scheppach ali metabo

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Odgovori
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

scheppach ali metabo

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Poseduje kdo scheppach basato3 ali metabo bas 317 tračno žago. Gospod iz bauhausa mi je dejal, da bi naj bila metabo boljša od scheppach, v Avstriji pri KADI so mi pa dejali, da bi naj bila scheppach mercedes med žagami. Po obliki in velikosti mize se bolj nagibam k scheppach, skratka vaše mnenje?
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

makita
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Makita nima tračnih žag, s tem mislim stacionarnih žag :D .
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

ce arabis tracne zage se oglasi pri nas v bts company mamo pedrazolli ter optimum ter doall tracne zage,kjer dobis tudi zagine liste za razlicne materijale.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: scheppach ali metabo

Odgovor Napisal/-a Brane »

ceco2 napisal/-a:Poseduje kdo scheppach basato3 ali metabo bas 317 tračno žago. Gospod iz bauhausa mi je dejal, da bi naj bila metabo boljša od scheppach, v Avstriji pri KADI so mi pa dejali, da bi naj bila scheppach mercedes med žagami. Po obliki in velikosti mize se bolj nagibam k scheppach, skratka vaše mnenje?
Vedno je vprašanje kaj verjeti trgovcu in kaj ne, a če pogledamo kaj je kdo rekel :lol:
Če ti nekdo reče da je nekaj ( v tem primeru žaga) mercedes med žagami, to večina razume da je zelo kvalitetna #-o v resnici je pa rekel, da je mercedes med žagami, kar sigurno pomeni je to, da je zelo draga, še zdaleč pa ne da je kvalitetna oz da ne more biti nekje bistveno boljše, morda celo za veliko manj denarja.
Dooolgo nazaj sem imel namreč mercedesa, zato zelo dobro vem, da mercedesi niso bili vedno kvalitetni, tako kot v takih primerjavah mnogi napačno razumejo, a prav take (butaste) primerjave radi uporabljajo avstrijski trgovci, ki se jim še vedno, zelo hitro zgodi, da slovenskega kupca jemljejo kot bebčka izza krpatov, ki nima pojma in se ga da nategnit kot norca.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

Ja zanimivo pri stvari je bilo edino to, da on ni prodajal scheppach žag ampak metabo.
Nevem no, ampak hecno mi je bilo to, da pri metabotu ni bil list pod pravim kotom, glede na mizo, ko je bila miza nastavljena na 0stopinj.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

No, saj tega kar sem napisal ne gre posplošiti, saj večina je le takih, ki so pripravljeni pošteno svetovati, previdnost pa le ni odveč, še vedno je dovolj takih, ki ravnajo točno tako kot sem napisal.
Zadnjič spremenil Brane, dne 08 Jun 2009, 14:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Čeprav vsak svojega konja hvali se pač moram umešati v debato

Metabo je št.1 v Evropi za to področje lesno-obdelovalnih strojev. To je dosegel z nakupom leta 1999 ELEKTRA-BECKUM tovarne iz Meppna. Dodal je svojo vodenje proizvodnje in kontrole kvalitete ter še dvignil nivo.
Več lahko pogledate tu: http://www.metabo.com/English.2868.0.html?&nolangfwd=1

Trgovec iz Bauhausa se ti ni zlagal, to si lahko prebereš na tujih forumih.
Scheppach si že dolgo prizadeva najti v SLO zastopnika, pa mu nikakor ne uspe. Prodaja ga samo Bauhaus, ampak ko potrebuješ rezervne dele ali ostalo opremo si mrzel. Ostane ti pot v Avstrijo da naročiš potrebne dele in čakanje.
Osebno glede kvalitete konkurence le najboljše le Scheppach stroji so mi res grdi, germansko škatlasti.
Pri Metabu dajo tudi nekaj na izgled ne samo na kvaliteto.
Glede nastavitve kotov, gledal si razstavni eksponat katerega je prijelo že ničkoliko rok pa tudi vprašanje, kdo je to sestavil. Vse kote se da pri Metabo tračni žagi nastaviti v nulo. Miza ima spodaj vijak s kontra-matico za nastavitev 0 stopinj.
Ampak to informacijo boš težko dobil od trgovca. Zato pa smo zastopniki.

V Sloveniji so ti stroji prisotni že od leta 1993 in veliko jih obratuje tudi v prejšnjih izvedbah (BAS 315, BAS316, BAS 350).

Če te ša kaj zanima pa lahko na ZS, da ne bo se bralo kot reklama.

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
ceco2
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2007, 18:03

Odgovor Napisal/-a ceco2 »

To je vse lepo in prav, ampak pri tej žagi metabo me je zmotilo, da ima miza enojno vpetje, se pravi vpetje iz ene strani. To mi ne zgleda nekaj stabilno [-X .
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

To je prva taka informacija v 8.letih #-o #-o #-o. Do sedaj še nismo imeli reklamacije na premikanje mize. Pa marsikateri špirovec se je žagal na njej. Da o paranju plohov sploh ne govorim.

Miza je pritrjena na premični nosilec zaradi premikanja celotne mize
pod 45 stopinjami. Ko ga priviješ se miza ne premakne niti za milimeter. Na nosilec je gus miza privita s 4.vijaki M8. S strani je samo vijak za nastavitev pravokotnosti. Težko dosežeš enostavne in natančne premike mize, če je vpeta v več točkah.

Več o sestavi si poglej tukaj:
http://fc.zindel.de/scripts/CUWP_CGI.EX ... cision.pdf

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Pozdravljeni
Ali ve kdo kje se dobijo listi tračnih žag, oziroma jih izdeluje-lota(vari)?
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Katere dimenzije #-o


Za krajše dimenzije (do 2500 mm dolžine) je bolje kupiti originalni list, kajti pri varjenju lista pride do utrditve in tam rado poka list žage oz. ga "meče" po kolesih.


Drugače pa povprašaj pri "Ostri" Ravnikar Ivan s.p. Vojnik

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Tomaž, hvala za pomoč. Listi so že naročeni.
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom