Forum

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Forum

Odgovor Napisal/-a tornado »

Po postavitvi nove oblike se mi dogaja sledeče:
Želim odpreti temo v čolnarski sekciji, konkretno eksplozijske motorje. Vidim, da je v njej 155 tem in 1372 prispevkov. Kliknem na temo.

Slika


Prikaže se mi naslednji izpis:

Slika

Zanima me ali je to pomanjkljivost nove oblike foruma ali je napaka v mojih nastavitvah???? :-k :-k
To se dogaja tudi na ostalih sekcijah. Enastavno mi ne prikaže starih tem.
Preden zapustim forum označim vse teme kot prebrane!
Lp Rado
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Nekaj bo pri tebi narobe... meni se odpre ta stran skupaj s prispevki.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Spodaj na strani "prikaži teme prejšnih"..............."vse teme"
Slika
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

Poizkusi klikniti čisto spodaj desno na 'Izbriši vse piškotke'..
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a tornado »

AlesZ napisal/-a:Spodaj na strani "prikaži teme prejšnih"..............."vse teme"
Deluje, vendar moram vsakokrat potrditi ''vse teme''!
Big A napisal/-a:Poizkusi klikniti čisto spodaj desno na 'Izbriši vse piškotke'..
Popravek: NE DELUJE

Hvala obema.SlikaSlika
Lp Rado
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Da se malo priklopim na temo... Meni še vedno ZS-ji ne delajo - a sem edini ali to še ni "omogočeno"?
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

daddyrider napisal/-a:Da se malo priklopim na temo... Meni še vedno ZS-ji ne delajo - a sem edini ali to še ni "omogočeno"?

Poizkusi klikniti čisto spodaj desno na 'Izbriši vse piškotke'..
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

To sem naredil takoj ko je prišel ven nov forum pa mi ni delalo, zdaj mi pa tudi ne dela...

Napiše mi :
Uporabnik, ki ste ga hoteli dodati, ne obstaja.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

daddyrider,
Zasebna sporočila mi funkcionirajo.
Poslal sem testno sporočilo na tvoj nick, pa je videti vse OK.
Zadnjič spremenil Big A, dne 05 Feb 2012, 09:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

dragi daddyrider,
sem namesto tebe raziskal, kaj se ti pravzaprav dogaja.
Komentar 'Uporabnik, ki ste ga hoteli dodati, ne obstaja' dobiš zato, ker si v glavo sporočila vpisal nick uporabnika, ki ne obstaja na forumu. To ni napaka.

Nova verzija foruma ima izboljšan način dela z zasebnimi sporočili.
- Zasebno sporočilo lahko pošlješ več uporabnikom naenkrat, pri tem pa vsakemu lahko določiš način pošiljanja: Dodaj(prejemnik) ali Dodaj BCC(v vednost prejemniku)..
- iskanje uporabnikov ni možno samo po nicku, ampak jih lahko iščeš še po številnih drugih iskalnih kriterijih. Klikni na gumb 'poišči uporabnika' in poizkusi..
- admin je pri prenosu foruma v novo verzijo očistil bazo uporabnikov. Pobrisal je več kot 2000 uporabnikov, ki so bili popolnoma neaktivni. To je najbrž tudi vzrok tvoje težave.
Brisanje neaktivnih uporabnikov je absolutno na mestu. Pred par leti je forum napadlo več hekerjev, ki so v imenike vpisovali enormne količine novih uporabnikov zato, da so lahko forum bombardirali s spam sporočili.
Druga skupina brisanih pa so taki uporabniki, ki foruma ne uporabljajo, ali so ga pred časom zapustili, ali ne sodelujejo.. Nekateri imajo dvojne ali trojne prijave....
Če je bil brisan kdo po pomoti, ne vidim problema, saj se tak uporabnik lahko kadarkoli ponovno registrira. Zanesljivo je neupravičeno izbrisanih izredno malo...

lp

Andrej
Priponke
forum_ZS.jpg
forum_ZS.jpg (152.4 KiB) Pogledano 14531 krat
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Zdaj mi je jasno kako, jaz sem delal napako - ko sem videl uporabnika napisanega izven okenca, sem mislil da je to to. Mi pa še vedno nekaj ni jasno. Če imam uporabnika izven okenca in kliknem "dodaj", mi ga noče dodati v okence - moram iti na iskanje, ga poiskati in potem gre v okence... Malo čudno se mi zdi - očitno se moram veliko naučit na novo :)

Andrej, hvala za pomoč :)
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Bi bilo možno kako narediti da ko zapreš forum da se pobrišejo neprebrane teme. In ko ponovno odpreš forum vidiš samo odgovore po zadnjem obisku ??
Lp Luka
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

Kralj Luka napisal/-a:Bi bilo možno kako narediti da ko zapreš forum da se pobrišejo neprebrane teme. In ko ponovno odpreš forum vidiš samo odgovore po zadnjem obisku ??
Desno zgoraj lahko klikneš 'Označi forume kot prebrane'.
How hard can it be?
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Ja samo to je treba delat vsakič :(
Lp Luka
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

Kralj Luka napisal/-a:Bi bilo možno kako narediti da ko zapreš forum da se pobrišejo neprebrane teme. In ko ponovno odpreš forum vidiš samo odgovore po zadnjem obisku ??
Po novem dela približno tako kot po starem. Oznake tem, ki si jih prebral, se obarvajo nevtralno, neprebrane pa ostanejo rdeče.

Večkrat sem prebral tvojo željo, pa se mi zdi da te ne razumem čisto dobro...
Bi rad videl samo nove prispevke, ki jih še nisi prebral?
Mislim, da ne gre točno tako kot bi rad, lahko pa se temu približaš.

Lahko greš v 'Moja nadzorna plošča' -> zavihek 'Nastavitve foruma' -> 'Uredi nastavitve prikaza' -> 'Prikaži teme iz preteklih dni' - in si časovno omejiš prikaz. Na voljo je tudi omejitev 'Prikaži prispevke iz preteklih dni'..
Če boš teme in/ali prispevke časovno omejil na '1 DAN', boš videl samo teme in/ali prispevke v zadnjem dnevu, starejši pa bodo skriti..

Pomagaš si lahko tudi s štirimi gumbi v zgornjem levem delu zaslona > Neodgovorjeni prispevki • Neprebrani prispevki • Nove teme • Poglej aktivne teme <

lp
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

spraševal sem če bi se dalo kako urediti da bi bilo kot pri starem forumu ki avtomatsko pobrisal pobarvane teme ko si ga zaprl
Lp Luka
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

Kralj Luka napisal/-a:spraševal sem če bi se dalo kako urediti da bi bilo kot pri starem forumu ki avtomatsko pobrisal pobarvane teme ko si ga zaprl
Si prepričan, da je tako delalo?
Meni je zanesljivo delalo tako, da so neprebrane teme ostale pobarvane tudi ko sem forum zaprl.
Se mi zdi logično, da rdeča oznaka izgine le, če prispevek preberem ali pa ga 'označim kot prebrano' ?
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

sem 100% da je delalo tako vsaj meni
Lp Luka
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

tudi meni je delalo včasih tako. Delovalo je tudi če sem 2x zapored stisnil F5 (refresh). Po novem tega ni in ko seveda pozabim stisnat "označi teme kot prebrane" ali se pozabim logirat, imam naslednjič celo zbrko....

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

JKSniper napisal/-a:... Po novem tega ni in ko seveda pozabim stisnat "označi teme kot prebrane" ali se pozabim logirat, imam naslednjič celo zbrko.......
Ne razumem kako je to mogoče.
Če se namreč ne logiraš, si pač eden iz množice anonimnih uporabnikov, ki prosto brskajo tu in tam.
Za take uporabnike sistem po nobenem ključu ne more memorirati, kaj je kdo prebral in kaj ne.
Za anonimneže so vse teme vedno neoznačene. Anonimneži tudi ne morejo 'označit teme kot prebrane'.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ne vem če ste opazili, ampak po novem je možno v post dodati več kot tri fotografije ali ostale dovoljene dokumente.
Ko jo dodate, vam se pojavi pod poljem z tekstom in imenom datoteke gumba postavi v vrstico in izbriši datoteko. Če izberete Postavi v vrstico, se vam pojavi [ attachment=0]forum.PNG[/attachment] (presledek v prvem oglatem oklepaju je zato, da vidite, kako bi zgledala ta koda, drugače bi se tam pojavila datoteka), ki ga premaknete kamor koli med tekst in bo tam fotografija. Je pa lahko le ena v vsaki vrstici.
forum.PNG
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Big A, si siguren da ne gre vse skupaj v cookie in ne v sistem?

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Krist napisal/-a:Ne vem če ste opazili, ampak po novem je možno v post dodati več kot tri fotografije ali ostale dovoljene dokumente.
Včasih si lahko tudi videl dovoljeno velikost vseh priponk. Sedaj pa tega ne najdem več.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Big A »

JKSniper napisal/-a:Big A, si siguren da ne gre vse skupaj v cookie in ne v sistem?

LP!
Jure
Uporabljam le kmečko logiko: Če se ne prijaviš, za sistem pač ne moreš biti JKSniper, Big A ali karkoli drugega.
To pomeni, da neprijavljen pač ne moreš vplivati na rdeče oznake, ki pripadajo JKSniper-ju, Big A-ju in vsem ostalim..
Moje oznake o tem, kaj sem prebral in kaj ne, so pač moja stvar. Če bi drugi brkljali po njih, bi bilo hudo narobe. Mar ne?

lp
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ne, mislil sem če je hec v tem, da ti internetni brskalnik zapiše kdaj si zadnjič bil na strani v t.i. "piškotke" in ko naslednič obiščeš forum, forum ve kdaj je bil tvoj brskalnik nazadnje na strani in obarva rdeče vse od takratnega obiska. Ali si prijavljen ali ne, bi naj bilo v tem primeru vseeno. Druga logika je ta tvoja.

Uglavnem, ne dela kot je včasih in imam vse rdeče in ne vem več ali je kje kaj novega ali ne. Enak problem kot pri uporabniku nad mano. Nič druga :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom