Prodajam model ... .

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prodajam model ... .

Odgovor Napisal/-a tornado »

Pisaneli napisal/-a:Pozdravljeni

Ker se pod Malimi oglasi ne da dajati odgovorov sem se odločil odpreti tole temo. Zanima me namreč, zakaj ni interesa za odkup modela, ki ga prodajam.

FlyFly Super Sabre F-100

Ali ta model ni zanimiv SLO modelarjev ali je cena previsoka, kjub temu da je po mojem mnenju zelo ugodna. Ali pa to, da je magična meja za prodajo modela tam do 150€?

Hvala za vaše komentarje.

LP Gorazd

Kolikor je le možno se izogibam takšnim debatam, a bom tokrat šel preko svojega načela in bom napisal svoje mnenje.

Gorazd, cenim in spoštujem te kot korektnega modelarja. Z veseljem preberem tvoje vse poste, ki zelo zanimivi in poučni, čeprav niso moj modelarski profil.
V tem primeru mislim, da si ''prešel svoje okvirje''. Nikjer na nobenem forumu še nisem zasledil takšne nesmiselne debate. Po mojem prepričanju je besedičenje na to temo popoln nesmisel. V poplavi ''nemodelaskih'' in neresnih tem mogoče ta tema niti ne izstopa tako strašno kot po moje v resnici je. Mogoče je bil namen odprtja teme čisto drugačen kot slišati mnenje o vzroku neprodaje. Naj si vsak sam izlušči bistvo. Jaz sem si ga.

Še nekaj o tvojem problemu.
Ko gremo v nabavo modela je potreben tehten premislek ali je to model , ki me navdušuje in mi bo uporaben ali so to samo trenutne velike oči. Če smo pošteni se nam vsem vsaj tedensko zasvetijo oči ob pogledu na kakšen model in si rečemo: Uh, tega bi pa jaz imel.
Lačne oči in realnost sta pač popolnoma drugačna.
V tvojem primeru so velike oči premagale razum in si šel v nakup. Ugotovil si, da to ni model zate in ga nedokončanega prodajaš.
Model je vsekakor lep in ima tudi svojo ceno, ki je žal ne moreš doseči. Sprijazniti se boš moral, da si kupil model, ki je precej eksotičen in ima očitno premalo zainteresiranih za to zvrst modelov.
Ne ostane ti drugega kot da;
- model dokončaš in ga uporabljaš
- se sprijazniš z nesramno nizko ponujeno ceno in ob tem osrečiš kupca
- uporabiš dele pustiš v drugem projektu model na polici, da se nabira prah na njemu.

To je moje razmišljanje.
Prosim vzdržite se komentarjev na moj post, ker prepričanega ne boste prepričali.
Zadnjič spremenil tornado, dne 31 Avg 2011, 08:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp Rado
Uporabniški avatar
deci
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 13 Jan 2009, 19:20
Kraj: Sežana - Šepulje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deci »

Stvar je toliko vredna, kolikor iztržeš zanjo.
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom