Mali oglasi - Licitacije

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Ali vam ustreza lecitacijski naÄŤin malih oglasov?

Da
12
11%
Da, v drugi rubriki (Licitacije)
68
64%
Ne
24
23%
Ne vem/Me ne zanima
2
2%
 
Skupaj glasov: 106

Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V zvezi z novim pojavom v rubriki malih oglasov, bi rad izluščil splošno mnenje uporabnikov foruma.

Cilj malih oglasov je storitev od modelarjev za modelarje, medsebojna pomoč. Cilj trenutno zastavljenih pravil je bil zmanjšanje objav v malih oglasih na nujno potrebne in tehtne (nižanje cene za dviganje oglasa), s čimer ostane forum pregleden in dejanske modelarske objave ostanejo opazne.

Moja skrb o tovrstnih oglasih je ogromen porast v objavah, ki bodo glede na postavljene pogoje trgovalca lahko praktično neomejene, po vsej verjetnosti pa bodo ves čas tudi na vrhu, tako pa bodo izrivala ostale male oglase.
Če pogledamo, koliko malih oglasov se objavlja v skladu s pravili in koliko je še vedno neupravičenih objav, ne gre upati na pravičnost in preglednost.


Moj predlog bi bil, da se formira poleg Prodam/Kupim še rubrika Licitacije, kjer bi se objavili taki oglasi. Vendar, bi za to potrebovali dodatne moderatorje. Če se še kdo javi, bom z veseljem predlagal tako rešitev administratorju.


Ker je zelo pomembno mnenje uporabnikov foruma - saj forum so uporabniki, sem oblikoval sem anketo splošnega mnenja;
- DA - se strinjate s tovrstnimi oglasi,
- DA V RUBRIKI LICITACIJE,
- NE - ne želim tovrstnih oglasov,
- NE VEM/ME NE ZANIMA.


V anketi je omogočena sprememba mnenja, če se tekom razprave vaše mnenje spremeni.

Lep dan vsem,
Jure - Moderator MO
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a nob »

Verjetno je res najbolj smiseln poseben forum Licitacije. Ali pa mogoče podforum (če prav vem, tale forum tole omogoča) v "Mali Oglasi - Prodam", bi bilo mogoče še bolj ustrezno.
Bi pa opozoril tukaj na nekaj. V pravila bi dodal, da je vsaka oddana ponudba zavezujoča, sicer sledijo sankcije (npr. onemogočena uporaba foruma - ban, ali onemogočena uporaba samo dela foruma - MO).
Ker zaradi kulture nekaterih uporabnikov znajo biti razna sprenevedanja v stilu "saj je bilo samo tako za foro" pa "tega sploh nisem hotel" itd.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sama pravila se bo doreklo kasneje, prvo se opredelimo le glede samega načina.
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a miharix »

Ideja licitacije je sicer zanimiva in verjetno bo kak model na ta način prej menjal lastnika.
A mene že sedaj moti, da so P/K skupaj pomešane med ostale prispevke,, ko klikneš "neprebrani prispevki". Nato bo še večja "štala" saj sem prepričan, da bo večina začela licitirat. Zato sem glasoval za NE.

Če bi blo sprogramirano tako, da bi bilo ob pregledu neprebranih se le prikaz zgrupirali recimo na 3 kategorije (npr: dogajanja,L,K,P), pa sem takoj za DA.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Mogoče moje skromno mnenje okoli tega. Modelarski forum je namenjen modelarjem, in rubrika MO je samo pomoč, če ima kdo kaj odveč in lahko to po neki zmerni ceni ponudi nekomu, ki to potrebuje. Že to, da so nekateri na tem forumu praktično brez enega prispevka v modelarskih temah in so vsi njihovi pprispevki samo preprodaja, je po mojem mnenju v nasprotju osnovnega namena foruma, za take zadeve so bolha in druge oglaševalske strani. Mene osebno moti že to, da je dovoljena ponovna ponovitev, z novo ceno, ker tudi to nekateri redno koristijo in v bistvu v poplavi vseh ponovitev oglasev enostavno zgrešiš tistega pravega, ki oglašuje zato, ker ima nekaj odveč in ne zato, da bi na ta način ustvarjal zaslužek. Kar nekaj jih je vsak dan na prvih straneh, ki z modelarjenjem nimajo drugega skupnega, kot da preprodajajo in kšeftajo, to se vidi vsak dan na prvih straneh MO. No saj to ni nič novega napisanega, napisal sem samo svoje mnenje o tem. Kar se pa licitacije tiče sem pa zelo proti, že v tako nepreglednih MO, zaradi tega kar sem zgoraj napisal, komaj najdeš tisto, kar res iščeš. Če smatrate da bi bilo to dobro, da postane modelarski forum počasi oglasnik, naj bo pa to v posebni rubriki.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Samo za intermezzo:

viewtopic.php?f=10&t=82161

Zaenkrat bo takole. V ozadju (na ZS) pa prosim - potrebovalo se bo najmanj dva zelo posvečena moderatorja malih oglasov.
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Namen licitacije je tudi ta, da mora prodajalec obvezno prodati nemodificiran (s tem mislim, da mu kasneje ni odstranil česa, npr. servo, motor ipd.) model kljub temu, da s končno ceno ni zadovoljen, ker je pričakoval več.

Menim, da etika in morala kar precej oglaševalcev ni na minimalnem nivoju, ki bi bil potreben za to!
Sploh, ko prebereš nekatere komentarje, ko se pritožujejo čez moderatorje.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mene bolj skrbijo sami licitatorji. Kaj če se spomni zmagovalec izbrisati svoj zadnji post, da se izogne nakupu. Danes verjamem samo še sebi...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a tornado »

Uvajanje tovrstne oblike trgovanje popolnoma zgrešeno in nesmiselno.
Za takšen sistem obstajajo specializirane zadeva kot je npr. Bolha ali še bolje Ebay.

V kolikor se v MO pojavi zadeva, ki mi je interesantna lahko stopim v kontakt s prodajalcem in mu ponudim svojo ceno. Če se le-ta strinja oz. se ''najdeva na sredini'', opraviva izmenjavo in zadeva je zaključena. Nikakor ne bom kupoval nekaj kar ne potrebujem samo zato, ker je poceni.

Že z MO je ''živa štala''. Nadzor vodite štirje moderatorji, pravila so eksplicino napisana in še ni pravega reda, oz. prihaja do različnih tolmačenj pravil, posledično pa do prerekanja. Problem niso pravila, problem smo ljudje, ki jih nočem (zaradi nizke stopnje kulture) upoštevati.

Sam sem prisoten na kar nekaj modelarskih forumih in nikjer ne opazim toliko prodaje in preprodaje modelarske robe kot na tem forumu. Na večini forumov sem moraš dokazati, da si modelar in šele po potrditvi moderatorja lahko pristopiš prodaji. Večino trgovanja se odvija z ''odprtimi posti'' in se na ZS zelo redko odzivajo. Tako se izkazuje resnost prodajalca.

Iz tega foruma je ''izginilo'' že kar nekaj dobrih modelarjev, ki imajo kaj pokazati. Prepričan sem, da zaradi kupa nesmiselnih tem, ki ne sodijo na ta forum in nizke kulture komunikacije. Naj poskusi nekdo od moderatorjev napraviti anketo, kje so ''stari mački'' s svojimi prispevki in zakaj ne pišejo več o in v modelarskih temah. Prepričan sem, da bi bil rezultat v smeri mojega razmišljanja.
Lp Rado
Uporabniški avatar
corsair
Tekmovalec
Prispevkov: 352
Pridružen: 05 Feb 2009, 16:05
Kraj: Koper

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a corsair »

Rado =D> =D> =D>
Lp-Rajko
Piko je zakon (made in Slovenia)
Producer
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 29 Maj 2009, 07:03

Re: L: leteče krilo

Odgovor Napisal/-a Producer »

naj me nekdo razsvetli, kje ima prodajalec garancijo da bo kupec z najbolšo ponudbo zadevo res vzel?! Še Ebay jo nima!!

Tukaj ni drugega kot nabijanje poustov!! Sorry
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

tornado napisal/-a:Uvajanje tovrstne oblike trgovanje popolnoma zgrešeno in nesmiselno.
Za takšen sistem obstajajo specializirane zadeva kot je npr. Bolha ali še bolje Ebay.
Pod tvoje razmišljanje se tudi jaz podpišem. Če bi imel jaz kaj vpliva na pravila ( to sem želel žer takrat uvesti, ko sem bil moderator), bi onemogočil oglaševanje vsem tistim, ki nimajo vsaj nekaj konkretnih prispevkov na temo modelarjenja iz katerih bi se videlo, da so v bistvu modelarji in resni in ne samo kšeftarji. Ker sem sam kar dosti kupoval na MO je moja izkušnja, da so me prav tisti, ki se tu pojavljajo samo v MO največkrat "nategnili". Pa ne bom našteval nicke, ker je brez veze, vendar tako, kot sem že v prejšnjem prispevku napisal, naj bo forum res modelarstvo (kar je osnovni namen) in ne prodaja. Je pa tko, zakaj bi se obremenjevali, pogledaš nic in ker veš kdo je, enostavno ne prebereš oglasa. Je pa res da ti velikokrat kaj kar bi te pa zanimalo, zaradi tega uide, ker je vse nepregledno. Tudi nižanje cen se mi ne zdi smiselno in akcije do ... in podobno. Nekaj prodajaš, daš okvirno ceno, ostalo se pa preko ZSja zmeniš. Tako pa gledamo ene in iste gume vsak dan, propelerje in še in še ...Kapo dol moderatorjem, da imajo voljo vsaj za silo mal pucat, vendar prav zaradi takih, ki se jim tudi pravila ne ljubi prebrati in ki se jih ne držijo, je največ neuporabne solate na MO. Saj tisti pravi in resni, ki na forumu sodelujejo tudi v naših temh (in ne samo na MO), se s takimi igricami ne ukvarjajo, raje kako prosto urico za hobi pokoristijo, če pa že kaj ponudijo, je pa to resno in po pravilih, ki veljajo. Vse skupaj zasvinja nekaj posameznikov (tako kot je bilo tudi v mojih časih) , ki bi jih bilo potrebno skenslati, dokler ne postanejo "naši" in moderatorji bi imeli zelo malo dela. Tako pa, kot sem rekel, vsaka jim čast, ker poznam to, vem koliko je groženj in pritiskov po ZSjih in podobno. Če bi se uvedlo omejitev oglaševanja, bi bilo tudi tega veliko manj in kupil (ali prodal) bi res robo tako, kot je ponujena na oglasu in ne mačka v žaklju.

Sam kar dosti objavljam na forumu, dobim tudi veliko koristnih informacij in veliko mi pomeni. Škoda ga je, da bi izgubljal na vrednosti zaradi prepirov in "svinjanja", ki jih ustvarjajo MO, ki so nenazadnje samo dodatna ponudba in ne osnovni namen foruma.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: L: leteče krilo

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Producer napisal/-a:naj me nekdo razsvetli, kje ima prodajalec garancijo da bo kupec z najbolšo ponudbo zadevo res vzel?! Še Ebay jo nima!!

Tukaj ni drugega kot nabijanje poustov!! Sorry
Pač ponudi ponudniku ki je dal predzadnjo najvišjo ponudbo..

Glede ebay pa..
http://pages.ebay.com/help/buy/question ... -item.html
Če bi prodajalec potegnil pravne vzvode potegneš takratko(vstopil si v pogodbeno razmerje ki je zavezujoče)...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a bray »

Ker sem začel tole razprtijo, ki bo očitno nastala, ker nekaterim spet ni všeč nekaj novega, bom še jaz napisal par besed.
Mislim da je malo zgrešeno, da se za upad kvalitete foruma in nepreglednost krivi oglase. Strinjam se, da bi bilo fino, če bi bila za licitacije posebna rubrika v sklopu oglasov. Lahko bi bilo tudi tako, da bi pred objavo moderator presodil, če je licitacija po pravilih itd. Skoraj prepričan sem tudi, da se v phpBB za takše podkategorije foruma potem tudi določiti ali so nove objave vidne pod "neprebrani prispevki" ali "aktivne teme". Tisti, ki ga oglasi ne zanimajo pač ne klika po oglasih in stvar je rešena. Forum omogoča marsikaj samo treba je pravilno nastavit. Glavni administrator!? Mimogrede...ne vem a sem edini, ki ga moti, da se recimo link ne odpre v novem oknu ampak "povozi" forum? Če se ne motim se vrtijo reklame na vrhu foruma in trgovine plačujejo za svoje mesto na forumu. Komu in za kaj? Ampak to je že druga tema...

Tornado...koliko modelov pa si že kupil preko bolhe? Resno me zanima! ;) Če modelarski forum oziroma podsklop "mali oglasi" ni primeren kraj za prodajo oziroma nakup modela potem pa res ne vem. Člani foruma so ljudje, ki jih stvar zanima in so potenciali kupci oziroma prodajalci. Torej ciljna publika na enem mestu. Ne razumem kaj je tu narobe? Seveda pa je osnova za vse kultura uporabnikov. Ampak to velja za cel forum....z oglasi ali brez. Ne izumljam tople vode in kot sem že napisal licitacije lepo živijo na sosedjem forumu elektronik.si, forum ni zaradi tega nič manj pregleden in tudi moderatorji mislim da nimajo zaradi tega nič več dela.

Večina od vas, ki imate toliko proti oglasom se postavljate samo v kožo kupca. Bom poizkusil razložiti še moj pogled s stališča prodajalca oziroma tistega, ki je objavil licitacijo.
Torej...v delavnici imam nekaj modelov na katerih se nabira prah in bi se jih rad znebil oziroma jih za neko razumno ceno ponudil ostalim. Konkretno recimo leteče krilo. Lahko bi objavil klasični oglas v katerem bi moral po pravilih navesti ceno. Koliko pa je dejansko vredno takšno leteče krilo oziroma kakšna je njegova tržna vrednost? Če bi postavil previsoko ceno nebi bilo nobenega zanimanja in čez par dni bi bil prisiljen postaviti novo ceno...ampak za koliko spustiti ceno, da bo stvar zanimiva za kupce? Oglas bo spet nekajkrat prišel na vrh oglasov, ker bom pač preizkušal kakšna je tržna vrednost mojega modela. In tisti, ki so nestrpni to počnejo potem vsak dan. In licitacija se mi zdi najbolj primerna oblika prodaje v tem primeru. Licitirajo samo tisti, ki jih stvar dejansko zanima in ponudijo toliko kot so pripravljeni za tak model odšteti. Tako se izoblikuje neka cena, ki so jo kupci dejansko pripravljeni plačat za model. Seveda je spet osnova za vse kultura in poštenje uporabnikov.

Pa še moje mnenje glede tistega zakaj "izginjajo" dobri modelarji in njihovi prispevki? Mislim, da predvsem zato, ker se v vsaki dobri temi na forumu potem hitro najde nekdo, ki soli pamet v stilu "zakaj si pa tako in zakaj nisi tako, jaz bi pa tako, ipd." in tema hitro zaide s poti. Premalo je vzpodbud, pohval in debat, ki bi se razvile v smer, kjer bi avtor lahko dejansko predstavil svoj izdelek, svoj pristop, svoje rešitve. Ponavadi sta dva ekstrema. Avtor začne prispevek in objavlja slike in potem še preden konča se vmes že usujejo brezvezni komentarji. Drug ekstrem je pa da po objavi lepega "poročila" potem ni nobenega feedbacka, pohvale, komentarja.
Še en velik razlog je pa tudi pojav raznih drugih oblik "izražanja" na internetu (blogi, facebook, google+,...) kjer tisti, ki pač ima kaj novega za pokazati to pokaže točno tistim za katere meni, da jih to zanima in bodo znali ceniti in ustrezno pokomentirati njegovo delo.
So pa verjetno med temi, ki domnevno izginjajo s foruma tudi takšni, ki jim gre malo v nos, da niso več taki "asi", ko so bili pred leti, ko so imeli komando za 3000DEM in se jim pač ne zdi vredno objavljat. ;) Še enkaj je pa takšnih, ki ne objavljajo zaradi kakšnih osebnih zamer, spet drugi so odkrili še kak drug hobi in nimajo več toliko časa za modelarjenje.
Pa tudi časi se spreminjajo in modelarstvo oziroma RV modeli so vse bolj dostopni tudi mlajšim s tem pa forum dobiva tudi nove, mlajše člane, ki razumljivo nimajo toliko znanja (in večkrat žal tudi ne kulture) kot "stari mački" številčno pa verjetno že prevladujejo med uporabniki. In temu posledično sledi upad kvalitetnih tem. Logično. A so še vedno krivi oglasi? ;)
To je samo nekaj mojih misli, da se mogoče še komu malo bolj razsvetli pogled. Krivit male oglase in nepreglednost foruma pa ne vem če je ravno pravo razmišljanje. ;)

ps: tudi odebeljeni stavki in posti v smislu "samo jaz imam prav" mi veliko povejo
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pa saj MO so v svoji temi in če ti ni jih enostavno ne pogledaš/odpreš tega dela foruma..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ena zadeva, ki se jo že izpostavil, pa nihče ne dvigne roke; kdo bo moderiral? Dela ima trenutna zasedba več kot dovolj.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če se rabi dodaten par rok, sem pripravljen pomagat..Če ustrezam merilom seveda..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

bray napisal/-a:Ker sem začel tole razprtijo,
Saj ti nihče ne ugovarja, če bo v posebni rubriki in če se bodo za to odločili j tud prav. Sam imam preko 30 modelov, pa za vsakega, ki bi ga morebiti prodal vem svojo ceno, pod katero ga ne dam, ga raje šenkam nekomu, za katerega vem, da mu bo služil in mu bo v veselje (sem jih že nekaj). Trdim samo, da že sedaj MO ne opravljajo svoje funkcije, "znebiti se tistega, kar ti doma šaro dela in ne potrebuješ in za neko sprejemljivo ceno to prodati nekomu, ki to potrebuje". Vse kar je več od tega je že trgovanje in zaslužkarstvo, kar pa zagotovo ne pše na ta forum. Samo pogled na prvo stran MO ti pove vse in ni treba biti ne vem kako brihten, da to pogruntaš. Evo primer. Sem dal oglas za ARROVa, v enem dnevu je bil na šesti strani in moral bi se posluževat istih "fint" kot nekateri in bi vsak dan objavil na novo z nekaj EUR nižjo ceno. Pa nočem to na svoj mlin obrnt, sem ga dal kasneje prijatelju za minimalno ceno vgrajene opreme. Zaradi poplave vseh ponovitev in nižanja cen, so eni in isti vedno na prvih straneh in verjetno se nekomu, ki bi mu pa mogoče prav prišel tak model (zame je bil prezahteven) se pa ne da brskat 10 strani nazaj zato, ker ravno tisti dan ni pogledal, dokler pa prideš do tiste strani, boš pa videl vsaj 10X ene in iste oglase.

Kar se novosti tiče okol licitacije, me nebi motilo, vendar bi moralo biti tako, da nebi vsakična sprememba cene vrgla napr.tvoje krilo na prvo mesto.
Ok kakorkoli, se bom pač prilagodil tistemu, kar bodo šefi odločili, povedal sem le svoje mnenje.
Uporabniški avatar
darc42
Začetnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 09 Nov 2010, 13:04
Kraj: Miklavž

Re: Oglasi z Licitacijo

Odgovor Napisal/-a darc42 »

Ta licitacija je malo pogrela tale forum.Zakaj se ne bi naredila še ena rubrika?Poglejte e bay.Tam lahko licitiraš koliko ti je volja zakaj se nebi lahko tudi tukaj?
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a manpower »

Zato ker je ebay trgovska stran modelarji pa forum!
Pa dejte nehat že filuzufitat s temi oglasi.
Jest bi jih ukinu če bi blo po moje, itak skos iste fore..... Eni in isti..... ena in ista stvar.........ITD.............. :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zakaj sem za oglase na forumu->Zato ker lahko prodajalca/kupca glede na sodelovanje na forumu ocenim koliko je resen/zaupanja vreden, ravno tako npr.. zgodovino modela kar mi vzame par min-to na bolhi,diler enostavno ni možno...To je zlata vredno...Kje mislite da se bo prodajalo ko se mali oglasi ukinejo->po celem forumu v vseh možnih temah, si želimo to(vsi vemo da nekomu popolnoma onemogočit dostop do foruma je nemogoče)?

Če pa komu uspe zaslužit na modelarski robi pa naj, kar opazujem/prodajam se zadeve prodajo kar fajn pod ceno tako da privoščim tistemu ki uspe..

Ravno tako lahko samo pohvalim dosedanjo moderatorsko ekipo saj je v oglasih red kakršen že dolgo ni bil..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a brejker »

V naravi mi je, da stvari ki je ne potrebujem raje podarim kot pa prodam.
V primeru možnosti segmenta Licitacije...ne bi potreboval brati za eno stran ZSov od neznanih oseb ki hočejo nekaj za nabirovanje prahu.

Idejo podiram. Naj se kupci sami zmenijo. Prodajalce se pa razbremeni nadležnih ZSov. Če vmes pade še kakšen cekinček...toliko bolje.

Ideja kako ohranjat svojo temo kot kvaliteten prispevek. Vsak avtor teme je lahko moderator svojega prispevka :wink:
Neželene komentarje iz strani nekega uporabnika, ki ne podaja informacij na podlagi izkušenj(prispevki na forumu-SLIKE!)...enostavno zbrišeš.
V drugem primeru mu onemogočiš objavljati v temo za določen čas (3dni, en teden,nikoli,....)
Majhno uredništvo kvalitetnega pisanja v vsaki temi O:)
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a tornado »

Opažam, da je ta razprava brezpremetna, ker so v delu foruma ki je namenjen informacijam o klubu odpirajo interni MO, brez omejitev. :lol: :lol:
Lp Rado
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Medtem, ko čakam mnenje administratorja, bi se rad zahvalil dvema uporabnikoma za izkazano pripravljenost za delo v moderatorski ekipi.

Mnenje večine je vzpostavitev Licitacij. Sam nikoli nisem želel omejevati idej, če so le podprte z dejstvi, a... Po izkušnjah iz dosedanjih malih oglasov bomo primorani narediti določene omejitve. Ko sem pokukal čez ograjo (drugi forumi) sem spoznal, da bo potrebna omejitev trgovanja v kateri koli rubriki na aktivne uporabnike.

Posledica tega bo zagotovo upad objav malih oglasov, za kar sem prepričan, da ne bo nihče jokal, bodo pa oglasi od uporabnikov, ki imajo na forumu tudi neko zgodovino in morebiti tudi že zaupanje.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Mali oglasi - Licitacije

Odgovor Napisal/-a Krist »

tornado napisal/-a:Opažam, da je ta razprava brezpremetna, ker so v delu foruma ki je namenjen informacijam o klubu odpirajo interni MO, brez omejitev. :lol: :lol:
Če bi bil jaz admin, bi jih gladko pobrisal. To da se v klubski sekciji odpirajo take teme, je upor do tistih, ki so (smo) postavili temelj pravilom oglaševanja na forumu. Sami kršitelji pa ne morejo zlesti iz svoje kože in delajo kar se jim pač zazdi.
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom