Nadgradnja foruma

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ampak saj preglednost je funkcionalnost. Ali je bolj funkcionalno da je stvar malo po svoje zamaknjena pa si lahko dodaš sovražnike in prijatelje? :D


Thumbs up za hitrost, ampak ne vem če se je kdo pritoževal nad tem, da je vsebina na desni in avtorji na levi strani.
Fly it like you stole it!
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a saso »

Preglednost si lahko razlaga vsak po sebi. Dokler se na veliko pritožuje 1% članov... ](*,)
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Iz ene skrajnosti v drugo gre.....najprej smo prosili 10 let za posodobitev ter za hitrost,sedaj je pa vse nekaj na pol,glede hitrosti je sedaj (zaenkrat) v redu,sam forum kot forum pa totalno nepregleden kot so že drugi povedali.
Ampak brez veze besed,ti vztrajaš pri svojem in s tem moramo biti sedaj zadovoljni #-o #-o
Res nevem zakaj ter po čem je blo treba narest toliko sprememb ko smo bili vsi navajeni starega izgleda..tole zrcaljenje je kr nekej :roll:
Uporabniški avatar
Spidi_
Tekmovalec
Prispevkov: 295
Pridružen: 04 Avg 2007, 12:46
Kraj: Gorenjska :)

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Spidi_ »

Klemen P napisal/-a:Iz ene skrajnosti v drugo gre.....najprej smo prosili 10 let za posodobitev ter za hitrost,sedaj je pa vse nekaj na pol,glede hitrosti je sedaj (zaenkrat) v redu,sam forum kot forum pa totalno nepregleden kot so že drugi povedali.
Ampak brez veze besed,ti vztrajaš pri svojem in s tem moramo biti sedaj zadovoljni #-o #-o
Res nevem zakaj ter po čem je blo treba narest toliko sprememb ko smo bili vsi navajeni starega izgleda..tole zrcaljenje je kr nekej :roll:
se strinjam!

avtorje na levo. ostale še ni tako hudo. je pa tole manj pregledno in uporabno kot je bilo prej.

Tole o temah za nekaj tisoč € je popolno pretiravanje.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a brejker »

Mene ne moti nič. Razen tistih par stvari ki sem jih že omenil v določeni temi.
Krist napisal/-a: Dodatne funkcije so super, mi pa ni všeč to, da je forum prezrcaljen in ikonice pri temah in oddelkih. Zelo slabo se vidi, kaj je novo in kaj je staro. Sam del, kjer je avatar uporabnika je preširok.
2x

p.s. kako kaže funkciji "išči"?

p.s.2
Me pa zelo čudi količina negativnih mnenj uporabnikov foruma :roll: Modra je lepa. Pomirja. Takšno barvo neba sem danes gledal ko sem hodil iz Kamniškega vrha :wink:
www.okarbon.eu
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Krist »

Dopade se mi dolžina strani. Prej je bila tema dolga 30 strani, po novem pa 10-11.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a saMx »

Upam, da bo stari izgled nazaj prej kot v 3 tednih. :lol: Meni osebno sploh nič več ni pregledno. Saj me nič ne moti modra barva, ampak za tale forum je bila čisto dobra star videz. ;)

Verjetno se več kdo strinja z mano da se prešalta nazaj na staro verzijo?

Pa brez zamere!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
muha
Freak
Prispevkov: 700
Pridružen: 05 Feb 2006, 18:59
Kraj: nekje vmes

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a muha »

Jaz pa mislim da je osvežitev foruma čisto vredu stvar =D>
So stvari drugačne kot prej, vendar se vse skupaj vedno spreminja. Ko kupiš npr. nov oddajnik, veliko novega, posebej če še zamenjaš ''firmo'' oddajnika. Pri novem mobilnem telefonu, televizorju, avtu, itd. Je res da zgoraj omenjene stvari plačamo, ter se malo pozanimamo kako in kaj, forum je pa zastonjski!!! =D> In kot tak, mislim da je ta posodobitev čisto dobrodošla ter sprejemljiva :D
Life is short.
Fly hard!!!
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a saMx »

Samo telefon si vsak izbere tak, ki mu je všeč, niso vsi enaki. :lol:

Eh, bom nehal težit, da nebom taslabši, pa si nabral preveč sovražnikov. :lol: :D
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a megane »

Saj če se nekdo ponudi da predela novo temo, da bo izgledala tako kot prejšnja,
bo ta predelava 100% za naslednjih 10 let, ker toliko časa je minilo med postavitvijo in
nadgradnjo.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a ace »

vse super ampak vizualno pa brca v temo....zakaj bi človek spreminjal nekaj na kar so uporabniki navajeni ???? izgled je podoben moj.forum.si oz. še slabši... [-X
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Klemen P napisal/-a:Se bomo počasi mogl privadit,edino slike v okvirčkih so pa totalni polom,totalna BEDA!!! #-o #-o #-o
Se strinjam to bi mogli narest tako kot pri starem [-o< .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Moje objavljene slike niso v okvirčkih, ker jih najprej shranim na Shrani.si in nato v moj prispevek samo skopiram povezavo ... =D>
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Božidar
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 Mar 2009, 14:06
Kraj: Novo mesto

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Božidar »

Zdravo fantje,
pozdravljam idejo o spremembi foruma, tako oblikovno kot funkcionalno, čestitam akterjem za trud ampak moram pripomniti, da je zame forum manj pregleden kot je bil prejšnji, kar mislim da ni bil cilj. Tudi barva je moteča. Pa ne da si želim na staro obliko...; Žal mi pa je za vse vas, ki si vztrajno ponavljate in nam drugim silite misel "se bo treba privaditi".
Lp, Darko
the past is no more, the future is not yet,
THE TIME IS ALWAYS RIGHT
Uporabniški avatar
mega
Razpravljalec
Prispevkov: 179
Pridružen: 13 Okt 2010, 21:12
Kraj: Radovljica

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a mega »

huh ... na desni strani podatki o piscu posta ... hmmmmm, ehhhh to pa ni to ....
Nikola Tesla - The Forgotten Wizard but Man who Invented the Twentieth Century
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vsem, ki se sedaj obremenjujete s preglednostjo, lahko povem, da sem kako leto nazaj prvič začel s sodelovanjem na forumu identičnega izgleda in po kakem mesecu mi je bilo vseeno kak je forum.

Možgančki bodo z redno uporabo že povezali kje so kake informacije in forum bo postal preglednejši - ne zaradi kake spremembe, ampak zaradi avtomatike, ki bo nadomestila trenutno iskanje in brskanje za informacijami, ki smo jih bili navajeni v prejšni konfiguraciji.

Dajte času čas in po mesecu komentirajte preglednost. Drugače pa, kot je že saso napisal dokler je forum brezplačen smo lahko veseli da ga imamo in da kdo razmišlja o nadgradnjah. Tisto kar je res pomembno smo mi in naši prispevki. Dodajmo kvaliteto tem pa bo forum lahko precej boljši.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Dragi Forumaši, ni treba vsako speremembo takoj kritizirati.


Vsaka sprememba je dobra za eno stvar in (žal) demokracija omogoča izražanje mnenj ne glede kakšna so.

Kot je napisal Phoinix pustite času čas. Človek je zanimivo bitje, na vse se navadi pa tudi mi se bomo na nov izgled foruma. Administratorji že vedo zakaj so naredili to spremembo.
Demokracija omogoča tudi, da greste na drug forum, če vam tukaj ni kaj všeč. 100 ljudi 200 oči in vsake oči imajo svojega malarja!!!!

Raje pojdite v delavnico in pripravite modele za pomlad, kot pa iskati, zakaj je novi izgled foruma nepregleden,.....

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
pubec
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Avg 2007, 09:28

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a pubec »

saso napisal/-a:
urbyy napisal/-a:Zakaj pa nebi pol še prve strani spremenil u taku ku je forum ?????? #-o
Pride tudi to, v drugačni vsebinski obliki. Tista začetna stran je tako ali tako mrtva že kakšnih 5 let :)
Ampak seznam zadnjih objav na njej je bil pa še vedno zakon...

Forum deluje! To je glavno.

Vse kar je novo, rabi določen čas, da se usede.
Če se skoncentriraš na vsebino, te barve, stran avatarjev... ne motijo.
Zadnjič spremenil pubec, dne 27 Jan 2012, 11:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a tornado »

Ko se je forum odprl v novi obliki in barvni shemi sem doživel rahel ''šok zaradi agresivne modrine''. Navada je pač železna srajca.
Po 30 minutah sem se ''navadil'' na noviteto.
Sodelujem v različnih tematskih forumih in kar veliko jih ima takšno ali zelo podobno formo.
Nova oblika me ne moti, zame je mnogo bolj moteče to, da se na veliko odpirajo nemodelarske teme, ki nikakor ne spadajo tu sem.
Tako se forum vedno bolj spremnija v klepetalnico in družabno omrežje.
Tudi sama kultura pisočih je na zelo nizkem nivoju, sploh novincev. Brez malo vloženega truda, da bi pobrskali po že odprtih temah se praktično vsakodnevno postavljajo vprašanja '' Sem začetnik, kateri model naj kupim,..........'' Potem sledijo dolgovezna nakladanja in izmišljanje tople vode.
Tukaj žal moderatorji ne opravijo svojega dela.

Stari forum je mrtev, naj še dolgo živi novi!! =D>
Lp Rado
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Moram priznati, da sem se tudi sam že rahlo opomogel od včerajšnjega šoka.
Morda bi nenadno spremembio prebolel lažje, če bi se mi prej vsaj malo namignilo kaj naj pričakujem od tega včerajšnjega preklopa.

Mitja
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Na vse se da navadit samo na barvno shemo bo težko. Dajte neke bolj očem prijazne barve. Sem siguren na so na internetu zastonj teme za phbb forum in če ne drugega dajte da si lahko vsak izbere svojo temo.

Recimo barve v stilu tega foruma:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1056
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Big A »

S softverom je pač tako, da ni noben popoln in da ga je treba občasno posodabljati.
Tako je z windowsi, z unixi, z excellom, z wordom itd..
Ne pozabit, da se isto dogaja tudi z bicikli, avtomobili, mobilniki, televizorji...
Sedaj se je posodobitev zgodila tudi našem forumu. Po novem se uporablja softver php ver. 3.0.10, ki ima kup izboljšav predvsem v administrativnem delu..

Razlike v skinu? drugačna barva? avatarji na desni? Dajte no! Pomirite se!
To so pač default nastavitve nove verzije, s katerimi administrator nima nobenega dela. Te nastavitve so temeljito stestirane in zanesljivo delujejo. Spreminajnje tega ni enostavno:
s preprogramiranjem delovanja foruma je veliko dela, zraven pa je to tudi potencialna nevarnost za okvaro foruma.. zavedajmo se, da najmanjša napaka v programski kodi in parametrih lahko povzroči, da forum crkne.
Zato pozdravljam odločitev, da forum deluje z default nastavitvami, kot edino pametno.
Forum deluje hitro in zanesljivo. Čez teden dni nihče več ne bo govoril, da je forum nepregleden zato, ker je avatar na desni namesto na levi..

Ali ste opazili, da je po novem samo 6700 registriranih uporabnikov? Če se prav spomnim, jih je bilo pred kratkim skoraj 9000.
Novi softver je 'fake' uporabnike brez truda počistil.. Po starem bi to trajalo tedne ročnega dela. Že samo zaradi tega se je prehod po moje izplačal.

Sašo hvala za trud

Andrej
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a nob »

Big A, po pisanju sodeč ne veš točno kako in kaj se forum predeluje s programerske strani, ker si povedal en kup polresnic. Priznam, da sem tudi sam malo "rjast" glede phpBBja, ampak imam večletne izkušnje s izdelavo in urejanjem spletnih strani in vem, da ni tako težko in komplicirano narediti teh par popravkov.

Mene sicer res malenkost moti novi izgled, ampak se strinjam tudi s tem, da se bomo vsi na to kmalu navadili. Eni pač prej kot drugi.
Zmoti me pa, ko nekdo pravi, da se teh zadev ne da izboljšati. Vse se da, če je želja in čas.

Sicer pa pohvale administratorju za nadgradnjo. Funkcionalnost je vsekakor veliko boljša. =D>
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Men tud ta novi ni všeč :(

MOti me tudi, da so članki ki so novi in jih ne pregledaš vseskozi rdeči in sploh ni pregledno, kaj si prebral, kaj ne in kaj je novo.

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a nob »

Gladiac napisal/-a:Men tud ta novi ni všeč :(

MOti me tudi, da so članki ki so novi in jih ne pregledaš vseskozi rdeči in sploh ni pregledno, kaj si prebral, kaj ne in kaj je novo.

LP
Zgoraj desno, poleg števila strani imaš link "Označi teme kot prebrane".
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom