Črna lista oglaševalcev

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

Pozdravljeni!
Se strinjam z črno listo. Kako to naredit, pa bodo vedeli drugi(tisti,ki se bolj razumejo v te stvari).
Bi pa dodal opozorilo, da se pazijo uporabnika pod imenom frimd.
lp MB

ni ga čez nitro
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ve kdo, kdo je FUNJET (username na forumu) oz. Tadej (nekje iz MB). Rabil bi kak podatek več (mobitel št.?). Lepo lepo prosim, kogarkoli, ki bi imel ta podatek, da mi ga pošlje na zasebno sporočilo.
uporabnik: memberlist.php?mode=viewprofile&u=5241

Hvala!
LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
boysta
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 02 Jul 2011, 01:05
Kraj: Maribor

Nateg pri nakupu helikopterja

Odgovor Napisal/-a boysta »

Rad bi delil z vami negativno izkušnjo pri nakupu helikopterja uporabnika RESDOM.

V četrtek, 21.2.2013 sem osebno prevzel helikopter Belt cp ver. 2.0 od uporabnika Resdom v Mariboru. Tip je prišel iz LJ. Kaj hitro sem ugotovil, da helikopter ni RTF (ready to fly) ker ima zvito os glavnega kraka rotorja. Prav tako nisem dobil obljubljenega rotorja in ustrezne komande (dobil sem 35 Mhz, moral bi dobiti 2,4 Ghz Esky)

Uporabnika sem poklical po telefonu in zadeve razložil, nakar se je "izgovoril", da mi je pač dostavil napačen paket (očitno jih ima več) in bomo zadevo uredili kot se šika. Ampak odgovora in dogovora o ponovnem prevzemu ni od nikoder, na tel se več ne javi, prav tako ne na zs. Tako bi njegovo neresnost in zavajanje rad tukaj izpostavil, še posebej zato, ker je dotični gospodič tudi lastnik in prodajalec trgovine http://www.rc-modelarstvo.si/onas/.

Kaj menite o zadevi oz. kaj svetujete?

lp
bil je skrit talent nikoli ga niso našli XD
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a tornado »

Ker se prodajalec deklerira kot podjeteje (d.o.o.) bo zadeve verjetno lažeje rešljiva kot pri trgovanju z fizičnimi osebami.
Kot trgovec mora za svojimi izdelki stati z vsemi prodajnimi pogoji vklučno z garancijo za prodano blago.
Na tvojem mestu bi se obrnil na tržno inšpekcijo, kjer ti bodo bolje vsvetovali in tudi ukrepali.
Lp Rado
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a etej »

Logično je, da je pri nakupu rabljene modelarske opreme določeno tveganje. Za to je, kot začetnik potrebno imeti s seboj izkušenega modelarja.
ETEJ
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Krist »

Po novem uvajam pravo črno listo oglaševalcev. Seznam se bo urejal enkrat mesečno. Kdor se znajde na njemu, bo imel izbrisano vse, kar se pojavi v oglasih do naslednje posodobitve seznama. To se bo počelo brez milosti in opozoril. Polahko je že dost tega sranja okol oglasov!
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Da ti malo olajšam delo, če seveda imaš dostop direkt do baze foruma.

Naredi si enostavno SQL skripto, ki samodejno briše objave v malih oglasih, ki jih napišejo oglaševalci na črni listi.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Še eno vprašanje, Krist. Na 1. in 2. strani MO je en kup oglaševalcev z manj kot 50 sporočili. So ti že na črni listi? Se jim oglasi brišejo?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Krist »

Borut Talian napisal/-a:Še eno vprašanje, Krist. Na 1. in 2. strani MO je en kup oglaševalcev z manj kot 50 sporočili. So ti že na črni listi? Se jim oglasi brišejo?
zbrisano....
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Brisanje MO? Jaz pravim brez veze. Postaviti pravila in jih držati. Stopiti na "prvo žogo".

Vprašanje: npr. nekdo izbriše 1. oglas in napiše PRODANO. Je to za črno listo ali ne? Kot npr.: viewtopic.php?f=10&t=81423
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Krist »

Lepo, da nekateri pošiljate ZS glede oglasov in opozarjate na napake.
Uporabniški avatar
Mr.47
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 31 Avg 2008, 08:11
Kraj: Dolenja Trebuša

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Mr.47 »

Živjo.
Rad bi opozoril na zavajanje uporabnika NIKESLOY.
Iz njegovega zadnjega malega oglasa sem naročil nekaj stvari ki jih je prodajal.
Link do oglasa: viewtopic.php?f=10&t=87192

Moje sporočilo je bilo sledeče:

Živjo, od vas bi kupil nasladnje:

škatla rez. delov za raptor 30-50 novi ter rabljeni alu glava..... cena 30€
rotorji align 600mm 3d super pro cena 3 parov 50€


Moj naslov:
********
*********
*************
LP:Igor

Prejel pa sem:
Samo zgornji sredinski kos alu glave namesto cele ,zlomljeno sklopko X-helikopterja,tudi ostali nekateri kosi so polomljeni,uničen ležaj,...
Kraki bi morali biti kot je napisal Align in to trije pari.Prišel je samo en par align ostala dva para sta kitajska ja***.Kraki so tudi potolčeni oziroma podrsani.

Rad bi opozoril ostale uporabnike,da me je na suho nategnil in naj bodo pozorni da ne bo še koga.
Priponke
Alu glava.jpg
Alu glava.jpg (44.7 KiB) Pogledano 9711 krat
Kraki.jpg
Kraki.jpg (38.38 KiB) Pogledano 9711 krat
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Mr.47 napisal/-a:Živjo.
Rad bi opozoril na zavajanje uporabnika NIKESLOY.
Iz njegovega zadnjega malega oglasa sem naročil nekaj stvari ki jih je prodajal.
Link do oglasa: viewtopic.php?f=10&t=87192

Moje sporočilo je bilo sledeče:

Živjo, od vas bi kupil nasladnje:

škatla rez. delov za raptor 30-50 novi ter rabljeni alu glava..... cena 30€
rotorji align 600mm 3d super pro cena 3 parov 50€


Moj naslov:
********
*********
*************
LP:Igor

Prejel pa sem:
Samo zgornji sredinski kos alu glave namesto cele ,zlomljeno sklopko X-helikopterja,tudi ostali nekateri kosi so polomljeni,uničen ležaj,...
Kraki bi morali biti kot je napisal Align in to trije pari.Prišel je samo en par align ostala dva para sta kitajska ja***.Kraki so tudi potolčeni oziroma podrsani.

Rad bi opozoril ostale uporabnike,da me je na suho nategnil in naj bodo pozorni da ne bo še koga.
Meni je že pred kakimi 2 leti prodal skurjen sprejemnik in sem se za povračilo lahko samo pod nosom obrisal :evil:
Od takrat od njega nisem več kupoval.
Uporabniški avatar
Mr.47
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 31 Avg 2008, 08:11
Kraj: Dolenja Trebuša

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a Mr.47 »

Od njega sem danes prejel ta odgovor:

Pozdravljen
Nisem te nic nategnil so bili zlepljeni ti rotorji skupaj nisem tako natančno gledal,glede glave pa bi mogla bit noter bom pogledal in ti stvari naknadno poslal

Lp

Ne vem kaj naj si mislim?
Uglavnem mene še vedno peče.
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom