Predlogi za male oglase

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

wlah napisal/-a:Vem, zakaj se je ekipa modelarjev odločila za ukrepe, ker tudi sam spremljam rubriko malih oglasev. Hotel sem samo opozoriti na problem, ki se tičejo nas začetnikov. Kot začetnik imam več vprašanj kot odgovorov, in zato ne mislim pametovat z nekimi rešitvami, do katerih je nekdo prišel že leta 2004, samo zato da bom pridobil prispevke. Kot sem že napisal v postu malo višje, sem človek ki za kakšno stvar raje malo prebrskam in poiščem odgovor. Če bi samo spraševal, bi delo nalagal drugim, kateri bi me že kaj kmalu kleli, da naj malo poiščem po forumu, "ker se je o tem že govorilo"

Hvala in LP
Nekateri enostavno ne razumete, da je osnovni namen foruma modelarstvo in da se že po funkciji razlikuje od oglaševalskih strani, ki so namenjene samo oglaševanju (na primer bolha , bazar in podobni). Edini in največji problem našega foruma so MO, a ni to žalostno in to samo zato, ker ste nekateri bolj pametni od pametnih. Namen MO na forumu je, da se modelar po neki simbolični ceni znebi nečesa, kar ne potrebuje in bi lahko mogoče nekomu prav prišlo, samo to in čisto nič drugega. Vse kar je več od tega (saj se vidi po nickih kaj kdo počne na tem forumu), pa ne spada na naš forum, sorry. Za to so namenjeni druge oglaševalske strani. Tisti, ki je na tem forumu samo zaradi "kšeftanja" tu nima kaj iskati. Samo res rigolozni ukrepi bodo počistili naše MO, ni druge izbire, ali pa bo to moteče še v naprej.

Na tisoče koristnih prispevkov najdeš na forumu, lahko sodeluješ (če si res iz naših vrst) ne glede ali si začetnik ali nisi. Lahko se sam prepričaš, da jih je kar nekaj začelo prav na tem forumu in, da nikogar nismo "napodili", ker je spraševal traparije, ki zanj niso bile, nam so se pa zdeli butasti. Prav vsi so dobili tudi odgovore, nasvete in kar nekaj modelarjev poznam, ki so prav iz tega naslova danes sposobni in dobri modelarji, nekateri so nas po svoji izvirnosti in zagnanosti celo prehiteli.

Tudi kar nekaj moderatorjev (bivših) nas je že bilo, ki danes te funkcije ne opravljamo več predvsem zato, ker nikoli nismo prilagodili pravil do te mere, da bi bili oglasi res samo to, za kar je namenjena ta rubrika, ker naše brezplačno delo ni rodilo tistih uspehov, za kar smo v naši zagnanosti verjeli da bo. Postali smo osovraženi, predmet debat na pistah, dobivali grožnje, enkrat me je celo eden obiskal, da bi mi "povedal" kaj je prav. Prav vedno so bili pa problem in najbolj nesramni tisti, ki jim je bila edina aktivnost na forumu samo oglaševanje v MO, le zakaj.... To je vsa resnic okol tega.
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a wlah »

Če se postavim na vaše mesto, vas razumem zakaj tako razmišljate, a razumte vi tudi mene, Nepopolne oglase bi moderator moral brez opozorila brisati, ker nepopolne oglase piše človek ki ni prebral navodil oz. pravil. Probajte to delat 14 dni. Artikli v nepopolnih oglasih se ne bojo nikoli prodali! Se mi zdi da je to kar dobra kazen neupoštevanja pravil. Preprodajalce pa se da videti tudi po tem "kje" ima uporabnik največ prispevkov. Če ima nekdo 90 prispevkov od tega pa 85 v rubriki malih oglasev, se takoj ve za koga gre.
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tornado »

Le kako se vam ljubi ????? Energijo raje usmerite v bolj produktivne zadeve.
Pravila so postavljena (četudi se komu zdijo slaba) in jih je potrebno spoštovati!!!
V pravila se vsajate samo tisti, ki pravzaprav nimate te ''pravice''. Pojdite na svetovne forume in tam poskusite s takšnim filozofiranjem, kaj hitro ste izključeni. Praktično na 95% forumov moraš prej kaj dati od sebe, da si pridobiš pravico prodajati. Konkretno Portugalci celo zahtevajo letno donacijo 10€ za vzdrževanje foruma. Tukaj vam je težko napisati nekaj tematskih člankov o svojem delovanju.


.
Priponke
PRAZNA SLAMA.jpg
PRAZNA SLAMA.jpg (83.54 KiB) Pogledano 4768 krat
Lp Rado
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a mummy »

Mene zanima ali se v trgovini tudi tako pregovarjate pri nakupu kruha. ](*,) :P (pravila so pravila,cena je pa cena ali ti ustreza ali pa ne. Se prilagodis ali pa odides.)
Zadnjič spremenil mummy, dne 02 Apr 2013, 10:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Težava je da tistih 15 mogoče kakšen več smeti po MO, ne upošteva pravil, če se mu briše prične z grožnjami itd. in še vedno trmari z svojim. Sicer mislim da bo tale črna lista rešila problem...
Težava je da zaradi tistih parih takratko potegne še nekaj dobrih ter poštenih uporabnikov ki so sicer bolj pasivni ter občasno kaj prodajo se pa držijo pravil..

Sem vsaj na dveh forumih kjer je takšen sistem (ko imaš 50 postov zaprosiš in te za dostop do MO rabi potrdit moderator(drugače MO sploh niso vidni) in tudi pogleda malo tvoje poste če je bolj spam oz nabijanje te gladko zavrne, ravno tako onemogoči dostop če se ne držiš pravil MO) imajo dobrih 17 tisoč uporabnikov pa 100x manj težav z MO v bistvu jih nimajo(medtem ko pri nas je treba prosit naj prilepi sliko dejanskega stanja, navede kontakt, konkreten opis itd..)...da ne omenjam grožnje moderatorju dobiš ban predno izgovoriš B
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Ne razumem človeka, ki da gor oglas 1. aprila, 2. aprila pa napiše, da je rezerviran. Kaj za logike ima? Primer: viewtopic.php?f=10&t=82702
Moja logika je, da vse v okviru 1 meseca dela v 1. sporočilu.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

Borut Talian napisal/-a:Ne razumem človeka, ki da gor oglas 1. aprila, 2. aprila pa napiše, da je rezerviran. Kaj za logike ima? Primer: viewtopic.php?f=10&t=82702
Moja logika je, da vse v okviru 1 meseca dela v 1. sporočilu.
Pravilno bi bilo, če bi uredil naslov oglasa... Ampak 100 ljudi...
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Prav. Vem, da "pametujem".

Po mojem mu 2. sporočilo brišete moderatorji takoj, ga napiše še enkrat - rumeni karton, ga napiše še enkrat - rdeči karton. Ali bo dojel on, ali bomo dojeli drugi, je pa vprašanje? Verjetno, da bo!(?)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Borut Talian napisal/-a:Prav. Vem, da "pametujem".

Po mojem mu 2. sporočilo brišete moderatorji takoj, ga napiše še enkrat - rumeni karton, ga napiše še enkrat - rdeči karton. Ali bo dojel on, ali bomo dojeli drugi, je pa vprašanje? Verjetno, da bo!(?)
Ja zgleda bo treba z trdo roko nič več popuščanja tako bodo nekateri spoznali da je vrag vzel šalo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

Borut Talian napisal/-a:Prav. Vem, da "pametujem".

Po mojem mu 2. sporočilo brišete moderatorji takoj, ga napiše še enkrat - rumeni karton, ga napiše še enkrat - rdeči karton. Ali bo dojel on, ali bomo dojeli drugi, je pa vprašanje? Verjetno, da bo!(?)
Tako nekako. Malo bom štel, malo od oka.... Pač demokracija pa take pa to...
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a wlah »

Zdravo

Razumem moderatorje in vem, da kakorkoli se bodo moderatorji odločili, se bo vedno našel nekdo, ki mu nekaj ne bo dišalo. Jaz se bom prilagodil odločitvam moderatorjev, ker cenim njih same in njihovo delo oz. odločitve.

Lep dan vam želim, in seveda čimveč uspešnih poletov (seveda ko se vreme zrihta)

LP, Wlah
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

wlah napisal/-a:Zdravo

Razumem moderatorje in vem, da kakorkoli se bodo moderatorji odločili, se bo vedno našel nekdo, ki mu nekaj ne bo dišalo. Jaz se bom prilagodil odločitvam moderatorjev, ker cenim njih same in njihovo delo oz. odločitve.

Lep dan vam želim, in seveda čimveč uspešnih poletov (seveda ko se vreme zrihta)

LP, Wlah
=D> =D>
Najtežje mi je zbrisati oglase začetnikom, ki so jih spisali v skladu z pravili. Po eni strani je omejitev 50 objav dokaj kruta, po drugi strani pa nuja.
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Krist napisal/-a: Najtežje mi je zbrisati oglase začetnikom, ki so jih spisali v skladu z pravili. Po eni strani je omejitev 50 objav dokaj kruta, po drugi strani pa nuja.
Težko verjamem, da je administrator sposoben zapisati nekaj takega. Sodeloval si pri pravilih, sedaj pa se ti je težko držati teh. Slabše variante ne poznam. Problem SLO je, da ima na marsikaterem področju precej stroga pravila. Samo se jih nihče ne drži. Vse skupaj je vredno en ...

Predlagam ti, da moderiraš po veljavnih pravilih, pa se vsedite skupaj in pravila dorečte, da vam ne bo "težko". Ampak, koliko vidim, niste kos niti sedaj, ko bi naj bilo večina "problematičnih" izključenik iz igre. Ko boste obvladovali te, pa začnite vključevati postopoma še ostale. Strinjam se, da je sedaj prikrajšan marsikateri, ki se je pripravljen pravil držati in ni nabral dovolj "točk". Prepričan sem, da je "wlah" eden od teh in to tudi razume. Samo delati izjeme, pa pomeni, da imaš kaos še naprej.

Se opravičujem za komentarje v MO in prosim za izbris! Želel sem samo "pokazati", da je takšno komentiranje brez veze in si uničuješ svoje živce. Prav tako pa "prosim" za izbris "neveljavnih" oglasov.

Še vedno pa prosim, da si pokličete "tomaslo"-ja, ki je bil daleč najvestnejši moderator. Pri tem pa predlagam, da o svojem delu ne komentira z nobenim, zakaj je to tako. Imel je praktično vse prav.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

Borut Talian napisal/-a:
Krist napisal/-a: Najtežje mi je zbrisati oglase začetnikom, ki so jih spisali v skladu z pravili. Po eni strani je omejitev 50 objav dokaj kruta, po drugi strani pa nuja.
Težko verjamem, da je administrator sposoben zapisati nekaj takega. Sodeloval si pri pravilih, sedaj pa se ti je težko držati teh. Slabše variante ne poznam. Problem SLO je, da ima na marsikaterem področju precej stroga pravila. Samo se jih nihče ne drži. Vse skupaj je vredno en ...

Predlagam ti, da moderiraš po veljavnih pravilih, pa se vsedite skupaj in pravila dorečte, da vam ne bo "težko". Ampak, koliko vidim, niste kos niti sedaj, ko bi naj bilo večina "problematičnih" izključenik iz igre. Ko boste obvladovali te, pa začnite vključevati postopoma še ostale. Strinjam se, da je sedaj prikrajšan marsikateri, ki se je pripravljen pravil držati in ni nabral dovolj "točk". Prepričan sem, da je "wlah" eden od teh in to tudi razume. Samo delati izjeme, pa pomeni, da imaš kaos še naprej.

Se opravičujem za komentarje v MO in prosim za izbris! Želel sem samo "pokazati", da je takšno komentiranje brez veze in si uničuješ svoje živce. Prav tako pa "prosim" za izbris "neveljavnih" oglasov.

Še vedno pa prosim, da si pokličete "tomaslo"-ja, ki je bil daleč najvestnejši moderator. Pri tem pa predlagam, da o svojem delu ne komentira z nobenim, zakaj je to tako. Imel je praktično vse prav.
Hehe. Še je spomin na prvi april.

Reda se bo treba držat, ni druge.
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Pravkar sem komentiral en oglas znotraj malih oglasov. Ker je to seveda proti pravilom, so mi moderatorji izbrisali komentar! Napišem tukaj še 1x. Zadnje čase opažam veliko artiklov kupljenih V HK in se tukaj prodajajo naprej po 3x večji ceni! Zakaj moderatorji ne razmislite v smeri, da bi prepovedali takšne oglase!? Zelo me moti, da nekateri člani kupujejo poceni robo in jo tukaj drago prodajajo!

Recimo, kupi servo za 3$ = dobra 2€ pa ga potem tukaj prodaja za 5€. In v tej ceni naj bi se skrivala poštnina, ki jo je kupec plačal, da je dobil servo domov. Zakaj pa kupuješ in potem tukaj prodajaš!?!? Nastradajo seveda začetniki in mlajši mdelarji, ki si ne upajo kupiti v tujini, eni pa se tako na račun foruma bogatijo!


Če bi imel jaz kaj besede pri tem, bi takšne vrste oglasov brisal brez opozorila, če bi se to zgodilo 3x pa banal uporabnika! Kam gre ta svet- saj pa vsi samo še gledajo kako bi koga opeharili!

Če je kdo podobnega menenja naj kar napiše, ali pa tudi če se ne strija s tem!
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Borut Talian napisal/-a:
Krist napisal/-a:
Še vedno pa prosim, da si pokličete "tomaslo"-ja, ki je bil daleč najvestnejši moderator. Pri tem pa predlagam, da o svojem delu ne komentira z nobenim, zakaj je to tako. Imel je praktično vse prav.
Ne pride v poštev, ker sem to šolo že naredil in se nočem več ubadati z mularijo in tistimi, ki nimajo minimalne kulture v mejah sprejemljivega obnašanja in komuniciranja. Še danes dobivam marsikatero "opazko" na moj račun, ko se srečujemo na pistah, na račun mojega moderiranja. Tega se enostavno ne grem več. Vem pa, da dokler moderator ne bo imel možnosti, da oglas (npr. enkrat na teden) odkljuka in da se kasneje v ta oglas ne more več posegati iz strani oglaševalca ali nekoga, ki bi komentiral, da dokler moderator ne bo imel možnosti tudi bananja posameznih, ki prekoračijo mejo sprejemljivega, da bo stanje enako, pa če se še toliko nekdo prizadeva narediti red. Vedno bo dobival polena pod noge in resnično "kapo dol" pred tistim, ki imajo še voljo in čas, da MO sploh moderirajo. Jaz te volje nimam več, in ostajam samo moderator naše piste (ker sem najemnik parcele in skrbim, da je pista v dobri kondiciji)...
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

_ID_ napisal/-a:Pravkar sem komentiral en oglas znotraj malih oglasov. Ker je to seveda proti pravilom, so mi moderatorji izbrisali komentar! Napišem tukaj še 1x. Zadnje čase opažam veliko artiklov kupljenih V HK in se tukaj prodajajo naprej po 3x večji ceni! Zakaj moderatorji ne razmislite v smeri, da bi prepovedali takšne oglase!? Zelo me moti, da nekateri člani kupujejo poceni robo in jo tukaj drago prodajajo!

Recimo, kupi servo za 3$ = dobra 2€ pa ga potem tukaj prodaja za 5€. In v tej ceni naj bi se skrivala poštnina, ki jo je kupec plačal, da je dobil servo domov. Zakaj pa kupuješ in potem tukaj prodajaš!?!? Nastradajo seveda začetniki in mlajši mdelarji, ki si ne upajo kupiti v tujini, eni pa se tako na račun foruma bogatijo!


Če bi imel jaz kaj besede pri tem, bi takšne vrste oglasov brisal brez opozorila, če bi se to zgodilo 3x pa banal uporabnika! Kam gre ta svet- saj pa vsi samo še gledajo kako bi koga opeharili!

Če je kdo podobnega menenja naj kar napiše, ali pa tudi če se ne strija s tem!
Poglej, mislim, da ni niti ne vem kako pretiraval v ceni, poleg tega pa iz njegovih prispevkov vidiš, da se sploh ne pojavlja na MO..je pač verjetno kupil nekaj narobe za svoj avtek in hoče prodati, kako mu bo uspelo in za kako ceno je pa stvar dogovora imed njim in kupcem...taki oglasi me ne motijo, motijo me tisti, ki samo prodajajo in kupujejo, ki z modelarjenjem nimajo nič skupnega in ki jim je resnično rubrika MO samo za kšeft in poizkus izkoriščanja nekaterih naivnih in neizkušenih kupcev, tisti, ki nas vsak dan posiljujejo z istimi izdelki na prvi strani MO, tisti, ki jim nobeno pravilo ni sveto, tisti, ki brišejo stare oglase in na novo oglašujeje v upanju, da se moderator ne bo spomnil, da je podoben oglas že imel in podobno,,,omnejeni oglas ni v ničemer v nasprotju zs pravili oglaševanja na tem forumu...
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Ok, če se pojavi tu pa tam kak tak oglas. Ampak zadnje čase je kar veliko teh servotov in podobne drobnarije (polnilci, motorčki...), ki nova stane drobiž, naprej pa se proda, kot da gre za zlato. Moje komentiranje ne leti konkretno na samo en oglas (tako izgleda iz napisanega) ampak na celotne male oglase. Res imam občutek, da nekateri pridno kupujejo za drobiž in tukaj prodajajo naprej kot diamante!

Dajte moderatorji PROSIM narediti nekaj na tem, ker to že presega vse meje zdravega razuma! Npr. uvedite komercialne male oglase pa od tega kasirajte članarino in naj potem tam oglašujejo kakor hočejo, forum pa bo iz tega živel :whistle: . Ali pa omejite oglase na dva aktivna oglasa! Dokler uporabnik ne vpiše v naslov PRODANO pa ne more dodajati novih oglasov. V tem primeru seveda mora moderator vsak oglas potrditi preden je objavljen! Kar ima v naslovu PRODANO pa se izbriše, ker je to brezveze v bazi in noben ne gleda, kaj je kdo prodal!

V končni fazi je meni vseeno kaj kdo prodaja po kakšni ceni, ker se sam odločim, če kupim ali ne in preden kupim se razgledam okrog za realno ceno. Nastradajo pa začetniki in neizkušeni! Mogoče bi pa v oddelek za začetnike dali sticky temo:ne kupujte na servote, polnilce motorčke na forumu ker vas bodo nategnili!
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Ne morem verjet, da čovek že 3. prodaja komando FX-18. Vedno si nastavi novo prodajo. Ima pa 1166 sporočil - super strokovnjak. Nepojmljivo!

"tomazslo", imaš popolnoma prav. Če se človek spusti v to, se mu mora zmešati. Tu pomaga samo takojšnji rdeči karton. Potem se pa dogajalo, kot praviš, da se tebi, celo še napisti. Jaz ti dajem popolnoma prav.

"__ID__", videl sem to in ti dam prav. Vendar tega ne boš rešil. Jaz vidim problem, da se posamezniki sami lotevajo modelarstva, namesto, se včlanijo v klub in delajo in nabavljajo s pomočjo nekoga, ki to pozna. Se mi pa zdi, da tu na forumu ni ravno noben tak naivnež, da bi kupil te servoje. Ali pa?

Poznam fanta iz okolice. Mama mi je rekla, da ga je okrog prinesel najprej njegov starejši prijatelj in mentor. Sedaj pa nateguje okrog vse živo. Posebej so na udaru ribiči, ki bi radi imeli čolne za ribičijo. Če je nekdo pokvarjen, se ne da tako hitro ozdraviti. Za vsakega raste palica.
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Ja, tako je to, če so stvari zastonj, če bi bilo treba plačat za objavo oglasa (seveda tudi za vsako spremembo), bi se verjetno drugače obnašali. To bi bil lahko tudi dodaten vir za vzdrževanje foruma. Saj ni treba dost, pol evra, evro, pa bi se čist drugače odločal za objave.....

LPZ
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

To se dela danes samo "legalno". Odprtje SPja ali firme, izdaja računa, ... zaključni račun, ... To moraš poslati po pošti in že znamka znese več. Kdor to sanja, je optimist.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Borut Talian napisal/-a:To se dela danes samo "legalno". Odprtje SPja ali firme, izdaja računa, ... zaključni račun, ... To moraš poslati po pošti in že znamka znese več. Kdor to sanja, je optimist.
Vseeno pa je nekaj slovenskih forumov, ki jim to lavfa.
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Pa so modelarji poleg?
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Borut Talian napisal/-a:Pa so modelarji poleg?
Ja niso, a ne, zato se pa o temu pogovarjamo :roll:
Saj vem, da se za modelarje to ne splača, samo omenil sem, da stvar deluje tudi v sloveniji kjer so forumi pol manj obiskani kot v tujini.
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Borut Talian napisal/-a:To se dela danes samo "legalno". Odprtje SPja ali firme, izdaja računa, ... zaključni račun, ... To moraš poslati po pošti in že znamka znese več. Kdor to sanja, je optimist.
Torej tudi če je to kot prostovoljni prispevek? V cerkvi tud nimajo zaključnega obračuna.... [-X
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom