nemški e-bay

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Anžo napisal/-a:
Na ebay.com nikakor nenajdem opcije buy now, samo onilne auction. Ima kdo idejo kje se ta funkcija skriva?
:^o Kaj res ne, ali nas malce hecaš?
Priponke
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (146.41 KiB) Pogledano 3115 krat
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Ellow!

Zanima me če imam prav?

http://cgi.ebay.com/RC-GAS-Car-King-Mot ... 286.c0.m14

Ta kitajska baja stane 374$. Glede na to da je do izteka ponudb samo še 1 dan in kolikor se spoznam na to dobi bajo za 374$ tisti, ki je zadnji ponudil najvišjo ceno? je tako? Če torej jaz v ponudim več (5$) pripada meni za 379$, razen če me kdo ne prehiti?

Poštnina v EU stane 82$ torej tudi v SLO?

Če seštejem 374+82=456$ to pa je 313€.

Kje sem ga kiksnil ker mi nikakor ne gre v glavo da je lahko tako poceni, če slovenski zastopnik prodaja kitajsko bajo za 450€.

???

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
dif0r
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 23 Jun 2007, 19:24
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a dif0r »

ponavadi pričnejo vsi ceno nabijat zadnjih par ur.. H končni ceni pa še prištej carino in 20% ddv
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Aha, torej 376€ z 20% davkom. Kolikšna pa je carina? Poštnina na ebayu šteje samo do SLO ali do doma?
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

KolarModelar napisal/-a:Aha, torej 376€ z 20% davkom. Kolikšna pa je carina? Poštnina na ebayu šteje samo do SLO ali do doma?
Nad 150e je ponavadi 2,7% carine...
Poštnina pomeni poštnina od pošiljatelja do naslovnika (od kitajca do tvojega doma). Če bi štela samo do SLO meje (carine) potem ne bi smeli računati DDV na poštnino...
Sicer pa bi pameten Kitajc zaračunal poštnina na en račun, blago pa na drugi in na drugem napisal "free shipping" pa bi prišparal 20% DDV na poštnino... če je EMS zna biti poštnina kar visoka...
lp Melly
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Melly napisal/-a:
KolarModelar napisal/-a:Aha, torej 376€ z 20% davkom. Kolikšna pa je carina? Poštnina na ebayu šteje samo do SLO ali do doma?
Nad 150e je ponavadi 2,7% carine...
Poštnina pomeni poštnina od pošiljatelja do naslovnika (od kitajca do tvojega doma). Če bi štela samo do SLO meje (carine) potem ne bi smeli računati DDV na poštnino...
Sicer pa bi pameten Kitajc zaračunal poštnina na en račun, blago pa na drugi in na drugem napisal "free shipping" pa bi prišparal 20% DDV na poštnino... če je EMS zna biti poštnina kar visoka...
Zakaj bi bila poštnina preko EMSja viskoka. Od česa je to odvisno? Zakaj bi bila drugačna, če piše, da je 82$. Ali se carina šteje tudi k davku ali samo izdelek?
Nč bat, sam žgat...
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom