Izdelava čolna, 120cm, 43ccm motor

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
rakec
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Okt 2012, 18:11

Izdelava čolna, 120cm, 43ccm motor

Odgovor Napisal/-a rakec »

Pozdravljeni.
Sem nov na forumu, ampak ne tako nov v modelarstvu. Pred leti sem z stricem doma izdelal model čolna, ga prekril z fiberglasom, nato pa celoten projekt po brušenju opustil. Kalup mi je ležal nekaj let, sedaj pa sem ga 'našel' in se odločil da ga dokončam. Nabavil sem si rv 6kanalno, 2 močnejša servota za motor in krmilo, ter dva malo manj močna, za kakršnekoli druge stvari (lučke, vitla, radar,...).
Nabavil sem si tudi motor in sicer od koslinice na nitko, 43ccm z 1,9kw. Za gred bom uporabil kar notranjo gred od nitkarce, samo vstavim jo v cev ki bo šla skozi trup.
Zataknilo se mi je pri sledečem: Kako naj hladim motor? Motor je z sklopko. Nekaj sem razmišljal, da bi ovil cev med rebrami in ga hladil kot elektro motor, ampak ne vem, če bi to blo to. Zanima me še velikost propelerja, razmišljam o dvokraki alu elisi min 45mm.

Celotno ohišje je težko nekje 4,5kg, brez motorja. Ven še moram spravit nekaj 'purpene', tako da bo še za kako deko lažje ;)

še slikce:
Slika

Slika

Slika
rakec
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Okt 2012, 18:11

Re: Izdelava čolna, 120cm, 43ccm motor

Odgovor Napisal/-a rakec »

Evo, čoln sem porihtal do te mere, da je pripravljen na zaključni sloj kitanja in potem barvanja. vgradil sem motor in testno vso elektroniko, da sem lahko sprobal plovnost in če sploh kam gre. probal sem ga v ribniku in je fantastično, potisk čolna je neverjeten.

probleme mi dela cg, motor sem postavil 33% od krme, pa se mi zdi da je še predaleč zadaj, ker je čoln zadaj precej pod vodo, spredaj pa gleda 'v luft' preveč. pa ne zasuče dovolj krmilo, oz., premalo je odzivno krmilo. bi ga moral zmanjšat, skrajšat,...?

Slika

Slika
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski