Predlogi za male oglase

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Predlogi za male oglase

Odgovor Napisal/-a sihu »

Ne vem, če je že kdo kaj napisal o tej temi, saj priznam, da nisem pregledal celega foruma.

Zanima me naslednje: Ali bi bilo mogoče, da bi moderatorji male oglase v rubrikah prodam in kupim, ki imajo zraven zapisano PRODANO, KUPLJENO, UREJENO itd. prestavili v svojo rubriko, da bi bilo v sami rubriki več prostora za aktualne oglase, pa še lažje bi se znašli v teh rubrikah.

Lp!
Silvo
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Takih oglasov je relativno malo in vsaj po mojem mnenju ne predstavljajo težave. Kar pa vsekakor predstavlja težavo so uporabniki, ki po prodaji ali nabavi oglasa ne označijo primerno in je skoraj vse v malih oglasih še vedno aktualno.

Ločevanje enega od drugega je izključno na uporabnikih samih, mi le pomagamo ko namesto v naslov teme, vpišejo PRODANO kot odgovor na oglas. To spet naredi nepotrebno obvestilo in povlek na prvo stran.
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Meni bi se zdelo bolj smiselno da te, ko oddaš oglas, ne spusti naprej če ne oddaš slike ali obkljukaš da je "predmet" nov. To bi bil lep dodatek, vsaj vam adminom bi bilo nekaj dela prihranjenega...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Moderatorska orodja nam pomojem ponujajo tudi to, da se oglase pred objavo pregleda s strani moderatorjev in se ga ne spusti čez dokler ni urejen kot mora biti. Zaenkrat nam še gre in ne vidim večjih težav, če se bo stanje poslabšalo pa bo to edina razumna opcija.
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

Pozdravljeni,

bom izkoristil temo; pohvale moderatorjem za delo v rubriki malih oglasov!

lp
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a sihu »

Matjaž_Černivc napisal/-a:Pozdravljeni,

bom izkoristil temo; pohvale moderatorjem za delo v rubriki malih oglasov!

lp
Se podpišem!

Phoinix, vem da se res trudite, samo ljudi bi še morali na nek način disciplinirati. Ne vem, ali je res tako težko dopisati sporočilo, ko je zadeva prodana oz. kupljena.
Je pa tudi res, da si vsi ne pogledajo pravil, da bi se jih potem držali.
Ali bi se morda dalo v rubriko, ko se vpisuje nov oglas napisati, da je treba obvezno po izpeljanem poslu to tudi objaviti?
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Phoinix napisal/-a:Moderatorska orodja nam pomojem ponujajo tudi to, da se oglase pred objavo pregleda s strani moderatorjev in se ga ne spusti čez dokler ni urejen kot mora biti. Zaenkrat nam še gre in ne vidim večjih težav, če se bo stanje poslabšalo pa bo to edina razumna opcija.
VEŠ KDAJ SEM ŽE JAZ TO PREDLAGAL....PREJE ALI KASNEJE BO TUDI DO TEGA PRIŠLO, SAJ KOT NEKATERI KRAVŽLAJO ŽIVCE MODERATORJEM, JE TO EDINI IZHOD, PA NAJMANJ DELA...ČE SE PA OGLAS OD NEKOGA NE POJAVI, BO PA ŽE ŠEL POGLEDATI V PRAVILA, KJE GA JE KIKSNIL..ODPADEJO VSI NEPOTREBNI ZSjI IN PREGOVARJANJE...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

tomazslo napisal/-a: VEŠ KDAJ SEM ŽE JAZ TO PREDLAGAL....PREJE ALI KASNEJE BO TUDI DO TEGA PRIŠLO, SAJ KOT NEKATERI KRAVŽLAJO ŽIVCE MODERATORJEM, JE TO EDINI IZHOD, PA NAJMANJ DELA...ČE SE PA OGLAS OD NEKOGA NE POJAVI, BO PA ŽE ŠEL POGLEDATI V PRAVILA, KJE GA JE KIKSNIL..ODPADEJO VSI NEPOTREBNI ZSjI IN PREGOVARJANJE...
Kričanje je tu seveda povsem nepotrebno. Kot sem rekel, zaenkrat NI večjih težav, razen s pisanjem "PRODANO/KUPLJENO".

Brisanje vsakega oglasa z napako in izigravanje "ugani zakaj sem ti izbrisal oglas" se mi zdi nepotrebno, ker je izguba živcev za uporabnika in eventuelno precej hude krvi in živcev za moderatorja. Napačno sestavljenih postov si ne ženemo k srcu. Vsi smo ljudje in vsi delamo napake in ne beremo vseh pravil tako redno kot bi si želeli. Večina uporabnikov se ne zaveda da krši pravila dokler jih ne opozorimo. Da bi jih pa kdo namenoma delal napake, pa še nisem zasledil.

Trenutno opozarjamo na napake, da se jih odpravi in do sedaj se je dobro vračalo z dobrim. Če bi se to obrnilo, lahko posežemo po strožjih ukrepih, ampak kot že rečeno, zaenkrat ni potrebe.


Po drugi strani pa gledam tako. Sedaj imamo oglase kolikor toliko urejene in vsi se navajamo na nov izgled in funkcionalnost foruma. Čas je da prestavimo fokus stran od malih oglasov in kaj naredimo za nas in za druge in po najboljših močeh doprinesemo k temam in kvalitetnejšim postom.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Phoinix napisal/-a:
tomazslo napisal/-a: VEŠ KDAJ SEM ŽE JAZ TO PREDLAGAL....PREJE ALI KASNEJE BO TUDI DO TEGA PRIŠLO, SAJ KOT NEKATERI KRAVŽLAJO ŽIVCE MODERATORJEM, JE TO EDINI IZHOD, PA NAJMANJ DELA...ČE SE PA OGLAS OD NEKOGA NE POJAVI, BO PA ŽE ŠEL POGLEDATI V PRAVILA, KJE GA JE KIKSNIL..ODPADEJO VSI NEPOTREBNI ZSjI IN PREGOVARJANJE...
Kričanje je tu seveda povsem nepotrebno. Kot sem rekel, zaenkrat NI večjih težav, razen s pisanjem "PRODANO/KUPLJENO".
Se opravičujem a ko sem že napisal sem videl da sem imel vklopljen Caps in se mi ni dalo na novo pisati..ni bilo mišljeno kot kričanje, res ne...
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

@Phoinix
Točno tako, treba je biti malo človeški... super je, da si moderatorji vzamete čas in dopišete napako oglasa, da jo ima pisec možnost popraviti... če pa to v nekaj dneh tega ne stori pa so strožji ukrepi pač nujni...

Moram še enkrat pohvaliti, da so mali oglasi v tem trenutku super!

lp
driving!
Tekmovalec
Prispevkov: 205
Pridružen: 25 Mar 2011, 22:40
Kraj: Okolica murske sobote

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a driving! »

Oglasi so super, ni kakih...
Edino mam pa en predlog, da bi se pod teme mali oglasi PRODAM naredile rubrike npr. plovila, avtomobili, letala, helikopterji ,elektronika, ostalo.


Seveda je to samo predlog!

Lp :)
*****************************************************
Traxxas rulz
~E-revo 1:8 Brushless (modificated)
~Mini Slash 1:16
~Ford Mustang boss
~Mini E-revo - PRODANO
~Rustler VXL - PRODANO
~Summit 1:8 - PRODANO

~ Summit 1:16 - SE IŠČE
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Jaz bi pa predlagal neko rubriko oz. nekakšne ocene tako kot imajo na ebayu.
ta mesec se mi je že 2x zgodilo, da sewm bil s prodajalcem zmenjen za prevzem predmete, leta ga je pa oddal še predno sva se do konca domenila :(
Da ne rečem, da nobeden ni sam od sebe povedal, da je že prodal :x

Upam da me razumete kaj hočem od vas in da bi bilo to možno.

Mogoče tudi po končanem nakupu omogočanje dodajanje pozitivnega oz. negativnega mnenja o določenih prodajalcih.
Najbolj me pa motijo ti, ki v hk kupijo recimo servote za 2e in jih nato po 5e prodajajo naprej ](*,)

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a megane »

Potem pa ga sam kupi v HK za 2€.
Če ga rabiš nujno, ga kupiš za 5€, drugače pa oglas spregledaš in naročiš iz HK.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Si pa znate nekateri zakomplicirat življenje,ne vem ali je ta skrb za druge pozitivna ali samo .........
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

Škoda besed...
Če karkoli komu "narobe komenteraš" je takoj ogenj v strehi in začnejo prihajati ZS-ji z VElIKIMI ČRKAMI...
driving! napisal/-a:Oglasi so super, ni kakih...
Edino mam pa en predlog, da bi se pod teme mali oglasi PRODAM naredile rubrike npr. plovila, avtomobili, letala, helikopterji ,elektronika, ostalo.


Seveda je to samo predlog!

Lp :)
Žal neizvedljivo, ker se bo vedno našel nekdo, ki bo oglas dal v napačno rubriko, pa tudi že tako primanjkuje ljudi, ki bi opravljali to "umazano" delo.


Drugače pa Ultralajt išče moderatorje, ki bi popolnili njegova moderatorska mesta... To je enkratna prilika, da se preizkusite v temu.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ena malenkost, ki sem jo opazil v oglasih. Pohvalno je, da ste začeli nekateri modelarji opozarjati pisce oglasov na manjkajoče podatke in fotografije v oglasih. Očitno so še ljudje, ki berejo navodila in pravila. Upam, da bo v prihodnje še več takih uporabnikov.
master_wood
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 15 Dec 2003, 20:39
Kraj: blizu Kopra

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a master_wood »

Mene pa je ravno to bolj zmotilo, kot pa v osnovi nepopolen oglas.
Ker vsa opozorila (razen administratorjevih in mogoče? še kakšne izjeme) so bolj kot ne skropucala :roll: in itak jih boste administratorji pobrisali in sami dodali vaša. :-k
In kot drugo, če že želiš opomnit prodajalca, (lahko) to opraviš preko ZS.

lp
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Krist »

master_wood napisal/-a:Mene pa je ravno to bolj zmotilo, kot pa v osnovi nepopolen oglas.
Ker vsa opozorila (razen administratorjevih in mogoče? še kakšne izjeme) so bolj kot ne skropucala :roll: in itak jih boste administratorji pobrisali in sami dodali vaša. :-k
In kot drugo, če že želiš opomnit prodajalca, (lahko) to opraviš preko ZS.

lp
Če bi vsakemu poslal za vsako malenkost ZS, bi verjetno potem bral odgovore 2 dni v eno.
To, da so nepopolni oglasi, so krivi prodajalci.
Meni ni problem počakat kak dan, če pa je trma močnejša, pa raje kliknem na gumb X, kot pa se prerekam s prodajalcem.
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Odziv na vprašanja in odgovore

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

Moje mnenje je takšno. Če objaviš oglas, da nekaj kupiš, prodaš ali menjaš bi se spodobilo, da se na odgovor ali vprašanje tudi odzoveš.
Jih je pa kar dosti, ki se na to požvižgajo in ignorirajo vprašanja ali odgovore. Zato bi v bodoče prosil, da se na kontakte odzovejo tudi če je odziv negativen.
Je pač tako, če ne misliš odgovarjat potem ne sprašuj!
lp MB

ni ga čez nitro
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Re: Podarim: Specktrum DY6i

Odgovor Napisal/-a The Edge »

Hej,

samo en predlog...na enem drugem forumu imajo tako narejeno, da ko nekdo v zadevo napiše PRODANO, ta oglas premaknejo v mapo PRODANO...mogoče bi lahko tudi to tu naredili?

samo naglas razmišljam :)

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Podarim: Specktrum DY6i

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če se uporabniki ne navadijo to pisati, na tak ali drugačen način, ne pomaga niti svoja mapa.
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Kaj pa če bi prodajalec, ko proda izdelek enostavno zbrisal svoj oglas? Se pravi funkcija brisanja oglasa?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ta funkcija je bila odvzeta, ker se je dogajalo, da so posamezniki vsak dan brisali oglas in objavljali novega. Tako so imeli vsak dan oglas na prvem mestu ne da bi komurkoli lahko karkoli očital, saj ni bilo dokaza da kdo kaj ponavlja.
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: predlog za male oglase

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Razumljivo.
Uporabniški avatar
Tomas
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 27 Jan 2005, 06:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dopolnjena pravila malih oglasov - omejitev na prispevke

Odgovor Napisal/-a Tomas »

A si predstavljaš kakšni so?
Daj že nehajte utrujati z temi bedastimi pogoji, če bi vsem težili z takim malenkostmi kmalu na tem forumu ne bo več "pravih modelarjev." Če si pa ne znaš predstavljat kako izgleda elektronski del pa mislim, da tukaj nimaš kaj iskati. Ta forum čedalje bolj postaja podoben skoraj ugaslemu forumu, ki je imel moderatorje z zelo slabim znanjem in so vse kar njim ni bilo všeč enostavno brisali. To se tudi tukaj dogaja. Pravih modelarjev z stažem 20 let v modelarstvu je tukaj na tem forumu maximalno 20 pa še ti se držijo bolj zase in so vedno pripravljeni pomagat in ne težit z neumestnimi pripombami. Predvsem me moti to, da za nekatere pač veljajo drugačna pravila - ponavljanje oglasov. Enim je dovoljeno skoraj vse.
Ja pričakujem takojšnji izbris tega posta vendar imam print sceen in bo slej ko prej ponovno objavljen, če ne tukaj pa kje drugje.
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom