Forum

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a gas »

Ali lahko kako blokiram ta oglas, ki je na vrhu ?
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

gas napisal/-a:Ali lahko kako blokiram ta oglas, ki je na vrhu ?
In zakaj te moti ena boga slika?
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

JKSniper napisal/-a:Uglavnem, ne dela kot je včasih in imam vse rdeče in ne vem več ali je kje kaj novega ali ne. Enak problem kot pri uporabniku nad mano. Nič druga :D
Prejšnja verzija foruma je bila "neumna"... forum je vedel samo, kdaj si se nazadnje odjavil. Ob naslednji prijavi je znal obarvati rdeče samo prispevke, ki so v tem vmesnem času nastali (oz. bili dodani). Če slučajno takrat nisi imel dovolj časa, da bi prečesal vse zanimive teme s prispevki, se ti ob naslednji prijavi teme niso obarvale rdeče (razen, če v vmesnem času niso dobile dodatne prispevke).

Novi forum je pa "pameten" in si zapomni, da določene teme nisi še nisi odprl oz. jo prebral do konca (do zadnje strani) in jo ob naslednji prijavi zopet ponudi v rdeči barvi. Dokler teme ne boš prebral do konca, bo ostala rdeča. Imaš pa malo višje link "Označi teme kot prebrane" in ga boš moral klikniti vsakič, ko boš v določenem razdelku prebral vse zanimive teme.

Ali je sedaj kaj bolj jasno, zakaj je temu tako?

Meni novi forum bolj ustreza... sedaj vsaj vem, da me bo neodprta/neprebrana tema počakala na dejansko prvem neprebranem prispevku (in ne na prvem prispevku, ki je bil dodan po moji vsakokratni odjavi).

Obstaja pa tudi link "Označi vse forume kot prebrane" in ga klikni, preden zapustiš forum. V tem primeru bo efekt isti, kot je bil pri starem forumu - ob naslednjem obisku te bodo pričakali rdeče obarvani samo novo nastali prispevki.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

JKSniper napisal/-a:Ne, mislil sem če je hec v tem, da ti internetni brskalnik zapiše kdaj si zadnjič bil na strani v t.i. "piškotke" in ko naslednič obiščeš forum, forum ve kdaj je bil tvoj brskalnik nazadnje na strani in obarva rdeče vse od takratnega obiska. Ali si prijavljen ali ne, bi naj bilo v tem primeru vseeno. Druga logika je ta tvoja.

Uglavnem, ne dela kot je včasih in imam vse rdeče in ne vem več ali je kje kaj novega ali ne. Enak problem kot pri uporabniku nad mano. Nič druga :D

LP!
Jure
Brskalnik je le klient na PC-ju. Ni mogoče, da bi klient imel zanesljivo kontrolo nad oznakami 'prebrano'. Lahko se poljubno krat seliš iz enega PC-ja na drugega in pri tem uporabljaš poljubno število brskalnikov. PC-je pri tem lahko poljubno prižigaš in ugašaš, pa ti mora forum vseeno na vseh PC-jih prikazati iste teme kot 'prebrane'. Zato sklepam, da oznake o prebranosti ne morejo biti hranjene lokalno kot piškotek na PCju. Oznake morajo biti del centralne baze.
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a impeler »

Enako :evil:
Propelerji so za LADJE!!!!
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a ludwe »

uvz123 napisal/-a:
JKSniper napisal/-a:Uglavnem, ne dela kot je včasih in imam vse rdeče in ne vem več ali je kje kaj novega ali ne. Enak problem kot pri uporabniku nad mano. Nič druga :D
Prejšnja verzija foruma je bila "neumna"... forum je vedel samo, kdaj si se nazadnje odjavil. Ob naslednji prijavi je znal obarvati rdeče samo prispevke, ki so v tem vmesnem času nastali (oz. bili dodani). Če slučajno takrat nisi imel dovolj časa, da bi prečesal vse zanimive teme s prispevki, se ti ob naslednji prijavi teme niso obarvale rdeče (razen, če v vmesnem času niso dobile dodatne prispevke).

Novi forum je pa "pameten" in si zapomni, da določene teme nisi še nisi odprl oz. jo prebral do konca (do zadnje strani) in jo ob naslednji prijavi zopet ponudi v rdeči barvi. Dokler teme ne boš prebral do konca, bo ostala rdeča. Imaš pa malo višje link "Označi teme kot prebrane" in ga boš moral klikniti vsakič, ko boš v določenem razdelku prebral vse zanimive teme.

Ali je sedaj kaj bolj jasno, zakaj je temu tako?

Meni novi forum bolj ustreza... sedaj vsaj vem, da me bo neodprta/neprebrana tema počakala na dejansko prvem neprebranem prispevku (in ne na prvem prispevku, ki je bil dodan po moji vsakokratni odjavi).

Obstaja pa tudi link "Označi vse forume kot prebrane" in ga klikni, preden zapustiš forum. V tem primeru bo efekt isti, kot je bil pri starem forumu - ob naslednjem obisku te bodo pričakali rdeče obarvani samo novo nastali prispevki.

Meni tudi tole bolj ustreza.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
Samko
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 27 Mar 2009, 12:59
Kraj: Medvode

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Samko »

Lepo da se forum posodablja, ampak kaj pa se je zgodilo z obleko foruma? Zdaj je default phpbb in ga je kar teško gledati.
Mogoče prejšnja obleka ni kompatibilna in administrator že pridno dela na tem? Upajmo 8)
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

gas napisal/-a:Ali lahko kako blokiram ta oglas, ki je na vrhu ?
To je oglas in od takih stvari se forum financira.
Sam oglasa ne moreš bloirati, lahko pa to naredi administrator foruma.
Ne vem.. če mu boš ponudil več kot plačnik oglasa, bo mogoče tvoja želja celo uslišana :D

lp
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

Samko napisal/-a:Lepo da se forum posodablja, ampak kaj pa se je zgodilo z obleko foruma? Zdaj je default phpbb in ga je kar teško gledati.
Mogoče prejšnja obleka ni kompatibilna in administrator že pridno dela na tem? Upajmo 8)
Standardna obleka je dobra za večino uporabnikov.

Avatar na desni je odlična odločitev. Čedalje več je takih, ki po spletu brskajo z mobilci in tablicami, ki imajo majhne ekrane.
Za take je avatar na desni namesto na levi strani, pravi blagoslov, ker jim ni treba stalno premikati drsnik, da sploh lahko kaj preberejo.

Modra barva je OK. Podobne barvne kombinacije že od nekdaj uporablja Microsoft in smo jih vajeni.

Če te standardna obleka moti, imaš v bližnji temi recepte, kako si jo prirediš po lastnih željah viewtopic.php?p=450447#p450447
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Recimo, da se izhodiščna (?) stran foruma imenuje SEZNAM FORUMOV. V temi KLUBSKI FORUMI me zanima ČUK ŠKOFJA LOKA in v njej še tema ŽIVIJO, ki mi po odprtju te teme brez "preskoka" dovoli tudi ogled drugih "podtem" v tej temi ČUK ŠKOFJA LOKA, če si pa zaželim še ogled teme MODELARSKO DRUŠTVO NOVA GORICA, mi tema ŽIVIJO tega ne ponudi, temveč samo osnovno stran KLUBSKI FORUMI. Torej moram za ogled teme MODELARSKO DRUŠTVO NOVA GORICA, zopet "potovati" po forumu navzdol, najprej do teme KLUBSKI FORUMI in nato še v "podtemo" MODELARSKO DRUŠTVO NOVA GORICA. Recimo, da pri ponujenih povezavah (?) manjka ena vmesna stopnja ... :oops: :oops: :oops:
Če si zaporedja odpiranja tem in "podtem" ne bi pred tem zapisal na papir, tega sploh ne bi mogel napisat ... :oops: :oops: :oops:
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

Hojla Roberto prijatelj,

Struktura dialoga je pri novem forumu je enaka kot pri starem.

Če hočeš v forumu 'Klubski forumi' skočiti iz teme 'Čuk' na 'Novo Gorico', ni treba, da 'potuješ' čisto do vrha.
Na voljo je več bližnjic.
Eno od njih sem označil v priponki:
- takoj pod naslovom foruma imaš vrstico, kjer je vedno opisana celotna hierarhična pot do prispevka, ki ga imaš na ekranu:
Če gledaš prispevek 'Živijo', ti tam piše 'Seznam forumov'->'Klubski forumi'->'Čuk Škofja Loka'.
- Če klikneš na 'Klubski forumi',boš takoj 'skočil' na seznam, kjer boš lahko izbral 'Novo Gorico'...
Se pravi, da je v tvojem primeru en klik dovolj, da dobiš kar želiš...

lp
Priponke
Bliznjica.jpg
Bliznjica.jpg (177.73 KiB) Pogledano 8999 krat
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Andrej (?) prijatelj (!!!) ... =D> To kar si napisal je čisto res, toda to bi pričakoval na "dnu zaslona" in ne na vrhu, ker se je treba "sprehajat" po celem odprtem zaslonu (?) ... Tako strukturo (?) mislim da imajo vsi ostali forumi po katerih težim ... :oops: "Glavni meni" za "sprehajanje" po forumku, je spodaj, na "koncu ekrana" pri katerikoli odprti temi ... [-o< [-o< [-o<
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

Roberto napisal/-a:Andrej (?) prijatelj (!!!) ... =D> To kar si napisal je čisto res, toda to bi pričakoval na "dnu zaslona" in ne na vrhu, ker se je treba "sprehajat" po celem odprtem zaslonu (?) ... Tako strukturo (?) mislim da imajo vsi ostali forumi po katerih težim ... :oops: "Glavni meni" za "sprehajanje" po forumku, je spodaj, na "koncu ekrana" pri katerikoli odprti temi ... [-o< [-o< [-o<

Roberto, prijatelj,

Jap. Omenjena bližnjica ni edina.
Imaš tudi par možnosti na dnu zaslona...
Ena od njih je, če uporabiš bližnjici 'Pojdi na:', ki se nahaja spodaj desno (glej z rdečim označeno vrstico v priponki)..
Če klikneš na gumbek, označen z malim črnim trikotnikom, se ti odpre meni s seznamom vseh podpoglavij na forumu. Če na njem klikneš na 'Nova Gorica' - boš v hipu tam...

Upam, da ti je predlagana rešitev všeč, saj nudi več kot si bil vajen doslej..

lp

Andrej
Priponke
Bliznjica_II.jpg
Bliznjica_II.jpg (162.49 KiB) Pogledano 8973 krat
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tole ni ravno v vezi z prejsnjimi odgovori, pa vendar me zanima v tem je tezava.
Danes, popoldne in sedaj zvecer, ko hocem odpreti kaksno stran na tem forumu, mi izpise sledece:
Priponke
Napaka
Napaka
untitled.JPG (11.9 KiB) Pogledano 8942 krat
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Kaše, da ima danes zvečer forum neke težave. Kar naprej dobivam SQLERR in moram mnogokrat klikniti refresh, da dobim smiselno stran. :(

Lp, Gorazd
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

kurnt29 napisal/-a:Tole ni ravno v vezi z prejsnjimi odgovori, pa vendar me zanima v tem je tezava.
Danes, popoldne in sedaj zvecer, ko hocem odpreti kaksno stran na tem forumu, mi izpise sledece:
Točno to se je meni začelo dogajati danes. V čem je napaka?? Meni to odpre pa naj kliknem karkoli na forumu... Potem moram iti s tisto puščico nazaj in še enkrat kliknit da mi sploh katero stvar odpre... Nevem kaj se dogaja z novim forumom, pa ravno sem se ga malo privadil?!
symch999
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Jun 2011, 22:26
Kraj: Primorska

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a symch999 »

Pri meni isto. :-?
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

isto pri meni
Lp Luka
Uporabniški avatar
grunf
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Feb 2012, 11:54

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a grunf »

Pri meni tudi.
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

kurnt29 napisal/-a:Tole ni ravno v vezi z prejsnjimi odgovori, pa vendar me zanima v tem je tezava.
Danes, popoldne in sedaj zvecer, ko hocem odpreti kaksno stran na tem forumu, mi izpise sledece:
+1
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Andrej, "POJDI NA" = ZAKON ... =D> =D> =D>

:wink:
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Samko
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 27 Mar 2009, 12:59
Kraj: Medvode

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Samko »

@Big A, hvala za link, točno to sem rabil. Kar se tiče standardne obleke, mi je branje same teme zelo prijetno. Tudi to da so avatarji na desni mi je všeč. Le osnovni seznamu tem (izhodišče index.php) se mi ne zdi več tako pregleden. Pa niti ne znam opisati zakaj. Pred leti, ko sem se sam ukvarjal s postavitvijo foruma, je lahko administrator na nadzorni plošči lahko dal na izbiro več preoblek foruma, tako, da si je vsak uporabnik izbral tisto, ki mu je najbolj ustreza. Forum je tudi samodejno prepoznal resolucijo obiskovalca in mu priredil temo za mobilne telefone ali običajno. Ne vem, kako je z novimi verzijami foruma, ampak logično bi bilo, da funkcionalnosti iz prejšnjih verzij ostajajo. Samo kot ideja- Greasemonkey sicer dobro opravi nalogo. Hvala še enkrat.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a gusar »

Vprašanje za moderatorje, administratorje....so bili narejeni kakšni posegi na določenih tematikah po segmentih....enostavno nekaterih debat ne najdem več.......n.pr. ......odprl sem temo MX 12/16/20 HOTT in temo je nekdo prestavil v temo MX 12 kar seveda ni isto, ker gre popolnoma za drug koncept.

lp
MKM
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Tema o hott je bila samo spremenjena v sticky: viewtopic.php?f=64&t=74917

Offtopici so nastali v mx-12, kateri pa so bili prestavljeni v HOTT temo. Hvala za opozorilo.


Teme o enakih oddajnikih so se združile, za mx-12 je bilo npr. 18 različnih tem z več ali manj enakimi vprašanji, katera so sedaj pod eno temo. Prav tako za ostale oddajnike, o katerih je bilo ogromno govora. Upam da bo tako bolj pregledno in bolj v pomoč - sploh tema kjer se išče navodila za oddajnike.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Roberto »

[quote="Big A"
Če hočeš v forumu 'Klubski forumi' skočiti iz teme 'Čuk' na 'Novo Gorico', ni treba, da 'potuješ' čisto do vrha.
Na voljo je več bližnjic ...
[/quote]

Kar precej časa sem rabil, da mi je uspelo to najti ... :oops:

Moto forum ima to rešeno na enak (?) način, le da je seznam (?) povezav na spodnji strani (?) foruma, od kjer ponavadi tudi iščemo naslednje teme, poste (?) ...

motosvet.com forum → Motociklizem → Športni motociklizem + Grobnik

Andrej, lepo se imej ;-) pa še rima se ... =D>
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom