Oglaševanje (www.AGT.si,Loterija Slovenije in podobni) ?!

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Oglaševanje (www.AGT.si,Loterija Slovenije in podobni) ?

Odgovor Napisal/-a brejker »

brejker napisal/-a:Za reklamo bi se moral pobrati nek socialni prispevek
V obliki nagrade (za razna tekmovanja na forumu).
Ali pa kot "sponzorstvo" za prireditve...
Tema je zavila v drugo skrajnost!

Če bi hotel objaviti novico naprimer: Da je nek član kluba dosegel visoko mesto na med narodnem tekmovanju.
In naj plačam, da delim dobro besedo drugim?
Kako naj bi pa prispevki leteli? PayPal (večina ga nima).
Ali kar v koverto na neznani naslov :roll:

Naj bi se pisalo kdo organizira in kdo pomaga pri organizaciji dogodkov znotraj ali zunaj foruma
www.okarbon.eu
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Haha tole me je pa nasmejalo ljudje delijo svoje nasvete ipd zgolj zaradi veselja zastonj,vi bi pa radi da plačajo za to da lahko napiše gdo kaj uporabnega bi bilo kontra bolj pravilno.
Če že mogoče nek letni simbolni znesek.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

A rabte plac pa server ? Ni problema zrihtam takoj, na 100/100 liniji. Domeno prenesemo pa je. Tehnično sploh ni problem. Nevem kaj komplicirate, da bi bil plačljiv ?!!! Pa kaj ste nori. Tisti kateri je pa rekel da se ne da postavit foruma za 1€, naj mi ga da pa dobi forum. To je zastonj v php-ju spisana skripta, katero samo rukneš na server in pripneš bazo. Za računalničarja je to tak problem narest kot za ŽivgaNorca hover z rumeno extro. Nič lažjega. De bi pa plačeval de bi rabil od nekoga malo pomoči v modelarstvu, pa vam garantiram da propade zadeva in kar je še hujše modelarstvu se bi delala huda škoda.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ja imeti forum se sliši preprosto vzameš skripto pa malo zmešaš,ko je pa ogromno uporabnikov ter treba konkretno kaj narest je pa tema, ter jok in stok ko vsaki ko ma 5min časa shacka forum ter pokrade maile.
Treba je zadeve vzdrževati prav tako prilagajati saj se forum veča.

In dokler se zgoraj vrti tista mala nemoteča reklamna pasica..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Aha to je pa problem administratorjev ne lastnika foruma. Lastnik pa administrator sta res 90% ista oseba, samo govora je bilo o vzdrževanju. Pri vseh pasicah pa so te še nedolžne. Ko bo en post modelarja , nato naslednji reklama in spet naslednji post modelarja, bo pa hudič. Taki forumu so moteči.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Krist in brejker in miharix, jaz vam predlagam da združite moči in ideje, in ustvarite modelarski forum.

Najbolje, da vsak novi član organizira tekmovanje v poljubni kategoriji, za vsako objavo računajte nekaj, pa za vsak prebrano temo tudi nekaj. Reklamni posti 10€ po objavi. :)

Po mojem se bo kar trlo obiskovalcev.



Zadeve laufajo praktično brez reklam, brez kakšnih večjih izpadov ali tehničnih težav, brez kakšnih prispevkov in drame. =D>
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

mzakelj napisal/-a:A rabte plac pa server ? Ni problema zrihtam takoj, na 100/100 liniji. Domeno prenesemo pa je. Tehnično sploh ni problem. Nevem kaj komplicirate, da bi bil plačljiv ?!!! Pa kaj ste nori. Tisti kateri je pa rekel da se ne da postavit foruma za 1€, naj mi ga da pa dobi forum. To je zastonj v php-ju spisana skripta, katero samo rukneš na server in pripneš bazo. Za računalničarja je to tak problem narest kot za ŽivgaNorca hover z rumeno extro. Nič lažjega. De bi pa plačeval de bi rabil od nekoga malo pomoči v modelarstvu, pa vam garantiram da propade zadeva in kar je še hujše modelarstvu se bi delala huda škoda.
Moj moto je "Naredi pa potem se hvali". Prosto povzet po JNA " Uradi a tek onda se žali.".

Vsak dan imam opravka z ljudmi v firmi, ki jim je vse predrago in povsod drugje lahko nekaj ceneje dobijo, a ko jim rečem, naj pač gredo drugam še noben ni šel stran.

Še kratka basen. Je živel enkrat en stari tiskarnar in je stiskal solidne vizitke, stranka pa je pizdila, da niso dobre, pa papir ni dober, pa gor in dol in da bi bilo potrebno ceno znižat.
Tiskarnar je mrtvo hladno vzel paket vizitk in jih razrezal na koščke.
Takrat pa stranka v jok, da zakaj jih je uničil, saj so bile dobre...
Tiskarnar pa je samo pokazal z roko na vrata...

To je slovenska realnost. Vrtenje gobca.
lp Melly
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Melly : zakaj bi delal nov forum če je ta odličen. Jaz sem samo dal predlog in sem pripravljen porihtati prenos in ostalo brez plačila, če so stroški previsoki. Delam pa forum za lokalne modelarje in ne bom nobenmu računa izstavil. Domeno sem plačal sam in tudi centa ne pričakujem za to. Tudi za lokalni kraj sem uredil stran ( na pomoč mi je kolega priskočil ) pa nisem za delo nikoli zahteval nič od sokrajanov.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

@mzakelj, hmm, iz kje si potem pokrivaš stroške vsaj za elektiko in domeno, pa kakšen akumulator za UPS, v najslabšem primeru še za kakšno okvarjeno komponento. Ne rečem, če deluješ v okiru kakšnega društva saj se zanj da dobi brezplačna gostovanja.

Ja gospod Sašo je poslovnež in se verjetno bolj malo ukvarja z modelarstvom temveč s prodajo serverskega prostora ter temi podobnimi stvarmi kot je nekdo že omenjal v tej temi.

Aja nekateri so omenjali da so postavljali neke forume s podobno tematiko in da jih je pobralo. Očitno so slabo optimizirali SEO in niso imeli strategije osnovnega kazala strani pa seveda tudi vsebine ni bilo.

Sicer je prvotno tema namenjena financiranju trgovin z nagradami in organizacijo tekem. Mogoče bi se z ustanovitvijo društva dobilo brezplačno gostovanje ali pa bi to stalo le kakšnih 40-50 dolarjev letno na gostujočem tujem serverju z neomejeno količino podatkov. S tem bi si trgovine res oddahnile in reklamo delale skozi nagrade sklade in financiranje tekem.

Je pa seveda še ogromno drugih opcij od klika na "plačilo za klik" katerega bi moral izvesti kadar bi želel oddati prispevek, pa do zahvale za lepo napisan in koristen prispevek v obliki donacije preko alertpaya ITD.
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 14 Dec 2010, 19:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Tako kakor je sedaj, je kar v redu. Komur ni všeč, pa naj potrpi.


Se pa moramo zavedati, da se nam vsem lahko nekega lepega dne, ali pa še prej zgodi, da se nam bo, ko bomo hoteli na forum, na zaslonu izpisalo:

Bad Request (Invalid Hostname)

Bolj ko se boste jajcali, večja je možnost......

Se spomnete email.si!? Spletni albumi in elektronska pošta? Kar čez noč je vse skupaj nehalo delat!

Zato se vsako jutro zahvalite bogu, da forum še deluje!

Pa trikrat premislite, preden enkrat natipkate! :wink:

LP Mitja
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Za boljšo kakovost slik bom moral nameto shrani.si tudi dobiti drug upload, ker če noben nebo kupil tega portala bo tudi ta šel falit.
Slika
Uporabniški avatar
janko1
Profesor
Prispevkov: 1051
Pridružen: 06 Avg 2007, 06:14
Kraj: Novo mesto / Dolenjska / Slovenija / EU / Zemlja / Rimska cesta /
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a janko1 »

Ultralajt napisal/-a:Tako kakor je sedaj, je kar v redu. Komur ni všeč, pa naj potrpi.


Se pa moramo zavedati, da se nam vsem lahko nekega lepega dne, ali pa še prej zgodi, da se nam bo, ko bomo hoteli na forum, na zaslonu izpisalo:

Bad Request (Invalid Hostname)

Bolj ko se boste jajcali, večja je možnost......

Se spomnete email.si!? Spletni albumi in elektronska pošta? Kar čez noč je vse skupaj nehalo delat!

Zato se vsako jutro zahvalite bogu, da forum še deluje!

Pa trikrat premislite, preden enkrat natipkate! :wink:

LP Mitja
Mitja =D> se podpišem pod tvoj zapis.
Vsak dan bi mi ostajal čas saj ga ne bi zapravil za svoj dnevni opravek - brskanje po tem forumu.
Verjetno bi zbolel :wink:

8) Janko
Modelarstvo zaradi službe ne sme trpeti !

Ko sem pijan me vsi vidite, ko sem pa žejen pa nobeden.

NEUČAKANOST je izraz za dejanje, ko Dolenec začne jesti grozdje.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Ultralajt napisal/-a:Tako kakor je sedaj, je kar v redu. Komur ni všeč, pa naj potrpi.


Se pa moramo zavedati, da se nam vsem lahko nekega lepega dne, ali pa še prej zgodi, da se nam bo, ko bomo hoteli na forum, na zaslonu izpisalo:

Bad Request (Invalid Hostname)

Bolj ko se boste jajcali, večja je možnost......

Se spomnete email.si!? Spletni albumi in elektronska pošta? Kar čez noč je vse skupaj nehalo delat!

Zato se vsako jutro zahvalite bogu, da forum še deluje!

Pa trikrat premislite, preden enkrat natipkate! :wink:

LP Mitja
HK forum se je že 3x na novo vzpostavil pa še zdaj deluje.

Če recimo zaslužim borih 500€ sem lahko srečen, ker bi lahko bilo še slabše. :wink: Vidite to je slovenska logika. Zakaj bi nam šlo boljše.

Če pogledate 10 let nazaj katere strani so takrat obstajale in koliko jih je še sedaj aktivnih. Mogoče tega foruma že čez eno leto ne bo več. Se bo pa našel drugi in svet se bo vrtel naprej.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

@shqwarch : če hočeš sam hosting met, potem rabiš vse te stvari seveda, jaz imam dostop do strežnika od kolega, kateremu sem pomagal na začetku in imam sedaj na voljo prostora in ostalo kolikor hočem. Edino domeno morm plačat na leto, kar pa pomeni 20€ letno. Pač par kofetov manj pa je. Vse se da če je volja. Da pa bi plačeval zato da nekaj vprašam, ali pomagam nekomu pa se mi zdi bedarija. Saj ne rečem da kak evro bi že dal na leto zraven, samo če pa ne bi bilo več možnosti modelarji.com imeti na tem strežniku, se pa takoj pripravljen pomagati da se zadeva pelje naprej. Kot sem rekel : imam resorse, imam znanje, pa vem tudi da sam ne bi recimo ostal kot administrator, oziroma to sploh ne bi hotel biti, ker vem kaka jeba je to.
Uporabniški avatar
blazk
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 24 Nov 2004, 09:31
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a blazk »

@mzakelj:
Tudi sam sem dejansko nekako zeposlen, oz. se živim od tega dela
in ti lahko povem iz dobrih 10 letnih izkušenj, da tak forum ne more živeti od parih kofetkov!
Tudi sam pri sebi gostim par domen in vzdržujem nekaj forumov.
Stroški so precej večji. Če pa lahko postaviš forum z isto kvaliteto in vso populacijo, katero ta forum ima (slabo in dobro), potem povej in prav rad se včlanim. Dokler pa tega ni in verjetno še dolgo ne bo, potem pa mislim, da pasice, bannerji in podobno sploh ni moteče.

Nabijanje reklame med vsakim postom obstaja pa samo na brezplačnih poddomenah/forumih (sicer ne čisto natančno tako, lahko si zamisliš tudi to na svojem forumu!)

Kar se tiče mene, je forum v tej obliki super!

PHP npr BB je forum, kateri je kot open source super zaživel in ni težek za manjša popravila/predelave. Ko gre pa za kaj več, se ponavadi ustavi.
Če si tako siguren v svoje delo, kot PHP programer, potem ti rade volje ponudim/odstopim vzdrževanje katere od strani, katero upravljam, za precej dober denar.

LP,
Blaž Kos
Elektromotorji so ZAKON!... za zagon motorja!
Uporabniški avatar
blazk
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 24 Nov 2004, 09:31
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a blazk »

p.s.
Na tem forumu je cca 130 tem. Torej potrebuješ že vsaj 100 moderatorjev.. raje 150...
Če ti med delovanjem modelarji.com foruma pridobiti 150 že samih uporabnikov, potem si na zelo dobri poti do zmage!

LP
Elektromotorji so ZAKON!... za zagon motorja!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Probaj zračunat strošek elektrike na mesec za server, ki kuri 500W... že to znese več kot par kofetkov... pa tudi kolega, če ti časti kot pravi, se bo hitro premislil, ko bo videl $$$...
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom