IZBRISANA TEMA !

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Odgovori
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

IZBRISANA TEMA !

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Včeraj sem odprl novo temo v upanju po pomoči pri referat vendar sem danes ugotovil da jo je moderator izbrisal ker ni imela nič v zvezi z modelarstvom. :evil: Takih tem je v kategoriji vpiši novico, povezavo... najmanj tretjina in in tudi drugje po forumu bi se našle. Zaradi takih moderatorjev in nakladačev ki nimajo kaj pokazati razen tega da nabijajo brezvezne poste po forumu postaja ta forum vedno večja štala. Sedaj se morajo moderatorji malo zamisliti in se odločiti ali bodo sledili forumu in brisali in moderirali teme ki niso povezane z modelarstvom , ali pa da ko se jim zahotelo zbrisali par tem in se bodo počutili dobro ker so opravili toliko dela.

Upam da bo vsak moderator malo razmislil pri tem in se odločil kako bo moderiral svojo sekcijo foruma

(upam da s tem nisem užalil kotrektnih moderatorjem oz. ostalih članov foruma )


Ta sestavek se najbolj nanaša na moderatorja ki je izbrisal mojo temo.
Lp Luka
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Mogoče bi morali odpreti eno sekcijo off topic za take stvari :roll:
LP Tine

Kaj malga tut postružim
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

tintek napisal/-a:Mogoče bi morali odpreti eno sekcijo off topic za take stvari :roll:
Po mojem takših stvari sploh na tem forumu sploh ne bi smelo biti. To je forum o modelarstvu in ne o drugih temah.
Če pa kdo hoče vseeno deliti nekaj zanimivega, ki nima veze z modelarstvom, pa naj uporabi drug forum.

Npr. tema o glasbi bi lahko bila tudi zbrisana. Pa še druge bi se našle.
Temi o zanimivih slikah in posnetkih pa bi morali biti omejeni izključno na modelarstvo.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Še vsak spodoben forum ima vsaj eno OFF rubriko.
Slika
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

alesb napisal/-a:Še vsak spodoben forum ima vsaj eno OFF rubriko.
Se strinjam da bi blo dobro narediti nekaj v tej smeri =D>
Lp Luka
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: IZBRISANA TEMA !

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kralj Luka napisal/-a:Včeraj sem odprl novo temo v upanju po pomoči pri referat vendar sem danes ugotovil da jo je moderator izbrisal ker ni imela nič v zvezi z modelarstvom. :evil: Takih tem je v kategoriji vpiši novico, povezavo... najmanj tretjina in in tudi drugje po forumu bi se našle. Zaradi takih moderatorjev in nakladačev ki nimajo kaj pokazati razen tega da nabijajo brezvezne poste po forumu postaja ta forum vedno večja štala. Sedaj se morajo moderatorji malo zamisliti in se odločiti ali bodo sledili forumu in brisali in moderirali teme ki niso povezane z modelarstvom , ali pa da ko se jim zahotelo zbrisali par tem in se bodo počutili dobro ker so opravili toliko dela.

Upam da bo vsak moderator malo razmislil pri tem in se odločil kako bo moderiral svojo sekcijo foruma

(upam da s tem nisem užalil kotrektnih moderatorjem oz. ostalih članov foruma )


Ta sestavek se najbolj nanaša na moderatorja ki je izbrisal mojo temo.

Živjo Kralj Luka,

naslov tematike je:
Vpisi novico, povezavo,...
Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!

Teme nisem izbrisal, ker ni imela veze z modelarstvom, kot ste mnogi prepričani. Niti ne bom izbrisal drugih tem, ki morebiti nimajo veze z modelarstvom, imajo pa vezo z naslovom "vodilom" teme.

Ti si iskal pomoč za delo na referatu, kar se ne nanaša na opis teme, ampak iščeš kontakt, pomoč za zaključek dela ob šolanju.

Včasih se zdi, da izbrišem preveč, včasih spet premalo. Vse kar delam je, da sledim navedbi iz opisa teme. Pomoč boš moral poiskati drugje.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V ta namen se je vzpostavila tematika: viewforum.php?f=61 ampak redko, verjeto bolj nikoli, ne obrodi sadov. Zakaj točno ne vem, se pa zdi, da idejni vodja tega foruma (administrator) ni več aktiven.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Malce se mi želodec obrača, ko berem, kako nekateri, ki niso moderatorji, modrujejo, pametujejo o delu moderatorjev, ter kritizirajo njihovo delo.

Preberite si poglavje, o nalogah moderatorjev, se poizkusite postaviti v njihovo (našo) vlogo, pa premislite, če smo res tako slabi.
Še tako, po mojem mnenju, pobrišemo premalo "šita", ki se dnevno nabira v vseh temah in dobre sprevrača v smetnjak, ki ga je treba čisto prebrskat, če nekdo ki išče koristno informacijo sploh najde kaj pametnega.

Če hočete čvekati, je odprto veliko možnosti, ena med njimi ima celo naslov "čvek".

Vidim, da vsi godrnjači samo iščejo in kritizirajo "napake" in "delo" moderatorjev, čeprav vem, da naredimo tudi dosti pozitivnega, a to očitno tukaj ne šteje.

V zrak skočite, čim ko opazite, da se je nekaj "čistilo" na kakem od vaših prispevkov, ko pa se dela v dobro kje drugje, pa ne, ker se brigate samo zase. Moderatorji se pa moramo brigati za vse tematike, ki jih moderiramo.

Ob tem pa smo nekateri še tarča izjav, češ da cele dneve buljimo v ekran. To ni res, res pa je, da mora moderator biti precej prisoten na forumu, da lahko opravlja delo, kakor je v forumskih pravilih opisano.

Ja, fantje, preberite si forumska pravila, preden začnete klatiti neumnosti in se pritoževati nad stvarmi, katere niso vredne pritožb.

Mitja (med drugim tudi moderator ;) )
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Neb blo slabo če bi imeli posebej temo OFF :wink:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Morda pa bi le bilo dobro, da bi nekje imeli temo, v kateri bi lahko poprosil modelarske kolege za nemodelarsko pomoč. Kaj mislite? Verjamem, da se bo lažje našel kdo med nami, ki mi po priskočil na pomoč, ko jo bom potreboval. Saj smo vendarle skupnost, socialna skupina, ki za moje pojme sploh ne funkcionira slabo.

Vedno se v skupinah vedno pojavljajo ekscesi. Nekatere se malce tolerira drugih pa ne. Na forumu pač ni demokracije. Pravila so (skoraj) jasna, nekateri jih poznajo bolj, drugi manj. Moderatorji pa so tu zato, da potegnejo črto. Če moderator slabo opravlja svoje delo lahko tudi pride do zamenjave. Tudi takšne izkušnje imamo.

Mipo, moderator (tudi) te teme
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Čisto banalen predlog; če je potreba po taki temi, naj se odpre tu, ..., ... in pomoč uporabnikom. Bolj primerne pomojem ni.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

nori-modelar napisal/-a:Neb blo slabo če bi imeli posebej temo OFF :wink:
Teh tem je že preveč na tem forumu.
Mipo napisal/-a:Morda pa bi le bilo dobro, da bi nekje imeli temo, v kateri bi lahko poprosil modelarske kolege za nemodelarsko pomoč. Kaj mislite? Verjamem, da se bo lažje našel kdo med nami, ki mi po priskočil na pomoč, ko jo bom potreboval. Saj smo vendarle skupnost, socialna skupina, ki za moje pojme sploh ne funkcionira slabo.

Vedno se v skupinah vedno pojavljajo ekscesi. Nekatere se malce tolerira drugih pa ne. Na forumu pač ni demokracije. Pravila so (skoraj) jasna, nekateri jih poznajo bolj, drugi manj. Moderatorji pa so tu zato, da potegnejo črto. Če moderator slabo opravlja svoje delo lahko tudi pride do zamenjave. Tudi takšne izkušnje imamo.

Mipo, moderator (tudi) te teme
Moje razmišljanje je, da ta prelog ni dober.
Danes lahko vsak, ki je vsaj malo ''računalniško pismen'' najde na medmrežju praktično vse kar rabi. V kolikor je nekdo len in se mu ni za porabiti teh nekaj minut za iskanje je modelarski forum najmanj primeren za podpiranje lenobe. Modelarja mora krasiti vztrajnost in iznajdljivost.
Obstaja kup drugih forumov, ki niso tematski in so namenjeni razbijanju dolgčasa, npr. tale.

Sem absolutni zagovornik tematskih forumov. Poznam kar nekaj forumov, ki so se spremenili v nabijalnico postov in so v glavnem zašli iz tem katerim je bil prvotno namenjen. Floskule in komentarji v stilu ''pač ne pogledaš teme, ki te ne zanima '' so zame popolnoma out. Če želim vedeti kaj o modelarstvu obiščem modelarski forum, vse o avti išče na avto forumih, o fotografiji na foto forumu, o zdravstvu ..............
Z Mipom se strinjam, da smo socijalna skupina, vendar se (previdevam) na tem forumu družimo z interesom modelarstva in tako (si želim) naj tudi v bodoče ostane.
Zadnjič spremenil tornado, dne 20 Nov 2010, 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp Rado
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

tornado napisal/-a: Z Mipom se strinjam, da smo socijalna skupina, vendar se (previdevam) na tem forumu družimo z interesom modelarstva in tako (si želim) naj tudi v bodoče ostane.
Govori se o kolektivu.
In kolektiv se druži na tekmah, trgovini,FaceBooku,...
Pogovarja se na forumu in tudi izmenjuje izkušnje na tekmah, kjer so pridobljeni podatki veliko bolj verodostojni pa naj bo sogovornik izobražen strojnik ali le nekdo ki nabija poste.
To je moja misel.

p.s.
Pod sekcijo trgovin naj se ustvari sektor (kot naprimer: Čolnarska sekcija,letalska sekcija,....) za OFF
Ali se premakne obstoječe off teme tja ali pa se jih enostavno zbriše.
www.okarbon.eu
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom