zadoščeno vsem pogojem. Ko se dokončno vzpostavijo pravila, se bo omogočilo objave.
Super! Kaj pa je treba še doreči oziroma kdaj bodo dovoljene objave v rubriki licitacije? Pomlad je tud in jaz "čistim" delavnico in mam še nekaj stvari za spravit v promet. ;)
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

Med branjem pravil licitiranja nikjer nisem zasledil, kaj bi bilo, če prodajalec ne bi hotel prodati izdelka, zato ker se mu bo zdela dosežena cena prenizka. Morda tudi seznam neresnih prodajalcev? Da ne bo potem polno optimistov, ki bi radi izkoriščali sistem in prodajali nad ceno.
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Moje mnenje. Zgodilo se ne bo nič. Vsak drugi dan bo začel težiti na Mali oglasi - prodam.

Se mi zdi, da so ene licitacije že zaključene. In kakšen je rezultat?
matej.s
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 03 Nov 2012, 15:24
Kraj: obala

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a matej.s »

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi po zaključku licitacije, prodajalec in kupec pustila še vsak svoj vtis .

lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

matej.s napisal/-a:Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi po zaključku licitacije, prodajalec in kupec pustila še vsak svoj vtis .

Zamisel je super, ampak... Ko bomo dosegli ta nivo, se upokojim kot moderator.


LaKi206 napisal/-a:Med branjem pravil licitiranja nikjer nisem zasledil, kaj bi bilo, če prodajalec ne bi hotel prodati izdelka, zato ker se mu bo zdela dosežena cena prenizka. Morda tudi seznam neresnih prodajalcev? Da ne bo potem polno optimistov, ki bi radi izkoriščali sistem in prodajali nad ceno.
Dopolnjeno.
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

"Specialci" že razmišljajo o tipu oglasa:

Kupim servo standard. Izklicna cena 3 €. Min. spust 0,2 €.

:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Razmišljajo lahko..V licitacijah se prodaja!

"Specialci" namesto da razmišljate kako boste zaj*** kolege somodelarje raje sodelujte ali napišite kaj konstruktivnega, saj smo tukaj vsi zaradi ene same stvari-HOBIJA MODELARSTVO
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a alesb »

Ali lahko prodajalec sam licitira na svoj oglas? V tem primeru lahko sam kupi izdelek, če ne doseže planirane cene.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a nob »

Kakšna ideja pa je to? Seveda da ne. Je tudi v pravilih napisano:
Prodajalec ne sme sodelovati pri licitaciji lastnega oglasa.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam licitacijo vidim za prodajo predmeta ki se nam enostavno vlači ter smo zadovoljni če zanj dobimo vsaj nekaj, ali pa predmet kjer veš da se bo zanj potegovalo več kupcev..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

nob napisal/-a:Kakšna ideja pa je to? Seveda da ne. Je tudi v pravilih napisano:
Prodajalec ne sme sodelovati pri licitaciji lastnega oglasa.

Alesb je dal predlog na mestu, sem dopolnil pravila.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a nob »

Eno konstruktivno opozorilo: V licitacijah opažam čudne ure oddaje prispevkov. Čas zadnje objave je bil 19:36, dejanski čas pa je bila takrat že 21:36. Licitacija se je končala ob 20:00.
Kot smo že nekje ugotovili prihaja do tega zaradi različnih časovnih pasov, ker jih imajo uporabniki različno nastavljene. To je verjetno (če še ni bo pa zdaj) nekdo zlorabil tako, da si bo spremenil časovni pas na en ameriški in bo licitiral s svojo uro.

To je po mojem mnenju potrebno urediti, da bo samo en časovni pas in ena ura, in da je čas oddaje prispevka kredibilen. To bo fer do vseh, ki sodelujejo v licitacijah.
Zdaj še ni takšnih težav, če pa se te licitacijo bolj razvijejo bo nastal kar problem. Enkrat se bosta našla dva ki bosta na vsak način hotela svoj prav, in bo spet ogenj na forumu.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Takšne težave so že...Meni je vseeno kakšen čas ima nastavljen uporabnik(z tem nateguje tako samo samega sebe) saj ostalim ki imamo pravilno nastavljenega kaže kot more(tudi njegov post( razen njemu)) in ne vem kaj je za mutit tu okoli...

Ko greste zdravniku ali na sestanek v sloveniji se tudi dogovarjate za časovni pas ravno tako ga ne zanima kako kaže vaša ura?

Drugače ja nebi bilo slabo da se vključi samo naš čas in konec..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a nob »

mihec87 napisal/-a:Meni je vseeno kakšen čas ima nastavljen uporabnik(z tem nateguje tako samo samega sebe) saj ostalim ki imamo pravilno nastavljenega kaže kot more.
Imaš prav ja. Nisem pomislil, da se ostalim vidi pravilen čas. Vsem, ki imajo pravilno nastavljen čas kaže pravilno, in to je kredibilno. Torej uporabnik z napačnim časom sam sebe nateguje.
Priznam, sem bil tudi jaz včeraj še eno uro zadaj. :oops:

Vzamem nazaj moj zgornji post, mislim da je utemeljitev mihec87 čisto na mestu.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Dve dejstvi, na kateri se je potrebno upreti...

- Če bo prihajalo do zlorab, se lahko take doda na črni seznam. Edino z adminom se je potrebno pomenit, kje in kako se da dokazati manipuliranje s časom.
- Licitacije so v poskusni dobi. Če se bodo znašli taki pametnjakoviči se tovrstne oglase mirno ukine... Tako da, fantje, niste pametni z goljufijami, ker boste eventuelno pljunili v lastno skledo.
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a saso »

Vsi časi so shranjeni v UTC-ju in manipulacija ni možna. Uporabnik lahko nategne samega sebe. Ostali vidijo pravilni čas (no čas primeren svojemu časovnemu pasu).
lp,
Saso :D/
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom