Uporabniki vredni zaupanja..

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
Šircelj
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Apr 2009, 18:03
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

Uporabniki vredni zaupanja..

Odgovor Napisal/-a Šircelj »

Lp.Mal prebiram forum in nisem se nikjer zasledil teme o uporabnikih,ki so pošteni,zato odpiram temo,če bi hotel kdo napisat kakšne dobre izkušnje ima z uporabniki na tem forumu...Tko,če bi hotu kdo napisat od katerih oseb se splača rabljene stvari kupovat,pa tko...Če se pa zdi komu ta tema brezvezna,pa jo lahko tud zbriše...


Lp,Andrej...




PS:Pa samo dobre prosim....
Uporabniški avatar
Šircelj
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Apr 2009, 18:03
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

Jaz poznam 3...

Odgovor Napisal/-a Šircelj »

to so ludwe,gsx11 in fanatic...

Ti so pravi picajzlji kar se modelov tiče (rabljenih)... :o
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če so ti samo te informacije pomembne, potem je tema sigurno za odpis.Pri malih oglasih vedno nastopata dve osebi.........če se ne moreta pošteno pomeniti ,ti nobena tema ne more pomagati......Uporabnost foruma je pa za drugačne namene..........
Slika
Uporabniški avatar
Šircelj
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Apr 2009, 18:03
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

Dogovor dveh oseb je glaven

Odgovor Napisal/-a Šircelj »

Te razumem,sam dogovor po telefonu je čist neki druzga kot pa dogovor v živo na 4 oči...Po telefonu so lahko vsi modeli kot novi in vse stvari delujejo koz nove...Jast bi rad da se napišejo izkušnje zljudmi ki so videli obljubljeno..Če me razumeš....Da je blo to kar je blo rečeno po gsm,zs tudi res v živo...
Sam mam veliko dobrih in slabih izkušenj glede tega...Ko sm hodu nevem kam pogledat model,pa je biu kot nov,v resnici pa je blo use u k.....
So ljudje,ki jim je pomemben samo denar,najdejo se pa tudi tisti,ki ti vse lepo razložijo,pokažejo,da vse deluje in po možnosti da ne,ti tudi denar vrnejo...
Nazadnje sm kupil oddajnik futaba ff9,graupnerjevega juniorja in yaka 55 3d.Nobene stvari nism mogu sprobat,ker ni blo nič kompletno,al ni blo konektorja na lipotu al ni blo regulatorja itd...Ko sem doma to sestavil velik stvari ni delovalo,razn oddajnika...Prodajalca sm kontaktirou in mu povedal kako zadeve stojijo in mi je lepo predlagal,da mi vrne nekaj kupnine.In seveda denar sem tudi dobil...
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Jaz mislilm, da kdor dovolj dolgo prebira forum, si je o določenih uporabnikih že tako ustvaril mnenje kateri so vredni zaupanja.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Veš Šircelj, pisati o dobrih in slabih uporabnikih tega foruma je stvar lahko zelo subjektivna.
Imamo par res kapacitet na forumu, na katere se vsake toliko spravljajo kakšni "vseznalci" in provokatorji. Večina teh se osebno še v oči ne upa pogledati, kaj šele da bi nekoga direktno kritizirali. Tu pa se skrivajo za niki v dobri veri anonimnosti.

Si predstavljaš, kako bi zgledalo, da vsak piše mnenje o nekom na osnovi trenutne subjktivne ocene. Kmalu bi tema bila samo eno kreganje in pranje umazanega prerila.
Za nakupe preko oglasa pa moj nasvet: preglej profil prodajalca, kaj hitro ti je jasno koliko zaupanja si zasluži. Če je zaupanja vreden tudi po pošti poslano blago bo tako kot pravi. Se pa tudi zgodi, da poslano blago je v redu dokler ga ne dobi prejemnik v roke......... #-o #-o .

ČE pa je kaj "sumljivo" pa pot pod noge in osebni prevzem blaga (denar za blago). Praviloma pri prodaji rabljene robe velja sistem videno-kupljeno. Poudarek je na videno :D

Tako se obe strani izogneta naknadnih reklamacij.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Mogoče bi lahko samo napisali, kdo ima pozitivno izkušnjo s kakim prodajalcev.
NPR:
Jakob je prodajal model Gupy. Se oglasim pri njemu za osebni prevzem. Vzamem model, poračunava, vse ok.
Ko pa sem doma s kolegom pogledal model, sem ugotovil, da sem kupil izredno kakovosten model, vse narejeno u nulo, v zraku je odličen. Torej dober nakup, pošten prodajalec.
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

je odvisno od uporabnika kok je pošten v svojem življenju. naprimer jest zaupam kristu pa Ultralajtu :lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil janček, dne 26 Jan 2010, 13:09, skupaj popravljeno 1 krat.
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Uporabniki vredni zaupanja (lastne izkušnje):
tomazcc, čavka, mihah, bray, jakob, leni pa še bi se kakšen najdu.
Ne me narobe razumet. Z zgoraj navedenimi sem imel kontakt (nakup ali prodaja), vem da vas je še mnogo ''dobrih fantov''. Pa brez zamere.

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

vredni (ne)zaupanja

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Brisano
Zadnjič spremenil gsx11, dne 18 Feb 2010, 10:27, skupaj popravljeno 1 krat.
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Okej bomo pazili nanj! :D

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: vredni (ne)zaupanja

Odgovor Napisal/-a tornado »

gsx11 napisal/-a:Živjo!

Mislim, da Šircljeva ideja ni tako slaba.
Prejšnji teden sem za kolega nabavil komando FX14 od uporabnika tega foruma "dras".
Ko sem ga vprašal, če je z komando vse OK je zatrjeval, da je vse OK in, da je praktično ni rabil,... . Odločil sem se, da jo vzamemo za kolega in glej ga zlomka, ko je komanda prišla domov seveda po več urnem matranju še vedno ne dela. Takoj sem mu javil na ZS pa seveda ni odgovoril (to mi vse pove o človeku...). Kasneje sem tudi opazil (na žalost prepozno), da je lani konec leta pisaril po forumu, da mu komanda ne dela in kako naj spravi v red,... .Ko ga je kolega klical, da mu pove kakšna je situacija in ga prosi, da mu denar vrne ga je gladko malo prekinil. Kolega je nadaljeval je prijazno na SMS in je dobil nazaj nesramne grožnje, da ga bo tožil, če ga ne pusti pri miru...
Moram povdariti, da sem do sedaj imel z vsemi kar sem kdaj kupil rabljenega od njih dobre izkušnje zato nekako nisem pričakoval, da bomo naleteli na takega prevaranta beri pi... od človeka !
Zavedati se je treba, da je slovenija majhna in vsi praktično (z)vemo za vse...
Če bo gdo gdaj kupoval od tega modela naj bo pazljiv in naj pazi, da ne bo nategnjen ker je ena navadna nategovalska pi...!!!!!


Lp in srečno!
Ko sem prebral tale post sem se krepko začudil kako ste nekateri lahkoverni, naivni, leni in malomarni.
Če imam od koga na forumu kaj kupiti grem najprej ''prečekirati'' njegove poste. Le-ti razkrijejo marsikatero malenkost o robi, ki jo kupuješ in o samem prodajalcu. Na podlagi tega se potem odločiš za trgovanje. Pri rabljeni robi je vedno riziko neizpravnosti,vendar vsaj prvi filter pač opraviš z tem.

Žalostno je na kakšen nivo se nekateri spustijo in se na tem malem prostoru kompromitirajo za nekaj cekinov.
Lp Rado
webmar
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 12 Jun 2008, 14:44
Kraj: Maribor

Re: vredni (ne)zaupanja

Odgovor Napisal/-a webmar »

gsx11 napisal/-a:Živjo!

Mislim, da Šircljeva ideja ni tako slaba.
Prejšnji teden sem za kolega nabavil komando FX14 od uporabnika tega foruma "dras".
Ko sem ga vprašal, če je z komando vse OK je zatrjeval, da je vse OK in, da je praktično ni rabil,... . Odločil sem se, da jo vzamemo za kolega in glej ga zlomka, ko je komanda prišla domov seveda po več urnem matranju še vedno ne dela. Takoj sem mu javil na ZS pa seveda ni odgovoril (to mi vse pove o človeku...). Kasneje sem tudi opazil (na žalost prepozno), da je lani konec leta pisaril po forumu, da mu komanda ne dela in kako naj spravi v red,... .Ko ga je kolega klical, da mu pove kakšna je situacija in ga prosi, da mu denar vrne ga je gladko malo prekinil. Kolega je nadaljeval je prijazno na SMS in je dobil nazaj nesramne grožnje, da ga bo tožil, če ga ne pusti pri miru...
Moram povdariti, da sem do sedaj imel z vsemi kar sem kdaj kupil rabljenega od njih dobre izkušnje zato nekako nisem pričakoval, da bomo naleteli na takega prevaranta beri pi... od človeka !
Zavedati se je treba, da je slovenija majhna in vsi praktično (z)vemo za vse...
Če bo gdo gdaj kupoval od tega modela naj bo pazljiv in naj pazi, da ne bo nategnjen ker je ena navadna nategovalska pi...!!!!!


Lp in srečno!
Mene je nategoval za metanol.Mislim da spada klapi ki me je oropala v Trzcu.LP
MIRAN
Uporabniški avatar
Šircelj
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Apr 2009, 18:03
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

Ebay

Odgovor Napisal/-a Šircelj »

Bi meu en predlog za moderatorje foruma.Na Ebayu ma vsak uporabnik procente zaupanja.Npr:Če ma 100% zaupanje je zanesljiv,ko pa koga po domače povedano nafu.. se mu procenti zbijajo,pa še ko se registrira,mora vpisat tud svoj naslov in gsm ali stacionarno št...Lahko bi blo tudi kaj podobnega tuki...Vem,da je to težko izvest,sam pol si marsikdo,ki bi vedu,da ma nižji odstotek zaupanja,nebi upal pisart neumnih oglasov,pa tud,ko bi vedu,da je njegov naslov viden vsem bi bla mal drugačna pesem.In slike bi pa mogle bit obvezne!!!Ne pa da prebiraš oglas,pa prebereš:Letalo je bilo malo leteno,skoraj nič,sam je slabše ohranjeno...In slik ni...Kaj naj si pol mislim?Naj grem narest 300 km,da vidim letalo,pa pol tuhtam,da se ga sploh splača vzet,al da prvo vidim podrobno sliko-realno,in da se po tej sliki odločim za nakup?Pa vsak uporabnik-tudi začetnik bi takoj vidu,če se splača češnje zobat z njim...
Upam,da ste me zastopli...

Pa ne kej kritizirat,če so kakšne slovnične napake,ker sm lihkar iz pustne zabave,pa sm se mal zatipkal-razgovoru...


Lp,Andrej :D :D :D :P :P :P :P :P
No money no funny....
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ja mnenje o nekom je lepa in uporabna stvar, ampak, kakor je lahko prodajalec nategun, je lahko tudi tisti ki piše mnenje o nekom nategun ali seronja, kot vemo, pa lahko po forumu bluzi praktično vsak, ki se mu zljubi.

Primer z Ebaya:

Moj kolega izkušen Ebay kupovalec, je od nekoga v Nemčiji kupil usnjen motoristični kombinezon, plačal in čez čas dobil paket poln časopisov.
Kolega je prodajalca zasekiral, češ kaj mu je poslal, ta pa je popizdil, ga na polno oblatil in krivdo zvalil nanj "na Balkan, našo pošto itd itd.."
Prodajalec, zafršolan švabski nategun, je v stilu splošne miselnosti v nekaterih zaostalih delih Nemčije, nerazgledan in butast, mislil, da bo, ob splošno znani nezanesljivosti in lopovščini ki vlada na Balkanu, za zaplet z lahkoto okrivil kupca. Pri tem je pozabil, da so bili v paketu nemški časopisi, ki jih je potem kolega slikal in jih pri nas ni kje dobiti.
Kakorkoli, kolega je porabil precej energije, tudi pomoči nekoga z dobrim znanjem nemščine, da je na koncu kolikor toliko verodostojno dokazal, da je nategovalec prodajalec in ne on sam, kupnine pa ni dobil nikoli nazaj.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

V Ameriki odpirajo pakete pred poštarjem, če je kaj narobe poštar napiše poročilo in to velja na sodišču. (pošta je zvezna agencija).
Tudi pri nas lahko odpreš pred poštarjem paket (ali vsaj skupaj pregledata če je paket poškodovan). Če je kaj narobe paket zavrneš.
lp Melly
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Če smo že zašli v to debato o filtru, ki bi izločil razne prevarante in nategovalce imam predlog kako napraviti prvo selekcijo.

V rubriki Mali oglasi so lahko aktivni SAMO tisti člani, ki so za ta forum napravili kaj dobrega. Z tem mislim, da so aktivni v MODELARSKIH debatah, predstavitvijo raznih projektov, pomogajo z nasveti,...... skratka tisti ki so MODELARJI.
Število postov ni pomembno, pač pa njihova teža. Nekdo, ki je aktiven v rubriki vici ali v drugih nemodelarskih temah nima pravice prodajati robe.
O tem kdaj in kdo bo lahko sodeloval odločajo admin ali določeni moderatorji.
Tak sistem imajo na kar dosti forumov, npr;
http://www.mpx-easystar.de/smfforum/
http://rc-powerboat-forum.de/
Lp Rado
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

tornado napisal/-a:Če smo že zašli v to debato o filtru
Naj te spomnim na staro internetno resnico: you can't use technical means to fix a social problem.
Šircelj napisal/-a:Na Ebayu ma vsak uporabnik procente zaupanja.Npr:Če ma 100% zaupanje je zanesljiv
Ne bo držalo. Če ima 100% zaupanje, pomeni, da ga je večina ljudi poklikala kot zanesljivega. Kako zaupaš njihovi trezni presoji? Ebay ima težave s krogi ljudi, ki drug drugega na vse pretege hvalijo, skupaj pa nategujejo vse ostale naokrog.

Ko nekdo nekaj prodaja, lahko enostavno pogledaš njegov profil, od tam njegove objave po celem forumu in si v približno 10s ustvariš mnenje o osebi.
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Re: vredni (ne)zaupanja

Odgovor Napisal/-a ales73 »

gsx11 napisal/-a:Živjo!

Mislim, da Šircljeva ideja ni tako slaba.
Prejšnji teden sem za kolega nabavil komando FX14 od uporabnika tega foruma "dras".
Ko sem ga vprašal, če je z komando vse OK je zatrjeval, da je vse OK in, da je praktično ni rabil,... . Odločil sem se, da jo vzamemo za kolega in glej ga zlomka, ko je komanda prišla domov seveda po več urnem matranju še vedno ne dela. Takoj sem mu javil na ZS pa seveda ni odgovoril (to mi vse pove o človeku...). Kasneje sem tudi opazil (na žalost prepozno), da je lani konec leta pisaril po forumu, da mu komanda ne dela in kako naj spravi v red,... .Ko ga je kolega klical, da mu pove kakšna je situacija in ga prosi, da mu denar vrne ga je gladko malo prekinil. Kolega je nadaljeval je prijazno na SMS in je dobil nazaj nesramne grožnje, da ga bo tožil, če ga ne pusti pri miru...
Moram povdariti, da sem do sedaj imel z vsemi kar sem kdaj kupil rabljenega od njih dobre izkušnje zato nekako nisem pričakoval, da bomo naleteli na takega prevaranta beri pi... od človeka !
Zavedati se je treba, da je slovenija majhna in vsi praktično (z)vemo za vse...
Če bo gdo gdaj kupoval od tega modela naj bo pazljiv in naj pazi, da ne bo nategnjen ker je ena navadna nategovalska pi...!!!!!


Lp in srečno!
Jaz sem moral tega tipa 4 x v 14 dneh prositi za plačilo za baterije, da sem nazadnje le dobil plačilo. Ker sem bil očitno dovolj vztrajen, sem na koncu nekaj le dobil (sicer 2€ manj kot je bila cena).
Čeprav sem imel do sedaj na tem forumu same dobe izkušnje, predvsem glede veliko dobrih nasvetov, kot tudi s kupci, ki so bili do sedaj sami poštenjaki.
Žal pa se najde kakšen tak [-X [-X :^o :^o
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

No in še moja izkušnja z taisto osebo.
Prodajal sem določeno blago. Dogovorila sva se za ceno 20€. Na moj TRR je ''leglo'' samo 15€. Ko sem ga vprašal kaj to pomeni mi je povedal, da mora tudi sam imeti neko varovalo. Ker v štartu tako ni bilo dogovorjeno sem mu denar vrnil.
Vidim, da me občutek ni prevaral.

Jure, res je, da na forumu ne bomo izoblikovali novih poštenih osebnosti. V neki meri se lahko le zaščitimo od barabinov.
Lp Rado
dras
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 09 Jul 2009, 15:28

Odgovor Napisal/-a dras »

Brisano
Zadnjič spremenil dras, dne 17 Feb 2010, 14:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Predlagam, da bluzerji naredijo svoj bolšji sejem nekje na travniku, pa naj izmenjajo svojo rabljeno modelarsko kramo na štiri oči in pustijo na miru naš forum.
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Re: eh

Odgovor Napisal/-a spiky »

gsx11 napisal/-a:Ko sem ga vprašal, če je z komando vse OK je zatrjeval, da je vse OK in, da je praktično ni rabil,...
dras napisal/-a:jaz sem se tudi trudil in z pomočjo iskušenega modelarja sma spravila postajo v pogon...
Hmmm, tukaj pa kar ne morem mimo brez pripombe... Sicer dotične komande nisem videl v živo; torej ne poznam dejanskega stanja; ampak vseeno lahko povem sledeče:

Kar se Mitje (gsx11) tiče; poznam človeka osebno in ker imava zelo podoben "okus" glede modelov, sva že kar nekajkrat poslovala, menjala, itd.; vedno brez kakršnihkoli problemov... Torej; po mojih izkušnjah ZAUPANJA VREDEN modelar!

Dras; tebi pa lahko rečem le, da za zagon Futabe FX-14, katera ima natanko DVA gumba (on-off switch in pa vrtljivi "hot-key") nikakor ne potrebuješ pomoči izkušenega modelarja... Seveda v primeru, da je z napravo vse OK!

In pa še nauk te zgodbe: Če ne poznaš človeka od katerega kupuješ, se raje dogovori za osebni prevzem in na licu mesta "robo" preizkusi; ker po toči zvoniti je prepozno!




Lp Izi
webmar
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 12 Jun 2008, 14:44
Kraj: Maribor

BLUZER

Odgovor Napisal/-a webmar »

Ultralajt napisal/-a:Predlagam, da bluzerji naredijo svoj bolšji sejem nekje na travniku, pa naj izmenjajo svojo rabljeno modelarsko kramo na štiri oči in pustijo na miru naš forum.
HALO,KAJ PA JE ZDAJ TO.
MIRAN
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

Re: eh

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Brisano
Zadnjič spremenil gsx11, dne 18 Feb 2010, 10:22, skupaj popravljeno 1 krat.
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Zaklenjeno

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom