Voda v gorivu

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Kot že nekateri veste, mi je zadnjo tekmo počil cilinder zaradi vode, ki jo je motor posesal vase - hydrolock. :evil:
Mislil sem, da je vodo, ki se je nabrala v čolnu, potegnilo v motor skozi vplinjač. Resnica pa je, da sem jo natočil že z gorivom na črpalki.
V želji da nekdo drug od vas ne bo doživel podobne izkušnje, vam svetujem, da si gorivo zmešate oz. ga preverite v prozorni posodi (pustite stati 1 min), kjer lahko z lahkoto vidite in odstranite vodo iz bencina.

Na spodnjih slikah je lepo vidna voda v gorivu:

Slika

Slika
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Hoj!

Ko se ti je model prvič prevrnil na zadnji dirki, se ti je voda zmešala z gorivom v tanku in nastala je 'imulzija'. To je problem in slabost pri tej vrsti trdih rezervarjev. Sam sem vsakič, ko sem ga na hrbet zvrnil komplet gorivo ven odtočil in na novo natočil, neglede na to ali je bil rez. poln ali napol prazen. Če sem delal tako, ni bilo težav.
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Ne bo držalo, ker sem en dan pred dirko porabil rezervoar na jezeru za trening. Pa tudi nevem kako bi mi voda lahko prišla v rezervoar, ker imam na oddušku majhen rezervoarček z dvema 1mm luknjicama, rezervoarček je pa postavljen višje kot je glavni rezervoar. Tako da se ob prevrnitvi v njem ustvari tlak ker teče gorivo v mali rezervoarček ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a tornado »

Tudi sam imam tak sistem oddušnika, ki ga je opisal Miran in še nikoli mi voda ni prišla v rezervoar! Tudi ko smo še vozili ''nitro'' FSR-V nisem imel z vodo nikoli problemov.
Plastičen, trdi rezervoar je zelo dobra rešitev, če je pravilno izvedena.

To je sicer slika iz FSR-V15 čolna, ampak pomemben je mali rezervoarček oz. posodica zgoraj levo. V kolikor je ne bi bilo, bi ob prevrnitvi čolna voda nemoteno prišla skozi resonanco v glavni rezervoar, tako pa je možnost minimalizirana. :lol: :lol:
Slika
Lp Rado
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Katere bencinske črpalke se je treba izogibat?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
spic
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 27 Apr 2005, 19:50
Kraj: Koper

Re: Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a spic »

tudi meni se je tako zgodilo, tankam vedno na eni črpalki in nikoli nisem imel probleme (verjetno je odvistno od pošiljke )
05.10. sem pripravil gorivo na novo (3l), drugi dan sem opazil na dnu vodo in jo izsesal. Na tekmi nisem imel probleme glede goriva.
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: Voda v gorivu

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

spic napisal/-a:tudi meni se je tako zgodilo, tankam vedno na eni črpalki in nikoli nisem imel probleme (verjetno je odvistno od pošiljke )
05.10. sem pripravil gorivo na novo (3l), drugi dan sem opazil na dnu vodo in jo izsesal. Na tekmi nisem imel probleme glede goriva.
Huh, na tole pa sploh nisem pomislil! Vedno tankam kakšno uro pred tekmo... :D
Tečno ja, če je tako bilo!
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski