Forum

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Krist »

brejker napisal/-a:Včeraj sem lahko naložil štiri (4) slike v en post!
In ne samo tri (3) kot včasih =D>

Ima kdo informacijo do koliko slik "po tanovem" lahko naložimo v eno objavo? :-k

Če koga zanima kako izgleda objava: KLIK
Od posodobitve foruma je temu tako.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Krist »

Se samo meni zdi, da forum umira?
Ko pogledam v male oglase, zgleda, kot da gledam mini auto.net, prodaja se več modelov avtomobilov, kot vse ostale robe. Večina modelarjev se komaj da drži pravil oglaševanja. Večino postov je v Vpiši novico, povezavo, kot na celotnem forumu.
Letalski del foruma je dejansko mrtev, izjema je le peščica tem. Če pa je v igri dober kreg, se teme dejansko razvijejo.
Funkcija išči ne obstaja, vsaj sodeč po novih temah, kjer se sprašuje po že obdelanih težavah, nasvetih, modelih,...
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a carcar »

Krist napisal/-a:Se samo meni zdi, da forum umira?
Ko pogledam v male oglase, zgleda, kot da gledam mini auto.net, prodaja se več modelov avtomobilov, kot vse ostale robe. Večina modelarjev se komaj da drži pravil oglaševanja. Večino postov je v Vpiši novico, povezavo, kot na celotnem forumu.
Letalski del foruma je dejansko mrtev, izjema je le peščica tem. Če pa je v igri dober kreg, se teme dejansko razvijejo.
Funkcija išči ne obstaja, vsaj sodeč po novih temah, kjer se sprašuje po že obdelanih težavah, nasvetih, modelih,...

Bliža se zima :^o takrat bo več časa predvidevam :roll: :roll:
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a megane »

Jaz bi bil izredno vesel če bi bila opcija tudi za temo v prvotnih barvnih shemah.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a tornado »

Krist napisal/-a:Se samo meni zdi, da forum umira?
Ko pogledam v male oglase, zgleda, kot da gledam mini auto.net, prodaja se več modelov avtomobilov, kot vse ostale robe. Večina modelarjev se komaj da drži pravil oglaševanja. Večino postov je v Vpiši novico, povezavo, kot na celotnem forumu.
Letalski del foruma je dejansko mrtev, izjema je le peščica tem. Če pa je v igri dober kreg, se teme dejansko razvijejo.
Funkcija išči ne obstaja, vsaj sodeč po novih temah, kjer se sprašuje po že obdelanih težavah, nasvetih, modelih,...
No ja, da so to še opazili tudi drugi, sem se že bal, da to moti samo mene. =D> =D>
Res, naš forum izgleda kot velik ''buvljak'' in poligon za sproščanje odvečne energije.
Lp Rado
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

Kje lahko spremenim izgled foruma (skin) - če lahko sploh? ponavadi imajo forumi te izvedbe to možnost....
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Krist »

SlimTomPhantom napisal/-a:Kje lahko spremenim izgled foruma (skin) - če lahko sploh? ponavadi imajo forumi te izvedbe to možnost....
V samem forumu ne, obstajajo pa preobleke za forume, ki si jih naložiš, o njih je že bilo govora.

@tornado
:-? Zgleda, da nas je potem več takih.
Eno obdobje sem imel občutek, da so nekateri nastrojeni zoper mene. Predvsem se je poznalo pri temah, ki sem jih odprl. Večinoma so uporabniki gledali na skrivaj, noben pa ni kaj dosti komenteral, kot da bi imel monologe. Zadnji model K-6 Solo, je dobil svoje ime ravno zaradi tega...

Še sreča, da sem postavil spletno stran.
Godzila
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jul 2012, 21:19
Kraj: Ljubljana

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Godzila »

Sam sem bolj nov na forumu in verjetno nimam ravno neke osnove, da bi se mešaval, ampak vseeno... Tukaj sem nov uporabnik, niso mi pa forumi tuji. Vsak forum lahko dela na kvantiteti ali kvaliteti. Oboje je slabo, treba je najti neko vmesno pot. Najlabše je, če je sestavljen iz samih izkušenih članov, ki se pomožnosti vidijo in komunicirajo izven foruma. Od njih pride kaka zanimiva fotografija 1x na mesec, ne pa zanimive debate, ker to predebatira v živo na letališčih. Taki se sčasoma oddaljijo od hobija in izginjajo eden po eden, novi pa ne pridejo zraven, ker itak sprašujejo samo bedarije, nič ne vejo, vse je bilo že 100x napisano na forumu itd. To ne pomeni, da bi se morali ukvarjati z 10% pismenimi ali z vprašanji, ki so bila odgovorjena dve temi nižje. Funkcija iskanje ne deluje dobro in ima skoraj pri vsakem iskanju ignorirane ključne besede. Stalen uporabnik tega ne opazi, novi pa zaradi tega odpre brezvezno temo. Prav tako opažam, da na dosti novih tem ni odgovorov. Ne vem zakaj, sam sem imel sicer dobre izkušnje z mojimi vprašanji. Na forumu je med starejšimi temami napisano tudi ogromno dobrega, ampak če nekdo dobi slab prvi vtis ne bo šel raziskovati globje ampak bo iskal odgovore na googlu in tujih forumih.
Mali oglasi tukaj so pa super. Če ne bi bilo tega foruma ostane samo še nakup novega, ker na bolhi ni nič, ali pa po 3x ceni. Če zaradi tega forum dobiva nove uporabnike je to samo +.
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

Krist napisal/-a:V samem forumu ne, obstajajo pa preobleke za forume, ki si jih naložiš, o njih je že bilo govora.
Bi mi hotel namigniti kje in kako dobim preobleko za ta forum?
Hvala.
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a dart2 »

SlimTomPhantom napisal/-a:
Krist napisal/-a:V samem forumu ne, obstajajo pa preobleke za forume, ki si jih naložiš, o njih je že bilo govora.
Bi mi hotel namigniti kje in kako dobim preobleko za ta forum?
Hvala.
V tej temi sma z denys-em poiskala rešitev za to imaš pa jo za mozillo, chrome ter safari.
viewtopic.php?f=59&t=75409&p=450454#p450454
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Krist napisal/-a:Se samo meni zdi, da forum umira?
Ko pogledam v male oglase, zgleda, kot da gledam mini auto.net, prodaja se več modelov avtomobilov, kot vse ostale robe. Večina modelarjev se komaj da drži pravil oglaševanja. Večino postov je v Vpiši novico, povezavo, kot na celotnem forumu.
Letalski del foruma je dejansko mrtev, izjema je le peščica tem. Če pa je v igri dober kreg, se teme dejansko razvijejo.
Funkcija išči ne obstaja, vsaj sodeč po novih temah, kjer se sprašuje po že obdelanih težavah, nasvetih, modelih,...
No umira ravno ne, je pa "bogi" tako kot slo moidelarstvo. :o

Pač malo nas je in vsak ima svoje interese, govorim o modelarjih, če pa že kako temo odpre kdo, ki je nekaj resnejša, se mu pa vsuje četica modrijanov in vso temo posvinjajo z takim in drugačnim pametovanjem pa čeprav se na stvar niti ne spoznajo prav veliko.

Drugi problem nekomuniciranja na forumu so pa "modelarji" ki so kupili kak penast model ali dva in so itak najpametnejši, ne znajo pa preverit po forumu komu ugovarjajo in komu odgovarjajo na vpašanja.

No da ne bom sam bentil kakšna tema se pa še najde za prebrat =D> pa na starih temah se da marsikaj "odkrit" ker ko so bile aktualne jim včasih nekoliko površno slediš, sam sem v zadnjem času kar nekaj stvari našel v arhivih foruma, ki sem jih nekoliko "pozabil"

Mislim da je forum kar trenutni obraz družbe v kateri živimo!
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

MC GAYVER napisal/-a: .....Mislim da je forum kar trenutni obraz družbe v kateri živimo!
a penast ? :)))
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

MC GAYVER napisal/-a:
Krist napisal/-a:Se samo meni zdi, da forum umira?........Mislim da je forum kar trenutni obraz družbe v kateri živimo!
Vsak forum pač živi tako, kot "dihajo" člani foruma...tudi ta ni izjema. Sam sem z forumom zadovoljen in nimam pripomb. Da se najti obilico nasvetov in informacij, prav tako lahko preko ZSjev navežeš kak stik. Forum po moje povsem zadovoljivo izpolnjuje svoje poslanstvo, prav na vsakem se pa najde tudi kak težak, ki ga pač morač dati malo na "off".
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Krist »

MC GAYVER napisal/-a:
No da ne bom sam bentil kakšna tema se pa še najde za prebrat =D> pa na starih temah se da marsikaj "odkrit" ker ko so bile aktualne jim včasih nekoliko površno slediš, sam sem v zadnjem času kar nekaj stvari našel v arhivih foruma, ki sem jih nekoliko "pozabil"

Mislim da je forum kar trenutni obraz družbe v kateri živimo!
V arhivu je kar nekaj lepih projektov in debat. Ko malce gledam še po drugih forumih, se mi zdi, da se moramo še marsikaj naučiti glede obnašanja.
Trenutno si ogledujem tale forum: http://www.aerodromerc.com/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl
WWI modeli so čudoviti na temu forumu. Nekaj podobnega se bo začelo graditi tudi pri meni na CO2 motor.
Za dolge zimske dni priporočam pregled te strani, se sigurno najde kaj za modelarja začetnika, pa tudi izkušen ne bo ostal razočaran: http://www.ffscale.co.uk/index.htm
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6679
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Težava z iskanjem

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Zadnje cajte se pa tole kar pogosto dogaja ](*,) ](*,)
Priponke
modelarji erorr.jpg
modelarji erorr.jpg (34.6 KiB) Pogledano 12336 krat
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Kar v to temo bom napisal, ker ne vem kam drugam bi.
Kar preeecej časa je že od tega, ko mi je nekdo v zasebnem sporočilu napisal, kako se v besedilo vstavi povezava in ker je to delovalo tudi na forumu moped.si, sem to uporabljal tudi tam in pred kratkim so možnost vnašanja povezave, ki je bil prej samo "krajša ali original", spremenili v uporabniku zelooo prijaznooo oblikooo. Ali je to možno tudi na tem forumu? Mogoče BigA ???





Slika


Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Povezave se da skrajšati.
pravilo narejeno izgleda tako: Željeno ime povezave

Koda izgleda takole [url=https://www.povezava.si/]Željeno ime povezave[/url.]

Samo brez pike v zadnjem oklepaju, da se vidi, kaj sem napisal.

Lep pozdrav,
Nejc
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Takole:

[url=https://www.povezava.si/]Željeno ime povezave[/url]

ali
[url]https://povezava.si[/url]
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
ttadej
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 08 Maj 2009, 20:50

Re: Forum

Odgovor Napisal/-a ttadej »

Krofek napisal/-a:Takole:

Željeno ime povezave

ali
https://povezava.si
=D> =D>
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom