Nadgradnja foruma

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Aja, pa še ravnokar sem ugotovil da mi ZS-ji ne delajo, ima še kdo tak problem?
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Jaz sem prepričan, da bo število napisanih prispevkov npr. na mesec upadlo.
Če ne verjamete pripombam uporabnikov, spremljajte število. To vam je edino pravo merilo smiselnosti spremembe.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Aleks napisal/-a:Jaz sem prepričan, da bo število napisanih prispevkov npr. na mesec upadlo.
Če ne verjamete pripombam uporabnikov, spremljajte število. To vam je edino pravo merilo smiselnosti spremembe.
Morda pa niti ni tako slabo, če število prispevkov malce upade. Predvidevam, da bodo ostali tisti, ki bodo želeli nekaj povedati ali povprašati. Za igranje pa ne bo več volje. Ker izgleda kot, da nova preobleka terja preveč energije. V življenju se je pač treba privaditi na spremembe.
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a ule »

Sem v drugi temi že napisal in zgleda da se nisem zmotil:
Sam obiskujem en drug forum, kateri ima podobno obliko kot ta, že dve leti in se ne morem navaditi na to. Nepregledno. Prejšnja oblika je bila bolj prijazna in pregledna. Ker pa so se moderatorji, administratorji odločili da je to to, bo tako žal tudi ostalo. Na vseh forumih je enako... :roll: ](*,)
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Kako že gre tisti slaven Cankarjev citat o Slovencih? :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
janko1
Profesor
Prispevkov: 1051
Pridružen: 06 Avg 2007, 06:14
Kraj: Novo mesto / Dolenjska / Slovenija / EU / Zemlja / Rimska cesta /
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a janko1 »

Tudi jaz z novo obliko foruma nisem zadovoljen, verjetno zato ker je nisem navajen.
Tako je z vsemi novimi stvarmi.
Poleg pripomb predhodnikov imam sam težave z vidljivostjo ( ne vem ali so črke manjše ali to dela barva... zagotovo je največja težava moj vid :-? )
Če sem se navadil uporabljat; žlico, avto, računalnik, GSM, GPS,... se bom pa še novo obliko foruma :wink:

8) Janko
Modelarstvo zaradi službe ne sme trpeti !

Ko sem pijan me vsi vidite, ko sem pa žejen pa nobeden.

NEUČAKANOST je izraz za dejanje, ko Dolenec začne jesti grozdje.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Ljudje,

najlažje je jamrat in s prstom kazat na druge, kako so krivi za vse vaše križe in težave. Dajte se raje vprašat, kaj ste sami naredili za to, da bo situacija taka, kot vam ustreza.

Uporaba greasemonkeya, opisana par objav višje, je že ena take pohvale vredna zadeva. (Morda se kdo še nauči CSSa, hehe)

Obstaja še en način, ki recimo odgovarja meni ... RSS feed je sedaj dostopen na forum.modelarji.com/feed.php, prek njega lahko spremljate vse objave na forumu in si jih z vašim priljubljenim RSS zbirateljem ali bralnikom oblikujete v natančno tako obliko, kot vam paše.

Dokler jamrate in čakate, da se nekaj zgodi, se zagotovo ne bo zgodilo nič. Lahko pa pokažete malo inovativnosti in si podredite tehnologijo vašim potrebam. Saj ste modelarji, da?
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a manpower »

Hitrost je res super nimam kej rečt kar se pa tiče preglednosti in oblike bi dal pa oceno 3 od 10.
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

U opico spet usposobil. Sem jo ponesreči kliknil in se izklopi po hitrem postopku. :D

Če jo še kdo uporablja in se mu zdijo okvirji uporabnika preširoki (verjetno problematično pri tistih, ki uporabljamo malo večjo resolucijo) lahko klikne poleg opice (v zgornjem desnem kotu brskalnika) na dropdown menu v zgornjem desnem kotu brskalnika, klik na Manage User Scripts, klikne na Options skripte Modelarji, potem spodaj na Edit this user script, izbere en urejevalnik besedila (npr textpad) in poišče (ctrl+f) vrstico width. Po defaultu je nastavljeno na 22% / 78%, sam sem si nastavil na 12/88 :)

Če komu pomaga... :-({|=
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

denys napisal/-a: Nato je potrebno odpreti v Firefoxu tole prirejeno skripto za forum http://www.zshare.net/download/98935539c3a37ebd/, in jo instalirat.
Ima se kdo enak problem tukaj?
Error 404 - File Not Found

The file you were looking for could not be found, sorry for any inconvenience.

Possible causes of this error could be:

- The file expired because it was not downloaded for 60 days

- The file was deleted by its owner

- The file was deleted by zSHARE because it didn't comply with our Terms of Use

- The file is a private file that you are not allowed to see, or you are not logged in.

- Our server turned evil and is now rebelling against us (not likely)
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a denys »

Zgleda nekaj narobe s tisto stranjo. Tukaj sem ponovno uploadal http://www.zshare.net/download/98942139a3698637/ in http://www.box.com/s/xzmlp4d0llkmojc2hglj
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

Super je to =D> =D>

Hvala denys!


Priporočam vsem godrnjačem :P :wink:
How hard can it be?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Kaj pa če se enostavno odpre druga tema z anketo (v smislu kdo je za novi in kdo za stari forum) in če bistveno prevlada stari forum se pač lepo prosi administratorja da naloži nazaj staro verzijo? ... Dvomim da je v njegovem interesu imet moder forum, ko pa ga tako skoraj nič ne gleda :D.

Osebno se mi zdijo novosti le v tem da je druga barva in vse funkcije drugje kot sem jih navajen brez veze. Pričakoval sem bolj tematsko spremenjen forum z novimi razdelki, kjer so potrebni, z ukinitvijo neaktivnih razdelkov, če je potrebno, z kakšnimi novimi funkcijami dodanimi v staro temo foruma (všečki, možnost avtorja da ureja svojo temo etc?)...

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Jaz bi bil tudi za to da naredimo novo temo z anketo in glasujemo med starim in novim forumom(izgledom). :D :wink:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Predlagam moderatorju, da se tema zaklene za en mesec, potem pa se debata nadaljuje. Trenutna debata je nesmiselna in ne bo prinesla ničesar konstruktivnega razen jamranja.

Kar se tiče dodajanja funkcionalnosti in prilagajanja pogledov foruma preko brskalnikov naj se odpre druga tema, da bo bolj pregledna.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Big A »

Redno obiskujem več tujih in domačih forumov.
Med njimi jih je nekaj s podobnim skinom kot ga po novem imamo na tem forumu, nekaj pa jih je (tudi zelo) drugačnih.
Po pravici povedano, se z razlikami do sedaj nisem niti ukvarjal. Če človek redno obiskuje več različnih forumov, sprotno preklapljanje iz ene oblike v drugo hitro postane avtomatično, ne da bi ob tem kaj razmišljal.
Kot se mi glava preklopi iz slovenščine na angleščino, hrvaščino, cirilico, se mimogrede preklopi tudi na drugačne gumbe in barve.
Nova oblika mi je simpatična. Vse funkcije, ki sem jih preizkusil, delujejo vsaj tako dobro kot v prejšnji verziji.

Na tem forumu me najbolj moti, kako nekateri mrcvarijo slovenščino.

Se pridružujem mnenju Phoinixa, naj se ta debata začasno zapre.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Huj ko stare mame v domu upokojencev..

Prej joj ta forum skos šteka pa počas dela,pa stara verzija je ipd..
Se zamenja
Joj ka je zdej to kr neki,sploh se ne znajdem dajmo tastarga nazaj..

Kaj mu fali, dela super hitro, neuporabne slikce oz avatarji so na desni strani(ja neuporabni),gdo je napisal post se tako vidi up.ime nad postom...V ozadju je dosti sprememb ki lajšajo delo tako moderatorjem kot administratorju....

Treba se bo samo navadit....

Kvaliteten forum delajo člani in posti le teh, ne pa izgled ki ni napačen pač pa samo drugačen..
Navada je železna srajca žal..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Želel bi, da bi bila oznaka (?) še neprebranih tem bolj izstopajoča (?) kakor je sedaj. Mogoče malo bolj "močna" barva ??? Drugače pa glede foruma nimam nobenih pripomb,samo pohvale !!! in če se še jaz :oops: znajdem v njemuj, se bi drugi morali ''' še lažje ... :-k
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Moje skromno mnenje je, da če uporabniki niso zadovoljni se mora administrator potrudit in podati alternative (tukaj gre velika zahvala denysu). Ne pa da jamra o cenah templatov. Če koga moti samo oblika naj lepo sledi korakom, ki jih je denys napisal.
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
janko1
Profesor
Prispevkov: 1051
Pridružen: 06 Avg 2007, 06:14
Kraj: Novo mesto / Dolenjska / Slovenija / EU / Zemlja / Rimska cesta /
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a janko1 »

janko1 napisal/-a:Tudi jaz z novo obliko foruma nisem zadovoljen, verjetno zato ker je nisem navajen.
Tako je z vsemi novimi stvarmi.
Poleg pripomb predhodnikov imam sam težave z vidljivostjo ( ne vem ali so črke manjše ali to dela barva... zagotovo je največja težava moj vid :-? )
Če sem se navadil uporabljat; žlico, avto, računalnik, GSM, GPS,... se bom pa še novo obliko foruma :wink:

8) Janko
Hm. Saj mi je kar nerodno.
Ampak pri 50+ si to lahko privoščim :wink:
Za povečanje črk sem našel zgoraj čudežno tipko "A" in tako spregledal.
:oops: rešen problem
8) Janko
Modelarstvo zaradi službe ne sme trpeti !

Ko sem pijan me vsi vidite, ko sem pa žejen pa nobeden.

NEUČAKANOST je izraz za dejanje, ko Dolenec začne jesti grozdje.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sem mislil, da se bom lahko uprl komentarju, pa ne gre.

Govoriti o kakem obnavljanju na staro verzijo ali bilo kaj podobnega je nesmisel. Podarjenemu konju pa se tudi ne spodobi gledat v zobe.

Ste pa tukaj modreci, ki vam nič ni všeč, glasni in pametni.

Vsakdo, ki je kadarkoli vložil kaj truda, dela, prostega časa in nenazadnje znanja, pa ve, da je vseeno dobro dvakrat premisliti, preden začne šimfati vsepovprek. Kajti zadeve niso tako enostavne.

Tudi phpBB je zadeva z neko tradicijo in verjemite, da tisti, ki se ukvarjajo z razvijanjem le te, verjetno malce več vedo o zadevi sami, od 99% uporabnikov tega foruma. Tako, da tudi oblikovno nova verzija vseeno bolje funkcionira kot prejšnja in ni kar 'po župi priplavala' kot radi rečemo.

Saj vsi vemo kako je naprimer s 'fejsbukom'. Ko se pojavi neka novost jo najprej vsi popljuvajo, celo skupine in strani za ukinitev le te se ustvarjajo. Na koncu pa zadevo itak vsi veselo uporabljajo.

Tako, da konec koncev lahko administratorjevo delo (in delo drugih udeležencev - če je še kdo) le pohvalimo in podpiramo.

p.s.
Kdor pa je največji Ä�ek pa naj le pobere želje uporabnikov in na podlagi tega naredi konkreten templejt, ki bo funkcioniral - bolje kot obstoječ in bodo z njim vsi zadovoljni.
RC Addict!
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

janko1 napisal/-a:
janko1 napisal/-a:Tudi jaz z novo obliko foruma nisem zadovoljen, verjetno zato ker je nisem navajen.
Tako je z vsemi novimi stvarmi.
Poleg pripomb predhodnikov imam sam težave z vidljivostjo ( ne vem ali so črke manjše ali to dela barva... zagotovo je največja težava moj vid :-? )
Če sem se navadil uporabljat; žlico, avto, računalnik, GSM, GPS,... se bom pa še novo obliko foruma :wink:

8) Janko
Hm. Saj mi je kar nerodno.
Ampak pri 50+ si to lahko privoščim :wink:
Za povečanje črk sem našel zgoraj čudežno tipko "A" in tako spregledal.
:oops: rešen problem
8) Janko
Ja... črke lahko povečaš/pomanjšaš tudi tako da držiš tipko Control/Ctrl in vrtiš kolešček na miški. Tako se da povečati ali pomanjšati na skoraj vseh internetnih straneh.
umrak11
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18 Avg 2011, 13:26
Kraj: Tolmin

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a umrak11 »

To glede templejta če se bo delalo se z veseljem pridružim, vendar bo malo več dela. Drugače pa se opravičujem za direkten napad nad slabostjo foruma. (sem mel slab dan :oops: ). Na novo obliko sem se že navadil in mi prav nič ne manjka :)
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Nadgradnja foruma

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Na predlog uporabnikov temo zaklepam za nekaj časa, da se privadimo novostim in jih potem ocenimo iz malce večje razdalje.

Moderator Mipo
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom