Prenova čolna FSR-027

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Prenova čolna FSR-027

Odgovor Napisal/-a tornado »

Po začasni modelarski upokojitvi Leona sem postal nov lastnik njegovega čolna Bombleka. (Bomblek je prekmurski narodni junak v borbi s Turki, ki je bil zelo hiter. Tako je povedal Boris- Vunek, ki je krstil ta čoln).
Čoln je plod znaja in izkušenj domačih modelarjev Claudia B, Leona H, Borisa B. in tudi Sama G. Gradnja je potekala iz samega izrisa , izdelave pramodela, izdelave kalupa in končno izdelka.
Projekt je bil zastevljen zelo smelo, saj je model v startu zelo velik v primerjavi z modeli na tržišču. Obstaja sicer en model (Faluga) podobne dolžine, a za razliko od tega zelo ozek. Običajne dolžine teh čolnov so 45 inčev (1150mm), tale pa je dolg kar zajetnih 53, kar znaša 1350mm. Njegov prehodnik je dolžine 45inčev in se v kategoriji 15cc-nitro pelje kot po tračnicah.
Že na prvih testnih vožnja in nato v dirkah se je pokazalo, da je ideja prava in čoln je pokazal to kar se od njega pričakuje. Potrebuje močan motor in celotno dirko lahko odpelješ s polnim plinom brez ''abgasanja'', kljub valovom, ki se napravijo.

Primerjava z Delta force45
Slika

Pogon v čolnu
Slika
Lp Rado
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prenova čolna FSR-027

Odgovor Napisal/-a tornado »

Za začetek sem cel čoln razstavil, ker moram popraviti sledi ''borbe'', ki so nastali na tekmah in nekaj malenkosti posledice hitre gradnje prejšnjega lastnika.
Vlepiti sem moral nosilec motorja, ki se je odlomil. Ta sistem nosilcev mi sicer ni všeč, ampak zaenkrat naj ostanejo.

Nov nosilec
Slika
Slika

Dodatno sem ojačal nosilce ''T-bar-a''
Slika

Ker je bil prej RC prostor vlepljen na dno čolna in to mi ni všeč, sem zastružil nove Al nosilce

Slika

Epoxi smola se suši in trdi v kurilnici.

SlikaSlika
Lp Rado
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Prenova čolna FSR-027

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Na zgornji sliki pa jaz nastavljam ˝frgazer˝ :lol:

Tiste obgrizke spredaj pa najlažje saniraš tako, da v smolo zmešaš mleti bombaž, toliko da dobiš kot pasto za zobe in pokitaš. Pa lepo se jo da obrusiti,
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prenova čolna FSR-027

Odgovor Napisal/-a tornado »

Ja točno tako Miran. To je bil Walbro WYK-33.

Nosilci so dokončno vlepljeni
Slika
Slika
Lp Rado
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski