Modifikacije foruma

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Modifikacije foruma

Odgovor Napisal/-a dragman »

Ker opažam nekaj "težav", ki bi se jih lahko elegantno rešilo odpiram tole temo. Razlog pa je seveda vsi srečni in veseli -> uporabniki in moderatorji :D

Trenutno sta dve stvari, ki sem ju opazil:

Slike je potrebno ročno manjšati. Za tole obstaja mod za phpbb forum, ki to dela samodejno. Sliko pomanjša na določeno velikost.

Druga, ki pa niti ni moteča so dolge URL povezave. Tudi za tole obstaja mod, ki predolgo povezavo skrajša (skrajša se vizualni pogled na povezavo).

Če je administrator zainteresiran za inovacije z veseljem omenjena moda tudi poiščem. Bi pa rabil info ali gre za phpbb 2 ali 3 forum.
Pa lep dan ti želim :-)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

No ja. Slike bi lahko zrihtal :roll:
Pregled bi bil boljši.
In forum bi bil.... Kakšen?

Obarvan :o

Sam nimam pojma kako vse skupaj funcjonira.
Da si internetni freaky dicky in bi to zrihtal prostovoljno.


Te podpiram.
www.okarbon.eu
dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dragman »

Forum ostane tak kot je. Razlika je samo ta, da prilimaš povezavo do slike v polni velikosti. Ko pa nek uporabnik pogleda temo v kateri je tudi ta slika jo dodatek pomanjša na določeno velikost. In tako se slika prikaže v manjši velikosti.
Na enak princip deluje tudi krajšanje prikazane URL povezave (dejanska URL povezava ostane nespremenjena).

Modifikacije pa lahko doda samo administrator foruma.
Pa lep dan ti želim :-)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Povezavo do slike?
V mislih sem imel rešitev kakršno imajo na motosvet.com/tabla
Iz računalnika browzaš sliko(si to mislil z povezavo slike?).
In objaviš jih kolikor te je volja.
Slika se pokaže na forumu pomanjšana.
Ko jo pa klikneš. Se odpre nov zavihek z sliko v polni velikosti :wink:
Bi se to dalo? Al je to preveč zate? :P
www.okarbon.eu
dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dragman »

Uh programiral vsekakor ne bom ker o php-ju nimam znanja. Obstajajo modifikacije, ki so napisane in preverjene na phpbb.

Jaz sem jih samo predlagal. Drugače pa sem imel v mislih, ko daš povezavo na sliko. Recimo naložiš sliko na shrani.si v polni velikosti in prilepiš na forumu povezavo do slike v polni velikosti. Forum pa sliko, ko jo uporabnik dobi v web browser pomanjša na določeno velikost (ki se pač določi na kolk nardi spremembo velikosti).
Pa lep dan ti želim :-)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

pol je ista scena k prej.
Neboš programiral?
Pol ideja odpade :cry:
Sei je bilo že velik govora o teh slikah!
Le nikoli se ni noben javil, da je sposoben zadevo IZPELJATI.
www.okarbon.eu
dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dragman »

Hm, ne razumeš me. Določeni dodatki so že spisani. Potrebno jih je samo namestiti.
Pa lep dan ti želim :-)
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Eh, dajte no... Vsak bi malo po svoje spreminjal... Forum je tak kot je... Nobenemu članu ni nujno potrebno bit tu gor, tisti ki pa so gor pa mislim da so veseli in srečni ker tak forum sploh imamo!
Samo moje mnenje

LP
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dragman »

Kot sem rekel so samo predloge. Forum vizuelno ostane takšen kot je. Razlika je samo v tem, da je pač lažja uporaba pri slikah.

No mogoče nisem ravno najbolje navedel kaj točno mislim. Skratka v mislih sem imel pomanjševanje slik, ki niso shranjene na strežniku kjer je tudi forum ampak so shranjene recimo na servisu shrani.si ki ponuja shranjevanje slik. In da v tem primeru ni potrebno slike pomanjševati uporabniku, ki podaja povezavo do slike jo forum samodejno pomanjša na neko preddoločeno velikost.

Bom poskusil predstavit demonstracijo kaj imam v mislih.

V programiranje pa se ne bi spuščal, ker php-ja ne poznam. Poznam samo javo.
Pa lep dan ti želim :-)
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

....ni noben mode, ampak za takšne stvari poskrbi program Imagemagick v administratorski nadzorni plošči pa poveš pot kje se program nahaja in velikost slik na katero ti jih program priredi. Res pa je, da za to mora poskrbeti administrator.
Stvar za urediti je potrebnih 5minut...
LP
Boco
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

boco napisal/-a: Imagemagick v administratorski nadzorni plošči pa poveš pot kje se program nahaja in velikost slik na katero ti jih program priredi.
O.K. Program naloženo sliko SAMODEJNO zmanjša na določeno dimenzijo.
a je možen klik na sliko, da se ti odpre v naravni velikosti?
www.okarbon.eu
dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dragman »

No potem pa tako kot pravi boco.
Pa lep dan ti želim :-)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

dragman Ja kje se pa dobijo te modi za forume. Mislim tiste dobre, najrazličnejše ter kako je najbolje povprašati strica googla da ti poda največ pravilnih zadetkov? Sam tudi nekaj duhovičim z nakim projektom, da bi naredil nek forum(koncept bi bil moj, narediti bi mi ga pa pomagal nekdo drug) Pa pač sem imel ideje, da bi v forum upeljal PPC kot so npr. Add By Google, ADpartner, Httpool(pa tudi druge kombinacije). S tem bi lahko priteklo nekaj v baÄ‘et za plačevanje gostovanja na nekem strežniku. Kot drugo sem imel idejo, da bi se slike katere bi uporabniki uploadali iz drugih strani ne pa direkt v forum (na tak način bi se privarčevalu na prostoru kateri ni neskončen ampak za razpravljanja zadosti velik). Na tak način kot je to zelo interesantno in lepo izpeljano s flash tehniko na TEJLE strani pod okvirčki Attachments, bi bile slike pomanjšane potem pa če bi te zanimale podrobneje kliknil nanje in bi jih zumiralo, zraven bi pa še imel nekajosnovnih gumbov.
No za to bi pa potreboval kakšne take "zanimive" mode, ki pa nimam pojma kje se jih da dobiti ČE SPLOH. :lol:

PS: glede na to dragman da piše kar piše pod izbo bo očitno ostalo pri tem, saj so očitno admini trmasti, in so to res samo in zgolj"Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom" ter nič več izven tega konteksta :lol: , zato se ne spuščam več v te vrste debat, ker se nikoli ne bo zgodilo NIČ za napredek foruma. :lol:
Slika
dragman
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Maj 2009, 11:16
Kraj: Ljubljana / Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dragman »

shqwarch za phpBB forum boš našel razne modifikacije TUKAJ. Na njihovi uradni strani. Za ostale pa ti žal ne morem pomagati, ker se z drugimi nisem nikoli ukvarjal.

Meni osebno je phpBB forum špica. Pač osnovna izvedenka je osnovna izvedenka. Z nekaj dodatki pa postane bombastičen za uporabnika in moderatorje. No vsaj meni :D
Pa lep dan ti želim :-)
[peugeot]
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 07 Dec 2004, 18:08
Kraj: Blejska Dobrava (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [peugeot] »

shqwarch napisal/-a:PS: glede na to dragman da piše kar piše pod izbo bo očitno ostalo pri tem, saj so očitno admini trmasti, in so to res samo in zgolj"Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom" ter nič več izven tega konteksta :lol: , zato se ne spuščam več v te vrste debat, ker se nikoli ne bo zgodilo NIČ za napredek foruma. :lol:
=D> =D>
http://ropret.net/
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

meni je forum všeč tak kot je ...samo nekaj uporabnikov bi se moralo dati na funkcijo ignore #-o #-o #-o

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Zopet jaz. :o
Pozdrav modelarjem: :mahaj:
Zanima me kako se prijavit pod "skritega" uporabnika foruma.
_poste bom pavziral, da se resno vržem na kak projekt ali dva_


Hvala za informacije.

LP Matej
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

brejker napisal/-a:Zopet jaz. :o
Pozdrav modelarjem: :mahaj:
Zanima me kako se prijavit pod "skritega" uporabnika foruma.
_poste bom pavziral, da se resno vržem na kak projekt ali dva_


Hvala za informacije.

LP Matej
V tvojem profilu imaš možnost "Skrij me, da ne bom viden med pregledovanjem foruma" in tam preprosto klikneš "da" :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Na nekem tujem forumu sem naletel na zanimivo zadevo.

Ko oddaš svoj post, se ta ne pojavi takoj an forumu, ampak gre na pregled k moderatorjem, da ga ti potrdijo v kolikor so bile v tekstu uporabljene kakšne besede, ki lahko v določenem zaporedju predstavljajo žaljiv, nesramen ali neokusen post.

Meni se zdi tole zanimiva opcija za dvig nivoja kvalitete postov in s tem tudi foruma.

S tem ne namigujem, da bi se kaj takega moralo ali dalo narediti tukaj pri nas... le zanimivo se mi je zdelo in zato sem tukaj pokazal...

Mitja
Priponke
leporeÄŤje.jpg
leporeÄŤje.jpg (29.94 KiB) Pogledano 4603 krat
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 20 Okt 2009, 07:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Modlar
Tekmovalec
Prispevkov: 330
Pridružen: 02 Jun 2005, 19:50
Kraj: Koroška

Odgovor Napisal/-a Modlar »

Ultralajt napisal/-a:Na nekem tujem forumu sem naletel na zanimivo zadevo.

Ko oddaš svoj post, se ta ne pojavi takoj an forumu, ampak gre na pregled k moderatorjem, da ga ti potrdijo, v kolikor so bile v tekstu uporabljene kakšne besede, ki lahko v določenem zaporedju predstavljajo žaljiv, nesramen ali neokusen post.

Meni se zdi tole zanimiva opcija za dvig nivoja kvalitete postov in s tem tudi foruma.

S tem ne namigujem, da bi se kaj takega moralo ali dalo narediti tukaj pri nsa... le zanimivo se mi je zdelo in zato sem tukaj pokazal...

Mitja


Da bi bilo to izvedljivo pri nas ,bi morali naši moderatorji med profesionalce :lol:

LP Mare
Kdor visoko leta - daleč vidi.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

To funkcijo prakticirajo na RN forumu, pod rubriko mali oglasi od kar so ga posodobili. Ne verjamem koliko slavistov boš pa ti uspel nabrati in zaposliti, da ti bodo urejali poste, čene bo pa forum postal prazen. :)
Slika
legenda
Tekmovalec
Prispevkov: 285
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:53
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a legenda »

Ultralajt napisal/-a:Ko oddaš svoj post, se ta ne pojavi takoj an forumu, ampak gre na pregled k moderatorjem, da ga ti potrdijo v kolikor so bile v tekstu uporabljene kakšne besede, ki lahko v določenem zaporedju predstavljajo žaljiv, nesramen ali neokusen post.

Meni se zdi tole zanimiva opcija za dvig nivoja kvalitete postov in s tem tudi foruma.

...

Mitja
Nekaj v tem smislu popolnoma podpiram.Pogosto opažam nasploh pri mlajših obiskovalcih foruma da pišejo kar v pogovornem jeziku ali pa se pačijo v njim znanem narečju,tako da so prispevki skorajda neberljivi. Predlagam, da moderatorji ustrezno ukrepate oz. zahtevate od uporabnikov, da se pri pisanju sporočil upošteva pravilna raba slovenskega jezika!!
Lep dan še naprej- Uroš
Ni težko uspeti. Razumeti zakaj je mnogo težje.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ali so bile daneas narejene kake posodobitve,ker od zjutraj do popoldneva tole ni delalo? :-?
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

legenda napisal/-a:
Ultralajt napisal/-a:Ko oddaš svoj post, se ta ne pojavi takoj an forumu, ampak gre na pregled k moderatorjem, da ga ti potrdijo v kolikor so bile v tekstu uporabljene kakšne besede, ki lahko v določenem zaporedju predstavljajo žaljiv, nesramen ali neokusen post.

Meni se zdi tole zanimiva opcija za dvig nivoja kvalitete postov in s tem tudi foruma.

...

Mitja
Nekaj v tem smislu popolnoma podpiram.Pogosto opažam nasploh pri mlajših obiskovalcih foruma da pišejo kar v pogovornem jeziku ali pa se pačijo v njim znanem narečju,tako da so prispevki skorajda neberljivi. Predlagam, da moderatorji ustrezno ukrepate oz. zahtevate od uporabnikov, da se pri pisanju sporočil upošteva pravilna raba slovenskega jezika!!
Lep dan še naprej- Uroš
Jest se ne strinjam s takim razmišljanjem!!
Nekateri imamo forum tudi za zabavo kjer si pač sem ter tja damo duška. Nikomur ni obvezno brati teme ki ga nervira ali je ne razume ko pa je na forumu toliko takih ki uživajo v pravopisju. Ne rečem, če se dva ali več preveč razvnameta je seveda treba ukrepat.

Nadzora je itak že povsod preveč, pa še drago pride.
Robert
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Ali lahko neka skupnost funkcionira brez pravil? Večen problem, ki se pojavlja skozi celotno obdobje obstoja sobivanja, na katerega so si do sedaj vse družbene ureditve odgovorile z negativnim odgovorom. Razlog za to je potreba, da se določena medsebojna razmerja uredijo na način, ki veliki večini neke skupnosti omogoča pogoje za normalno prosperiteto. Žal je zaradi vsesplošnega ponavljanja pravic posameznika v zadnjem času vse prepogosto prepričanje posameznikov, da pride do kratenja njihove pravice v trenutku, ko ne smejo početi tistega kar so si zamislili, pri tem pa zanemarjajo morebiten njihov vpliv na ostale člane neke skupnosti. V tem primeru seveda ne gre za demokratična temveč anarhična načela.

Kaj je moteč in kdaj nek vpliv postane za neko skupnost nesprejemljiv je seveda relativno in spada v domeno družbenega dogovora. Komuniciranje preko interneta pri uporabnikih ustvarja dva zanimiva fenomena; občutek anonimnosti, ki pa je zgolj navidezen in možnost, da v diskusiji sodeluje večje število udeležencev. Prvi je tako problem, ki spada delno v domeno sociologije, delno v domeno psihologije sta pa oba, tako kot sposobnost komuniciranja z večjim številom sogovornikov primarno v domeni pedagogike in žal delno tudi andragogike.

Če združimo nepriučen družbeni čut in neznanje o načinih komuniciranja, dobimo posameznika, ki z načinom svoje udeležbe moti ostale, oziroma le ti dojemajo to kot osebni napad, to pa lahko kaj hitro privede do slabe volje ali celo verbalnega spopada med udeleženci diskusije. Zanimivo je, da se mnogokrat verbalni spopadi nadaljujejo zaradi spopada samega, glavni razlogi pa se lahko celo pozabijo.

Če se torej vrnem na prvotno vprašanje. Sam nisem pristaš omejevanja, je pa oblika zunanje kontrole potrebna ob pomanjkanju samocenzure ali če želite, spoštljivega in nekonfliktnega načina komuniciranja, ki nedvomno blagodejno vpliva na medsebojne odnose. V določenih primerih bi predhodni pregled prispevkov lahko obrodil nekaj pozitivnih rezultatov, bi se pa nedvomno ujeli v dve zanki; dodatno delo za nekoga ter nevarnost, da se s pomočjo cenzure omeji pluralizem v komuniciranju, zato osebno menim, da je verjetno obstoječ sistem zadovoljiv za apeliranjem na posameznika v smislu komunikacijskega osveščanja ter ob aktivnem sodelovanju moderatorjev oziroma skrbnikov foruma.

Sicer sem že omenjal določene primanjkljaje v pedagoškem procesu, nedvomno pa ne moremo mimo še enega, ki prav tako ne koristi pri komuniciranju in to je nesposobnost posameznika natančno opisati neko stvar ali dogodek, pa na tem mestu ne govorim o retoriki. Žal šolski sistem svojega poslanstva v mnogih primerih, morda celo večini ni opravil in žal smo kot družba soočeni z množico posameznikov, ki so polpismeni oziroma opravilno nepismeni. Osebno menim, da bi moral predvsem šolski sistem, poleg njega pa tudi vsa javna občila sodelovati pri prizadevanjih za ohranjanje in plemenitenju materinega jezika. Nekje sem nekoč že zapisal, da je meni slovenski jezik vrednota, vsem ostalim tu živečim pa predstavlja orodje, če ga že ne dojemajo kot vrednoto. Glede na situacijo, ki se odraža v nelektoriranih javno objavljenih prispevkih pa je več kot očitno, da postopoma vse bolj trpi sporazumevalna vloga jezika kot takega in napake niso več zgolj akademske narave.

Kot sem v prvem delu že zapisal, so pogoji neke skupnosti stvar ustanoviteljev in družbenega konsenza, posledično se jih morajo oziroma moramo novo pridruženi člani držati in v primeru tega foruma so pravila zapisana. Moralna naloga moderatorjev torej je, da se le teh pravil držijo ter jih uveljavljajo in v skladu z njimi proti morebitnim kršiteljem ukrepajo.

Starejši udeleženci z zgoraj zapisanimi znanji nebi smeli imeti težav, saj so imeli priložnost jih izpopolniti v resničnem življenju, prav tako pa bi bili lahko s svojim ravnanjem vzor mladini, mlada generacija pa bi morala biti še toliko bolj dosledna, saj tovrstna znanja potrebujejo na dnevnem nivoju v šolah in še posebej pri urah slovenskega jezika in bi tako lahko imeli pri objavljanju svojih prispevkov priložnost za izpopolnjevanje svojega znanja.

LP
Alex
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom