Pogovor na forumu

Obvezno branje!
dremih
Tekmovalec
Prispevkov: 396
Pridružen: 08 Jan 2004, 20:22
Kraj: kočevje

Pogovor na forumu

Odgovor Napisal/-a dremih »

Pozdrav!
:D :D Takole začel bom z resnično zgodbico izpred kakšnih 30 let: :roll:
Tedaj je bilo "in"če si znal nekaj tujih izrazov,pa če tudi nisi vedel kaj pomenijo(opažam, da se časi niso spremenili)
Na lovskem sestanku se je takšen možakar razgovoril do onemoglosti,v monologu pa je bila cela vrsta "tujk"-pa če so pomenile to kar je mislil pvedati ali ne.Glavno tisti trenutek je bil "IN".Nakoncu ,po minuti ali več tišine pa seje le slišal en glasek:
"Tovariš povejte nam ali moramo vse te naštete nepoznane živali postreliti ,ali zaščititi?"
Jaz osebno sem za prvo verzijo)
Kaj želim povedati opažam ,da se nekateri hočejo izpostavljati z znanjem tujega jezika #-o (bi bilo tudi včasih uprašljivo)
Zanimivo kako bi recimo izgledalo,če bi se nekdo v prilogi podpisal:
KOZA JE NA PLEH SCALA---Čakam angleško verzijo :oops:
POVRHU PA OPAŽAM ,DA JE VELIKO SODELUJOČIH NA FORUMU MILO REČENO "POL PISMENIH"
Jaz še vedno živim v Sloveniji,in se še ne sramujem našega jezika :x :x
Pozdrav vsem pismenim in podobno mislečim :D :D
Dušan
tudi trske spadajo zraven
Uporabniški avatar
rbreznik
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 15 Avg 2005, 18:47
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rbreznik »

Se popolnoma strinjam s tabo. =D>
lp Rok
corona 2.4GHz
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Pod to se podpišem tudi sam!

lp
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Ejga modeli, kwa se spet dugaja?

Evo...En lep( v resnici grd) primer !!!nepravilnega in zoprnega!!! izražanja :D

Podpis za soglašanje: Boštjan 8)
Uporabniški avatar
gorki
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 25 Jun 2005, 14:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gorki »

Nekaj strganih, nepovezanih misli

Angleščina vsekakor vse bolj prodira v naša življenja. Internet, tuje oddaje, izrazi v računalniških programih ( v SLO oknih se ne znajdem prav nič), knjige po katerih študiraš na fakulteti... Uporaba angleščine je postala del vsakdanjika. Če pogledaš recimo slovenske zamejce in njihov jezik. Čeprav govorijo doma večinoma slovensko, se je v njihov jezik prikradlo cel kup italijanskih, avstrijskih... izrazov, ki jih srečujejo v vsakdanjiku izven doma. Imam občutek, da se z angleščino in intenzivnostjo s katero vdira v ta prostor dogaja podobno.

Del problema je po moje v narodu, ki se ne zaveda kaj pomeni lastni jezik. Tudi tiste, ki se zavedajo, včasih zanese. Ohranjanje jezika bi nujno potrebovalo injekcijo (brizgo) zanosa in občutka odgovornosti.

Drugi del problema je pa na višjih nivojih, kjer bi se morali bolj intenzivno ukvarjati z dosledno uporabo slovenskega jezika. O polpismenosti bi se lahko pogovarjal tudi na nivoju predavateljev na strojni fakulteti. Pa kako bo narod pismen, če že na folijah predavateljev zasledim cel kup osnovnih slovničnih napak?

Tretja stvar je pa problem strokovnih izrazov. Domača strokovna literatura iz leta 70 natipkana na pisalni stroj se ne more primerjati s sodobno tehnično literaturo npr. angleško, ki je zame pojem. In od kje se boš naučil slovenske besede za določene zadeve, če ne ravno iz slovenskih strokovnih knjig. Kje so kvalitetne knjige dragi predavatelji? Se ne splača, verjetno. Samo tukaj ni samo to kar se splača.

Da pa ne govorimo o reklamah na TV in reklamah na splošno. Kakšne ljudi bi človek za j... obesil. Ni važno, samo da se prodaja. Potem se pa najde par pacientov, ki govorijo o tem, kako npr. Petrol ni primerno ime podjetja, ker je tujka. Poglejte pozorno za štos reklame, ki bi jih bilo predrago popolnoma prevajati v slovenščino in pustijo pol nekih tujih izrazov.:evil:

Prospekti podjetij, ki si ne morejo (nočejo) privoščiti ustreznega prevajalca strokovnih besedil. Pa kaj se to vse tiska. Ne moreš verjet.

Greš v zdravstveni dom in bereš obvestilo na vratih. V grobem sprejemljivo, ampak po svoje nesprejemljive napake za javno ustanovo.

Zadnjič dobim v roke slovenski standard za testiranje kompozitov. Ja, edini dve slovenski besedi sta bili: slovenski standard. Ostalo angleščina.:o Brez komentarja. Če bi pa obstajal slovenski standard, bi bil pa verjetno plod študentskega dela (za majhen denar) in ta študent zelo verjetno ne bi imel ustreznega tehničnega znanja. Rezultat bi bil porazen in vreden skrajne rezerve papirja, na polički pri straniščni školjki.

...

Toliko v premislek. Grem naprej pisat seminar in se ubadat kako se čemu reče in kako kaj posloveniti.

LP Goran
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Zdravo!
Ja to pa tudi jaz nimam rad.
Sploh nevem, kaj naj komentiram, saj ste že vsi povedali to, kaj sem tudi jaz mislil reči!
Ti dvojni v-ji(w), pa take stvari, nikakor ne spadajo, k slovenskemu jeziku!
Pa nevem, no, to nekateri počnejo, ker mislijo, da bodo tako izpadli pametni in sodobni!

Samo ne me narobe razumet, še vedno menim, da je večina, teh ljudi pubertetnikov (kot sem tudi jaz, he, he, he) in, da so to tudi zelo dosti Ljubljančani! Opažam, da Štajerci govorimo dosti bolj podobno pravilni slovenščini, kot pa drugi in ne, da bi sebe hvallil, no!!!!!






Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
damjanr
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 10 Feb 2005, 13:21
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a damjanr »

=D> =D> =D> =D>

L.P. Damjan
Uporabniški avatar
Albatros
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 25 Mar 2006, 20:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Albatros »

Simmi napisal/-a:Zdravo!
Ja to pa tudi jaz nimam rad.
Sploh nevem, kaj naj komentiram, saj ste že vsi povedali to, kaj sem tudi jaz mislil reči!
Ti dvojni v-ji(w), pa take stvari, nikakor ne spadajo, k slovenskemu jeziku!
Pa nevem, no, to nekateri počnejo, ker mislijo, da bodo tako izpadli pametni in sodobni!

Samo ne me narobe razumet, še vedno menim, da je večina, teh ljudi pubertetnikov (kot sem tudi jaz, he, he, he) in, da so to tudi zelo dosti Ljubljančani! Opažam, da Štajerci govorimo dosti bolj podobno pravilni slovenščini, kot pa drugi in ne, da bi sebe hvallil, no!!!!!

Lp Simon [-o<
že res se strinjam in z izjavo na začetku,
samo sem nekajkrat že strmel tudi v ekran na katerem je pisalo v hudem narečju katerega nisem razumel. :oops:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Mene včasih malo zanese prehitro tipkanje in šele, ko sem post že "oddal" opazim na njem kake tipkarske napake, pa potem brž popravljati. Izgleda da udarim včasih kar po dve tipki hkrati :D

Nimam pa nič proti kakemu postu, ki ga kdo napiše v nekem žargonu, če je le dovolj humoren in domiselen, z namenom popestriti branje. Mislim, da so taki "vložki" dobrodošli, če so zabavni.

Seveda pa takoj prepoznam post nekoga, ki samo naklada in nima pojma o pravilnem izražanju... to pa ni nič kaj zanimivo prebrati.

No, konec koncev, če se pravila pisanja na forumu s strani uporabnikov ne preberejo, lahko še vedno moderatorji poskrbijo za opozarjanje na napake, popravljanje ali brisanje neprimernih postov.

LP Mitja
dremih
Tekmovalec
Prispevkov: 396
Pridružen: 08 Jan 2004, 20:22
Kraj: kočevje

IZRAZOSLOVJE

Odgovor Napisal/-a dremih »

Pozdrav!
Tudi jaz sem nekaj let "gulil"klopi po Aškerčevi in Murnikovi.Tedaj je bi tam tudi "en prfoks"kateri se je trudil vpeljati slovenske izraze v našo tehnično uporabo(žal ga tedaj nismo jemali resno-pa si očitam-sedaj-)
V srednji tehniški pa je bilo največ literature,katera je bila daleč najbolj dostopna,pa še neprimerno cenejša v RUŠČINI-torej v cirilici in bogme še sedaj jo znam ,čeprav si sedaj z njo nimam kaj pomagati) :o :oops: OK :oops: To pa vbsi razumemo :evil:
Pozdrav Dušan
tudi trske spadajo zraven
sammy
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 26 Mar 2006, 06:56
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sammy »

če mene vprašate, so na forumu "novinci" brez sramu nepravilnega obnašanja in pisanja.
Smetenje po oglasih tipa; "ponujam ti največ X sit, vprašanja brez da bi si prej pogledal poste, pa tudi samo nekaj dni nazaj ...

V mislih imam Štajerca in Voo-ja ... dajta prosim premislit kaj napišeta, pa še poglejta si pravila obnašanja na forumu ... :wink:

Pa Štajerc ... vem da v Ormožu ne govorijo tako "grdo", kot ti pišeš :grrrrrrrrrrr:
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

Ja, sj vidm da sm res nezaželjen na tem forumu, ker hočm kupt enga solidnga ekota. Na vsakem forumu preberem pravila, pa tud ponudbe pod "Oglasi" sem pogledal do strani 30. Glede spemanja, sploh ne mislm nč govort, ker sem videl na drugih temah (sklop Oglasi) kolk spemajo in dvigojejo temo, pa se še noben ni tolk prtoževal, kokr se pr men. Na forumu so moderatorji, ki naj bi spam brisali.

Lej, sj se sploh ne mislm kregat, za tvojo dobro voljo in voljo ostalih, katerim sem nezaželjen, me na tem forumu ne vidite več.

Moderatorja pa bi prosu, naj vse moje poste in teme zbriši, prav tako tudi profil.

Ps. Če sem komu storil kaj žalega, zaradi postanja, se mu iskreno opravičujem.

Lp
Slika
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a IKE »

VoO napisal/-a:Ja, sj vidm da sm res nezaželjen na tem forumu, ker hočm kupt enga solidnga ekota. Na vsakem forumu preberem pravila, pa tud ponudbe pod "Oglasi" sem pogledal do strani 30. Glede spemanja, sploh ne mislm nč govort, ker sem videl na drugih temah (sklop Oglasi) kolk spemajo in dvigojejo temo, pa se še noben ni tolk prtoževal, kokr se pr men. Na forumu so moderatorji, ki naj bi spam brisali.

Lej, sj se sploh ne mislm kregat, za tvojo dobro voljo in voljo ostalih, katerim sem nezaželjen, me na tem forumu ne vidite več.

Moderatorja pa bi prosu, naj vse moje poste in teme zbriši, prav tako tudi profil.

Ps. Če sem komu storil kaj žalega, zaradi postanja, se mu iskreno opravičujem.
Lp
Se opravičujem že na začetku ... malo se lahko vseeno zamisliš nad samim seboj, to ti pišem samo na osnovi tvojega profila ... tvoj poklic in zanimanja so res ''občudovanja vredni'' ... :oops: #-o
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Točno tako kot je povedal Simmi : štajerci govorimo več kot pravilno slovenščino .Vsi Slovenci govorijo slovensko ampak govorijo v svojih narečji tako da nobeden Slovenec ne govori 100% tekoče Slovenščine.
Gotovo bi kakšen Ljubljančan gledal zelo postrani če bi mu nek prekmurec začel vleči prekmurščino (ka čete zaj ka van ge poven neka po prekmarski) naprimer.Jaz osebno veliko ne vem kaj pomenijo nekateri izrazi v prekmurščini pa če prav sem bluzu tega narečja.Sem tudi pubertetnik in nerad se mučim na forumu prebrati nekatere besede ki jih pišejo nekateri člani.

L.P. Samo
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Se opravičujem sammy če kaj ne razumeš bom dalje sedaj pisal malo bolj slovensko malo mi je ušlo pa sem kar po narečju začel pisat.
L.P. SAMO
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

sammy napisal/-a:če mene vprašate, so na forumu "novinci" brez sramu nepravilnega obnašanja in pisanja.
Smetenje po oglasih tipa; "ponujam ti največ X sit, vprašanja brez da bi si prej pogledal poste, pa tudi samo nekaj dni nazaj ...

V mislih imam Štajerca in Voo-ja ... dajta prosim premislit kaj napišeta, pa še poglejta si pravila obnašanja na forumu ... :wink:

Pa Štajerc ... vem da v Ormožu ne govorijo tako "grdo", kot ti pišeš :grrrrrrrrrrr:
viewtopic.php?t=12242
viewtopic.php?t=12189
viewtopic.php?t=12172

A zard tega pa ne boš joku? Men kle jokaš, k 3* napišem, da še kr kupujem (čeprov se najde oglas k je 10* bol pospeman, pa se nis prtožvov) temu pa tud pisneš ne, k 3 iste teme postav.. Iz muhe delaš slona, k bo en dosu forum, boš lohk joku.
Slika
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

Ej vsak človek se zmoti... in tut ta se je.
Dejte no fantje, umirte se. Taprvo naj pa vsak pred svojim pragom pomete, potem pa še pred drugim....
Če te nekdo opozori da ga nekaj moti pri tvojem obnašanju to lepo sprejmi in poskušaj popravit...
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

VoO napisal/-a:...
A zard tega pa ne boš joku? Men kle jokaš, k 3* napišem, da še kr kupujem (čeprov se najde oglas k je 10* bol pospeman, pa se nis prtožvov) temu pa tud pisneš ne, k 3 iste teme postav.. Iz muhe delaš slona, k bo en dosu forum, boš lohk joku.
Ej Voo! A se nisi ti že poslovil od nas?

p.s. Se opravičujem če me spomin morda zapušča.


EDIT: Aha, očitno me še ne.
VoO napisal/-a:Ja, sj vidm da sm res nezaželjen na tem forumu, ker hočm kupt enga solidnga ekota. Na vsakem forumu preberem pravila, pa tud ponudbe pod "Oglasi" sem pogledal do strani 30. Glede spemanja, sploh ne mislm nč govort, ker sem videl na drugih temah (sklop Oglasi) kolk spemajo in dvigojejo temo, pa se še noben ni tolk prtoževal, kokr se pr men. Na forumu so moderatorji, ki naj bi spam brisali.

Lej, sj se sploh ne mislm kregat, za tvojo dobro voljo in voljo ostalih, katerim sem nezaželjen, me na tem forumu ne vidite več.
Moderatorja pa bi prosu, naj vse moje poste in teme zbriši, prav tako tudi profil.

Ps. Če sem komu storil kaj žalega, zaradi postanja, se mu iskreno opravičujem.

Lp
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

AD napisal/-a:
VoO napisal/-a:...
A zard tega pa ne boš joku? Men kle jokaš, k 3* napišem, da še kr kupujem (čeprov se najde oglas k je 10* bol pospeman, pa se nis prtožvov) temu pa tud pisneš ne, k 3 iste teme postav.. Iz muhe delaš slona, k bo en dosu forum, boš lohk joku.
Ej Voo! A se nisi ti že poslovil od nas?

p.s. Se opravičujem če me spomin morda zapušča.


EDIT: Aha, očitno me še ne.
VoO napisal/-a:Ja, sj vidm da sm res nezaželjen na tem forumu, ker hočm kupt enga solidnga ekota. Na vsakem forumu preberem pravila, pa tud ponudbe pod "Oglasi" sem pogledal do strani 30. Glede spemanja, sploh ne mislm nč govort, ker sem videl na drugih temah (sklop Oglasi) kolk spemajo in dvigojejo temo, pa se še noben ni tolk prtoževal, kokr se pr men. Na forumu so moderatorji, ki naj bi spam brisali.

Lej, sj se sploh ne mislm kregat, za tvojo dobro voljo in voljo ostalih, katerim sem nezaželjen, me na tem forumu ne vidite več.
Moderatorja pa bi prosu, naj vse moje poste in teme zbriši, prav tako tudi profil.

Ps. Če sem komu storil kaj žalega, zaradi postanja, se mu iskreno opravičujem.

Lp
Ja, ZS še zmer berem, sam pisov nam več. To sm pa zato napisu, k me je razpizdu k neki joka, ko pa drugi spamajo je pa tih.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Voo ni lepo grozit z ddos oz dos po tvoje ce ze navajas potem vsaj pisi tako kot je treba oz pravilno ker upam da ves kaj je dos kaj pa ddos..

Se za tiste ki ne vedo za kaj se gre.
dos verjetno vecina pozna ki se vsaj malo ukvarja z racunalniki sploh starejsa generacija.

Ddos=distributed denial of service
To pa pomeni da ti zafila povezavo oz ustvari prevec prometa in potem vse skupaj dol pade..Je pa kaznivo pridejo modri lahko trkat...
Zadnjič spremenil mihec87, dne 13 Avg 2006, 14:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Se čisto strinjam s tem.(Sicer sem odpru podobno temo o obnašanju na forumu) :oops:
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

mihec87 napisal/-a:Voo ni lepo grozit z ddos oz dos po tvoje ce ze navajas potem vsaj pisi tako kot je treba oz pravilno ker upam da ves kaj je dos kaj pa ddos..

Se za tiste ki ne vedo za kaj se gre.
dos verjetno vecina pozna ki se vsaj malo ukvarja z racunalniki sploh starejsa generacija.

Ddos=distributed denial of service
To pa pomeni da ti zafila povezavo oz ustvari prevec prometa in potem vse skupaj dol pade..Je pa kaznivo pridejo modri lahko trkat...
Ja OMG!! Pa nism grozil! Jst vm forum prvošm, da se mente za tekme, srečanja,.. si pomagate ipd. Jst sm sam reku, da nj on joka takrt ko (če) bo kdo ddosu server, na katerem forum stoji al pa kj podobnga.. V glavnm, hotu sm rečt, da nj se ne sekira zard mojga spemanja, k so hujše stvari, k se lohk zgodijo na forumu (ne grozim). Na 38 forumih po slo sem, pa morm priznt, da nikjer nism mel takih problemov kot kle.. #-o

ps. kaj je ddos napad, dobr vem. Mam narejen FRI.

PONAVLJAM, DDOS NAPAD NI BLA GROŽNJA!
Slika
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

VoO napisal/-a:
PONAVLJAM, DDOS NAPAD NI BLA GROŽNJA!
Pametno =D> =D> =D>

Nekateri imamo namreč alergije na grožnje, napad alergije pa povzroča zelo protipravno obnašanje in dejanja :oops:
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

POGOVOR NA FORUMU (SLOVENŠČINA)

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP ravnokar sem prebiral članke,ki jih nekateri pišejo. Vidim vsi imate tolko povedati glede izražanja ali govorice na forumu, nobeden pa ne kritizira trgovin katere prodajajo modelarski materjal.
Primer kupiš RC napravo, po letih si že med veterani,pa pogledaš za navodila o uporabi le teh, kaj dobiš v paketu se nahajajo navodila za vse evropske države, samo slovenskih navodil ni, pa vsi dobro vedo da je prepovedano prodajati kateri koli artikelj če nima slovenskih navodil o varni uporabi.Pa nikjer na forumu ne zaslediš da se kdo buni zaradi teh tujih navodil.

Tudi med danes napisanimi članki je ogromno napak,tudi pri tistih ki na veliko kritizirajo. Pozabljajo na klukice za črke (č,š,ž) in še več atkih napak je.
Izražanje je za vsakogar po svoje zanimivo,v naši deželivi je toliko različnih govoric,pa vse so slovenske (v različnih narečjih).

Mislim da se moramo prej zamisliti o vse večji uporabi tuje govorice in uporabe razno raznih tujk v slovenščini.KO govorim štajersko narečje je to še vedno SLOVENSKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pa lp CUJCUJ.
pebi gas tam gledaj ki letiš.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: POGOVOR NA FORUMU (SLOVENŠČINA)

Odgovor Napisal/-a raktivec »

cujcuj napisal/-a:KO govorim štajersko narečje je to še vedno SLOVENSKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pa lp CUJCUJ.

Če v šoli pišeš v narečju bo tvoje pisanje sicer res slovensko, v tvojem spričevalu bo pa tista nezaželjena ocena.

Redko kateri modelar je dovolj močan v slovenščini, da bi pravilno uporabljal slovnico, večina pa je dovolj podkovanih, da se lahko potrudi napisat v knjižni Slovenščini.

Okrog trgovin: Če si Štajerc pojdi po opremo tja čez in boš dobil navodila v enakem jeziku kot pri nas, le cena bo nekaj nižja. Več bo takih, prijaznejši bodo domači trgovski prijemi.
lp
Sašo
Zaklenjeno

Vrni se na Pravila in obnašanje na forumu