RCMK K30

Vse o modelih čolnov z motorji z notranjim izgorevanjem (FSR-V/H, Offshore,...).

Moderatorji: tornado, fenix

Odgovori
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tornado »

Na tržišče prihaja nov motor iz firme RCMK. Za ameriško tržišče ja razvit nov cilinder in bat z prostornino 30 oz. 29,5ccm.
V Ameriki imajo več združenj in vsaka ima svoja pravila. Eno od teh je tudi dovoljena povečana prostornina do 30ccm. Temu trendu se je pridružil tudi Quickdraw, ki je prenehal proizvodnjo motorjev z 26ccm. V ponudbi je nov tip motorja z 29ccm.

Karter in ostali deli so uporabni iz serije 254 in so kompatibilni tudi z 4-ležajnim Zenoah motorji.
Zelo zanimiva je izvedba cilindra in sesalnih kanalov. ''Stari'' cilinder ima sesalne kanale odprte, dočim novi ima glavne sesalne kanale zaprte in odprtina za pretok je usmerjena na vrh cilindra. Predvidevam, da je v takšnem cilindru manj ''razsipa'' mešanice goriva in zraka.
Spremenjena je tudi oblika glave, ki je okrogla naspram 26-ki, ki je kvadratna. Tako se že na zunaj vidi razlika.
Čez lužo je cena kompleta za predelavo na obstoječi motor 175,00 USD.
Žal motor za nas ni uporaben, razen v kategoriji do 35ccm.

V prilogi nekaj SLIK!
Priponke
RCMK K-30.jpg
RCMK K-30.jpg (165.57 KiB) Pogledano 3272 krat
Lp Rado
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tavzy »

A mi lahko date nasvet kako se pravilno nastavi tak motor (k30)?
Na vplinjaču ima tri nastavitve H,L in pa štangas.Sam se že kar nekaj časa ukvarjam z nastavitvami,vendar mi ne gre od rok.Dokler propeler ni v vodi z nastavljanjem ni problem,ko pa je čoln v vodi se te nastavitve ne obnesejo več.Poizkušal sem ga nastavit v vodi vendar mi pogosto ugasne če dam npr premalo bencina na H ugasne pri preveč pa se ne zavrti v večje obrate.Ko se mi zdi da je že vredu nastavljen pa zelo slabo vžiga.
Ne razumem kako naj nastavim L saj če naredim da motor bolše vžiga se mi posledično tudi zviša štangas.
Kolega ima npr Conradov kitajski buggy pa mu skoraj vedno vžge s prve :-k
Kako močno mešanico priporočate za ne tekmovalne namene.
A je mogoče da je za slabo vžiganje kriva vodno hlajena flanšna za izpuh,ker so se mi cevi za vodno hlajenje nekoliko obarvale na črno oz ne tesni 100%

Takšne nastavitve oz navodila so za Zenoah;

1. Start the engine without making any adjustments.
2. Make adjustments only when the engine shows signs
of inefficient operation.
3. Standard settings of each needle is as follows:
a. Low-Speed Needle: 11/8 plus/minus 1/4
b. High-Speed Needle: 13/8 plus/minus 1/4
Idle Screw: Turning this screw clockwise increases the
idling rpm. Turning it counterclockwise decreases the
idling rpm.
Low-Speed Needle: This is the fuel adjust screw (not
the air screw). Turning this needle clockwise makes the
gas mixture leaner, and turning it counterclockwise
makes it richer.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tornado »

Kateri tip uplinjača ima motor? Številko najdeš na zunanji strani. Previdevam, da je tip WT929.
Lp Rado
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Ja, ta je.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tornado »

Osnovno izhodišče za uplinjač Walbro WT- 929 je nastavitev t.i. ''magic 3'' :
H -1
L - 2

Nastavitve, ki si jih ''pobral'' iz Zenoah motorja so napačne in ti upam niso naredile kakšne škode na motorju.
Osnova za nastavitev vseh motorjev je ta, da igle vedno max. odpreš in jih za natančno nastavitev zapiraš in nikoli obratno. Za začetek lahko nastaviš obe igli za 1/8 obrat bolj odprto in jih postopoma zapiraj. ''L'' igle ne bo potrebno dosti prenastavljati, ''H'' iglo pa lahko da boš moral zapreti celo do cca. 7/8 obrata.
Kar se tiče tesnenja izpušne prirobnice ne sme nikjer vleči ''falš'' zraka ali spuščati vode v motor. Vsaka nekontrolirana vleka zraka moti nastvitev motorja.
Z oljem ne šparaj. Priporočam min. 7% kvalitetnega olja. Vse teorije in nasvete za uporabo 2-4% pozabi.
Jaz (in večina naših tekmovalcev ) uporabljam MOTUL 800.

Upam, da so ti jasne oznake za igle, nekaj o tem smo pisali:
viewtopic.php?f=40&t=59826&p=362405&hilit=igla#p362405
Lp Rado
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Bom preizkusil.
Zenoah nastavitev še nisem uporabljal pa tudi igel nisem prestavljal za več kot 3/4 obrata tako da upam da še ni storjene škode.
Najprej pa bom poizkusil bolje zatesniti prirobnico-upam da je to glavni krivec.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Sem preizkusil vendar imam problem ker se mi L igla odvije čisto do konca zato ji ne morem določiti lege,ko naj bi bila max odprta.A imaš mogoče podatke če izhajaš da so max zaprte?
Motor mi sploh noče vžigati,opazil pa sem da ima zelo slabo iskro.Kaj bi lahko bil krivec za slabo iskro?A je mogoče že nova svečka zanič?
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tornado »

Igle maksimalno zaviješ ( z občutkom) in potem odpiraš na željeno nastavitev (L1, H2).
Razmak med elektrodama svečke zmanjšaj na 0,4 - 0,5mm. :wink:
Lp Rado
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mislim da sta se narobe razumela..
H-1, L-2 so osnovne nastavitve..Ki jih nastavimo tako da igle privijemo do konca oz zapremo(ne zategovat saj se z tem poškoduje ležišče ali pa igla) in potem odvijemo...

V naslednjem stavku je mišljeno da vedno začnemo z bogato nastavitvijo ter jih počasi zapiramo-Torej osnovni nastavitvi še lahko dodaš 1/8 obrata....

Edit:
Me je tornado prehitel, ma bom pustil..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a tavzy »

:oops: res sem narobe razumel.Motor sem na novo nastavil,pred tem sem očistil še bat-cilinder konzervansa,na novo sem še dodatno zatesnil prirobnico.Motor užge in dokaj mirno teče [-o<
Mi pa prirobnica še vedno spušča vodo v izpuh.Zgleda bo potrebno novo naredit...
Imam pa takšno ; http://www.tfl-hobby.de/images/product_ ... g_3806.jpg
Je imel kdo že podobne težave ?
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: RCMK K30

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Menjaj oringe!
Odgovori

Vrni se na Eksplozijski