Mali oglasi, ki ne sodijo na forum........

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

legenda napisal/-a:
Pa bo novi moderator kaj bolj dovzeten za nove predloge...?
npr.:

..vem, da se je o urejanju in preglednosti malih oglasov pisalo že po drugih temah in naslovih...pa me še vedno zelo zanima v čem je problem, da na račun preglednosti nikakor ne zaživi že večkrat predlagana shema znana tudi po drugih domačih in tujih forumih:
-mod. letal
-mod. čolnov
-mod. avtomobilov
-elektronika
-razno
...mislim, da bi tako oblikovana rubrika malih oglasov prispevala še k večji in boljši preglednosti kot je to urejeno dosedaj.
Žal, to ni v moji pristojnosti, ampak administratojev.
Tvoj predlog oz. razmišljanje je čisto na mestu in mislim, da vreden razmisleka.

Tudi sam si želim, da bi bili oglasi (kakor tudi vse ostale teme) bolj pregledeni, urejeni in namenjen res samo modelarjem.
Mene je zelo motilo, da se kar veliko oglaševalcev ne drži osnovnih pravil, zato sem se javil za pomoč obema moderatorjema. V tem času sem kontaktiral z kar nekaj takšnimi, ki so malce ''zašli'' in jih vljudno opozoril na napako. Moram povedati, da se nihče ni razburjal ali dvigoval prahu. Spremenili so to kar ni vredu in stvari tečejo naprej. Ob tej priliki bi se jim zahvalil za razumevanje in korektnost.

Na kar nekaj specializiranih forumih ne moreš dajati oglasov dokler ti tega ne dovolijo odgovorni zanj. Resnost dokažeš z svojo predstavitvijo, opisom svoje dejavnosti in v korektni sodelavi v temah. Robo lahko prodajaš po izključno strogih pravilih. Npr., če ne napišeš cene se oglas ob predhodnem opozorilu briše brez milosti. Mislim, da je to zelo dobra rešitev, saj se z tem izognejo raznim ponudnikom nekorentne robe, provokatorjem in zajebantom.
Moje mišljenje je tudi, da razni ''čveki'' in nabijanje postov izven tem NE spadajo sem. Za to obstajajo razne ''klepetalnice in nabijalnice''. Tukaj imamo kar nekaj takšnih članov, ki niso napisali še niti enega pametnega posta, forum pa so posvinjali kar na debelo.

Da se vrnem k tvojemu vprašanju. V kolikor se bo shema spremenila v tej smeri kot jo opisuješ bodo oglasi sigurno pridobili na preglednosti. Vse je v ''božjih'' rokah ali bo prišlo do tega.
Jaz sem ZA.
:wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav!

Jaz kot somoderator Malih Oglasov pozdravljam in aplaudiram na VSE predloge tukaj (in še marsikje) napisane. Problem je zadevo vpeljati v prakso in jo začeti dosledno in maksimalno izvajati. Obžalujem zanemarjene male oglase, kajti zadnje čase resnično nimam ne volje, ne časa, da bi se po šihtu še z tem ubadal. Kolikor opazim neprimerne oglase jih izbrišem, ampak ponavadi potegne to za sabo kopico ZSjev v smislu: Zakaj glih moj oglas, kaj pa oni, ko prodaja skuterja, etc. Novemu moderatorju Radu želim obilo veselja in zagona, vendar se bojim, da ne bo trejalo dolgo, kot še pri nobenem!

Jan P.

P.S.

Oglasi bi se lahko vzdrževali na nekem nivoju le, če bi bila napisana zanj neka skripta, ki bi v veliki meri preprečevala pisanje nemodelarskih oglasov. Morda v smislu Avto.net, kjer z sliderjem izbereš:
Prodam/Kupim
|
Avion/Avto/Čoln/Oprema
|
Bla/bla/bla
|
Modelarski oglas

V nasprotnem ne bi mogel oglasa oddat, in bi tako tistim novincem in butalcem že takoj bilo jasno, zakaj imamo male oglase na tem forumu!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Pisaneli napisal/-a:10 dni od predlaganih sprememb pa nič. Očitno imam prav, da pri nas dobre ideje uporabnikov ne padejo na plodna tla!?

Za nekoga neprimerni posti v tej temi pa so se takoj zbrisali. :wink:
Opažam ja, pa če goijo svojo trmo, naj bo pa tako. Bom pa naprej smetil in taval med smetmi.

PS: sicer nočem dalati kakšne zgage ampak dajte admin Saso prosim, lepo vas prosim, če ste uspeli postaviti ta forum, vam nobenih preglavic nebi pradstavljalo integracijo nekaj modov kot npr. za prestavljanje postov, za razčlenitev Malih oglasov na podteme ter dodatek za odobritev objave oglasa s strani moderatorja, dodatek gumbov ignore, ter še nekaj predlaganih modov, ki so se pojavljali v tej sobi. Jaz resnično ne vem iz kje izhaja neka čudna trma, ljudstvo se pa že leta "pritožuje", poskuša s predlogi napredka in s tem SMETI forum(priznam tudi sam smetim pa bi si rad vsaj svoje poste pobrisal tiste, ki nimajo kakšnega bistvenega pomena).
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Kolikor opazim neprimerne oglase jih izbrišem, ampak ponavadi potegne to za sabo kopico ZSjev v smislu:
Že prvič sem napisal,da mora biti urejevalec malih oglasov anonimen,pa samo eno tipko "delit oll" Tukaj izglada pa kot da postoji forum samo zaradi malih oglasov.
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Sam sem bil moderator kar nekaj časa na Fordteam.com in admin na chakra.com in nikoli ni bilo nobenega problema z uresničtvijo želj uporabnikov, saj konec koncev so uporabniki forum! Tako da vem, da tistih par modov in sprememb ne vzame ogromno časa, da se to ne bi dalo narediti.
Sem že enkrat napisal, pa je bil post zbrisan pa bom poizkusil še enkrat.
Zanima me, kdaj je bil forum nazadnje posodobljen in kako skrbimo za varnost? Mislim, da je to stara verzija foruma phpBB2.0. Zunaj je pa že dolgo 3.0. Če pogledamo na modelarji.com vidimo, da so zadnje spremembe bile leta 2006!?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

Glede posodobitev ter nadgradenj, predvidevam da je tukaj podoben primer kot ga imamo v službi, ko en odprtokodni portal(zaradi varnosti ne izdam detajle) uporablja par deset tisoč uporabnikov, ter seveda ima vsak svoje želje, predloge, vsak "ve" kako se nekaj implementira... . Pri taki množici podatkov pa je vedno določen varnostni riziko pri imlementaciji ali nadgradnji. Za odpravo tega pa je seveda potrebno na izoliranem okolju vse pretestirat..., pred tem pa še z odgovrno ekipo posvetovat kaj je smisleno kaj ne, kje so nevarnosti... .

Na kratko rečeno za vsak dodatek, ki ga hočeš dodati kvalitetno, moreš porabit več časa kot par klikov.

Sicer ne poznam admina a predvidevam, da ima še drugje delo z strežniki..., je vesel, da ta forum deluje stabilno in se noče igrat z stabilnostjo ali morebitnim nepravilnim delovanjem dodatkov, kar hitro doprinese dodatno delo, ter še večje nezadovoljstvo uporabnikov kot teh par, ki želijo nadgradnje.

Pa brez zamer ;)
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Za hec sem pogledal male oglase in pogledal profil enega izmed kakcev....

Ima samo 3 poste in vsi trije se glasijo na odkup rabljenih avtomobilov (pravih, ne modelov, da se razumemo...)

Takim je treba reči STOP!
Priponke
ÄŤemu.jpg
ÄŤemu.jpg (76.52 KiB) Pogledano 3583 krat
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

Ultralajt napisal/-a:Za hec sem pogledal male oglase in pogledal profil enega izmed kakcev....

Ima samo 3 poste in vsi trije se glasijo na odkup rabljenih avtomobilov (pravih, ne modelov, da se razumemo...)

Takim je treba reči STOP!
Ravno tega kekca sem tudi sam gledal... pa so ga naši moderatorji oglasov kar hitro skenslali =D>
Uporabniški avatar
bober
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 05 Nov 2007, 19:00

Odgovor Napisal/-a bober »

No, sej ne vem če to spada sem, ampak naj bo kot opozorilo vsem, ki so imeli kaj zveze s tem:
V malih oglasih se je ponovno pojavil oglas (PODARIM VSE KAR JE NA SLIKAH) avtorja ZALJERNEJ, ki je že stara zgodba... Tisti, ki ste mu karkoli poslali ne pričakujte nič, ker ima otročiček preveč časa pa nateguje ljudi...

To sem napisal zgolj za opozorilo, pa ni treba, da bi bilo po tem napisanih še 100 strani o tem, kako kdo česa ni dobil... ker s tem kažemo da smo neumni, ker bedakom posvečamo preveč pozornosti, pa še forum smetimo.

lp
matej
zaljernej
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Feb 2010, 12:09
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a zaljernej »

bober napisal/-a:No, sej ne vem če to spada sem, ampak naj bo kot opozorilo vsem, ki so imeli kaj zveze s tem:
V malih oglasih se je ponovno pojavil oglas (PODARIM VSE KAR JE NA SLIKAH) avtorja ZALJERNEJ, ki je že stara zgodba... Tisti, ki ste mu karkoli poslali ne pričakujte nič, ker ima otročiček preveč časa pa nateguje ljudi...

To sem napisal zgolj za opozorilo, pa ni treba, da bi bilo po tem napisanih še 100 strani o tem, kako kdo česa ni dobil... ker s tem kažemo da smo neumni, ker bedakom posvečamo preveč pozornosti, pa še forum smetimo.

lp
matej
FANTEK TO SI ZMIŠLJUJEŠ ZATO;KER GA NISEM HOTEL DATI TEBI-NO ZDAJ VSAJ VIDIM KAKO SI POKVARJEN
Uporabniški avatar
kristjangriljc
Tekmovalec
Prispevkov: 330
Pridružen: 10 Sep 2009, 17:20
Kraj: Kamnik

nateg-zeljernej

Odgovor Napisal/-a kristjangriljc »

Dne 27.2. si obljubil, da boš poslal del robe, ki jo ponujaš-podarjaš preko interneta, vendar do danes nič. Na vprašanja-zasebna sporočila, ne odgovarjaš....Zaradi "nategovanja" in glede na nekatera opozorila na internetu, predlagam administratorju, da te blokira!!!
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Ma, z njim se ni pametno posla it, jaz sem mu ponujal denar za nekaj stvari, nisem želel niti vprašati če da zastonj čeprav kao podari, kaj naj rečem, odgovor je bil vulgarno-predrzno-nesramen, očital mi je tudi z pokvarjenostjo ipd. kljub temu, da sem bil, vsaj mislim da, do njega vljuden.
Pustite ga na miru, mislim da mu bo šlo to najbolj naživce, očitno uživa v nategovanju ljudi :-? mogoče pa mu le primanjkuje pozornosti :roll:
LP Blaž :)
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom