Off Topic kontejner

Debata o člankih objavljenih na portalu modelarji.com.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Off Topic kontejner

Odgovor Napisal/-a slayer »

robin24 napisal/-a:
slayer napisal/-a:=D> Super projekt!Jadrilica ima namreč zelo elegantne linije. Zanima pa me kateri (razbit :( ) model z ameriškimi oznakami stoji v kotu? Je bil kakšen 'scale' model ali ima oznake nalepljene kar zaradi lepšega? Lp.
Živjo!
Projekt je všeč predvsem meni, če je pa še komu, pa še lepše...
Pa še nekaj, to ni jadrilica, ampak jadralno letalo.
No višina nekako na mestu, s prvim vijakom.

LP Robi
'Whatever'...jadralno letalo ali jadrilica.Samo ,da ni jadrnica hehe :D .
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

4s baterija je po mojem mal preveč za tole, samo dodatna teža,...
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a janček »

Živjo!

Zakaj odvečna teža, model bo imel dober kilogram tako da se tistih nekaj gramov ne bo poznalo!

Lp
Jan
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Če pri takem modelu želiš izkoristiti čim boljše jadralne sposobnosti moraš gledati na vsak gram.En gram tu pa en gram tam pa imaš kmalu preveč teže. Ja odvisno kaj hočeš, če hočeš resno jadranje ali pa nekaj s karikaristikami hitrega letala ipd.
Pri konstrukciji sposobnih jadralnih modelov so prvenstveno važne čim boljše letalne lasnosti in sposobnosti.
Pri težjem modelu zaradi velike obtežbe letalo lahko leti zelo hitro, lomi so pogostejši. :D
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a janček »

Živjo!

Prvo spravi kaj svojega v zrak, potem pa pametuj!
Konec debate.

Lp
Jan
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Se opravičujem, če sem užalil tvoj ego, hotel sem ti samo pomagati in dodati nekaj koristnih informacij katere iz tvoje smeri niso bile lepo sprejete.Vsak modelar, ki zgradi model po svoji zamisli je konstrukter v malem, saj ima v sebi zmožnosti, ki se bodo sčasoma razvile ter mu odprle pot do konstruiranja pravih letal.
Prvi modelar se je učil zakone letenja, drugi se jih ni. Tudi ti se ne zanašaj na srečno roko in bistro oko. Letalstvo terja mnogo opazovanja, učenja in dela, da se pokažejo uspehi, ki so res kaj vredni.
:-k :)
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a janček »

Živjo!

Poglej, sem modelar že 2.5 leti naredil sem že preko 30 modelov, nekaj tudi svojih.
Me zanima kje je tvoj rdeči model, ki naj bi ga naredil po priporočilih iz interneta.

4s baterijo bom dal pa zato ker bom dosegel maksimalno moč motorja, masa baterije ne bo spremenila veliko.
Sedaj pa moderatorja prosim da zbriše nekaj zgornjih brezveznih postov.
Lp
Jan
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

janček napisal/-a:Živjo!

Poglej, sem modelar že 2.5 leti naredil sem že preko 30 modelov, nekaj tudi svojih.
Me zanima kje je tvoj rdeči model, ki naj bi ga naredil po priporočilih iz interneta.

4s baterijo bom dal pa zato ker bom dosegel maksimalno moč motorja, masa baterije ne bo spremenila veliko.
Sedaj pa moderatorja prosim da zbriše nekaj zgornjih brezveznih postov.
Lp
Jan
Živjo!
Poglej, jaz pa sem modelar 3,2 leti, ne veliko in čas ni popolnoma nič pomemben temveč izkušnje in glede na to, da nisem preveč mlad in, da sem se z modelarstvo začel ukvarjati šele v kasnejših letih, ampak glede na to, da si naredil vsak mesec en model v dveh letih in bi lahko glede na to,da si modelar malo lepše sprejel komentar, ker nočem biti neprijazen in te spoštujem. V modelarstvu in letalstvu ne dosežeš z neresnim delom ničesar.
Kar pa se tiče rdečega modela, ni ostal prizemljen kot praviš in je poletel in nikjer ni napisano, da moramo vse svoje stvaritve in "premike" in gradnje objavljati na tem forumu (potem želim videti izdelavo vseh tvojih tridesetih modelov).
Ne želim vstopati v prepir in blatiti teme z nepotrebnimi stvarmi. Če ti ni dovolj se ti lahko še drugič opravičim in vljudno bi bilo, da bi sprejel opravičilo.

Želel sem ti samo povedati, da bi lahko "če bi želel" z manjšo baterijo zmanjšal težo in glede na baterijo izbral tudi optimalen motor , glede na to, da gre za jadralno letalo s pomožnim motorjem, vendar si me začel obstreljevati z neprijaznimi komentarji kljub temu, da ti nisem rekel nič grdega in neprimernega vendar si hitro spremenil temo.

Moje pisanje bi končal s citatom: Osnovno pravilo modelarstva je: model mora biti zgrajen tako, da je čim lažji. Samo to in nič drugega

Hvala

l.p in še naprej veliko uspehov
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a janček »

Živjo!

To je setup:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 6%201000kv
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oller.html

9x4.7 - 11.1V / 113W / 10.2A / 0.632kg thrust
9x6 - 14.8V / 220W / 14.9A / 0.937kg thrust

To pa vedno ne drži :wink:
Osnovno pravilo modelarstva je: model mora biti zgrajen tako, da je čim lažji.
Lp
Jan
What goes up usually comes down.
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Moje pisanje bi končal s citatom: Osnovno pravilo modelarstva je: model mora biti zgrajen tako, da je čim lažji. Samo to in nič drugega
To ne drži. Sploh to ne drži pri jadralnih letalih. Ali misliš da potem scale jadralni modeli z razpetino 5m+ in maso 10kg+ sploh ne letijo? Z njimi si z višine okoli 400m komot v zraku več kot pol ure, brez elektro motorja sploh. Mnogi modelarji v modele celo dodajajo kilograme v obliki svinca v težišču. Fizika ni tako preprosta kot se zdi na prvi pogled.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Drugače je to bilo iz citata iz knjige Rafaela Cajhena, ki pravi:
OSNOVNO pravilo je: model mora biti zgrajen tako, da je čim lažji.
Kriterij je pri tem tista minimalna trdnost, ki ravno še zagotavlja, da bo lahko model brez škode prenesel normalne obremenitve v letu (npr. ostre lupinge) in kolikor toliko normalne pristanke. Graditi model bolj čvrsto in se sprijazniti s težjim modelom z mislijo, da bo takšen model lahko preživel strmoglavljenje oz. padec na tla, je iluzorno in napačno, konec citata.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Lej "dakaloka", tukaj vsekakor lahko nakladamo kolikor nas je volja, se delamo pametne tako ali drugače, vendar bo marsikdo raje upošteval nasvet nekoga, ki je z lastnim zgledom že večkrat pokazal, da zna in da obvlada to, o čem govori.
Tako, da mislim, da je tvoj "trud" tukaj zaman. Pokazal si nam, kako si naredil en povsem zgrešen model, nato pa najbrž, ker si se ga sramoval, pobrisal celotno temo. Potem si se še enkrat lotil "konstruiranja", ki ni rodilo nič. Na dejansko poštene in pametne predloge, pa si se odzival, kot zamerljiv mulo, ker nisi prepoznal dbrih nasvetov, ampak jih užaljeno jemal kot neopravičeno, zlonamerno kritiko.
Zato tvojih nasvetov seveda ne moremo jemati resno, pa če so prepisani iz same biblije.
Janček, je lepo začel z gradnjo. Najprej je narisal načrt za model, ki mu je mimogrede izbral tudi lepo usklajene gabarite, ter nadaljeval s prikazom klasične gradnje svoje zamisli.
Res, da je v nekaterih detaljih njegov model malce neobičajen, vendar ne toliko, da bi se to štelo za slabost...prej kot posebnost.
Zato se mi zdi vpletanje v njegov izdelek z nasveti povsem nepotrebno, razen, če bo šel v smer kake katastrofalne napake.

Škoda, da sem še bolj začinil tole temo, ampak mi je ležalo na duši, ko sem gledal, kako se povsem lepa tema o gradnji sprevže v to, kar se je dalo prebrati v zadnjem delu prejšnje strani.
Podpiram željo jančka, da moderator pobriše vse tole, kar ne spada v samo gradnjo modela.

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 18 Nov 2013, 14:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a janček »

živjo!

Model gradim jaz osebno po lastnih načrtih in željah.
Izbira baterija je moja lastna odločitev, in nisem spraševal kakšno baterijo bom dal v model.
Ta tema je prešla v čisto svinjarijo. In moderatora prosim, da zbriše zgornje poste.

Če bom rabil pomoč bom vprašal.
Sedaj pa mir!
Lp
Jan

Edit:

Ultralajt prehitel si me, ta post ne leti nate.
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

jJST MAM TEGA DOST Eni zgleda nimate cajta za druge stvari kot cele dneve za računalnikom presedet pa gledat koga boste lokh v glavo fukal, SAMO ZATO, da zgleda da ste pametni.
Od tebe nisem še niti ene pohvale slišal. Zaradi tebe sem tudi nehal objavljati gradnjo modela, ker sem ugotovil keri idioti to berejo. Zato to ne pomeni, da letalo ne leti ali, da ga nisem dokončal. Jaz tebi od zdaj naprej nisem rekel čisto nič grdega in sem se vedel do tebe zelo vljudno.

PRVO KOT PRVO: Vtikaš se v zadeve drugih ljudi, kar se tebe sploh ne tiči in nabiajš ene bolne stvari.
Zgleda, da neki nimaš v glav pušaltan (kar se nanaša na tvojo življenje, ali si...) ker men se je od tebe zmešal.
DRUGO KOT DRUGO: Nimaš ti men kej guvort mulo, če me še v živo nisi videl (me prav zanima, če bi me ti tako pogumno napadal v resničnem življenju, kajti na forumu je lahko vsak pametnjakovič).
TRETJE KOT TRETJE: Jaz nisem začel tega prepira, ampak sem napisal samo kratko moje osebno mnenje (za katerega mi je vseeno ali ga upoštevate ali ne), to lahko pogledate par postov nazaj če mislite, da to ni res.

ČETRTO KOT ČETRTO: Pogovarjal bi se lahko špoštlivejše, tako kot sem se dotedaj jaz do tebe, ti pa uveljavljaš svoja mnenja in diktaturo kot da si BOG.
Briga me, če bi naredu 1000 letal, me ne gane, saj se s tem ni zahvalit. Vedno, ko želiš komu nasprotovati napišeš, kaj vse si, kot da si bog, kok mudelov si naredu, in mi govoriš kot, da sem packa na ploščicah.
IN TO ME JE IZJEMNO RAZJEZILO.
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: Jadralno letalo s pomožnim elektro motorjem

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Pozdrav
Mislim,da z tako debato(kreganjem),ne dajete ravno dobrega utisa na temo DRADNJA IN PROJEKTI!! :ratata: [-X
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Off Topic kontejner

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdravljeni

Temo sem odprl z namenom, da se sem prestavljajo vsi neumestni, žaljivi ali kako drugače neprimerni posti.
Torej, če ste opazili, da je vaša objava izginila, poglejte sem.

LP Moderator
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
labtec7
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 05 Nov 2013, 16:54

Re: SREČANJE MODELARJEV 25.AVGUSTA 2013 V ŠENTVIDU PRI STIČN

Odgovor Napisal/-a labtec7 »

Ali mi lahko kdo posreduje ime in priimek gospoda, ki leti z letalom Funcub?
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Re: SREČANJE MODELARJEV 25.AVGUSTA 2013 V ŠENTVIDU PRI STIČN

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

To ni nihčedrug,kot Andrej Pervinšek...........legenda bojev po luftu......pa še mnogo drugega........ :-({|=
labtec7
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 05 Nov 2013, 16:54

Re: SREČANJE MODELARJEV 25.AVGUSTA 2013 V ŠENTVIDU PRI STIČN

Odgovor Napisal/-a labtec7 »

S katerega konca pa prihaja? Imam tak model letala pa me zanima malo setup katerega ima ter mogoče, če bi bil pripravljen pomagati pri prvem letu.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: polnilnik za 2 bateriji?

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

harmonikajezakon napisal/-a:Zanima me ce obstaja polnilnik ki polnil 2 batariji hkrati?
1. http://hr.wikipedia.org/wiki/Batarija
2. Si vsaj na hitro pogledal katerokoli temo na forumu predno si odprl novo in napisal vprasanje?

Vem kako je, sprva se na forumu ne znajdes, podatkov je veliko itd., vsi smo bili zacetniki oz. zacetniki na forumu, pa vendar predno odpres temo za vsako od tvojih vprasanj malo preglej forum, skoraj zagotovo bos nasel odgovor sam. Ce odgovora nikakor ne bos nasel, pa le postavi vprasanje..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
harmonikajezakon
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Feb 2014, 14:33

Re: polnilnik za 2 bateriji?

Odgovor Napisal/-a harmonikajezakon »

kurnt29 napisal/-a:
harmonikajezakon napisal/-a:Zanima me ce obstaja polnilnik ki polnil 2 batariji hkrati?
1. http://hr.wikipedia.org/wiki/Batarija
2. Si vsaj na hitro pogledal katerokoli temo na forumu predno si odprl novo in napisal vprasanje?

Vem kako je, sprva se na forumu ne znajdes, podatkov je veliko itd., vsi smo bili zacetniki oz. zacetniki na forumu, pa vendar predno odpres temo za vsako od tvojih vprasanj malo preglej forum, skoraj zagotovo bos nasel odgovor sam. Ce odgovora nikakor ne bos nasel, pa le postavi vprasanje..



kornut al kar koli si ze ??
a ti znas kak kamentar ne komenterat in ni treba vsakemo preprecit odpreti novo temo??
Mislim da ma vsak svojo pravico vprasati sovje vprasanje katero ga zanima ce ne obistvu niti ni smisla v forumu??? ce te pa moti pa ni potrebno niti pogledat vse teme ...
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: polnilnik za 2 bateriji?

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Evo nekaj tem nižje #-o
viewtopic.php?f=7&t=81192

Našel sem ga v manj kot pol minute...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: polnilnik za 2 bateriji?

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

harmonikajezakon napisal/-a:kornut al kar koli si ze ??
Brez zaljenja.. vsaj prepisi prav ali pa prekopiraj nick.
harmonikajezakon napisal/-a:a ti znas kak kamentar ne komenterat in ni treba vsakemo preprecit odpreti novo temo??
Mislim da ma vsak svojo pravico vprasati sovje vprasanje katero ga zanima ce ne obistvu niti ni smisla v forumu??? ce te pa moti pa ni potrebno niti pogledat vse teme ...
Nikomur ne preprecujem odpiranja tem, nimam niti pooblastil, niti zelje po tem. Zaklepajo jih moderatorji, ki imajo ocitno enako mnenje..

Predstavljaj si forume, ce bi se za vsako vprasanje vsakega posameznika odprla nova tema. V roku 14 dni ne bi nihce nasel nicesar vec. Zato predno napises vprasanje uporabis iskalnik zgoraj desno ali pa se nekoliko "sprehodis" po temah in pogledas, ce je kje kaj podobnega ze zapisanega. Namrec nisi prvi niti edini, ki bi ga nekaj zanimalo in verjetno se je kdo pred teboj ze spraseval enako ali vsaj podobno.

Niti me ne moti, da za vsako vprasanje odpres temo oz. vprasas v odgovoru druge teme. Moti me (verjetno tudi kar nekaj drugih), da si ne vzames niti pol minute casa, da bi se sam pozanimal v to smer in zato odpiras nove teme in postavljas vprasanja na katere je ze bilo odgovorjeno. Na forumu je ogromno uporabnikov, na ze odgovorjena vprasanja pa vecina ne odgovarja vec, torej sem ter tja bos mogoce dobil kaksen odgovor.

Ce bi si vzel vsaj par minut casa (to je manj, kot si potreboval, da si dobil prvi odgovor) in pogledal prve teme, ki se navezujejo na polnilce, bi nasel odgovor sam:
viewtopic.php?f=7&t=58348
viewtopic.php?f=7&t=75403
viewtopic.php?f=7&t=85952
viewtopic.php?f=7&t=81192
viewtopic.php?f=7&t=28347
viewtopic.php?f=7&t=48010
...

Seveda pa je najlazje odpreti novo temo, napisati vprasanje in se ne ozirati na karkoli oz. kogarkoli. :roll:
Ne me napak razumet, vendar s takim nacinom ne bos prisel dalec. Modelarji, ki so izkuseni in bi z veseljem pomagali, se na ponavljajoca vprasanja ne odzivajo vec, vsaj ne tako mnozicno kot na tista, ki se niso bila postavljena in na katere odgovora ni tako lahko najti..
V takih primerih potem uporabnik ne dobi nobenega zadostnega odgovora v eni temi, v drugi temi.. po parih temah pa sklene, da je vse skupaj "kr neki" in zapusti forum nevedoc, da so bili odgovori na njegova vprasanja podani na dlani, samo pogledati bi bilo treba kaksno starejso temo.

Nekateri svoja mnenja zadrzijo zase in enostavno ne gledajo vec tem, ki jih odpira doticni uporabnik (ki od njih nato nima nic), drugi izrazijo svoje mnenje kot sva ga jaz in andrej007 v upanju, da uporabnik spremeni nacin razmisljanja in kaj poisce tudi sam..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Robbe Charter 1,5m

Odgovor Napisal/-a slayer »

Spet en 'JUGOVIĆ' :( .A res ne znaš narediti kakšne boljše dekoracije? :-?
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Robbe Charter 1,5m

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

slayer napisal/-a:Spet en 'JUGOVIĆ' :( .A res ne znaš narediti kakšne boljše dekoracije? :-?
Ta je meni trenutno najboljša zato sem to tudi izbral.
Ti pa delaj po svoje kar ti je všeč in se prosim ne vtikaj v moje modele-basta ](*,)
Zaklenjeno

Vrni se na Debata o člankih