stirodur-kje?

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Odgovori
majakla
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Mar 2011, 10:40

stirodur-kje?

Odgovor Napisal/-a majakla »

Pozdravljeni!

Naj najprej povem da nisem modelar, vaš forum sem odkril med brskanjem po netu glede stirodurja, zato sem se tudi obrnil na vas, če bi mi lahko malo pomagali oz. svetovali. Rezal bom neke izdelke iz stirodurja, pa me zanima, kkakšna je najmanjša debelina stirodurja ki se da dobiti pri nas in kje? Ne potrebujem takega z utori (so tudi dražji) ali narebrenega, ampak gladkega, najtanjšega in čim večjo dimenzijo kolikor je le možno. Ali so vse plate ki se dajo dobiti velikosti tam okoli 1200x600mm, ali obstajajo kakšne večje. V OBI sem šel pogledat sploh nimajo stirodurja, v Merkurju so imeli po večini z utori, narebrenega ali predebelega. Torej potrebujem samo gladko plato z ravnimi robovi in najmanjšo (20mm) debelino.
Hvala vam za vaše odgovore!
Uporabniški avatar
dado-m
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 26 Nov 2007, 11:56
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a dado-m »

Pojdi pogledat v najbližjo trgovino z gradbenim materilom kjer prodajajo material za fasade. Zagotovo se dobi debelina 20 mm in tako naprej po 10 mm vse do 150 mm.
Sam sem izdelal iz stirodurja Citabrio razpona 2,60 m in sem navdušen nad tem materialom - druge materiale sem čisto opustil.
Dado-m
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom