Mali oglasi

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
obadek
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 07 Mar 2010, 18:57
Kraj: Okolica Kranja - Preddvor

Odgovor Napisal/-a obadek »

mihec87 napisal/-a:
Kemenb napisal/-a:
Ne poznam ozadja ampak tisti oglas za tunder buggy se mi zdi od janija je bil za moje mnenje zgleden oglas in še vedno izbrisan...
Ni nobenega ozadja(tudi lastnik oglasa sedajle nima nič pri tem) ta oglas sem samo podal kot primer ker me močno zanima obrazložitev kakšen oglas je pa potem primeren če ne ta....

Samo se zgleda ne da odgovorit z lepljenjem iz pravil se pač ignorira prav tako neko obtoževanje ter namigovanje brez podlage(moj post višje)..
tomazslo napisal/-a:to je skopirano, podal bom predlog za izbriz iz foruma in vaši oglasi bodo v bodoče vsi izbrisani
Nehaj ga srat da še ti ne dobiš take grožnje.
=D>
Spoštuj mnenje drugih in drugi bodo spoštovali tebe!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Aha, pridobitvene koristi... a nima vsak neke koristi, karkoli prodaja: ali svoje izdelke, ali rabljene ali pa nove kupljene na ebayu. Kaj te briga a si mogoče davkarija ali policija ali pa imaš samo "desetarski" sindrom.

Po mojem ima še največjo korist lastnik tega foruma, saj mu trgovine plačujejo oglase (in razdelke na forumu), mi pa zastonj polnimo teme z zanimivimi prispevki, ki jih potem berejo potencialni kupci...

Lahko me blokiraš z novim programom samo potem si sam piši prispevke.

Aja, saj bo še vedno nekaj takih, ki bodo polnili, "kaj se danes dogaja", pa zanimivi video posnetki, pa podobne modelarske teme... dolgčas.
lp Melly
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Tisto je bil zgleden oglas, pisalo je kaj se prodaja, navedeni vsi kosi ki so zraven in cena, mogoče je bil račun moteči dejavnik, ampak to ne piše nikjer med pravili...
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

mihec87 napisal/-a: Tomaž o čem vi to?
Ned Avg 28, 2011 9:21 am

V repriki (Ned Avg 28, 2011 9:21 am) ste prilimali komplet z slikami nekaj, kar ne spada v ta topic ampak drugam.. v MO pa z vami še nisem imel nobenega dela, tako da se opravičujem, če sem bil napačno razumljen
Uporabniški avatar
obadek
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 07 Mar 2010, 18:57
Kraj: Okolica Kranja - Preddvor

Odgovor Napisal/-a obadek »

Več čolnov, letalo, ter nekaj opreme ! :)
0 ljubezen2 4 Ned Avg 28, 2011 11:23 am

Danes objavljeno notri je bil link do bolhe v katerem oglasu vse piše in tega oglasa na forumu ni več.
ma dej ne seriii.
Žalost,
Spoštuj mnenje drugih in drugi bodo spoštovali tebe!
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Melly napisal/-a:Aha, pridobitvene koristi... a nima vsak neke koristi, karkoli prodaja: ali svoje izdelke, ali rabljene ali pa nove kupljene na ebayu. Kaj te briga a si mogoče davkarija ali policija ali pa imaš samo "desetarski" sindrom.

Po mojem ima še največjo korist lastnik tega foruma, saj mu trgovine plačujejo oglase (in razdelke na forumu), mi pa zastonj polnimo teme z zanimivimi prispevki, ki jih potem berejo potencialni kupci...

Lahko me blokiraš z novim programom samo potem si sam piši prispevke.

Aja, saj bo še vedno nekaj takih, ki bodo polnili, "kaj se danes dogaja", pa zanimivi video posnetki, pa podobne modelarske teme... dolgčas.
ne vidim nobenega problema, prav vse kar je bilo v okviru pravil vam je bilo tudi objavljeno in čemu torej razburjenje in omenjena blokada...
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

To je bilo prilepljeno kot primer v tole temo in nič drugega in tudi ne razumem kaj je narobe z tem, saj me je zanimalo kaj je z tem oglasom tako hudo narobe ki bi lahko bil za zgled ostalim izbrisan....

Ste bili čisto dobro razumljeni tako da razumevanje ni problem..
Samo zanimalo me je od kje ste potegnili razne prazne blabla,ter neko strašenje z palico(na kar še vedno ne vem odgovora, dajmo nekaj dokončat ne pa vse na pol)..
tomazslo napisal/-a: ja mihec87, tudi vi ste eden od tistih, ki vam ne gre in ne gre, da bi se držali pravil in celo tukaj ste sedaj zlorabilii repliko, da ste nekaj objavili, kar vam tam ni več dovoljeno in dobro veste zakaj.
Pa nikar ne mislite, da ste tako zelo prebrisani, vsaka palica ima dva konca in kaj kmalu udari tudi z drugim...

l.p.Tomaž
Pa da v naprej odgovorim da se ne bo gdo kaj preveč matral..
Na forumu imam(vedno) samo en uporabniški račun..

Pa še vedno nimam odgovora kje mi domnevno ni dovoljeno objavljat in ne ne vem(kjerkoli mi že ni dovoljeno) zakaj...
Zadnjič spremenil mihec87, dne 28 Avg 2011, 11:54, skupaj popravljeno 4 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Berem in berem te teme o malih oglasih in vsem tem nesporazumu...

To pa je prvič da se tudi oglasim, stvar pač ne pelje nikamor, zdi se mi super da se je spucalo malo takih oglasov ki je vseboval samo link, super je tudi da se brišejo oglasi ki se pojavljajo dnevno ali pa celo večkrat...

Z Tomažem pa se ne morem strinjati glede tega da imaš lahko samo en oglas ali kakorkoli že tega ne razumem povsem, in da se oglasov ne sme obnavljati, četudi jih spremenimo. seveda cena tudi nebi smela biti obvezna.

Zadnjič sem oddal 2 lična oglasa v enega razno drobnarijo v drugega pa napajalnike seveda je bil slednji zbrisan ker naj bi imel 2 oglasa.

Kaj potem narediti če stvar prodajam, nato pa se odločim prodati še eno stvar čez recimo teden ali moram to stvar dodati v oglas na xx strani ali lahko odprem nov oglas z samo tole robo ali pa nov oglas z vso robo ki sem jo kdaj prodajal?

Če oglas popravim naj ga popravim na xx strani ali lahko odprem nov oglas (po kolikšnem času)?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

obadek napisal/-a:Več čolnov, letalo, ter nekaj opreme ! :)
0 ljubezen2 4 Ned Avg 28, 2011 11:23 am

Danes objavljeno notri je bil link do bolhe v katerem oglasu vse piše in tega oglasa na forumu ni več.
ma dej ne seriii.
Žalost,
Torej se vam ne ljubi prebrati pravil oglaševanja, ki veljajo na tem forumu ?
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Ma kaj kompromis grize al kaj?

To je nekaj podobnega I Svetouni vojni in bojevanju v jarkih, na eni strani je tomaž ki se oklepa pravil ko pijan plota na drugi strani pa prodajalci ki:

-mogoče sploh ne znajo oceniti vrednosti modela za to napišejo po dogovoru oz ponudbe na ZS
-zaslužkarji
-in tisti ki se jim mudi prodati model zaradi kakršnihkoli razlogou, bodisi nakup novega, kreši, ali pa slaba finančna situacija

Če se ne bo doseglo kompromisa, pri katerem vsaka stran malo popusti tudi nova programska oprema ne bo pomagala, ediko kar se bo doseglo, je to, da bo forum zapustilo par starih mačkou in bo ostala samp še mularija in začetniki ki so pač navdušeni nad vsem kar se "šajna" in ko bom nekoč vprašal kako nastaviti protosa bom dobil vse sorte pisane torte od smrkcou pa do tega da brez vseh apgrejdou sploh ne leti...
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Ne vem zakaj se vsi čudite "Zakaj pa je moj oglas izginil", če pa ni bil napisan po pravilih.

Pravilo, da cena mora biti napisana pa popolnoma podpiram. Meni je totalno bedasto predlagati ceno, ker vem, da če bom predlagal preveliko, bom zadevo preplačal, če pa premajhno pa zadeve ne bom dobil, saj je najverjetneje že nekdo drug predlagal večjo ceno.

Napiše se cena, pa to to.

LP Klemen
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

tintek
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011 12:39 pm Naslov sporočila:
Berem in berem te teme o malih oglasih in vsem tem nesporazumu...

To pa je prvič da se tudi oglasim, stvar pač ne pelje nikamor, zdi se mi super da se je spucalo malo takih oglasov ki je vseboval samo link, super je tudi da se brišejo oglasi ki se pojavljajo dnevno ali pa celo večkrat...

Z Tomažem pa se ne morem strinjati glede tega da imaš lahko samo en oglas ali kakorkoli že tega ne razumem povsem, in da se oglasov ne sme obnavljati, četudi jih spremenimo. seveda cena tudi nebi smela biti obvezna.

Zadnjič sem oddal 2 lična oglasa v enega razno drobnarijo v drugega pa napajalnike seveda je bil slednji zbrisan ker naj bi imel 2 oglasa.

Kaj potem narediti če stvar prodajam, nato pa se odločim prodati še eno stvar čez recimo teden ali moram to stvar dodati v oglas na xx strani ali lahko odprem nov oglas z samo tole robo ali pa nov oglas z vso robo ki sem jo kdaj prodajal?

Če oglas popravim naj ga popravim na xx strani ali lahko odprem nov oglas (po kolikšnem času)?

LP
Oglas lahko objaviš samo 1x in popraviš lahko sam na xx strani kar je nesmiselnjo, saj nihče ne gleda na 15. stran če je cena že padla...
In da v nov oglas ne smeš pisati že objavljenih stvari četudi si ceno spremenil...

Sprememba pravil, da se lahko oglas obnovi po 1 tednu in se vse kar je starejše od 1 meseca briše bi pomoje zelo zmanjšalo vso nejevoljo,

SPREMEMBA PRAVIL JE REŠITEV NE NOV MODERATOR!
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
bike-2007
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 04 Jul 2007, 12:09
Kraj: Kjer piha...

Odgovor Napisal/-a bike-2007 »

Pa naredimo kr tle oglase pa bo! :lol:
:lol: :lol: :lol:

Aja sej res! Bo gospod "Delete" izbrisal.... :lol: :lol: :lol:
Sanje so vse!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vseeno dajmo obdržat nivo tele teme..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Kemenb napisal/-a:Ma kaj kompromis grize al kaj?

To je nekaj podobnega I Svetouni vojni in bojevanju v jarkih, na eni strani je tomaž ki se oklepa pravil ko pijan plota na drugi strani pa prodajalci ki:

-mogoče sploh ne znajo oceniti vrednosti modela za to napišejo po dogovoru oz ponudbe na ZS
-zaslužkarji
-in tisti ki se jim mudi prodati model zaradi kakršnihkoli razlogou, bodisi nakup novega, kreši, ali pa slaba finančna situacija

Če se ne bo doseglo kompromisa, pri katerem vsaka stran malo popusti tudi nova programska oprema ne bo pomagala, ediko kar se bo doseglo, je to, da bo forum zapustilo par starih mačkou in bo ostala samp še mularija in začetniki ki so pač navdušeni nad vsem kar se "šajna" in ko bom nekoč vprašal kako nastaviti protosa bom dobil vse sorte pisane torte od smrkcou pa do tega da brez vseh apgrejdou sploh ne leti...
Se strinjam z napisanim, pravila niso življenska in jih bo treba nadgraditi. Samo preje je potrebno vgraditi varovalke, ki bodo omejile tisto, kar lahko na koncu tudi drago stane lastnika foruma. Zato so pravila trenutnoi taka kot so. Upam, da se to kmalu uredi in je pač treba potrpeti. Tudi jaz imam že vsega kar poln kufr in verjemite mi, da vztrajam samo še zaradi tega, ker sem dal obljubo in ker čakam na nadgradnjo. Namen večine razpravljalcev tu v tem topicu je, da se me odstrani, ker jim je odgovarjalo prejšnje stanje in so lahko šarali po MO kot jim je pasalo. Jaz upam, da ne bo več dolgo trajalo, ker mi to vzame veliko časa, ki bi ga lahko koristneje uporabil drugje. Na mojo srečo in nesrečo nekaterih, sem kar dosti za računalnikom, ker je moj posel vezan na PC in tako lahko večkrat na dan pogledam, kaj se dogaja. Zagotovo mi pa največ časa vzame arhiva in kasnejše brskanje po arhivi, da vidim stanje in lahko nek oglas pustim ali ne.
In to vse počnem samo zaradi obljube.....v tem pogledu sem res malo mimo ja. Če bi vsaj imel kako korist od tega..edina korist je v tem, da se zavedam, da delam nekaj kar mislim, da je prav...

je pa trenutno moj največji problem, ker se mi ne ljubi it pisto pokositi..haha
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Nam lahko malo bolj obrazložiš ta del zakonodaje, ki bi lahko drago stal lastnika foruma? Moogoče bojo in bomo nekateri potem bolje razumeli vaše početje.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Kemenb napisal/-a:Nam lahko malo bolj obrazložiš ta del zakonodaje, ki bi lahko drago stal lastnika foruma? Moogoče bojo in bomo nekateri potem bolje razumeli vaše početje.
ne brez veze o tem tu razpravljat..lohk si pa vsak na netu poišče, kaj je oglaševanje, kakšni so pogoji in kakšna , če sploh je, je razlika med malimi oglasi in oglaševanjem.
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Pomoje sploh ne rabmo moderatorja na malih oglasih. Saj nič dobrega ne naredi.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Lep slovenski pregovor pravi, da lepa beseda vedno mesto najde.

Če ljudem obrazložiš zakaj nečesa ne smejo počet, kakšne so posledice in komu vse lahko s takim početjem škodujejo je bolj učinkovitko in je tudi večja verjetnost, da se število kršiteljev zmanjša, kot pa da se samo držiš pravil in napišeš tam je google pa preberi si zakaj so pravila taka kot so.

Meni žal že pokojna mama nikoli ni rekla tega pa ne smeš in če boš, boš tepen in mislim da me je kar vredu vzgojila.
Ampak mi je obrazložila kakšne so lahko posledice mojega početja in zato niso bile nikoli zanimive ne cigarete, pijača, mamila, kraja ali kaj podobnega.

Edit: tomaž imam rahel občutek, da ti vstreza taka situacija oz si enmalo trmast, kot vsi mi v tej temi :roll:
Zadnjič spremenil Kemenb, dne 28 Avg 2011, 12:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

marolt55 napisal/-a:Pomoje sploh ne rabmo moderatorja na malih oglasih. Saj nič dobrega ne naredi.
to bli nekateri zadovoljni..a ne ?
Zadnjič spremenil tomazslo, dne 28 Avg 2011, 12:36, skupaj popravljeno 1 krat.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

marolt55 napisal/-a:Pomoje sploh ne rabmo moderatorja na malih oglasih. Saj nič dobrega ne naredi.
Dobro to ravno ne,ker pridejo naokoli oglasi tipa res zmazek ipd..
Samo trenutno se malo pretirava..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

mihec87 napisal/-a:
marolt55 napisal/-a:Pomoje sploh ne rabmo moderatorja na malih oglasih. Saj nič dobrega ne naredi.
Dobro to ravno ne,ker pridejo naokoli oglasi tipa res zmazek ipd..
Samo trenutno se malo pretirava..
??
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a digidon »

tomaz ne iskat tople vode, razlika med malimi oglasi je v tem, da pri malih oglasih se gre za posameznika,kateri nima registriranega podjetja in prodaja zgolj en izdelek(beri nima skladišča z 100000 izdelki). Oglas pa je glih obrato, podjetje katero prodaja masovno, torej več izdelkov bodisi istih ali različnih.
v sloveniji v zakonodaji ne piše, da nesmeš kupit nekateriga izdelka in ga kasneje naprej prodat, saj si že stem ko si kupil izdelek plačal dajatve.

Preprodajalci so zelo zaželjeni v modelarstvu, saj ustvarjajo konkurenco, katera privede do cenejših izdelkov ali do hitrejšega nakupa.
Torej če je nekdo v hobbykingu nabavil 10 motorjev XXX po ceni 10€ in jih na forumu proda po ceni 15€ in stem si je ustvaril 3€ profita, kajti placat je treba dajatve in poštne stroške, sem posledično jaz profitiral pri teh dveh faktorjih in času. Danes pa je čas največji faktor življenja katerga vsak po svoje vrednoti. včasih bi plačal 100€ več za izdelek kateriga bi dobil danes, kot pa da čakam 1 mesec.
3D is art painted in the air :)
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Kemenb napisal/-a:Lep slovenski pregovor pravi, da lepa beseda vedno mesto najde.

Če ljudem obrazložiš zakaj nečesa ne smejo počet, kakšne so posledice in komu vse lahko s takim početjem škodujejo je bolj učinkovitko in je tudi večja verjetnost, da se število kršiteljev zmanjša, kot pa da se samo držiš pravil in napišeš tam je google pa preberi si zakaj so pravila taka kot so.

Meni žal že pokojna mama nikoli ni rekla tega pa ne smeš in če boš, boš tepen in mislim da me je kar vredu vzgojila.
Ampak mi je obrazložila kakšne so lahko posledice mojega početja in zato niso bile nikoli zanimive ne cigarete, pijača, mamila, kraja ali kaj podobnega.

Edit: tomaž imam rahel občutek, da ti vstreza taka situacija oz si enmalo trmast, kot vsi mi v tej temi :roll:
Ja trmasto vstrajam na paravilih in ne delam izjem..to je moja trma ja....drugače bi bili pa začudeni, če bi videli vse ZSje, ki jih dobivam in moje odgovore.....nekaterim se pač ne da nič dopovedati, pa tako preprosto je...samo držati se je treba pravil, ki so objavljena in so pogoj za oglaševanje...pregovor tudi pravi, tisoč ljudi, tisoč čudi...Ko ni več dovolj ZSjev si pa potem v tem topicu dajo duška in so žaljivi in nesramni, z cel kup izgovorov samemu sebi...samo da bi bilo po njihovem. bo po pravilih in pika.

Le zakaj je nekaterim tako pomembna rubrika MO...od nekaj sto članov se pojavljajo eni in isti, ki jm je bilo že nekajkrat razloženo, pa se jih ne prime in jovo na novo, prav vsak dan isto...ali mislite da mi je to res prijetno delati...
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Vidim da ti prav ustreza situacija kot je, ker se je ne trudiš izboljšati

Sem se tudi pozanimal, kako je z zakonoodajo in je tisto, da je oglas lahko objavljen samo 1x če ne so lahko problemi milo rečeno privlečeno za lase
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom