Črna lista oglaševalcev

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
sasokog
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 Nov 2008, 10:57
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a sasokog »

Pozdravljeni,

Ne morem, da nebi .... že pred časom sem bil v kontaktu z moderatorjem Phoinix-om na ZS in sem mu omenil problem nakupa 40 ccm motorja in danes ko čitam nit istega oglaševlca vidim, da je bil motor prodan večkrat in nikoli nobenemu dostavljen, prav tako od istega prodajalca poslani pokvarjeni deli oz izdelki.

Že takrat sem predlagal da bi bilo fajn na forumu odpreti nit z črno listo prodajalcev in mogoče tudi kupcev ... tako bi po mojem dvignili kvaliteto samih malih oglasov in se tudi sami kupci
zaščitili pred nekorektnimi prodajalci in seveda tudi kupci.

Kaj menite ostali na ta predlog, da ustvarimo črno listo ?

Hvala za vaše mnenje in lp,
Sašo
-= Flying pigs 8,000 feet above Sea level =-
_____________________________________

Team ElyQ
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zakaj nebi nadaljevali tukaj, pač vsak naj opiše problem in navede up.ime uporabnika.Pa brez pregovarjanja to nadaljujte po zs..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a nob »

Ne enem drugem forumu kjer sodelujem, imajo to tako rešeno, da je možno pri vsakem oglasu na konec zapisati še mnenje. Tako kupec in prodajalec lahko sporočita kako je potekal nakup in pustita mnenje en o drugem.
To tukaj verjetno ni mogoče, ker se moderatorji striktno držijo pravil in brišejo odgovore v malih oglasih. Saj verjetno je že prav tako, ker glede na kulturo nekaterih se to res sprevrže v samo pregovarjanje eden čez drugega.

Ampak nekaj bi bilo res pametno narediti v tej smeri, ker po nekaterih postih sodeč nekateri sploh ne odgovarjajo, drugi nategujejo... Dobro je za ostale, da se ve kdo so te črne ovce.

Mogoče moja zgornja ideja niti ni tako slaba, bi pa to verjetno predstavljalo veliko več dela za moderatorje, ker bi morali krotiti te kupce in prodajalce naj pregovarjanja rešijo preko ZS...
Uporabniški avatar
sasokog
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 Nov 2008, 10:57
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a sasokog »

nob napisal/-a:Ne enem drugem forumu kjer sodelujem, imajo to tako rešeno, da je možno pri vsakem oglasu na konec zapisati še mnenje. Tako kupec in prodajalec lahko sporočita kako je potekal nakup in pustita mnenje en o drugem.
To tukaj verjetno ni mogoče, ker se moderatorji striktno držijo pravil in brišejo odgovore v malih oglasih. Saj verjetno je že prav tako, ker glede na kulturo nekaterih se to res sprevrže v samo pregovarjanje eden čez drugega.

Ampak nekaj bi bilo res pametno narediti v tej smeri, ker po nekaterih postih sodeč nekateri sploh ne odgovarjajo, drugi nategujejo... Dobro je za ostale, da se ve kdo so te črne ovce.

Mogoče moja zgornja ideja niti ni tako slaba, bi pa to verjetno predstavljalo veliko več dela za moderatorje, ker bi morali krotiti te kupce in prodajalce naj pregovarjanja rešijo preko ZS...
Se podpišem pod to. Bi pa še dodal, da v mojem primeru je bilo pregovarjanje po ZS ampak ko prideš enkrat do meje da ni več rešitve in da si bil kot kupec "nategnjen", potem potrebujemo nekaj, da obelodanimo kupca ali prodajalca kot "črno ovco", saj le tako lahko pripomoremo, kdo je resen ter kdo ni.
-= Flying pigs 8,000 feet above Sea level =-
_____________________________________

Team ElyQ
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Posebej feedback oddelek, kjer si vsak uporabnik ustavri svojo feedback temo. Če se sistem prime (beri, ga uporabniki uporabljajo, vsilit ga ne moreš) krasno deluje in se hitro loči zrno od plevela. :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a nob »

T0RN4D0 napisal/-a:Posebej feedback oddelek, kjer si vsak uporabnik ustavri svojo feedback temo. Če se sistem prime (beri, ga uporabniki uporabljajo, vsilit ga ne moreš) krasno deluje in se hitro loči zrno od plevela. :)
Če te prav razumem, če hočem jaz pogledati če si ti pošten prodajalec bom moral spremljati oz. prečesati feedback teme 1000 uporabnikov in poiskati, kje je kdo kaj dobrega oz. slabega napisal o tebi... Nerodno in zamudno. :-k
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ne, če boš hotel od mene nekaj kupit boš kliknil na povezavo do moje teme, ki jo bom nalepil zravn oglasa ali pa jo bom imel kar v podpisu.

V njej bodo kratke objave v stilu;

"Po dveh tednih ni prevzel paketa, fuj in fej kupec."

"Dobro zapakirano, hitro poslano, priporočam!"

"Brez zapletov..."

"Poslal pokvarjeno robo."


Če vidiš v temi da sem že koga nategnil, se me pač izogneš. Pozitiven feedback pa pride prav zato, da vidiš če gre za resnega "trgovca", ali ga hoče samo nekdo očrniti zaradi (nepovezane) osebne zamere, ael pa če gre za kak naključni fehler (se poškoduje pri prevozu ali kaj takšnega), kjer bo prodajalec skušal napako rešit.. Ali pa gre za nekoga ki ni na črni listi preprosto zato, ker je to njegov prvi mali oglas.



Sicer pa tudi črno listo podpiram, morda bi bila povsem dovolj. :)
Fly it like you stole it!
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Feedback-e lahko pišejo tudi neresni kupci in prodajalcu mažejo ime! :-k
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ko se mora moderator postaviti v vlogo porote in sodnika, večinoma z enostranskimi informacijami lahko zadeva izpade zelo nepravično. Ko se javi kar nekaj različnih uporabnikov, pa to že da neko težo primeru, ampak kljub temu moderatorji nimamo pravice soditi.

Prav zaradi tega se mi zdi ideja nob-a z drugega foruma smiselna. Ko se prodaja zaključi se na koncu napiše v naslov prodano, v odgovor pa kupec napiše če je bila prodaja ok ali ne. Je pa tu na vas uporabnikih forua, da se to ne sprevrže v boje, ki bi morali potekati na ZS ali celo brezpredmetne obtožbe, zato še vedno odgovornost trgovanja pade na uporabnike same.
Ko se v nadaljne kupuje od kogarkoli se zelo enostavno preveri zgodovino njegovih oglasov in povzame ali je vreden zaupanja ali ne.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Phoinix napisal/-a:Ko se mora moderator postaviti v vlogo porote in sodnika, večinoma z enostranskimi informacijami lahko zadeva izpade zelo nepravično. Ko se javi kar nekaj različnih uporabnikov, pa to že da neko težo primeru, ampak kljub temu moderatorji nimamo pravice soditi.

Prav zaradi tega se mi zdi ideja nob-a z drugega foruma smiselna. Ko se prodaja zaključi se na koncu napiše v naslov prodano, v odgovor pa kupec napiše če je bila prodaja ok ali ne. Je pa tu na vas uporabnikih forua, da se to ne sprevrže v boje, ki bi morali potekati na ZS ali celo brezpredmetne obtožbe, zato še vedno odgovornost trgovanja pade na uporabnike same.
Ko se v nadaljne kupuje od kogarkoli se zelo enostavno preveri zgodovino njegovih oglasov in povzame ali je vreden zaupanja ali ne.
Sam sem bil od kakih cca 20 nakupih preko MO nategnejn cca 12x. Samo temu se ne da izogniti ne s črno listo in ne z komentarji o nakupih. Enkrat sem že predlagal, da bi bilo priporočljivo, če bi lahko vsak posameznik zase zablokiral tiste oglaševalce za katere smatra da so nateg ali nezanimivi in bi da bi vsak zase lahko naredil nek lastni filter. Je pa nakup preko MO vedno "riziko" in redkogdaj res dobiš tisto v taki obliki, kot je v oglasu zapisano.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a nob »

tomazslo napisal/-a: Sam sem bil od kakih cca 20 nakupih preko MO nategnejn cca 12x. Samo temu se ne da izogniti ne s črno listo in ne z komentarji o nakupih. Enkrat sem že predlagal, da bi bilo priporočljivo, če bi lahko vsak posameznik zase zablokiral tiste oglaševalce za katere smatra da so nateg ali nezanimivi in bi da bi vsak zase lahko naredil nek lastni filter. Je pa nakup preko MO vedno "riziko" in redkogdaj res dobiš tisto v taki obliki, kot je v oglasu zapisano.
Jaz mislim, da se temu da v veliki meri izogniti s črno listo ali komentarji v oglasih. Mislim, da lahko vsak zase v svoji glavi presodi, ali bo kupil pri temu prodajalcu ali ne, pri tem pa mu seveda lahko zelo pomaga črna lista oz. komentarji drugih uporabnikov. Saj filter, ki ga imaš v mislih je nekako ista zadeva, ampak to bi bila neka tehnična rešitev na forumu in ti ne bo zagotavljala da ne boš nategnjen. Pri tem ti veliko več pomaga lastna pamet, ker imaš možnost odločanja. IMO. Prav tako bi lahko npr. zaradi tehnične napake v filtru spregledal en super oglas, ki bi te zanimal. Teoriziram, ampak je možno.

Npr. lahko si izdelaš svoj filter oz. svojo listo uporabnikov, kateri po tvojem mnenju niso zaupanja vredni. Ko te en oglas zanima, pogledaš še na svojo listo in vidiš, da ali ne. Je pa res, da je v tem primeru potrebno skozi več solate malih oglasov. Meni to ni problem, ene pa moti.

Tvoja rešitev npr. tudi ne dopušča odpuščanja. :) Ljudje se lahko poboljšajo, jaz sem optimist. :) Sploh tukaj ko je tudi veliko mladine, ki odrašča. Nekdo je poizkusil 2x nategnit pa je dobil slabe komentarje. Se zave, da očitno tako ne bo šlo. Objavi oglas št. 3. Nekdo ima vseeno jajca oz. ga oglas tako zanima da kupi zadevo številka 3 od njega. Prodajalec se je popravil, vse je bilo kot je bilo dogovorjeno, dobi pozitiven komentar. Zdaj je pa na meni, ali bom kupil od njegovega oglasa št.4 ali pa počakam na oglas. 5 ali 6, da bo za ziher.
Uporabniški avatar
sasokog
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 Nov 2008, 10:57
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a sasokog »

Phoinix napisal/-a:Ko se mora moderator postaviti v vlogo porote in sodnika, večinoma z enostranskimi informacijami lahko zadeva izpade zelo nepravično. Ko se javi kar nekaj različnih uporabnikov, pa to že da neko težo primeru, ampak kljub temu moderatorji nimamo pravice soditi.

Prav zaradi tega se mi zdi ideja nob-a z drugega foruma smiselna. Ko se prodaja zaključi se na koncu napiše v naslov prodano, v odgovor pa kupec napiše če je bila prodaja ok ali ne. Je pa tu na vas uporabnikih forua, da se to ne sprevrže v boje, ki bi morali potekati na ZS ali celo brezpredmetne obtožbe, zato še vedno odgovornost trgovanja pade na uporabnike same.
Ko se v nadaljne kupuje od kogarkoli se zelo enostavno preveri zgodovino njegovih oglasov in povzame ali je vreden zaupanja ali ne.
No upam da del tega ni letelo name .... ker si sam videl, da kako se je debata pod samim oglasu odvijala od istega prodajalca .... in so se potrdile moje teze.
Vedno je odgovornost na nas samih, ki pujujemo in prodjamo. Ampak bilo bi fajn da se dogovorim za neki način črne liste katera bi nam pripomogla k lažjemo odločanju in na koncu
tudi sami uporabniki, ki bi imeli negativne "feedback-e" nebi več oglaševali in prav tako kupci bi bili sankcionirani v kolikor se bi premislili brez tehtnega razloga.

Zato sem tudi načel to nit, ker sem opazil, da nas je tu dosti ki imamo več slabih kot dobrih izkušenj z nakupi na našem forumu in je skrajni čas, da sami nekaj ukrepamo z pomočjo ekipe
foruma.
-= Flying pigs 8,000 feet above Sea level =-
_____________________________________

Team ElyQ
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Bi lahko rekli »trotl ziher« nasvet;
- prelistane po dosedanjih aktivnostih posameznega potencialnega poslovnega partnerja (vseeno ali gre za prodajalca ali kupca), da si človek ustvari vtis,
- sledi osebno srečanje kjer se oceni ali so vsa dejstva navedena v oglasu točna,
- takojšnje dokončanje ali odstop od pravnega posla.
Preprosto in učinkovito.

Izmenjava preko tretjega, na primer Pošte Slovenije, je smiselna le, če gre za poslovanje med dobrimi osebnimi znanci, prijatelji, lahko tudi poslovanje s pravnimi osebami, kjer je tveganje že nekoliko večje. Marsikdo, pa naj gre za mladino ali malo manj mlade, zaradi lastnih vrednostnih standardov ni primeren za pogodbenika; najsibo v vlogi prodajalca ali kupca.

Sam praktično ne kupujem ali prodajam na tak način, škoda mojega časa in živcev, če pa že, se držim zgoraj zapisanega. Nekako sem skeptičen, da bi ustvarjanje takšnih ali drugačnih seznamov, ki bi odražali nekakšno skupinsko mnenje, pripomogli k večji disciplini. Ne vem, morda se motim.


LP
Alex
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Prav zanimivo kako različne izkušnje imamo lahko z isto osebo.

Sam sem že nekaj časa nazaj od njega kupil robo, B.P.
Naslednjič sem za prijatelja šel po model do njega, zopet zelo zadovoljen. Citiram pa njegove besede "ta model bi prodal že velikokrat, če bi ga poslal po pošti ali pripeljal kupcu na dom" Šlo pa je za model 2x2m :D Nikoli nisem imel težave ga priklicati na telefon, kljub temu da je zelo zaposlen.

Kar nekaj modelarjev imamo izkušnje o "kupcih" ki pričakujejo, da jim pošlješ robo po pošti (pa ne plačilo po povzetju) ali še bolje pripeljati jim na dom. Potem se pa pogaja o ceni...........

Tako kot Alex, tudi sam se držim načela osebnega prevzema.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Samo včasih osebni prevzem dražje pride kot roba po pošti,če je osebek iz čisto drugega konca Slovenije kot ti,saj bi za eno stvar ki jo določena oseba prodaja za 13€ in cca.4 E poštnine,ali pa da sprazniš komplet tank bencina da se z gorenjske pelješ do maribora po to malo stvar za tak mali denar.
Sem pa tudi sam pristaš osebnega prevzema,vendar kot sem dejal,kdaj to enostavno ne gre razen če imaš veliko cajta ter denarja za razmetavanje.Vendar bi v tem primeru raje kupil novo robo in vsaj veš pri čem si,pa še reklamirat se da . =;
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pred nategom te enostavno ne more obvarovat nihče...
Ebay ima zelo dodelano pa se vseeno dogajajo nategi...

Je pa tako če zadeva iz paketa dela in potem v nekem kratkem času crkne prodajalec tega ne more vedet oz ne more nihče...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
nikesloy
Tekmovalec
Prispevkov: 348
Pridružen: 16 Dec 2006, 22:14
Kraj: Gornja Radgona

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a nikesloy »

no če se blati moje ime na forumu
nisem nikoga nategnil kot omenja sasokog res bi si prišel pogledat motor pa kupil
ampak sem ti po telefonu povedal da motor ni več za prodajo da ga bom obdržal(sem tisti trenutek prodajal nekaj motorjev ter tudi vse prodal in se nobeden kupec ni pritoževal)
se je res večkrat prodajal,to ni res ampak sem samo obnovil oglas ki ga je potem moderator tudi brisal
in če se mi nabere toliko robe ki bi jo rad prodal in osrečil nekoga drugega potem pa dobim takšno sramoto na forumu ,res mi ni treba kaj takšnega so tudi drugi tuji forumu ker me tudi najdeš in prodam več stvari brez kakšnih problemov

bi rad sam videl ko bi tebi nekdo nekakšne poste pisal pod tvoje oglase

In še enkrat nisem te nategnil z kakšno prodajo ker nisem dobil nobene kupnine od tebe JASNO

Lep pozdrav

Spoštovani, prosim za upoštevanje osnovnih pravil pravopisja (velike začetnice, uporaba ločil, ...). Moderator
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Zdravo
Mene je že kar nekaj časa ko sem kupoval rv napravo nategnil sihu prodal mi je rv napravo in sprejemnik ki ne dela dobro za 85€ (samo sprejemnik je fuč)+tega da jaz nisem mogel probati rv naprave in sprejemnika na letalu ker ga takrat še nisem mel.
sihu mi ne odgovarja ne na zs ne na sms-je
sprejemnik je že na popravilu

Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a tornado »

Ne vem, če je potrebno delati črno listo, napravimo ''belo'' listo.
Zadevo je mogoče urediti na preprost način.
Ko je posel zaključen v obojestransko zadovoljstvo kupec pod ali v oglas vpiše svojo opombo, npr.:
-blago prejel, vse po dogovoru in korektno,.....................

Moderatorji pa tako zaklepajo oglase, ko je oglas neaktualen.

Tako naj bi to približno izgledalo:
viewtopic.php?f=10&t=76723
Lp Rado
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Melly »

Podpiram predlog tornada... Mene je vseh teh letih samo en nategnil, pa še ta pogojno, izdelek je bil v slabšem stanju kot je bil oglaševan.
Poslujem z vsemi, poznanimi in nepoznanimi, plačujem tudi vnaprej na trr pa ni problemov. Je pa res, da spore rešujem tako, po možnosti osebno.
lp Melly
victoor
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Avg 2010, 08:54

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a victoor »

Zdravo.

Nevem če sem prav pisal. Sen začetnik in se ne spoznam prav dobro na modelarsko robo. Včeraj sem z bolhe kupil komando futaba t6ex za ugodno ceno. Tip je rekel da če je bilokaj narobe, da mi da denar nazaj. Pridem domov in komando odprem in vidim da ima kabelčke od stikal preščipnene in da noter ni vse v najlepšem redu. Sem klical a se ne javi več. Prosil bi če kdo pozna nekega '' Damjana'' iz Logatca ali Rakeka. Na bolhi prodaja še par stvari ( modra elektro extra in še nekaj stvari ) tle pa je link http://www.bolha.com/uporabnik/meck aja tip pa je manjše rasti in skoraj brez zobov ( tak neurejen ) za vse informacije o njem bi se vam že vnaprej zahvalil
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To sporocilo bi bilo pametno poslati se ekipi bolhe.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Preko drugega telefona se z njim zmeni za "extro",pa se bosta srečala........
Slika
Uporabnik je zaseden
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 22 Jan 2012, 20:14

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Uporabnik je zaseden »

victoor napisal/-a:Zdravo.

Nevem če sem prav pisal. Sen začetnik in se ne spoznam prav dobro na modelarsko robo. Včeraj sem z bolhe kupil komando futaba t6ex za ugodno ceno. Tip je rekel da če je bilokaj narobe, da mi da denar nazaj. Pridem domov in komando odprem in vidim da ima kabelčke od stikal preščipnene in da noter ni vse v najlepšem redu. Sem klical a se ne javi več. Prosil bi če kdo pozna nekega '' Damjana'' iz Logatca ali Rakeka. Na bolhi prodaja še par stvari ( modra elektro extra in še nekaj stvari ) tle pa je link http://www.bolha.com/uporabnik/meck aja tip pa je manjše rasti in skoraj brez zobov ( tak neurejen ) za vse informacije o njem bi se vam že vnaprej zahvalil

Zdravo,
Mi je zlo žal da tole berem, ti pa povem da sm mu jest extro prodal 1 mesec nazaj, celo nahecal me je da sem mu peljal v Logatec ,kjer ma punco (če je to res,vem kje je doma). No , ker sem mu demonstriral
vse funkcije extre z mojo futabo T6ex, je rekel da ima on popolnoma identično tudi doma... OK, dal je dnar in jest grem domov, in odstranim oglas iz bolhe (prodajal sem jo za 100€). Čez 30 minut (!!!) pogledam
na bolho če je kak nov avion zame za kupit, in nemorš verjet vidim SLIKO SVOJE EXTRE NA MOJI DOMAČI TERASI (je uporabil kar mojo sliko) in ves moj text, cena po dogovoru. Mislm, boli me k...c jest sm dobu za extro tolk kot sem dal, ampak gre za princip. Številka s katere me je on klical pa ni bla na oglasu (ker je klical iz telefona od punce). Jest sm poklical na telefon od punce, in mi je dala tega kekca na telefon , pa sem mu reku samo ti si pa car, zakaj pa prodajaš naprej? In mi je reku čist tko za foro,da vid če bo kak odziv.... WTF? No ,kot sm reku, men je vseen ,samo sem mu pa zabičal da moje slike nima kaj uporabljati in da naj jo da dol ! No, to ni naredu 2 dni in sem mu poslou sms, potem je v 1 uri spremenu sliko.....Pa ceno je dal na 120€.
Kar se tiče pa tipa .....no comment neurejen je res milo rečeno. Pomoje res najboljš da kak kolega pokliče iz druzga telefona in se ''kao'' zmeni za ogled kake stvari ki jo prodaja in se dobiš z njim osebno...
Aja, pa vozi rdečo hondo civic letnik tam 2000, spuščeno,livene felge...... :)

Upam da sem ti bil kaj v pomoč, ker to je res nepošteno od njega...
lp
victoor
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Avg 2010, 08:54

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a victoor »

Ej najlepša hvala. Ja nategnu me je za 60 euro. Sej ni nevem kolk sam vseeno. Glede avta pa hvala ker si mi povedal, ga že kakšen hondaš pozna...
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom