Predlogi za male oglase

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ne, zaenkrat obstoječih oglasov ne bomo brisali ali spreminjali v licitacije. Kot je, zaenkrat ostane.
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a razkent »

Hm, dva tedna nazaj sem kupi model od člana, ki ima samo 14 postov:

viewtopic.php?f=10&t=81494&p=490828&hil ... ce#p490828

Zakaj točno so zdaj taki oglasi benani ?

Zakaj točno spreminjati nekaj, kar je bilo čisto OK ?

Zakaj začne na Malih oglasih vedno nek moderator Napoleonit ?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

razkent napisal/-a:Hm, dva tedna nazaj sem kupi model od člana, ki ima samo 14 postov:

viewtopic.php?f=10&t=81494&p=490828&hil ... ce#p490828

Zakaj točno so zdaj taki oglasi benani ?

Zakaj točno spreminjati nekaj, kar je bilo čisto OK ?

Zakaj začne na Malih oglasih vedno nek moderator Napoleonit ?

Bom predpostavil, da si mene omenil za napoleona,

Beri, veliko se je napisalo.

Ni bilo ok, ker je bil nenormalen porast uporabnikov, ki so se registrirali v forum izključno za male oglase. FORUM SE NE VRTI OKROG MALIH OGLASOV [-X

Napoleon se ob vsaki malenkosti kar nekaj časa dogovarja z administratorjem in ostalimi, da si ustvari celo sliko in druga mnenja o zadevah. Po drugi strani bi Napoleon tvoje vprašanje izbrisal, medtem pa si jemljem čas za vsako pojasnilo in skušam opravičit dejanje, kar je več kot si zaslužijo vsi, ki mi grozijo, čez mene pljuvajo, ne da bi me sploh poznali in še več, nimajo cele slike, niti si ne vzamejo časa da bi razumeli, kaj se dogaja na forumu, ker pridejo na forum lulat in kakat.


PS: Še vedno obstaja modelarski bazar in bolha, nihče ni tega prepovedal in vsi imajo prost dostop do malih oglasov tu (pod pogoji) in tam, pod njihovimi pogoji.
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a razkent »

No, če je nekdo modelar, ne sodeluje na forumu, pa bi rad prodal modelarsko robo tule, ne vidim problema. Ne bo ja prodajal tega na Bolhi. Kdo pa kupuje modelarsko robo na Bolhi ? Naj grejo na Bolho prodajat svoje bučke tisti, ki ne morejo, da ne bi komplicirali življenja drugim (npr. kakšen bivši moderator Malih oglasov).

Male oglase pogledam vsakič, ko pogledam forum, skoraj vsak dan. Za pregled porabim 7 - 14 sekund. Tu lahko vidi probleme samo nekdo, ki je življenje posvetil odkrivanju problemov.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

razkent napisal/-a:No, če je nekdo modelar, ne sodeluje na forumu, pa bi rad prodal modelarsko robo tule, ne vidim problema. Ne bo ja prodajal tega na Bolhi. Kdo pa kupuje modelarsko robo na Bolhi ? Naj grejo na Bolho prodajat svoje bučke tisti, ki ne morejo, da ne bi komplicirali življenja drugim (npr. kakšen bivši moderator Malih oglasov).

Male oglase pogledam vsakič, ko pogledam forum, skoraj vsak dan. Za pregled porabim 7 - 14 sekund. Tu lahko vidi probleme samo nekdo, ki je življenje posvetil odkrivanju problemov.

Cenim tvoje mnenje, kot mnenje vsakogar. Kot sem napisal, vsaka stran ima svoja pravila in ta niso zrasla na domišljiji.

Kljub nezadovoljstvu, vsakdo, ki je posvetil svoj prosti čas, da je urejal stranišče malih oglasov, si zasluži več spoštovanja kot ga kažeš v napisanem. Če tega ne znaš ceniti, se nam pridruži. WC metlic je več kot dovolj, dela pa tudi ne zmanjka. Sploh, če si tako hiter in super v pregledu malih oglasov (7-14 sekund), te vabim med moderatorje malih oglasov. S tem boš videl več kot je le v tvojem interesu (moderatorji ne gledamo oglase z namenom nakupa) in morda opazil razliko med modelarji, ki so modelarji in jim ni nikakršne problem napisat kak post več v modelarski forum (kar dokazujejo svetli primeri v zadnjem tednu) in "modelarji" z robo, ki niso modelarji (ti nimajo kaj napisat). Vsakega prodajalca forum ne bo sprejemal samo zato, ker ima nekaj za prodat.

In kot sem že neštetokrat poudaril, forum se ne vrti okrog malih oglasov in prav žalosti me, koliko se posveča pozornosti prav tej temi. Sploh, ker se od časa do časa v nasprotovanje pravilom napiše tudi grožnje. To nam lahko da vedet, da nekdo res ima korist od malih oglasov, sicer bi bile grožnje le predmet otročje trme, pa niso.
Marxi
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Jan 2013, 12:45

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a Marxi »

Zdravo...tudi meni se zdi to pravilo brezvezno, res pa da obstaja tudi bolha. Dejstva oz. Argumenti z obeh strani so tehtna vendar mislim, da bi lahko administratori premislili še enkrat in vsaj zmanjšali število postov, ki so potrebni za oddajo malih oglasov. Glede na to, da obstaja v tujini veliko modelarskih forumov, kjer najdemo veliko več tem in podatkov, pač google lookup:), so take rigorozne odločitve res morda malce odbijajoče.

Lp
M.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Marxi napisal/-a:Zdravo...tudi meni se zdi to pravilo brezvezno, res pa da obstaja tudi bolha. Dejstva oz. Argumenti z obeh strani so tehtna vendar mislim, da bi lahko administratori premislili še enkrat in vsaj zmanjšali število postov, ki so potrebni za oddajo malih oglasov. Glede na to, da obstaja v tujini veliko modelarskih forumov, kjer najdemo veliko več tem in podatkov, pač google lookup:), so take rigorozne odločitve res morda malce odbijajoče.

Lp
M.
To bi bilo spet samo dodatno delo za že tako preobremenjene moderatorje. Njvečji učinek bi dala programska sprememba, da bi kot uporabnik lahko blokiral nekega "nadležneža" in njegovih postov enostavno nebi videl. Tako bi sam lahko filtriral, koga boš spremljal ali ne in oglasi bi bili bolj individualno pregledni, moderatorjem se pa nebi bilo treba več toliko mučiti, ker bi jih že mi uporabniki izločili in nam nebi smetili.
Uporabniški avatar
Samko
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 27 Mar 2009, 12:59
Kraj: Medvode

Dopolnjena pravila malih oglasov

Odgovor Napisal/-a Samko »

Izraziti moram nestrinjanje z dopolnjenimi pravili malih oglasov, kjer po novem lahko oglas odda le uporabnik z več kot 50 objavami. Nekateri smo člani foruma po več let ampak dogajanje raje spremljamo iz ozadja kot, da se zapletamo v nesmiselne debate (vsaj mene je izučilo). Predlagam torej, da, če je že potrebna omejitev, da se le-ta nanaša na dobo članstva in ne število objav.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Dopolnjena pravila malih oglasov

Odgovor Napisal/-a tornado »

Pravice naj bi izhajale iz dolžnosti oz. kolikor daješ toliko dobiš!
Če se večina odloča, da spremlje forum iz ozadja, naj ga tudi tako koristi- iz ozadja.
Smisel foruma je aktivno sodelovanje pri različnih temah s svojim razmišljanjem ali izkušnjami, izmenjava izkušenj, opis svojega dela, posledično tudi prodaja in izmenjava neuporabnih modelarskih artiklov. Žal si nekateri predstavljajo forum samo kot tržnico.
Če se komu tukaj postavljena pravila zdijo nepravična ali diskriminatorna tukaj je rešitev: LINK
Lp Rado
Uporabniški avatar
Samko
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 27 Mar 2009, 12:59
Kraj: Medvode

Re: Dopolnjena pravila malih oglasov - omejitev na prispevke

Odgovor Napisal/-a Samko »

Po eni strani razumem, po drugi pa si želim, da bi se take odločitve sprejemale bolj demokratično oz. z večjim ozirom na mnenja uporabnikov. Na primer z anketo. HAUGH, govoril sem! Zdaj pa nazaj v ozadje. Hvala za link.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

tomazslo napisal/-a:
Marxi napisal/-a:Zdravo...tudi meni se zdi to pravilo brezvezno, res pa da obstaja tudi bolha. Dejstva oz. Argumenti z obeh strani so tehtna vendar mislim, da bi lahko administratori premislili še enkrat in vsaj zmanjšali število postov, ki so potrebni za oddajo malih oglasov. Glede na to, da obstaja v tujini veliko modelarskih forumov, kjer najdemo veliko več tem in podatkov, pač google lookup:), so take rigorozne odločitve res morda malce odbijajoče.

Lp
M.
To bi bilo spet samo dodatno delo za že tako preobremenjene moderatorje. Njvečji učinek bi dala programska sprememba, da bi kot uporabnik lahko blokiral nekega "nadležneža" in njegovih postov enostavno nebi videl. Tako bi sam lahko filtriral, koga boš spremljal ali ne in oglasi bi bili bolj individualno pregledni, moderatorjem se pa nebi bilo treba več toliko mučiti, ker bi jih že mi uporabniki izločili in nam nebi smetili.
To bi bilo odlično!


Neke omejitve morajo bit, če ne bi bil forum tak, kot je recimo stran avto.net.... Sam tam ne zahajam ravno pogosto, ampak zadnji mesec je naneslo, da sem moral tudi tam iskat avto zase. Tam nikoli ne veš, kdo pije in kdo plača. Je kup pacientov, ki osvežujejo oglas redno vsak dan če ne celo 2x na dan. Ko sem iskal avto zase, sem se komaj prebil do tistih pravih svežih oglasov. vsaj 3/4 vseh oglasov se je vsaki dan ponovilo. Če se ne bo ukrepalo, bo ta naš predragi forum postal ravno to, kar je avto.net...
markosmit
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Apr 2011, 15:17
Kraj: Kranj

Re: Pripomba na male oglase

Odgovor Napisal/-a markosmit »

nemorem vrjet da mores lajkat 50krat da bi lahko odal oglas v prodajo....
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Dopolnjena pravila malih oglasov

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Samko napisal/-a:Izraziti moram nestrinjanje z dopolnjenimi pravili malih oglasov, kjer po novem lahko oglas odda le uporabnik z več kot 50 objavami. Nekateri smo člani foruma po več let ampak dogajanje raje spremljamo iz ozadja kot, da se zapletamo v nesmiselne debate (vsaj mene je izučilo). Predlagam torej, da, če je že potrebna omejitev, da se le-ta nanaša na dobo članstva in ne število objav.
Rado je napisal prav, če si opazovalec, to ostani. Nesmiselne debate so stvar subjektivne presoje in niso obvezne. Je pa veliko tem na forumu, kjer vsak modelar lahko konstruktivno sodeluje.
Ta forum Ni demokratična platforma, kjer večina zmaga. Zakaj, je večini, ki tu sodelujemo popolnoma jasno.

Se pa sprašujem, kaj ima "začetnik" za prodajati?
Brez izkušenj v temu hobiju kot pravi začetnik nimaš modelov ali opreme, ki bi bili primerni za prodajo po prvih začetniških korakih. Zakaj vemo tisti, ki smo to fazo že prebrodili. Večina opreme, ki jo rabiš na začetku ti še dolgo pride prav in nima smisla jo prodajati.
To se nanaša na začetnike, ki se resno lotijo hobija in upoštevajo način napredovanja po Cajhnu.
Za "zalatavčke", ki bi začeli z najhitrejšimi modeli pa ta forum pač ni, saj so preveč pametni in sposobni. Ko pa pristanejo na trdnih tleh, pa .........
Sem močno poti demokratičnemu odločanju na modelarskem forumu, moderatorji v rubrili MO opravljajo svoje delo zelo dobro in to ZASTONJ.
Ko bo pa članstvo na tem forumu plačljivo se bo člane individualno upoštevalo (morda)
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Dopolnjena pravila malih oglasov - omejitev na prispevke

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Dovolj je bilo pogrevanja te juhe. Kdor ima pripombe, naj si prebere vse od tega posta navzgor.

Problemi se bodo reševali, ko se bodo pojavili. Zaklep.
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a klima49 »

ŠE MOJ PREDLOG ZA MO:
Kolkor vem, nekateri "intenzivni uporabniki malih oglasov" reagirajo z verbalnim nasiljem, ali celo z takimi in drugačnimi grožnjami.
Predpostavljam, da se je to godilo moderatorjem, ki so aktivni tudi drugod po forumu, imajo veliko prispevkov in so na tem forumu neke vrste slavni, pač veliko uporabnikov jih pozna. Take moderatorje je možno izslediti, ugotoviti pravo ime, priimek ali celo naslov.

Godi se tudi, da je to eden razlogov, da moderator MO zapusti svoj položaj.


Da bi se temu izognili je moja ideja, da bi bil moderator popolnoma anonimen. Izbran nov moderator bi se registrirall na forum z imenom npr. "Moderator MO" Ali kaj podobnega, administrator bi mu dodelil pravice moderiranja malh oglasov in bi tako ostal anonimen. Tako bi imeli tisti, ki se jim zdi, da se godi krivica, vedeli samo za njegov nickname, drugo pa popolnoma nič.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Že nekaj časa sem povezan z MO kot moderator. Tudi meni ni všeč, da je to osnovna tema foruma okoli katere poteka večina debat. Razmišljam kaj se da (realno) storiti. Zamislil sem si naslednji scenarij:

Pustimo, da gredo MO svojo pot znotraj teme MO. Ne vtikamo se vanje, če ni nujno potrebno (osebni napadi, kršenje zakonodaje,...). MO bodo zbezljali in postali nekredibilni in neuporabni. Zanimanje zanje bo upadlo. Tako se bodo počistili po naravni poti. Raje tako, kot pa, da na tej poti trpi ves forum in umira na obroke.

Ponujam v razmislek.
Z velikim veseljem bi se tudi sam odrekel nazivu moderatorja MO. Ta mi ni niti v veselje, še manj pa v čast.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Mipo napisal/-a:Že nekaj časa sem povezan z MO kot moderator. Tudi meni ni všeč, da je to osnovna tema foruma okoli katere poteka večina debat. Razmišljam kaj se da (realno) storiti. Zamislil sem si naslednji scenarij:

Pustimo, da gredo MO svojo pot znotraj teme MO. Ne vtikamo se vanje, če ni nujno potrebno (osebni napadi, kršenje zakonodaje,...). MO bodo zbezljali in postali nekredibilni in neuporabni. Zanimanje zanje bo upadlo. Tako se bodo počistili po naravni poti. Raje tako, kot pa, da na tej poti trpi ves forum in umira na obroke.

Ponujam v razmislek.
Z velikim veseljem bi se tudi sam odrekel nazivu moderatorja MO. Ta mi ni niti v veselje, še manj pa v čast.
Ne vem če je to rešitev, ker potem bo osnovna funcija razvredotena (da se znebiš po neki minimalni ceni nečesa, kar se ti valja po delavnici, nekomu bi pa mogoče prav prišlo), saj že sedaj komaj kaj koristnega njdeš med poplavo vsega mogočega. Pa ne glede na to, sam sem dal dva preloga, ki bi po mojem mnenju palila, prvi, da bi lahko sam zase izločal tiste, ki so meni moteči in se mi nebi več prikazovali (seveda če je programsko to možno v tej različici foruma), drugo pa, da moderator odkljuka oglas in potem nobene spremembe več istega oglasa..Enkrat na teden bi si (na primer) eden od moderatorjev vzel čas in pregledal vse prispele oglase, odkljukal ustrezne ...to je vsa umetnost. Nihče razen moderatorjev pa nebi mogel posegati v MO in bil bi red in pregledno. Saj ni treba nekomu, ki se mu nekaj valja pod nogami isti moment tudi oddati, bo že počakal, da si moderator vzame čas in odkluka...tako bi imeli moderatorji manj dela in tudi kontrolirati vam nebi bilo treba toliko, ker bi bilo samo tisto javno objavljeno, kar vi presodite da odgovarja pravilom... S tem se izognete tudi odgovorom na ZS-jih, ker se v pravilih napiše, da na ZS-je ne odgovarjate in če nek oglas ni objavljen, naj vsak sam pri sebi na osnovi pravil ugotovi zakaj ni objavljen.... Ne vem no, tako jaz razmišljam, samo zagotovo ne bo po volji tistih, ki so na tem forumu samo zaradi MO, vendar bo pa po mojem mnenju v tem primeru vsaj red in pregledno. Licitacije naj pa ostanejo, naj se pa tam potem kšeftarji cenkajo za cene...
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

tomazslo napisal/-a:
Mipo napisal/-a:Že nekaj časa sem povezan z MO kot moderator. Tudi meni ni všeč, da je to osnovna tema foruma okoli katere poteka večina debat. Razmišljam kaj se da (realno) storiti. Zamislil sem si naslednji scenarij:

Pustimo, da gredo MO svojo pot znotraj teme MO. Ne vtikamo se vanje, če ni nujno potrebno (osebni napadi, kršenje zakonodaje,...). MO bodo zbezljali in postali nekredibilni in neuporabni. Zanimanje zanje bo upadlo. Tako se bodo počistili po naravni poti. Raje tako, kot pa, da na tej poti trpi ves forum in umira na obroke.

Ponujam v razmislek.
Z velikim veseljem bi se tudi sam odrekel nazivu moderatorja MO. Ta mi ni niti v veselje, še manj pa v čast.
Ne vem če je to rešitev, ker potem bo osnovna funcija razvredotena (da se znebiš po neki minimalni ceni nečesa, kar se ti valja po delavnici, nekomu bi pa mogoče prav prišlo), saj že sedaj komaj kaj koristnega njdeš med poplavo vsega mogočega. Pa ne glede na to, sam sem dal dva preloga, ki bi po mojem mnenju palila, prvi, da bi lahko sam zase izločal tiste, ki so meni moteči in se mi nebi več prikazovali (seveda če je programsko to možno v tej različici foruma), drugo pa, da moderator odkljuka oglas in potem nobene spremembe več istega oglasa..Enkrat na teden bi si (na primer) eden od moderatorjev vzel čas in pregledal vse prispele oglase, odkljukal ustrezne ...to je vsa umetnost. Nihče razen moderatorjev pa nebi mogel posegati v MO in bil bi red in pregledno. Saj ni treba nekomu, ki se mu nekaj valja pod nogami isti moment tudi oddati, bo že počakal, da si moderator vzame čas in odkluka...tako bi imeli moderatorji manj dela in tudi kontrolirati vam nebi bilo treba toliko, ker bi bilo samo tisto javno objavljeno, kar vi presodite da odgovarja pravilom... S tem se izognete tudi odgovorom na ZS-jih, ker se v pravilih napiše, da na ZS-je ne odgovarjate in če nek oglas ni objavljen, naj vsak sam pri sebi na osnovi pravil ugotovi zakaj ni objavljen.... Ne vem no, tako jaz razmišljam, samo zagotovo ne bo po volji tistih, ki so na tem forumu samo zaradi MO, vendar bo pa po mojem mnenju v tem primeru vsaj red in pregledno. Licitacije naj pa ostanejo, naj se pa tam potem kšeftarji cenkajo za cene...
Na podoben način kot predlaga Tomaž delujejo recimo tudi oglasi na 'bmwslo' forumu. In zadeva deluje, se mi je že zgodilo da se moj oglas sploh nikdar ni pojavil med objavljenimi. Ko sem si lepo previdno prebral navodila je bilo pa že bolje. Vendar je tam populacija nekoliko drugačna. Mogoče bolj kulturna-srčna <-- to je nekako povezano s strastjo, ki jo premorejo privrženci neke znamke, in v 90% starejša od 18 let.

Tukaj na modelarjih pa zna biti tak postopek precej konflikten. Zato se osebno nagibam bolj k Mipo-tovem predlogu, saj mislim, da največ preglavic povzročajo mladi-otroci. Le ti so z vsako generacijo, spet moje mnenje, manj spoštljivi do vsega okrog sebe in posledično zavračajo morebitna pravila, ki jim pridejo na pot. Tako s svojo zaletavostjo, večina jih prvi post objavi ne da bi sploh prebrali pravila sodelovanja in/ali poskušali najti kaj na temo, ki jih zanima, veliko pripomorejo k upadu kakovosti foruma. Seveda so tu še ostali preprodajalci in zdraharji. Na koncu pa še vsak od nas kdaj pa kdaj kako mimo vseka.

Tako da če bi 'odprli' oglase bi se s časom stanje itak izkristaliziralo. Naš hobi ni nekaj od danes na jutri, tako da prej omenjena zaletavost itak odpade, preprodajalci se prej ali slej identificirajo tisti, ki pa smo s srcem pri stvari pa nas nič ne omaje.

Hvala.
RC Addict!
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a wlah »

Lep pozdrav!

Imam kar nekaj robe, ki bi jo rad prodal, a jo ne morem zaradi blesavih pravil na forumu...

Pravila od nas zahtevajo vsaj 50 prispevkov, da lahko sodelujemo v rubriki malih oglasev, kar se mi zdi malo sporno!

Torej po vaši logiki forum deluje takole...

- Uporabnik, ki je prelen in si ne vzame niti pol minute svojega časa, da poišče rešitev problema ki ga ima, vsak dan odpre novo temo, in postavi vprašanje. ---> tak uporabnik hitro nabere 50 objav in on lahko prodaja

- Jaz, ki pa za vsako stvar malo pobrskam po forumu, ker sem prepričan da je nekdo že nekaj pisal o določeni stvari, in na koncu rešitev tudi najdem, posledično nimam novih prispevkov in kot rezultat ne morem prodajati stvari


Će je to tako, potem sem zaključil z raziskovanji in brskanjem po forumu in od sedaj naprej odpiram novo temo za vsako malenkost.

LP, Wlah
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
errhec
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Mar 2013, 12:01

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a errhec »

Lahko pa z svojimi prispevki in rešitvami kakšnemu pomagaš, tako da svoje rešitve objaviš na forumu.
Lahko opišeš svojo gradnjo in kako napreduje, pa boš kamlu na 50+ prispevkih. ( Vsaj upam da bom sam kaj spravil skupaj, da bo vredno ogleda )
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

wlah napisal/-a:Lep pozdrav!

Imam kar nekaj robe, ki bi jo rad prodal, a jo ne morem zaradi blesavih pravil na forumu...

Pravila od nas zahtevajo vsaj 50 prispevkov, da lahko sodelujemo v rubriki malih oglasev, kar se mi zdi malo sporno!

Torej po vaši logiki forum deluje takole...

- Uporabnik, ki je prelen in si ne vzame niti pol minute svojega časa, da poišče rešitev problema ki ga ima, vsak dan odpre novo temo, in postavi vprašanje. ---> tak uporabnik hitro nabere 50 objav in on lahko prodaja

- Jaz, ki pa za vsako stvar malo pobrskam po forumu, ker sem prepričan da je nekdo že nekaj pisal o določeni stvari, in na koncu rešitev tudi najdem, posledično nimam novih prispevkov in kot rezultat ne morem prodajati stvari


Će je to tako, potem sem zaključil z raziskovanji in brskanjem po forumu in od sedaj naprej odpiram novo temo za vsako malenkost.

LP, Wlah
Nihče te ne sili v pisanje bedastih uprašanj. Lahko pa pokažeš kak svoj projekt in ga podrobno opišeš. Kaj veš, lahko se pojavi zanimanje za tvoj izdelek, pa se tema lepo razširi.
Jaz imam doma tudi manjši kup modelarske robe pa več kot 6000 objav, pa se ne spomnim, če sem imel veš kot 20 objav v oglasih. Aktiven sem na forumu od leta 2005.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

errhec napisal/-a:Lahko pa z svojimi prispevki in rešitvami kakšnemu pomagaš, tako da svoje rešitve objaviš na forumu.
Lahko opišeš svojo gradnjo in kako napreduje, pa boš kamlu na 50+ prispevkih. ( Vsaj upam da bom sam kaj spravil skupaj, da bo vredno ogleda )
Kdo bo pa bral 101 predstavitev gradnje easystarja od začetnikov :D
Ponavadi tisti pravi začetniki nimajo pojma zakaj se gre in ne morejo svetovati drugim o modelarstvu.
Jaz sem samo vesel, da sem s svojimi 30 objavami prodal polnilec en teden pred uvedbo omejitve 50 prispevkom za MO, ker sem dal isti oglas na bolho in tam ni bilo nobenega odziva.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Jerikman napisal/-a:
errhec napisal/-a:Lahko pa z svojimi prispevki in rešitvami kakšnemu pomagaš, tako da svoje rešitve objaviš na forumu.
Lahko opišeš svojo gradnjo in kako napreduje, pa boš kamlu na 50+ prispevkih. ( Vsaj upam da bom sam kaj spravil skupaj, da bo vredno ogleda )
Kdo bo pa bral 101 predstavitev gradnje easystarja od začetnikov :D
Ponavadi tisti pravi začetniki nimajo pojma zakaj se gre in ne morejo svetovati drugim o modelarstvu.
Jaz sem samo vesel, da sem s svojimi 30 objavami prodal polnilec en teden pred uvedbo omejitve 50 prispevkom za MO, ker sem dal isti oglas na bolho in tam ni bilo nobenega odziva.
Poglej malo pod aktivnosti na pistah in podobno, tudi te aktivnosti objavljamo na forumu, lahko napišeš kaj se ti je ogajalo, kake problemčke si imel in podobno, saj ti ni treba pisati, kako si limal Easy starja...lahko napišeš kako napreduješ v našem hobiju, priložiš kako slikco...tudi to je namen foruma in zagotovo ne samo "prvo in zadnje" MO...
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Delo moderatorja za danes, 1. aprila, ocenjujem "odlično +". Ni bilo malo dela.

Pomeni, da na novo ne moreš dati oglasa, če nimaš 50 sporočil brez MO. Staro pa bo ostalo notri. Mislim, da je tako prav.
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a wlah »

Vem, zakaj se je ekipa modelarjev odločila za ukrepe, ker tudi sam spremljam rubriko malih oglasev. Hotel sem samo opozoriti na problem, ki se tičejo nas začetnikov. Kot začetnik imam več vprašanj kot odgovorov, in zato ne mislim pametovat z nekimi rešitvami, do katerih je nekdo prišel že leta 2004, samo zato da bom pridobil prispevke. Kot sem že napisal v postu malo višje, sem človek ki za kakšno stvar raje malo prebrskam in poiščem odgovor. Če bi samo spraševal, bi delo nalagal drugim, kateri bi me že kaj kmalu kleli, da naj malo poiščem po forumu, "ker se je o tem že govorilo"

Hvala in LP
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom