Pravila foruma

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

Re: .

Odgovor Napisal/-a hilti »

miharix napisal/-a:
hilti napisal/-a:Če že ukinjate-sistem prodaje PO DOGOVORU ,potlej odpade tudi MENJAVA,saj v takem oglasu moraš tudi klicati na tel.

Po dogovoru- v primeru,da neznam oceniti,predmeta,ki bi ga prodal,kako naj napišem ceno? PO DOGOVORU NE SMEMO BAJE VEČ! ostane samo še - prodam za 1€ INF. na TEL
Ko prodajaš ponavadi veš:
koliko je vredno v trgovini,
koliko približno si vložil v "upgrade",
~ koliko dela,
~ koliko je obrabe,
~ koliko bi želel iztržit,
~ koliko bi bil sam pripravljen plačat za prodajan predmet
-> določiš neko začetno pogajalsko ceno pa dopišeš "cena ni zadnja".

Pri menjavi pa verjetno tudi veš vse zgornje (začetno pogajalsko vrednost),
ter ali si pripravljen doplačat(max koliko) oziroma kaj te zanima za menjavo 1:1 ali dopuščaš doplačilo "kupca".

Kje je tu problem :-? (moja 0/1 pamet ga žal ne vidi)
To,kar si naštel,modela neboš nikoli prodal,zato si tudi tako ceno ne upam postaviti,dobro se ve,da se artikli prodajajo tudi do 50% ceneje.Nevem, zakaj je lahko po drugih malih oglasih,dovoljena izbira oglasa(prodam-po dogovoru-menjava...)
Se mi neda več o tem pisati,niti razmišljati.
Pa tudi tako kakor si napisal,se danes ne prodaja več,prodajalec hoče čim več,(še koga n...)kupec plačati čim manj-takšen je dandanes bisnis.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: .

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

hilti napisal/-a:Če že ukinjate-sistem prodaje PO DOGOVORU ,potlej odpade tudi MENJAVA,saj v takem oglasu moraš tudi klicati na tel.

Po dogovoru- v primeru,da neznam oceniti,predmeta,ki bi ga prodal,kako naj napišem ceno? PO DOGOVORU NE SMEMO, BAJE VEČ! ostane samo še - prodam za 1€ INF. na TEL--ker je cena napisana,ne sme brisati!!

LP.

Če je že oglas tako natrpan in nepregleden, naj ima vsaka sekcija svoje male oglase.
Saj ni problem v tem...oglas mora biti kratek, jasen in pregleden, brez "fint"...naprimer včeraj je kurnt29 napisal pet oglasov enega za drugim, namesto, da bi to združil v enega....kar se cene tiče mora prodajalec vedeti koliko nekaj ceni in je dogovor potem na ZS, če med sabo dva "barntata"...skratka saj vsi vemo za kaj gre...potem je problem ponavljanja oglasa, kar je zelo moteče in nepotrebno, ker se tako ali tako vidi, kaj uporabnik tega foruma še ni videl in je ponavljanje čisto smetenje. Oglasi niso namenjeni trgovanju ampak so le pomoč nam članov da se kake robe, ki jo ne potrebujemo znebimo ali pa da kaj kupimo po nižji ceni. Tisti, ki ne bo spoštoval pravil bo pač moral oglaševati kje drugje, tudi razne bližnice na bolho naprimer niso dopustne, če nekdo nekaj oglašuje se bo pač moral tudi potruditi in to jasno in konkretno napisati. Večina oglasov je že sedaj korektnih, nekaj je pač takih, ki se enostavno ne morejo sprijazniti s tem, da mora biti tudi tu nek red in spoštovanje do vseh članov tega foruma....Vedeti morate, da je lastnik foruma tudi kazensko odgovoren pred inšpekciojskimi službami in, da morajo biti mali oglasi res mali oglasi, vse ostalo imate pa tako ali tako rubriko modelarske trgovine in si tam odprite svoj prispeveek.
Skratka, brisani bodo brez opozorila oglasi, ki niso v skladu z pravili na forumu. če bo teh kršitev posameznega oglaševalca več, bo pa podan predlog o izbrisu dotičnega člana.
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Saj ko te nekdo pokliče zaradi oglasa te bo najprej vprašal za ceno kajne?
Kako boš pa potem vedel ceno? :-k
Čisto vsak ve za koliko bi kakšno stvar prodal-vsaj okvirno.
Cena mora biti obvezna k oglasu, čene pa napišeš cca ...€, pa se kasneje dogovoriš za končno vrednost.
Kr neki !!
Uporabniški avatar
lrade
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Okt 2010, 19:57
Kraj: Maribor, Brezje

Odgovor Napisal/-a lrade »

Se popolnoma strinjam !
Jas recimo ko kaj gledam hočem prvo videt neko okvirno ceno, preden sploh kličem...
Optic 6 Sport 35MHz ---> Ch. 66
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

.

Odgovor Napisal/-a hilti »

Mislim,da pri malih oglasih nima noben pravice odločati koliko oglasov bo gdo objavil.in,da pošteno pretiravate ,da ste se lotili čiščenja na napačnem koncu,še vedno bo ta mali oglas živi mešani kokošnjak z mešano perutnino.Potrebno je malo razčlenit,razbremenit v preglednost.
Ko sem omenil,da bi imela vsaka sekcija svoj mali oglas,pa nobeden ni komentiral,niti hotel pomisliti o tej smeri-samo zabijat.
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: .

Odgovor Napisal/-a miharix »

hilti napisal/-a: To,kar si naštel,modela neboš nikoli prodal,zato si tudi tako ceno ne upam postaviti,dobro se ve,da se artikli prodajajo tudi do 50% ceneje.
Jasno je, da je tvoja začetna pogajalska cena nekaj nad tem do koder si jo pripravljen spustit saj drugače pišeš, da je cena zadnja.
hilti napisal/-a: Pa tudi tako kakor si napisal,se danes ne prodaja več,prodajalec hoče čim več,(še koga n...)kupec plačati čim manj-takšen je dandanes bisnis.
Ne morem si pomagat:
A ti v male oglase daješ "po dogovoru" samo zato, da bi koga n... ali delal biznis(profit)?

Moj odgovor na tole je enak temu:
tomazslo napisal/-a: Oglasi niso namenjeni trgovanju ampak so le pomoč nam članov da se kake robe, ki jo ne potrebujemo znebimo ali pa da kaj kupimo po nižji ceni.

Razdelit oglase na sekcije pa je nesmisel razen če je to narejeno dobro premišljeno ter programsko.
npr kam boš dal primer ko nekdo hoče menjat avto za avijon?
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Ne bi se oglašal, ampak me skrbi, da bo zgledalo, da večino uporabnikov mali oglasi strašno nervirajo in da jih je treba ukiniti ali na vsak način silno reformirati.

Mali oglasi so pomembna dodana vrednost tega foruma. Popolni niso, so pa čisto uporabni. Niče nikogar ne sili, da jih bere, niti da s komerkoli posluje, če mu to ni všeč.

Tisti, ki bi jih ukinili, bi verjetno ukinili tudi stranke, ker jim grejo na živce, demokracijo, ker jim gre na živce ...
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: .

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

miharix napisal/-a:........
Verjemi mi, da poznam zelo dobro tako zakonodajo, kot tudi namen malih oglasov, tudi izkušnje z inšpekcijskimi službami prav na temi malih oglasov, ker se profesionlno ukvarjam tudi z oglaševanjem na moji TV. V glavnem ni blema, tisti ki se bo držal pravil ne bo na škodi, moderirajo ali odstranijo se samo tisti, ki niso v skladu z pravili...je pa zagotovo, da če mačku stopiš na rep, pač zamijavka. Večina modelarjev nima nobene probleme s tem, pač prodamo kaj kar ne rabimo, kupimo, če nekdo kaj ponuja za "našo modelaesko dušo". Vsi bomo bolj zadovoljni, če bo tu nek red in na nivoju, na katerem naj bi vsaj mi modelarji bili....saj nismo politiki.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Od 35 novih objav je bilo 17 malih oglasov, od tega sta jih imel 2 modelarja skupaj več kot polovico...
Red pa tak (to leti na novega moderatorja) :evil:
aja, v oddelku, ki ga urejam, se to ne bo dogajalo, ker redno prebiram forum (občasno si vzamem dopust, ampak vseeno mi nič ne uide).

@hilti
Sam župnikov ne, k niso nč boljši od naših tajkunov :evilfly:


Prejle sem imel že mali doktor roman napisan, pa sem zaprl stran, mogoče bi blo bolje, da bi pustil.

@razkent
Demokracija..., kaj se ti sploh zavedaš, kje živiš? :lol:
Stranke lahko najdeš na placu. V NM se odvija sejem 2x na teden, v LJ je to malce bolje urejeno, kako je drugje, se mi pa ne sanja.
Drugače pa je priložnosti za prodajo malo morje, sodeč po koledarju modelarskih prireditev, ki je bil ta mesec objavljen v timu. S tem, da tu ni omenjenih srečanj jadralnih pilotov in ostalih netekmovalnih srečanj.

Moj glas gre za izbris Malih oglasov, tako da se strinjam s Ultralajtom.
Zadnjič spremenil Krist, dne 11 Mar 2011, 10:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

razkent napisal/-a:Tisti, ki bi jih ukinili, bi verjetno ukinili tudi stranke, ker jim grejo na živce, demokracijo, ker jim gre na živce ...
Žal ven vlečeš ene zaključke, ki so plod tvoje domišljije in ne realnosti...sploh po pridihu politike, ki jo mešaš zraven, ker hočeš na tak način disktreditirati tiste s katerimi se ne strinjaš.
Jaz sem že povedal, da bi jih ukinil, ker vnašajo preveč slabe volje med uporabnike oglasov (na eni strani nategovalci, na drugi strani nategnjeni), saj vidimo, da se odpirajo "žgoče" teme v zvezi s težavami z oglasi.... kako bi, kako bi ne, kdo je koga, kako bi moralo biti, kako je prav, kako narobe...... skratka, kup problemov in težav, ki bi se razblinile, če bi te rubrike ne bilo.

Še enkrat povem vsem, ki me površno berejo, ali pa se zapičijo v samo en stavek izven celega koncepta, nisem proti malim oglasom, ampak ker očitno povzročajo težave, sem za izbris. Kdor hoče prodajati ali kupovati, naj gre na bolho....

Zej pejte pa u delaunco kak mudel pušlihtat... zuni je lejp urjame!


:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Pravila foruma

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Spoštovani,

močno se je razpaslo pisanje po forumu brez upoštevanja osnovnih pravil pravopisja. Prosim za velike začetnice in ločila. Vsa pravila imajo svoj namen. In to je: boljše razumevanje zapisaneg besedila.

Predlagam, da malce počistimo vsak pri sebi. S tem bomo prihranili nekaj dela moderatorski metli.

LP
Mipo
Roader
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Mar 2012, 10:11

Re: Pravila foruma

Odgovor Napisal/-a Roader »

Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede sekcije malih oglasov - licitacije. Kateri čas velja za zadnjo zmagovalno ponudbo?
Primer: Licitacija se konča 12.2.2014 ob 12:00.
Oddane sta dve ponudbi, ena ob 11:59, ena ob 12:00. Katera je v tem primeru zmagovalna?

Na večjih svetovno znanih straneh kot so ebay ipd. se uporablja zadnja ponudba oddana do časa, ki je označen kot konec licitacije. Kako je s tem na forumu?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Pravila foruma

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

12:00 dobi, 12:01 ne.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pravila foruma

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Z moderatorjem sekcije MO Licitacije sva mnenja da še velja zadnja ob 12:00. Vem da ni nikjer točno navedeno pač enostavno ne gre pri pravilih obdelat vseh možnih scenarijev..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom