Predlogi za male oglase

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

VaZl napisal/-a:Ja, ok, Ebay obstaja, nisem mislil da se odpre ebaymodelarji.com, sistem ocenjevanja je dober, še to napiši zakaj imamo zakaj imamo Bolho če je že Ebay.....


LPZ
Mislim da je to čisto off topic debata. Imamo oglaševalske spletne strani in spletne strani, ki imajo drug mnamen (v našem primeru naš hobby) in niso namenjene oglaševanju. Mali oglasi po definicije ne obstajajo, niti jih noben zakonodaja ne loči od drugih oglaševalskih vsebin, je le neka dplgoletna zatečena praksa, kjer lahko nekdo nekomu za neko minimalno odškodnino odda nekaj, ozirom drugi od njega to pridobi, skratka podobno, kot je v novem zakonu opredeljena sosedska pomoč. Za vsako oglaševanje mora lastnik medija pridobiti dokazno dokumentacijo, da oglaševalec dejansko opravlja to dejavnost, kar oglašuje. Torej so legitimno na našem forumu le sponzorji v posebnem sklopu foruma. Dokler bodo na našem forumu MO v obliki pomoči in ne kšeftanja (zato pa so pravila tudi tako zapisana) se tudi nadzorne inštitucije ne bodo vtikale v to, kakor hitro pa to preide v zasluškarstvo, se pa lahko zakomplicira. V tem primeru bi nasankal lastnik foruma in zagotovo bi v izogib naslednjim problemom posledično tudi forum ukinil, kasr bi bilo pa za nas zelo slabo, saj nešteto informacij, inovacij in vrsto različnih praks izvemo prav tukaj, na tem forumu, ki je zagotovo ena največjih baz različnih podatkov na temo modelarjenja..

Kdo pa je najbolj glasen v kritiziranju posameznih pravil, ki se jih je potrebno držati. Tisti, ki se je nekje uštel in kupil napačno opremo, ali tisti, ki se mu nekaj valja doma in ne potrebuje več, zagotovo ne. Še vsak je to lahko objavil v MO, če je moderator presodil, da tak oglas ustreza napisanim pravilom.

Pa tudi o tem smo že neštetokrat pisali, tudi o vzroku za kvoto potrebnih prispevkov, da lahko sploh oglašuješ v MO. Če bi avtor tega prispevka malo pokukal nazaj po že objavljenih vsebinah, bi mu ne bilo treba odpreti novega topica na to temo, ker je vse že nekajkrat pojasnjeno.

V bistvu je to podobno, kot če se jezite na policaja, ker vas je oglobil, namesto da bi se jezili nase, ker ste naredili prekršek , ali da bi se jezili na cestarje k so nekam postavili brezvezno tablo (po vašem mnenju). vi ste pa plačali kazrn, ker niste table upoštevali. V obeh primerih je krivda vaša, enako je tu na MO, sprejmi pravila ali ne, to je vaša odločitev.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a tornado »

Nehajte nakladati no! #-o #-o

Tisti, ki samo forum prebira naj ga prebira, tisti, ki hoče vsaj malo plodno sodelovati naj sodeluje in za to bo dobil tudi določeno boniteto (MO).
Lp Rado
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a iMan »

@tornado nismo vsi registrirani od leta 2003 tako kot ti...pozabljas na podmladek...zacetnike,(ki bi radi kaj kupili na licitaciji) in tiste modelarje ki so prerasli svoje modele in bi s prodajo radi osrecili se koga pa zal nimajo 2K postov kot ti... med njimi sem tudi jaz... moj sin...sosedov fant itd...
Smo Slovenci res tako zavistni ali pa samo zavrti?
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Kako slabo vreme vpliva na modelarje ](*,)

Namesto v naravi ste raje za računalnikom in pogrevate staro temo. Kdaj in zakaj je to pravilo obveljalo si preberite.
Forum (je po SSKJ): -a m (ọ̑) navadno s prilastkom 1. voljeno ali imenovano telo, pristojno za odločanje v določeni stvari: v zadevo je posegel višji forum; obrniti se na nižji forum; politični, sindikalni forumi; forumi revolucionarne oblasti / publ. odgovorni, odločujoči forumi // publ. skupina ljudi, na katero se kdo obrača: spregovoriti o problemu pred širokim forumom bralcev 2. javno mesto, kjer se o čem razpravlja, odloča: na vseh mednarodnih forumih se bojujemo za ekonomsko pomoč državam v razvoju / na tem visokem forumu je treba razpravljati tudi o gospodarstvu ♪

Nikjer ni nič omenjeno trgovanje. #-o

Za (pre)prodajalce je Bolha, Salamonov oglasnik, Ebay,.... . Če pa malo sodeluješ in kaj pametnega napišeš (ali opišeš svoje prve korake), postaviš zanimivo vprašanje lahko čez čas objaviš celo oglas na modelarskem forumu.
Žal je vse več razmišljanja v smeri vzami vse, daj NIČ; hočem vse pravice, dolžnosti pa, ko jih je..

Tudi na prireditvah je tako, da tisti za ograjo imajo manj privilegijev kot tisti, ki so na boljši strani. TO pozicijo so si prislužili!!!!



Saj bo jutri lepše vreme in spet bomo lahko leteli.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

iMan napisal/-a:@tornado nismo vsi registrirani od leta 2003 tako kot ti...pozabljas na podmladek...zacetnike,(ki bi radi kaj kupili na licitaciji) in tiste modelarje ki so prerasli svoje modele in bi s prodajo radi osrecili se koga pa zal nimajo 2K postov kot ti... med njimi sem tudi jaz... moj sin...sosedov fant itd...
Smo Slovenci res tako zavistni ali pa samo zavrti?
Ja tukaj je point...tisti ki je prerasel svoje modele ima sigurno vsaj 50 objav, ker je tudi kdaj napisal kaj dela in kako mu uspeva in tudi delil kako mnenje z drugimi modelarji....mladi in začetniki ( kot navajate zgoraj) naj bi kupovali in ne prodajajo...za nakup ne potrebujejo 50 objav. Dejmo se nehat pregovarjat "kdo ima bolj prav"....Če spremlajte MO lahko opazite, da so prodajalci v večini eni in isti, ki v glavnem nimajo prispevkov razen objav v MO...tisti pravi, katerim pa v resnici so namenjenoi MO, pa le tu in tam občasno kaj ponujajo ali iščejo. Kšeftarji naj gredo na oglaševalske forume, mi modelarji si moramo pa pomagati med sabo in to je tudi edini namen MO na našem forumu. Mislim, da so MO po dolgem času zadnje leto kolikor toliko sprejemljivi, tudi hude krvi ni več toliko kot v preteklosti. Se bo pa vedno nekdo našel, ki bo bolj pameten od pametnih, ki bo poizkušal narediti spremembe v svojo korist.
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a iMan »

tomazslo napisal/-a:
iMan napisal/-a:@tornado nismo vsi registrirani od leta 2003 tako kot ti...pozabljas na podmladek...zacetnike,(ki bi radi kaj kupili na licitaciji) in tiste modelarje ki so prerasli svoje modele in bi s prodajo radi osrecili se koga pa zal nimajo 2K postov kot ti... med njimi sem tudi jaz... moj sin...sosedov fant itd...
Smo Slovenci res tako zavistni ali pa samo zavrti?
Ja tukaj je point...tisti ki je prerasel svoje modele ima sigurno vsaj 50 objav, ker je tudi kdaj napisal kaj dela in kako mu uspeva in tudi delil kako mnenje z drugimi modelarji....mladi in začetniki ( kot navajate zgoraj) naj bi kupovali in ne prodajajo...za nakup ne potrebujejo 50 objav. Dejmo se nehat pregovarjat "kdo ima bolj prav"....Če spremlajte MO lahko opazite, da so prodajalci v večini eni in isti, ki v glavnem nimajo prispevkov razen objav v MO...tisti pravi, katerim pa v resnici so namenjenoi MO, pa le tu in tam občasno kaj ponujajo ali iščejo. Kšeftarji naj gredo na oglaševalske forume, mi modelarji si moramo pa pomagati med sabo in to je tudi edini namen MO na našem forumu. Mislim, da so MO po dolgem času zadnje leto kolikor toliko sprejemljivi, tudi hude krvi ni več toliko kot v preteklosti. Se bo pa vedno nekdo našel, ki bo bolj pameten od pametnih, ki bo poizkušal narediti spremembe v svojo korist.
Nebo drzalo...govoris na pamet...poznam ljudi na tem forumu ki so prerasli ze 30 in vec modelov taksnih in drugacnih in nimajo vec kot 10- do 15+ objav ...vrhunski modelarji .
Saj ni poanta prodaja in nakup res je ...poanta je smesna norma postavljena da lahko sploh kaj objavis.Po kaksnem kljucu si pa ti prisel do ugotovitve da zacetniki samo kupujejo ?
Torej ce se je ustel z nakupom prezahtevnega modela ga po tvoje nesme prodati ? Smesno...
Pametneje bi bilo limitiranje tedensko ali mesecno st.oglasov ce se pojavljajo eni in isti mar ne...
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: 50 objav

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pravila, ki so se zastavila za MO so se izkazala za zelo uspešna in sicer zakaj:

1. Oglasi so postali zelo pregledni,
2. Vsak oglas mora vsebovati točno določene zahteve zaradi česar je olajšano prodajanje in kupovanje,
3. Ni ali skoraj ni več kregarije kaj kdo zakaj prodaja ,
4. Ni več ali skoraj ni po domače rečeno nategovanja,
5. Black lista nategovalcev se prazni in še in še bi lahko našteval.

Kot pa je bilo že velikokrat rečeno forum ni namenjen prodaji. Da pa bi 13-letniki brezskrbo prodajali vse kar jim pride pod roke pa bi nastal kaos.
Spomnite se primerov iz preteklosti.

Še enkrat, forum sedaj odlično deluje. =D>
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Danes sem prejel pošto modelarja, ki se čuti ogoljufanega pri prodaji svojega artikla. Sama sva si že izmenjala pošti in ugotavljala kaj storiti. Dovolil je, da povprašam še vas. Tukaj je njegova prva pošta (anonimizirana).
Pozdravljeni,

imam eno vprašanje in sicer sem uporabniku XXXXXX prodal alignov 3gx sistem za stabilizacijo. Zdaj trdi, da sem mu prodal pokvarjenega, katerega je kupil od mene cca. pred 14 dnevi. Sam vem, da sem napravo dal popolnoma izpravno iz rok, ker sem jo takoj po nakupu helija trex 700 nadomestil z mini v-barom.
Zdaj, če jo je slučajno sam napačno priklopil in pokvaril, da ne dela in bi mi jo rad vrnil nazaj. Kako je s takšnimi reklamacija na vašem forumu. Sam ravno ne prodajam stvari in mi je to popolnoma tuje. Mislim da je to druga stvar katero sem prodal na forumu. Moram zdaj vzeti pokvarjeno (ali ne zna priklopiti pravilno) napravo nazaj in vrniti celotno kupnino?

Za kakršen koli odgovor bi se vam rad že v naprej najlepše zahvalil.

lp, NNNNN
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

Zadeva pri prodaji po pošti je vedno malenkost rizična,od sebe daš delujoče, ko prispe do kupca pa ne dela,vprašanje je kaj je počel teh 14 dni od nakupa pa do zdaj.ponavadi se zmeniš s kupcem da takoj po prevzemu zadevo stestira in je to to,je pa problem če zadeve nimaš še prištimane za test,obojestransko je težko dokazljivo da je bilo delujoče oz. nedelujoče, obstaja varjanta da se pošiljka zavaruje, ampak glede navrednost dvomim da se splača.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Temu bi jaz rekel videno kupljeno.Če je bilo poslano po pošti ves rizik o izdelku prevzame kupec in to zato, ker ni prišel osebno do prodajalca in se prepričal o delovanju izdelka.To je seveda samo moje mnenje.
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Po navadi so reci prodane na forumih "as they are" torej taksne kot so. Ce je ziroskop prej deloval brezhibno potem je to fakt. Ce sedaj ne deluje vec... se je vmes nekaj zgodilo.
Vecje vprasanje je komu verjeti...

Na koncu je to stvar med kupcem in prodajalcem. Odlocitev je sicer na strani prodajalca, saj je ta denar ze prejel vendar jaz ne vidim razloga zakaj bi denar vrnil ce je prodal izpravno napravo.

Mogoce nasvet za vse ki kupujejo in prodajajo. Osebni prevzem ce je le mozno... preizkus naprave ali modela ce je le izvedljiv... ali pa vsaj kak svez posnetek da naprava res deluje brezhibno.

Moje mnenje pac...

Gh
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

To je vedno stvar kupca in prodajalca in ne posrednika (malih oglasov na modelarjih). Kupec vedno nosi riziko da stvar ni taka kot je v oglasu napisano, zato se bodisi osebno zadeva pogleda in prepriča, bodisi dogovori za vračilo (recimo v dveh, treh dneh od nakupa) v enakem stanju kot je bila zadeva prejeta, bodisi za sprejetje zadeve takšne kot je. Žal tu neke druge pametne opcije ni.

Prodajalcu predlagam da se ne ubada s kupcem, saj tukaj sam ni naredil nič narobe in v kolikor ni bilo predhodnega dogovora da lahko kupec stvar "reklamira ali vrne" v določenem času, potem je kupec sam prevzel vso odgovornost za stvar.

Za vse prodajalce in kupce pa predlagam, da zadevo pred prodajo in po nakupu dobro poslikate, saj se lahko na ta način hitro izgonete dilemi ali je bila stvar poškodovana med pošiljanjem, ali že pred pošiljanjem itd.

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

SPLOŠNA PRAVILA:

Objava malih oglasov je dovoljena le aktiv...
Uporabniki foruma kupujete in prodajate na lastno odgovornost.
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1033
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Živjo!
Sam sem prodal že kar nekaj stvari, ki jih nisem več potreboval in so bili kupci zadovoljni ( sklepam po tem, da so me še vsi poklicali in navdušeno pripovedovali o krstnih poletih...)
Prav tako sem že nekaj stvari kupil, ker je bila cena ugodna in jih še danes uporabljam.
Z moje strani sem z MO zelo zadovoljen, se pa vedno držim načela VIDENO - KUPLJENO!
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Jaz bom tako povedal kupovanje na daljavo je maček v žaklju. Jaz naprimer sem že ogromno stvari kupil od servo motorjev do motorjev, reglerjev, sprejemnikov, pa še vso ostalo elektroniko za v model pa moram povedat, da do sedaj še nisem dobil od nikogar pokvarjene stvari. Vsako stvar sem po prevzemu poskusil ter obvestil prodajalca, da sem robo dobil, in da je v redu. Se je pa že dosti krat zgodilo, da sem izprobano ugradil v model pa ob poskusu ni delala. Pa se nikoli nisem pritoževal na prodajalca. Saj sem večkrat po kratkem pomisleku ugotovil, da sem mogoče sam kaj narobe naredil pa zato ne dela. Se je pa zgodilo, da sem servo motorček ugradil v model pa po vsesplošnem preklapljanju ni več deloval. Po nekem času pa sem imel čas sem si rekel daj, da vidim zakaj je odpovedal. Pred razstavljanjem sem ga še enkrat poskusil pa glej hudiča dela, in sem da takoj montiral v jadralni model pa še dons po 2 letih dela brez napake. Hočem povedat, da včasih kaj narobe povežemo pa ne crkne samo dela. Zato je pa potrebno uzeti si čas pa pogledat kaj je z zadevo. No toliko bi jaz povedal na temo kupljeno na Forumu pod rugriko PRODAM.

LP. čujčuj :o :)
pebi gas tam gledaj ki letiš.
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a saso11 »

da še jaz povem svojo plat zgodbe katera je že bila omenjena.

ne vidim razloga da bi bila zadeva tako anonimna saj se ne gre za celo premoženje, tako da lahko povem da sem jaz kupec omenjene zadeve.

torej, zadeva je bila kupljena od prodajalca tu na forumu, prevzeto na pošti po plačilu ob prevzetju. prodajalec zadevo prodal na mojo željo, saj sem v rubriki KUPIM objavil da iščem to zadevo...
zadeva je bila poslana delujoča kot to zatrjuje prodajalec, ko pa sem sam skušal priklopiti ni bilo nobenega odziva. po besedah nekaterih, da je minilo že preveč časa od dneva prevzema, moram povedat da je bila stvar kupljena za helikopter kateri je že nekaj časa na polici, med tem časom pa sem se ukvarjam z drugim in seveda nisem niti imel časa to sprobat, še manj pa bil misli da tole sploh ne deluje. nekateri so že imeli izkušnje z mojimi nakupi, celo na besedo ( goodhunting), tako da vedo da sem pošten kupec in ne zavajam drugih uporabnikov foruma.

nekateri pravite da je to postopek videno kupljeno. temi se glih ne strinjam. vsakdo lahko zatrdi da je izdelek popolnoma deloval preden ga je poslal (čeprav sam prodajalec ve da temu ni tako) , vendar zadeva pri kupcu nato ni delovala, kar pa seveda NE mislim za le-ta primer. je pa res da se lahko zgodijo poškodbe med samim transportom in zadeva prispe pokvarjena.

torej v tem primeru, mi je vseeno ali zadevo obdržim ali pošljem nazaj prodajalcu...

lahko pa še enkrat povem , da glede na vse to, PONOVNO kupujem fbl enoto, lahko align 3gx ali katero podobno zadevo.

LP
Sašo
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

To kar je saso11 napisal drzi. Je moz beseda in jaz lahko jamcim zanj. Najine transakcije so bile vedno ok...

Ne poznam tega kar se je tukaj dogajalo ampak stojim za zgoraj napisanim.

Gh
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Ja jaz bi samo še to dodal, ko člouk pravi, da izrek videno kupljeno ne drži. Seveda v tvojem primeru ne kajti videno kupljeno je ob osebnem prevzemu, in prevzem ob plačilu po pošti to izključuje. Je pa tako, ko se odločiš, da boš modelar je strošek nakupa pa kreš vzet v zakup. To je hobi rabiš kupiš saj sem napisal tak nakup je maček v žaklju ne veš ima glavo ali je nima plačaj pa boš vidu. Pa brez zamere takšno je življenje.

LP. čujčuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a saso11 »

cujcuj napisal/-a:LP. Ja jaz bi samo še to dodal, ko člouk pravi, da izrek videno kupljeno ne drži. Seveda v tvojem primeru ne kajti videno kupljeno je ob osebnem prevzemu, in prevzem ob plačilu po pošti to izključuje. Je pa tako, ko se odločiš, da boš modelar je strošek nakupa pa kreš vzet v zakup. To je hobi rabiš kupiš saj sem napisal tak nakup je maček v žaklju ne veš ima glavo ali je nima plačaj pa boš vidu. Pa brez zamere takšno je življenje.

LP. čujčuj
že res...

ampak potem naj prodam uničen gyro naprej, in v oglas napišem da deluje kot mora, popolnoma nou, uporabljen v dveh poletih. ko ga kupec dobi in mi pove da mu ne dela, a mu naj rečem da je to vse vzeto v zakup modelarstva ???

v tem primeru je bilo očitno res samo naklučje, in je očitno vse stvar slabega ravnanja med pošiljanjem ](*,)

se držim pregovora- "vsi smo ljudje, le malo kdo je človek"

... zato bo romal tale gyro v smeti, nateguje naj pa kdo drug na temle forumu :wink:

pa brez zamere, ni letelo na nobenega, še posebej NE na prodajalca tega gyra meni !!!!!
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Hojla!
Tema ni namenjena reševanju vajine konkretne težave in je bila anonimizirana za primer, ki naj bi bil osnova za debato o načelnem stališču foruma do takih problemov. To je bilo jasno izraženo.
Vajino težavo rešita na ZS.

Nadalnja navijanja za eno ali drugo stranko bom brisal.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Korektnost poslovanja v MO

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Mali oglasi, so mali oglasi...riziko vedno prevzame kupec..najprej se je treba pozanimati od koga kupuješ, malo prečekirati njegove prispevke na forumu, ali veliko prodaja in kupuje in podobno, pa tudi modelarji se med sabo poznamo in lahko preverimo pri kakem frendu iz istega konca in podobno. V konkretnem primeru bo kupec moral kupiti drugega, ker se ne bo razčistilo. To je pa, razen osebnega prevzema in pregleda blaga, tudi vse kar lahko storimo. Ostalo je naš riziko. Najbolje je, da pozabita na to nevšečnost in se podata novim zmagam nasproti, tudi sam sem moral kaj pozabiti kdaj, kaj čmo z garancijo še v trgovinak ne uspeš nič, še najmanj pa pri kitajcdih, samo od deset komadov jih je skor zihr 9 dobrih....
marklin mini club
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Feb 2011, 19:59

FORUM za Dr.modelarje

Odgovor Napisal/-a marklin mini club »

.............ta forum je bil odličen dolgo časa .........dokler ga niso predvsem neresni oglaševalci oz.nekateri posamezniki malce skazili.........največja graja gre pa tukaj vam MODERATORJEM ki niste bili sposobni narediti reda in ste se šli neke igrice z pogoji in na koncu naredili OBUPEN FORUM.......predvsem pisan na vašo kožo..........Večino modelarjev ste metali v en koš in udrihali čez nje ,kot da so vsi enaki.......vi ste pa znastveniki in vsevedi.
Z temi res BUTASTIMI pogoji ste uničili forum (boljše bi blo če bi izbrisali oglaševanje) kot pa da dajete protekcije sebi in podobnimi "znanstveniki".......nevem kako bo nek otrok ki stopa v svet modelarstva imel 50 objav če bi hotel dati oglas.....enostavno ste mu zavezali roke. Mene niti niste tako prizadeli ampak marsikaterega začetnika ali otroka pa ste .....
Oglejte si Avstrijski ali Nemški model pa vam bo mogoče kaj več jasno ......tam nimajo takih težav kot pri nas ,niti ne z oglaševanjem .....pa čeprav je trg tam nekajkrat večji (precej boljši program foruma imajo)
Ampak kaj če vam pamet soliti ,ker vis ste itak najboljši in najpametnejši ...........zato pa vam nihče nič ne more........važno da je vam prav.

Lp
Grabnar Igor
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: FORUM za Dr.modelarje

Odgovor Napisal/-a Mipo »

In predlog je: ...............?

LP
Dr. modelar
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: FORUM za Dr.modelarje

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Tudi jaz sem odprt za vse predloge izboljšav.

Dr. Modelar 2
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: FORUM za Dr.modelarje

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Kolega, tudi ti ne smeš vse skupaj v isti koš metati.
Jaz nisem moderator, sem pa Dr. Modelar (naziv, ki ga ustvari forum samodejno glede na število postov) :D z dvanajst tisoč šesto štiri in tridesetimi posti (12.634) in nobenim malim oglasom!
Bogve, kaj bi sedajle napisal v odgovor, če bi zjutraj vstal z napačno nogo! :wink: :lol: :lol: :lol:
Ker sem pa vstal na pravo nogo, pa vsem skupaj pošiljam en lep pozdrav!
Mitja

Slika
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom