Oglaševalske pasice na portalu

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Ali bi vas motile oglaševalske pasice na strani?

Da
66
38%
Ne
91
52%
Ne vem
18
10%
 
Skupaj glasov: 175

saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Oglaševalske pasice na portalu

Odgovor Napisal/-a saso »

Skratka... ali bi vas motile oglaševalske pasice na strani? Če je odgovor Da, navedite z odgovorm še razlog.


Hvala.
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Vsekakor dobrodošlo :D Poživi stran in daje nove ideje! :D


Jan
Uporabniški avatar
TomažS
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 04 Sep 2002, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomažS »

Mislim ,da je oglaševanju že namenjen določen del foruma. Naj kar tako ostane.
Lp Tomaž
Slika
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

A ni forum že sponzoriran s strani slovenskih trgovin? itak imam program ki mi tako nesnago meče med surfanjem ven ne zdi se mi pa pametno še s tem obremenjevat foruma.
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Če gre za pop upse, potem sem 100% proti, v nasprotnem primeru pa mi je vseeno oz. sem za!
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Mislim, da pod reklamne pasice spadajo izključno bannerji, ki se nevsiljivo ali pa vsiljivo pojavijo na strani. Mene bannerji ne motijo. Če me pritegnejo jih bom kliknil, če pa ne jih pa pa pač ne kliknem. Vem pa, da so bannerji nujno potrebni, pa ne se bunit, da so trgovci že na forumu itd...Če je nekdo pripravljen plačat reklamo in imamo vsi skupaj nekaj od tega, potem tle ne vidim problema....

lp
m
---------------------
:D
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Del foruma je že namenjen oglaševanju....

Se spominjam začetkov..... "nekdo" je promoviral "čist" izgled foruma... Nič ne rečem kapo dol za oblikovanje strani... samo potem se je začelo, da uporavniki ne morejo imeti avantarev, ker je vse skupaj kič.... Jih le nekako dobijo, pa so tako majhni da marsikaterim povzroča probleme, da si jih naredijo.... spet se je zataknilo pri smile-jih... ker so pač kič.....

Gospodje... na tako " očiščenih" straneh... so še največji kič reklamne pasice.... niti ena slovenska modelarska tgovina nima "strokovno" izdelane celostne podobe, ravno tako nadaljnega predstavljena javnosti... osebno že vidim "kičeraj", ki se bo zvrstil na straneh, ki jih dejansko "oblikujejo in dopolnujejo" uporavniki sami... brez pomoči sponzorjev, ki pa tako ali tako imajo odlične možnosti promocije.... Sam bi ispostavil Mibo, ki sodeluje na forumu praktično vsak dan :o ... Za ostale, ki pa za lastno promocijo trgovine delajo veliko manja so si sami krivi..... tudi reklamne pasice ne bodo nadoknadile "lenobe".... vem da je povezana s financami.... se zavedam.... :oops:

Vse skupaj je samo moje osebno mnenje..... če bodo pač bodo... Upam da bodo s seboj prinesle tudi možnost pripenjana datotek vsaj do 150kB... :lol:

lp, rok
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Forum naj ostane modelarski ...

Robi
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Tako je to...

Odgovor Napisal/-a saso »

Zadeva je taka, da smo po vsej verjetnosti izgubili glavnega sponzorja portala. Sicer še čakam odgovor... ampak ne kaže prav dobro :(


Kot sem že omenil nekaj časa nazaj, je bil za forum postavljen nov strežnik, ki je tudi na zelo hudi povezavi. Res je, da so limiti za pripenjanje slik, avatarjev,..., ostale nespremenjene. Kar pa ne pomeni, da se to ne bo spremenilo. Se vedno nam je na prvem mestu zadovoljsto uporabnikov, vas. To je bil tudi razlog, da smo za pripenjanje slik ohranili staro vrednost limitov. Zakaj? Ker je procentualno kar lep delež obiskovalcev, ki imajo še vedno "počasen" dostop do interneta (dial-up,...) in bi se jim tako stran nalagala celo večnost.

Če bi se že odločili za ogaševalske pasice to ne bi bile od modelarskih trgovin (oz. ne govorimo zdej o tem!) ampak 3rd party reklame, ki imajo solidno izdelane bannerje. V nobenem primeru to ne bi bila pop-up okna, ki so IMHO zelo nadležna. Pa tudi pri bannerjih ne bi šlo za pretiravanje. Max. 1 banner na celotnem forumu. To bi verjetno preživeli? :)

Celoten projekt modelarji.com je nastal na prostovolji bazi in tako bo tudi v prihodnje. Sam z ogromnim povečanjem števila uporabnikov, prometa,..., se je tudi pojavila potreba po občutno boljši infrastrukturi (predvsem pipica v svet), ki pa kar konkreten finančni zalogj. Do sedaj nismo imeli problemov, ker smo imeli glavnega sponzorja. Zdaj je pa drugače (oz. upam, da si bo premislil ;))... nekako moramo pokriti mesečne stroške.

Če ima kdo konkreten predlog naj se le oglasi. Z veseljem mu bom prisluhnil...
lp,
Saso :D/
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Roberto napisal/-a:Forum naj ostane modelarski ...

Robi

Kdo bo pa stroške? S trgovinami se pokrije samo del tega (1/5 mogoče...)....
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Se mi je zdelo, da je nekaj drugega v ozadju..... :oops: :oops:
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

saso napisal/-a:Kdo bo pa stroške? S trgovinami se pokrije samo del tega (1/5 mogoče...)....
Forum se je prav lepo prijel in zaživel in bila bi velika škoda, če bi moral zaradi financ prenehati z delovanjem. DENAR - SVETA VLADAR. Pravkar sem se prodal in se strinjam s pasicami ... :lol:

Robi
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

:)

Ce v tokih letih nismo sli na pasice ane... tud zdaj ne bi razmisljali o tem, ce ne bi bila skoraj nuja...


Je pa tako, da placano na klike (kot povsod drugje)... tako, da je od vas odvisno, ce bo kaj tekocih financ :)


Sicer pa upam, da bomo našli bolj elegantno rešitev.
lp,
Saso :D/
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Se strinjam z uvedbo pasic. Od nekje je pač treba denar dobit.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pustimo različne okuse na strani! Če bi pred kičem morali zatiskati oči, potem bi se moral skozi marsikatero mesto peljati miže :D

Mene ne motijo pasice (na Rcgroups, sem z njihovo pomočjo našel celo nekaj zanimivih proizvajalcev...)

Če le ne bodo zavzemale več kot ozek pas na vrhu zaslona, me ne bodo morile, nasprotno, dobrodošle bodo!

Če pa s tem pade še kaj cvenka "v skupno dobrobit" pa toliko bolje :D

LP Mitja
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Mislim, da bi morali glede na to da imamo vsi nekaj od tega foruma podpreti njegov obstoj. Ce je to pac opcija da bojo oglasne pasice - zakaj pa ne. Ce bojo objavljane tako kot pravi saso potem nimam nic proti njim.

Ceravno imam bombardiranja z spamom in raznoraznimi reklamami vsepovsod ze prek glave :evil:

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Problem reklamnih pasic je to, da ni nič denarja če se ti prikaže ampak dobiš šele plačano ko uporabnik klikne nanjo oziroma nekatrai šele če ta uporabnik tudi kaj kupi. Tako da s samim prikazovanjem reklam ne bo nič koristi za forum.
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Dr. MadMan napisal/-a:Problem reklamnih pasic je to, da ni nič denarja če se ti prikaže ampak dobiš šele plačano ko uporabnik klikne nanjo oziroma nekatrai šele če ta uporabnik tudi kaj kupi. Tako da s samim prikazovanjem reklam ne bo nič koristi za forum.
Jap. Res je. Upam pa, če bodo pasice uvedene, da bo vsebina zanimiva obiskovalcem foruma in jih bodo poklikali. Drugače bo brezveze...
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
jegger2
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:32
Kraj: LAŠKO

Odgovor Napisal/-a jegger2 »

Ultralajt napisal/-a:Pustimo različne okuse na strani! Če bi pred kičem morali zatiskati oči, potem bi se moral skozi marsikatero mesto peljati miže :D

Mene ne motijo pasice (na Rcgroups, sem z njihovo pomočjo našel celo nekaj zanimivih proizvajalcev...)

Če le ne bodo zavzemale več kot ozek pas na vrhu zaslona, me ne bodo morile, nasprotno, dobrodošle bodo!

Če pa s tem pade še kaj cvenka "v skupno dobrobit" pa toliko bolje :D

LP Mitja
Se strinjam z Ultralajtom
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Saso:
Če misliš, da boš s pasicami pokril stroške linije, kar verjemi, da ti ne bo uspelo. #-o Veliko bolje bi bilo, če bi dobil pasice recimo pri Httpool, kjer plačujejo na prikaz. Toda moraš imeti dovolj obiska da te sprejmejo. Malce povprašaj. Z oglasi na klik je pač tako... poglej samo naprimer sebe kolikokrat klikneš na pasico. :) Na dan se to zgodi malokrat, v mesecu pa ti ne bo zneslo za stežnik.
Na našem sistemu (nebi delal reklame, da nebom kregan) imamo v povprečju 150 obiskovalcev in povprečno 3500 prikazanih strani na dan (torej se pribljižno tolikokrat prikaže banner). No zdaj imamo en teden gor oglase (res da so googleAds in niso tako interesantni - bodo le začasno)... no do danes je bilo 9 klikov na oglase. ;) Upam da je jasno, da to ne pokrije okrog 35000 SIT/mesec kolikor stane linija in pač kolokacija strežnika. ;)
Tako da v tem ni velikega denarja, razen če pač sam tržiš svoj oglasni prostor in ti oglaševalci direktno plačujejo... ali pa plačilo na prikaz...

LP
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

monday napisal/-a:Saso:
Če misliš, da boš s pasicami pokril stroške linije, kar verjemi, da ti ne bo uspelo. #-o Veliko bolje bi bilo, če bi dobil pasice recimo pri Httpool, kjer plačujejo na prikaz. Toda moraš imeti dovolj obiska da te sprejmejo. Malce povprašaj. Z oglasi na klik je pač tako... poglej samo naprimer sebe kolikokrat klikneš na pasico. :) Na dan se to zgodi malokrat, v mesecu pa ti ne bo zneslo za stežnik.
Na našem sistemu (nebi delal reklame, da nebom kregan) imamo v povprečju 150 obiskovalcev in povprečno 3500 prikazanih strani na dan (torej se pribljižno tolikokrat prikaže banner). No zdaj imamo en teden gor oglase (res da so googleAds in niso tako interesantni - bodo le začasno)... no do danes je bilo 9 klikov na oglase. ;) Upam da je jasno, da to ne pokrije okrog 35000 SIT/mesec kolikor stane linija in pač kolokacija strežnika. ;)
Tako da v tem ni velikega denarja, razen če pač sam tržiš svoj oglasni prostor in ti oglaševalci direktno plačujejo... ali pa plačilo na prikaz...

LP
Se zavedam tega...

Imaš PM
lp,
Saso :D/
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Hmm, imel sem preblisk:

Ustanovite slovenski modelarski klub, kjer bo ta forum oz. portal spadal notri. Samo za to je potrebno veliko ljudi, dela, časa, ...

PS: Sem že na nazaj na realnih tleh :wink:

LP, Andrej
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

Odgovor Napisal/-a »

Te reklame bi preprosto morale biti dovolj privlačne za uporabnike foruma - VSE bi morale biti s strani modelarstva. Oglas bi bil npr.: Ta dan akcija servomotorjev xyz - (klikni za več info) ali kaj podobnega.

Po mojem pa bi bil tak sistem učinkovit, saj vidite, da imajo naše modelarske trgovine na svojih straneh kar nekaj prometa.... Ti oglasi vseakor ne bi smeli biti v smislu: Do you wanna lose weight? ipd.

LP, Tine
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

TŠ napisal/-a:Te reklame bi preprosto morale biti dovolj privlačne za uporabnike foruma - VSE bi morale biti s strani modelarstva. Oglas bi bil npr.: Ta dan akcija servomotorjev xyz - (klikni za več info) ali kaj podobnega.

Po mojem pa bi bil tak sistem učinkovit, saj vidite, da imajo naše modelarske trgovine na svojih straneh kar nekaj prometa.... Ti oglasi vseakor ne bi smeli biti v smislu: Do you wanna lose weight? ipd.

LP, Tine
Se popolnoma strinjam s tabo Tine, naj bodo vsaj zanimive :D
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Rešeno...

Odgovor Napisal/-a saso »

Problem okrog pasic je rešen... :)


Smo se zmenili s stalnim/starim/novim glavnim sponzorjem. Podjetjem Delko d.o.o..

Tako, da bodo uporabni reklami bannerji gor ;)
lp,
Saso :D/
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom